Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη βλεπω θεμα δεν εχει ανοιξει για την προταση της Samsung στα WP8 ενημερωτικα εχουν αρχισει προ-παραγγελιες σε Aγγλια και μαλιστα στο Clove.uk με τιμη 442 λιρες(540 ευρω περιπου)και μαλιστα διαθεσιμο τελη του μηνος,ομολογουμενος αρκετα καλη τιμη για το συνολικο πακετο που προσφερει η Κορεατικη εταιρεια.

http://www.clove.co.uk/samsung-ativ-s

 

Εδω τα χαρακτηριστικα του

 

-Λειτουργικό σύστημα: Windows Phone 8

-Επεξεργαστής: Qualcomm Krait 1.5GHz dual-core

-Μνήμη RAM: 1 GB

-3G/ HSPA

-Οθόνη: 4.8 ίντσες Super AMOLED display HD

-Κάμερα: 8 Megapixels

-Δεύτερη κάμερα: 1.9 megapixels

-Ενσωματωμένη μνήμη: 16GB/ 32GB

-Κάρτα μνήμης: micro SD (έως και 32GB)

-Wi-Fi 802.11 a/b/g/n,Wi-Fi Direct, Wi-Fi Channel Bonding, GPS, Bluetooth 3, micro USB, NFC

-Μπαταρία: 2300 mAh

-Διαστάσεις: 137.2×70.5×8.7 χλστ.

-Βάρος: 135 γρ.

 

Εδω απο το επισημο site αναλυτικα πληροφοριες για το συγκεκριμενο μοντελο.

http://www.samsung.com/global/ativ/ativ_s.html

 

 

Χρήσιμα / οδηγοί

 

Οδηγός επαναφοράς Ativ s από wp 8.1 dp

Edited by m7ixalis

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ορίστε και ένα link που λέει ότι θα κυκλοφορήσει Ιταλία τον Δεκέμβριο στα 599 ευρώ.

 

http://vayavaelectronic.blogdetik.com/2012/10/29/the-wp8-mobile-phone-samsung-ativ-s-coming-soon/

Link to comment
Share on other sites

Απο αποψη σχεδιασης δειχνει το πιο "σοβαρο" απο τα WP8 που εχουν ανακοινωθει μεχρι σημερα και που βγαινουν σε ολα τα χρωματα του ουρανιου τοξου. Προσφατα διαβασα και δηλωση απο στελεχος τους πως θεωρουν τα wp8 πιο "business oriented" λειτουργικο. Νομιζω οτι η Samsung θα ακολουθησει αυτο το μονοπατι με τα WP8 για να μην κοντραρει τις android συσκευες της.

 

Προσωπικα το design του μου αρεσει αλλα δεν νομιζω οτι "δενει" με το λειτουργικο.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Παντως στο clove.uk διαθεσιμο στις 19 Νοεμβριου στην τιμη που αναφερθηκα στην αρχη.

Και εδω ενα αναλυτικο review

http://www.gsmarena.com/samsung_ativ_s-review-840.php

Οπως βλεπω διαθεσιμο ειναι η δυνατοτητα στο φακελο ringstone να βαζεις τη δικια σου συλλογη και να οριζεις οποιο τραγουδι θες ως ηχος κλησεις πραγμα που δεν γινοταν στα 7.5

Επισης υποστηριζει κανονικα usb mass storage σε αντιθεση με το αδερφακι του σε android.

Επισης παρεχει 7gb cloud storage στο SkyDrive

Αλλα το αρνητικο για μενα τουλαχιστον ειναι οτι τα επιπεδα φωτεινοτητας ειναι εξισου χαμηλα οπως με το S3

Δεν καταλαβαινω γιατι το κανει αυτο η Samsung διοτι και μεγαλυτερη μπαταρια εχει 2300 και η Amoled φημιζονται για την καλυτερη διαχειρηση και ο επεξεργαστης ο Krait ειναι εξισου πιο αποδοτικος απο τον Exynos 4 του S3!

 

Και εδω official διαφημιση για ολη τη σειρα Ativ σε κινητο και tablet απο τη Sumsung

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jC9ZJf_CUTA

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα,

 

σε περιπτωση αγορας απο eXpansys ( http://www.expansys.com.gr/samsung-ativ-s-16gb-236262/ )

 

μπορει να υπαρξει καποιο θεμα με τη συσκευη και τη συνδεση που εχω εδω (Comsote η οποια αλλη) ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου κανένα απολυτος πρόβλημα.

Οι συσκευές που διαθέτει το expansys είναι full unlocked και sim free.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου κανένα απολυτος πρόβλημα.

