Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έτυχε και το είδα από κοντά, μιλάμε για κινηταρα!! Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και πολύ ελαφρύ, αν έβγαινε έτσι ακριβώς το GS4 θα έκανε 2 φορές τις πωλήσεις που θα κάνει τώρα! Τιμή 599:( στα μεγάλα καταστήματα αλλά μπορείτε να το βρείτε στα skroutzομαγαζα απο 425 ευρω:up:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το χρησιμοποιω εδω και 2 μερες.

Πιστεύω ότι βρηκα κινητο που σε αυτονομια και καμερα και οθονη και σημα και απροβληματιστη λειτουργια μπορει να χτυπησει το ΝΟΤΕ2.

 

2 σκαλια πανω απο το 920

Το πήραμε στα 425, πολυ καλη τιμη πιστευω.

Πανεμορφο, ταχυτατο πολυ καλη οθονη αλλα η καμερα του δεν με ενθουσιασε.

Αυτονομία δεν πρόλαβα να τσεκάρω.

Πολυ καλο κινητο γενικα αν και το λειτουργικο του δεν μου αρεσει προσωπικά.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

412 ευρω πλεον ...παω να το παρω ,καταπληκτικο σημα ,ποιοτητα κλησης τοπ ,παναλαφρο,οθοναρα ,και την μεγαλυτερη μπαταρια απο τα wp8 αλλα και αποσπομενη ,sd ...πολυ λεπτο και με καλη ποιοτητα κατασκευης αν και πλαστικο ειναι super.
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σκεφτομαι να δοκιμασω μια WP συσκευη και η τιμη του συγκεκριμενου δειχνει πλεον παρα πολυ καλη (<350€).

 

Για δωστε κανα feedback οι χρηστες. Υπαρχει καποιος που να το εχει δουλεψει καιρο ?

 

Το λευκο της οθονης πως ειναι ? Μπλεδιζει πολυ ?

 

Γενικα υπαρχει καποιο αλλο προβλημα που εχετε συναντησει με την συσκευη ?

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο δεν παιζεται ειναι εκπληκτικα γρηγορο , εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης αν και πλαστικο δεν κουνιεται τιποτα ειναι solid . Εγω μετα απο τα wp δεν μπορω να αλλαξω os ... οκ δεν εχουν ολες τις εφαρμογες αλλα πλεον υπαρχουν ολες οι βασικες και πανω απο ολα ειναι πολυ γρηγορα και χωρις bugs . Οπως εχεις δει το κινητο ειναι στα 340Ε.... τι να λεμε τωρα.. ευκαιριαρα απιστευτη .Πολυ μεγαλη και καλη μπαταρια . Στα χρηματα του μονο σε lg nexus 4 θα πηγαινα . Αλλα την εμπειρια που προσφερει το wp8 σε mailing-social media(fb tw) skype και γενικοτερα internet (να στειλεις φωτος σε mail να δεις videos youtube κτλ) δεν θα τη βρεις σε κατι αλλο . Μπορεις να το δεις live σε στο πλ@ισιο αλλα αγορασε το απο skroutzz .

Σαν οθονη ειναι εξαιρετικη ,νομιζω οτι ειναι ιδια με του s3 αν και στο εξωτερικο φως μου φαινεται ποιο φωτεινη του ativ-s . Επισης σκεψου και το παρα πολυ χαμηλο SAR . Για μενα το καλυτερο wp κινητο για εξης λογους (οθονη-μπαταρια-sd καρτες-design-παχος -βαρος-SAR) σε επιδοσεις ειναι ιδιο με το 920 εκτως απο την καμερα που το 920 ειναι καλυτερο . Δες εχει πολλα συγκριτικα στο net

Edited by thanosk2006
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το κινητο δεν παιζεται ειναι εκπληκτικα γρηγορο , εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης αν και πλαστικο δεν κουνιεται τιποτα ειναι solid . Εγω μετα απο τα wp δεν μπορω να αλλαξω os ... οκ δεν εχουν ολες τις εφαρμογες αλλα πλεον υπαρχουν ολες οι βασικες και πανω απο ολα ειναι πολυ γρηγορα και χωρις bugs . Οπως εχεις δει το κινητο ειναι στα 340Ε.... τι να λεμε τωρα.. ευκαιριαρα απιστευτη .Πολυ μεγαλη και καλη μπαταρια . Στα χρηματα του μονο σε lg nexus 4 θα πηγαινα . Αλλα την εμπειρια που προσφερει το wp8 σε mailing-social media(fb tw) skype και γενικοτερα internet (να στειλεις φωτος σε mail να δεις videos youtube κτλ) δεν θα τη βρεις σε κατι αλλο . Μπορεις να το δεις live σε στο πλ@ισιο αλλα αγορασε το απο skroutzz .

