Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο μαρκετ εχει για ελλαδα και ποια ειναι τα προγραμματα ??? Και ποσο κοστιζουν να τα αγορασεις...???

Για τα πρόγραμμα πλοήγησης αναφέρεσαι; Γιατί μπερδεύτηκα:confused:

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τα πρόγραμμα πλοήγησης αναφέρεσαι; Γιατί μπερδεύτηκα:confused:

 

Ναι...ποια υπαρχουν και ποσο κοστιζουν....ειναι βασικο εργαλειο για μενα η πλοηγηση...για αυτο ρωταω...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

47 ευρώ για όλη την Ευρώπη αν δεν κάνω λάθος το Navigon.

 

Tσιμπημενο....:X αλλα ειναι εργαλειο...εσεις πως την βγαζετε βρε παιδια χωρις χαρτες.....???

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tσιμπημενο....:X αλλα ειναι εργαλειο...εσεις πως την βγαζετε βρε παιδια χωρις χαρτες.....???

 

Αγοράζουν Lumia που τους έχει προεγκατεστημένους (Nokia Drive). Είναι και ένας από τους σημαντικότερους λόγους που τα Lumia "προχωράνε" περισσότερο από τις υπόλοιπες Windows Phone συσκευές.

 

Σε γενικότερες γραμμές πάντως... η μετάβαση από Note θα σου κακοφανεί και κυρίως λόγω διαφορετικής φιλοσοφίας του λειτουργικού. Λάβε υπόψιν ότι δεν έχεις ούτε file manager στα WP και γενικώς οι περιορισμοί είναι πάρα πολλοί σε σχέση με το λειτουργικό που σκοπεύεις να εγκαταλείψεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζουν Lumia που τους έχει προεγκατεστημένους (Nokia Drive). Είναι και ένας από τους σημαντικότερους λόγους που τα Lumia "προχωράνε" περισσότερο από τις υπόλοιπες Windows Phone συσκευές.

 

Σε γενικότερες γραμμές πάντως... η μετάβαση από Note θα σου κακοφανεί και κυρίως λόγω διαφορετικής φιλοσοφίας του λειτουργικού. Λάβε υπόψιν ότι δεν έχεις ούτε file manager στα WP και γενικώς οι περιορισμοί είναι πάρα πολλοί σε σχέση με το λειτουργικό που σκοπεύεις να εγκαταλείψεις.

 

για αυτο το σκεφτομαι αλλα η τιμη ειναι δελεαστικη για τετοιο κινητο.....:happy: σε android,δεν εχω βρει κατι αναλογο..χωρις να σερνετε βεβαια...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το LG Optimus 4x...

Σε σχέση με το Note 2... μια ιδιοκτήτριά του μόνο καλά λόγια λέει για τις φωτογραφίες που βγάζει το AtiV μου.

Όσο για τους χάρτες... πάντα έχουμε ένα Nokia πρόχειρο :)

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το LG Optimus 4x...

Σε σχέση με το Note 2... μια ιδιοκτήτριά του μόνο καλά λόγια λέει για τις φωτογραφίες που βγάζει το AtiV μου.

Όσο για τους χάρτες... πάντα έχουμε ένα Nokia πρόχειρο :)

 

Παιδια ευχαριστω πολυ,με καλυψατε πληρως...με τις απαντησεις σας..ευχαριστω...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

*Για την προεγκατεστημένη εφαρμογή maps μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν τους χάρτες της Ελλάδας (γύρω στα 142mb).

 

*Υπάρχει δωρεάν η GoogleMaps Client η οποία φαίνεται αρκετά καλή.

 

*Εάν αλλάξεις την περιοχή σου σε Αγγλία και κάνεις restart μπορείς να κατεβάσεις από το store την Nokia HERE Maps. Μετά μπορείς να ξαναορίσεις ως περιοχή σου την Ελλάδα και οι χάρτες της Nokia δουλεύουν κανονικά. (Με τον ίδιο τρόπο εγκατέστησα και το Nokia HERE drive beta αλλά όταν την τρέχεις λέει ότι δεν είναι συμβατή με την χώρα μας και δεν ανοίγει)

 

Δεν έχω προλάβει να τα εξετάσω καλά ακόμα, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το πόσο καλά είναι, απλά παρουσιάζω τις 3 δωρεάν λύσεις που έχω εντοπίσει πρός το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

*Για την προεγκατεστημένη εφαρμογή maps μπορείς να κατεβάσεις δωρεάν τους χάρτες της Ελλάδας (γύρω στα 142mb).

 

*Υπάρχει δωρεάν η GoogleMaps Client η οποία φαίνεται αρκετά καλή.

 

*Εάν αλλάξεις την περιοχή σου σε Αγγλία και κάνεις restart μπορείς να κατεβάσεις από το store την Nokia HERE Maps. Μετά μπορείς να ξαναορίσεις ως περιοχή σου την Ελλάδα και οι χάρτες της Nokia δουλεύουν κανονικά. (Με τον ίδιο τρόπο εγκατέστησα και το Nokia HERE drive beta αλλά όταν την τρέχεις λέει ότι δεν είναι συμβατή με την χώρα μας και δεν ανοίγει)

 

Δεν έχω προλάβει να τα εξετάσω καλά ακόμα, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη για το πόσο καλά είναι, απλά παρουσιάζω τις 3 δωρεάν λύσεις που έχω εντοπίσει πρός το παρόν.