Οι συσκευές που διαθέτει το expansys είναι full unlocked και sim free.

 

Σ'ευχαριστω!

 

Τωρα βλεπω οτι ειναι σε φαση "παραγγειλτε και τοτε θα κανουμε τη αντιστοιχη τον προμηθευτη μας", δεν το εχουν δηλ. στις αποθηκες τους. Και δεν ξερω και ποσο θα κανει για να ερθει....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω!

 

Τωρα βλεπω οτι ειναι σε φαση "παραγγειλτε και τοτε θα κανουμε τη αντιστοιχη τον προμηθευτη μας", δεν το εχουν δηλ. στις αποθηκες τους. Και δεν ξερω και ποσο θα κανει για να ερθει....:worry:

 

Υπολογιζε περιπου 10-15 Δεκεμβριου λογικα,στανταρ πριν τα Χριστουγεννα θα το διαθετουν στην Ευρωπη απ οσα εχω διαβασει στο νετ.

10 Δεκεμβριου στο αγγλικο καταστημα που αναφερω στην αρχη στα ιδια λεφτα,στελνουν και Ελλαδα επισης.

Στις 22 του Δεκεμβρη στο αγγλικο αμαζον

http://www.amazon.co.uk/Samsung-ATIV-Smartphone-Windows-FREE/dp/B009L31YNY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1354221590&sr=8-1

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωηση παντως, που ενω ειναι το πληρεστερο WP8 device, πολυ λιγο ενδιαφερον βλεπω...Ισως φταιει και η Samsung βεβαια που δεν το πολυ-διαφημιζει. Anyway...
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα λίγο διαφημισμένο να πατώσουν οι πωλήσεις και να το πάρουμε φθηνά! Αν εξαιρέσεις την υποστήριξη σε λογισμικό της Nokia δε νομίζω να έχει να ζηλέψει σε τίποτα από άλλες windows phone συσκευές.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις την υποστήριξη σε λογισμικό της Nokia δε νομίζω να έχει να ζηλέψει σε τίποτα από άλλες windows phone συσκευές.

 

Αυτο, για αρκετους ισως ειναι το πιο σημαντικο...

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως... αλλά τα πάντα είναι θέμα τιμής.

 

Απο τιμη, απ'οτι βλεπω ειναι οτι καλυτερο μπορεις να παρεις (γενικα, οχι δηλ. μονο στα 550 που βλεπω οτι μπορεις να το βρεις). Εμενα με προβληματιζει το γεγονος οτι δεν ειναι προτεραιοτητα της Samsung (ενω τα Android devices της ειναι), απ'οτι διαβαζω και στο net δηλαδη. Κι αυτο μπορει να σημαινει πολλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω αύριο περιμένω δύο κομμάτια απο το expansys. Το ενα μαλιστα ο φιλος μου θα το δώσει γιατί πηγε και πήρε το lumia.

 

Αντε να δουμε τι παίζει και με αυτό το κινητό.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Εγω αύριο περιμένω δύο κομμάτια απο το expansys. Το ενα μαλιστα ο φιλος μου θα το δώσει γιατί πηγε και πήρε το lumia.

 

Αντε να δουμε τι παίζει και με αυτό το κινητό.

 

Καυ φυσικα περιμενουμε εντυπωσεις...:)

Link to comment
Share on other sites

Απο που είναι καλύτερα να το αγοράσω Amazon η Expansys;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το expansys ενώ λεει διαθέσιμο όταν μιλας μαζί του σου λενε οτι θα παραλάβουν σύντομα. Μεγάλη κοροιδία
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

το χρησιμοποιω εδω και 2 μερες.

Πιστευω οτι βρηκα κινητο που σε αυτονομια και καμερα και οθονη και σημα και απροβληματιστη λειτουργια μπορει να χτυπησει το ΝΟΤΕ2.

 

2 σκαλια πανω απο το 920

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποιω εδω και 2 μερες.

Πιστευω οτι βρηκα κινητο που σε αυτονομια και καμερα και οθονη και σημα και απροβληματιστη λειτουργια μπορει να χτυπησει το ΝΟΤΕ2.

 

2 σκαλια πανω απο το 920

 

πάντως, στα 520ευρω, ειναι μεγάλος πειρασμός....

 

με χάρτες όμως τι κάνεις??? +70€ για αγορά?:(

Link to comment
Share on other sites

πάντως, στα 520ευρω, ειναι μεγάλος πειρασμός....

 

με χάρτες όμως τι κάνεις??? +70€ για αγορά?:(

 

520;; απο που;

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...