Σαν οθονη ειναι εξαιρετικη ,νομιζω οτι ειναι ιδια με του s3 αν και στο εξωτερικο φως μου φαινεται ποιο φωτεινη του ativ-s . Επισης σκεψου και το παρα πολυ χαμηλο SAR . Για μενα το καλυτερο wp κινητο για εξης λογους (οθονη-μπαταρια-sd καρτες-design-παχος -βαρος-SAR) σε επιδοσεις ειναι ιδιο με το 920 εκτως απο την καμερα που το 920 ειναι καλυτερο . Δες εχει πολλα συγκριτικα στο net

 

 

απο θεμα gps φιλε, δοκιμασες μηπως, γινεται εγκατασταση του nokia drive κανονικα? η ειναι αποκλειστικα για nokia συσκευες?

εναλλακτικο free gps υπαρχει στα wp8?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/here-drive-beta/9a0f7585-9f16-47d5-8041-28018fcea606

 

Ειναι ακομα beta δες τα Reviews ομως λενε για τα παντα για το app ... συντομα θα ειναι κανονικα διαθεσιμη για ολα τα wp8...εχει επιβεβαιωθει απο νοκια και ms ...επισης μπορεις να χρησιμοποιησεις navigon .

Εχει πολυ γρηγορο gps θα ελεγα . Επισης το navigon αν το μαθεις οπως εοχυν πει αρκετα μελη ...δεν το αλλαζεις με τιποτα .

Edited by thanosk2006
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλό το κινητό.

Με απλά λόγια το κινητό είναι αντάξιο των αντίστοιχων galaxy.

Αν σας αρέσουν το WP8, σε αυτήν την τιμή, είναι μονόδρομος.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καποιο παραπονο για την οθονη?:worry:

 

Δεν το εχω αλλα η οθονη του ειναι ο βασικος προβληματισμος μου. Το ειδα και απο κοντα στα Public και το περιεργαστηκα αρκετη ωρα αλλα και παλι δεν κατεληξα αν μπορω να "συμβιωσω" με την συγκεκριμενη AMOLED ή οχι. Χρησιμοποιω αρκετα το κινητο για browsing και αυτο το μπλε "πεπλο" στα ανοιχτοχρωμα backgroungs ειναι λιγο κουραστικο. Θελω να δοκιμασω για ενα διαστημα τα WP8 και ειμαι μεταξυ του Ativ S και του Lumia 820 και η ζυγαρια γερνει μια προς το ενα και μια προς το αλλο :wacko:

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Και γω ψήνομαι να κάνω την μετάβαση στα WP γιατί σιγά σιγά παίρνουν τα πάνω τους. Ασχολείται σοβαρά η MS μαζί τους. Απλά με απασχολεί η υποστήριξη-updates: Η Samsung είναι ξεκάθαρο ότι δεν την πολυενδιαφέρουν τα WP στην παρούσα φάση. Θα αναβαθμίζεται η rom του κινητού όπως στα Lumia ή θα μείνω με αυτή που εχει τώρα; Και όταν βγουν τα Windows Phone Blue και αναβαθμιστεί το Lumia 920 πχ, το Ativ θα πάρει την αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

ειμαι μεταξυ του Ativ S και του Lumia 820

 

:blink:

Δεν υπάρχει καμία σύγκριση.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και γω ψήνομαι να κάνω την μετάβαση στα WP γιατί σιγά σιγά παίρνουν τα πάνω τους. Ασχολείται σοβαρά η MS μαζί τους. Απλά με απασχολεί η υποστήριξη-updates: Η Samsung είναι ξεκάθαρο ότι δεν την πολυενδιαφέρουν τα WP στην παρούσα φάση. Θα αναβαθμίζεται η rom του κινητού όπως στα Lumia ή θα μείνω με αυτή που εχει τώρα; Και όταν βγουν τα Windows Phone Blue και αναβαθμιστεί το Lumia 920 πχ, το Ativ θα πάρει την αναβάθμιση;

 

Μπορει καποιος να μου το απαντησει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Οτι έκδοση πάρουν τα lumia και αλλα wp8 κινητά θα την πάρει κι αυτό. Τώρα, εφαρμογές από Nokia εννοείται πως όχι, ενώ δεν ξέρω τι υποστήριξη υπάρχει από Xda....
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική γλώσσα στα μενού είναι στάνταρ εφόσον το παραγγείλω από εξωτερικό?

 

Ναι δεν υπαρχει προβλημα με την γλωσσα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική γλώσσα στα μενού είναι στάνταρ εφόσον το παραγγείλω από εξωτερικό?

 

Το βρήκες πιο φθηνα απο Ελλάδα δλδ?