 

βρηκα αυτο και ειναι πολυ καλο και φτηνο

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/gps-voice-navigation/9667d798-768b-e011-986b-78e7d1fa76f8

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι τέτοιο διαμάντι να το εγκαταλείπει η samsung αν είχα τα φράγκα το χτύπαγα άνετα,ίσως το καλύτερο wp α ρε samsung φαντάζομαι αν ασχολιόταν σοβαρά η nokia θα χε κλείσει χθες...
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Αν ασχολιόταν η Nokia με το android?

 

Τέλος πάντων, χθες που έτρεχα με ανοικτό το endomondo και το music player (περίεργο, στα 7.8 ξεκινούσε να παίζει άμεσα, εδώ κάνει μια καθυστέρηση να ξεκινήσει, είτε η μουσική είναι αποθηκευμένη στο κινητό, είτε σε κάρτα, πάντως, με το zune δεν είναι - θα το τσεκάρω κι αυτό), πήγα να βγάλω μια φωτογραφία και κόλλησε το σύμπαν...

Αφού το ξανάναψα, κι άνοιξα τις εφαρμογές, μόλις λίγο αργότερα πήγα να βγάλω άλλη μια φωτογραφία, πάλι τα ίδια... 3 εφαρμογές μαζί και κρασάρει το κινητάκι...

Ο Titanας δεν είχε κολλήσει ποτέ μα ποτέ, ότι κι αν είχα ανοικτό, το lumia 800 κολλούσε πολλές φορές όταν είχα ανοικτή τη μουσική...

Κακώς δεν πήρα το HTC 8x κι επέμενε ο ColossusR...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αν ασχολιόταν η Nokia με το android?

 

Τέλος πάντων, χθες που έτρεχα με ανοικτό το endomondo και το music player (περίεργο, στα 7.8 ξεκινούσε να παίζει άμεσα, εδώ κάνει μια καθυστέρηση να ξεκινήσει, είτε η μουσική είναι αποθηκευμένη στο κινητό, είτε σε κάρτα, πάντως, με το zune δεν είναι - θα το τσεκάρω κι αυτό), πήγα να βγάλω μια φωτογραφία και κόλλησε το σύμπαν...

Αφού το ξανάναψα, κι άνοιξα τις εφαρμογές, μόλις λίγο αργότερα πήγα να βγάλω άλλη μια φωτογραφία, πάλι τα ίδια... 3 εφαρμογές μαζί και κρασάρει το κινητάκι...

Ο Titanας δεν είχε κολλήσει ποτέ μα ποτέ, ότι κι αν είχα ανοικτό, το lumia 800 κολλούσε πολλές φορές όταν είχα ανοικτή τη μουσική...

Κακώς δεν πήρα το HTC 8x κι επέμενε ο ColossusR...

 

Στο ativ s αναφέρεσαι; Δεν κατάλαβα.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Στο ativ s αναφέρεσαι; Δεν κατάλαβα.

 

Φυσικά φίλε μου. Αυτή τη συσκευή χρησιμοποιώ τις τελευταίες ημέρες...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά φίλε μου. Αυτή τη συσκευή χρησιμοποιώ τις τελευταίες ημέρες...

 

εγω σημερα δοκιμασα το GUN BROS και μαζι επαιζε τραγουδια και εβγαζα φωτο χωρις να εχω το παραμικρο θεμα με κοληματα.μηπως το endomondo εχει κανα θεμα και σε κολλαει ??

Link to comment
Share on other sites

εγω σημερα δοκιμασα το GUN BROS και μαζι επαιζε τραγουδια και εβγαζα φωτο χωρις να εχω το παραμικρο θεμα με κοληματα.μηπως το endomondo εχει κανα θεμα και σε κολλαει ??

 

Μπορεί, τι να πω. Σήμερα είχα μόνο μουσική, κλήσεις, SMS, όλα μια χαρα...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ξερετε καποιον που θελει να πουλησει το συγκεκριμενο κινητο σε καλητερη τιμη απο το ιντερνετ και μεταχειρισμενο στειλτε μου ενα pm . Ευχαριστω προκαταβολικα .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν ξερετε καποιον που θελει να πουλησει το συγκεκριμενο κινητο σε καλητερη τιμη απο το ιντερνετ και μεταχειρισμενο στειλτε μου ενα pm . Ευχαριστω προκαταβολικα .

 

καλύτερη τιμή από 250 με 280€ είναι σχεδόν κλοπή :lol:

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιο παληκαρι κανα καλο app για να μπορω να κλειδωνο βιντεο στο κινητο και οχι στο skydrive

 

μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα σε αυτο

 

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/private-space/54c7e050-0cc5-4e4b-baea-81a61a4a7e76

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι να το τσιμπισω αν βρω branded μπορω να του περασω αλλο firmware οπως στο Omnia 7; ωστε να φιγουν τα logo στο startup?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι να το τσιμπισω αν βρω branded μπορω να του περασω αλλο firmware οπως στο Omnia 7; ωστε να φιγουν τα logo στο startup?

Τι είναι το branded;

 

Όχι δεν νομίζω να έχουν βγει firmware για το κινητό.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Branded είναι να είναι σε κάποιον πάροχο πχ να ανοίγει και να λέει Vodafone

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...