Γιατι παρακολουθω την τιμη του και εχει παρει την κατω βολτα οποτε με ψηνει πολυ να προχωρησω σε αγορα

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκες πιο φθηνα απο Ελλάδα δλδ?

Γιατι παρακολουθω την τιμη του και εχει παρει την κατω βολτα οποτε με ψηνει πολυ να προχωρησω σε αγορα

 

Σε αξιοπιστα γερμανικα το βρισκεις και με τιμη γυρω στα 260€-270€, αλλα με τα μεταφορικα η τιμη θα πηγαινει κοντα σε αυτη που το εχουν τα σκρουτζομαγαζα εδω ή και το expansys.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις γινε λιγο πιο κατατοπιστικος μιας και δεν κατεχω την γερμανικη αγορα.

Αν μπορεις με καποιο λινκ αλλα να στελνει το μαγαζι ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος που το έχει μπορεί να μας πει τα υπέρ και τα κατά; τι λέει άσο διάρκεια μπαταρίας και κάμερα; Επίσης επειδή είχα παλιότερα το htc 8x οι ειδοποιήσεις στο παρασκήνιο ήταν ένα θέμα. Πχ φεις σκαιπ όταν έτρεχαν στο παρασκήνιο δεν εμφάνιζαν ειδοποιήσεις. Έχει διορθωθεί αυτό;Επίσης έχει βγει κανένας καλός torrent client για wp8??
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος που το έχει μπορεί να μας πει τα υπέρ και τα κατά; τι λέει άσο διάρκεια μπαταρίας και κάμερα; Επίσης επειδή είχα παλιότερα το htc 8x οι ειδοποιήσεις στο παρασκήνιο ήταν ένα θέμα. Πχ φεις σκαιπ όταν έτρεχαν στο παρασκήνιο δεν εμφάνιζαν ειδοποιήσεις. Έχει διορθωθεί αυτό;Επίσης έχει βγει κανένας καλός torrent client για wp8??

Δεν το εχω αλλα θα σου πω οτι ξερω γιατι το εχω χρησιμοποιησει αρκετα το τηλεφωνο.Ειναι στιβαρο και ποιοτικο, καμια σχεση με το s3.Η οθονη ειναι χορταστικη.Σημαντικα χαμηλο το sar.Εννοειται πηγαινει σφαιρα το κινητο οπως ολα τα wp.Στο χερι καθεται καλα και το νιωθεις.Μπαταρια βγαζει ανετα μερα, ειναι η μεγαλυτερη σε wp αλλωστε.Καμερα ικανοποιητικη αλλα οχι κατι ιδιαιτερο.Σημαντικο οτι παιρνει micro sd.Σε σχεση με το 920 η οθονη ειναι καπως σκοτεινη, ειδικα στο λευκο εχει μεγαλη διαφορα.Παρ'ολα αυτα ειναι μεγαλη ευκαιρια 300 ευρω στο σκρουτζ..

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεις γινε λιγο πιο κατατοπιστικος μιας και δεν κατεχω την γερμανικη αγορα.

Αν μπορεις με καποιο λινκ αλλα να στελνει το μαγαζι ελλαδα

 

http://www.handyshop.de/hersteller/samsung/630161/ (267+15)€ απο Γερμανια.

 

http://www.expansys.com.gr/samsung-ativ-s-16gb-236262/ (310+15)€ απο Expansys

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Πλέον στα 300 που το βρίσκει κανείς είναι ότι καλύτερο μπορεί να βρει κανείς σε WP.
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα παιδιά! Ως πρώην κάτοχος Galaxy S Plus και μετά από 4 μήνες αποχής, αποφάσισα να επιστρέψω αγοράζοντας το Ativ S στα 300 ευρώ. Σε αυτήν τιμή δεν έβρισκα κάτι καλύτερο. Τώρα εάν η επιλογή μου θα αποδειχθεί καλή εξαρτάται από πολλά πράγματα. Ο κύριος λόγος της απόφασής μου να στραφώ στα windows phone είναι η απογοήτευση μου για την απροθυμία των εταιρειών να παρουσιάσουν ένα android firmware ακομπλεξάριστο εντελώς (στο τετραπύρηνο s3 τα lags είναι εμφανή στα πρώτα 5 λεπτά...!) και φυσικά η επιθυμία για αλλαγή περιβάλλοντος. Πιστεύω ότι τώρα που όλες οι βασικές εφαρμογές είναι διαθέσιμες το βήμα σε μια πλατφόρμα με πολύ λιγότερες εφαρμογές από το android θα είναι αρκετά ανώδυνο. Με τα παιχνίδια θα κάνουμε λίγη υπομονή. Το περιμένω λοιπόν από εβδομάδα και θα επανέλθω με τις πρώτες εντυπώσεις μου. Παρήγγειλα και αυτήν την θήκη. :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...