Jump to content

[Επισημο] Samsung Ativ S


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς φίλε μου όχι ακόμα. Μόνο το Lumia δεν έχει αυτό το πρόβλημα. Υπάρχουν όμως πολύ καλές ελληνικές εφαρμογές (γύρω στο 1€) που σου μετατρέπουν το μήνυμα σε 160 χαρακτήρες. Πήρα στην Samsung να ρωτήσω για το πρόβλημα αυτό και αφού το τσέκαρε και ο υπάλληλος σε μια συσκευή που είχε εκεί, μου είπε πως όντως υπάρχει θέμα με τους χαρακτήρες στα μηνύματα... Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα... :O

Το έχει η κοπέλα μου το κινητό εδώ και λίγες μέρες Δεν έχω προλάβει να το δω αλλά αν βάλεις αμερικανικά σε όλα και στο location και στην γλώσσα για να κατεβάσεις το Nokia maps here που δουλεύει και ως offline GPS και μετά βάλεις πάλι όλα ελληνικά σου λέει πως θα κατεβάσει 20mb λεξικό μήπως μαζί κατεβάζει και ρυθμίσεις για 160 χαρακτήρες;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγουρα η οθονη; δεν ειναι gorilla glass;

Η οθόνη είναι gorila glass 2 και δεν μπορώ να κρύψω ότι έχει 2 γρατζουνιές η οθόνη. Το πως γίνεται αυτό δεν ξέρω.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι gorila glass 2 και δεν μπορώ να κρύψω ότι έχει 2 γρατζουνιές η οθόνη. Το πως γίνεται αυτό δεν ξέρω.

 

Μήπως έχει ελάττωμα. Να το πας πίσω.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ελάττωμα. Να το πας πίσω.

 

πολυ απιθανο να περασει απο σερβις με τετοια δικαιολογια, εδω αλλα σοβαροτερα και σου ριχνουν πορτα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο θα πάρει με την επόμενη έκδοση λειτουργικού

φανταζομαι μιλας για αναβαθμιση που θα μπορουμε να κανουμε μολις ειναι διαθεσιμη, ετσι??? Παντως, το παρηγγειλα, και ο θεος βοηθος!!! τσιμπισα και δυο θηκουλες απο εδω http://viewitem.eim.ebay.gr/GRIP-WAVE-GEL-SERIES-CASE-COVER-FITS-SAMSUNG-ATIV-S-I8750-ACCESSORY/400436576530/item, http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-LEATHER-FLIP-SERIES-CASE-COVER-ACCESSORY-FOR-SAMSUNG-ATIV-S/400432822200/item

Link to comment
Share on other sites

πολυ απιθανο να περασει απο σερβις με τετοια δικαιολογια, εδω αλλα σοβαροτερα και σου ριχνουν πορτα

Δεν ξέρω πραγματικά. Το κρύσταλλο δεν μπορώ να αλλάξω μόνο; Είχα πάει εκεί και μου ζήτησαν 140 ευρώ για οθόνη..

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου όχι ακόμα. Μόνο το Lumia δεν έχει αυτό το πρόβλημα. Υπάρχουν όμως πολύ καλές ελληνικές εφαρμογές (γύρω στο 1€) που σου μετατρέπουν το μήνυμα σε 160 χαρακτήρες. Πήρα στην Samsung να ρωτήσω για το πρόβλημα αυτό και αφού το τσέκαρε και ο υπάλληλος σε μια συσκευή που είχε εκεί, μου είπε πως όντως υπάρχει θέμα με τους χαρακτήρες στα μηνύματα... Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα... :O

 

δηλ με 1 ευρώ καθαρίζεις μια για πάντα?

 

Η τιμή πάντως θα πέσει κι άλλο για όποιον μπορεί να περιμένει... στις 20 του μήνα η Samsung παρουσιάζει επίσημα νέες συσκευές, κάποιες εκ των οποίων θα αφορά τη σειρά ATIV

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει..:)

 

υπαρχει περιπτωση με καποια αναβαθμιση να παρει???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση με καποια αναβαθμιση να παρει???

 

αρκετα χλωμο

 

φανταζομαι μιλας για αναβαθμιση που θα μπορουμε να κανουμε μολις ειναι διαθεσιμη, ετσι??? Παντως, το παρηγγειλα, και ο θεος βοηθος!!! τσιμπισα και δυο θηκουλες απο εδω http://viewitem.eim.ebay.gr/GRIP-WAVE-GEL-SERIES-CASE-COVER-FITS-SAMSUNG-ATIV-S-I8750-ACCESSORY/400436576530/item, http://viewitem.eim.ebay.gr/NEW-LEATHER-FLIP-SERIES-CASE-COVER-ACCESSORY-FOR-SAMSUNG-ATIV-S/400432822200/item

 

ε ναι οταν δωσει η μαμα Μ$ τοτε θα ξεκλιεδωσει το ραδιοφωνο

 

Δεν ξέρω πραγματικά. Το κρύσταλλο δεν μπορώ να αλλάξω μόνο; Είχα πάει εκεί και μου ζήτησαν 140 ευρώ για οθόνη..

 

νομιζω αλλαζει μονο το κρυσταλλο αλλα θελει πολυ μαστορια και υπομονη

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά... τα μηνύματα με τους 70 χαρακτήρες ανά sms φτιάχνουν τελικά???? Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά... τα μηνύματα με τους 70 χαρακτήρες ανά sms φτιάχνουν τελικά????

 

Δεν νομίζω.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.

 

Δηλ. θα πληρώσουμε σε sms την διαφορά τιμής με το s3??????? :X ................ και μόλις χθες το παρήγγειλα στα 250 ευρώ!

 

Τελικά σε σύγκριση πάντα με τα android αξίζει η αγορά του? Γιατί ακούω παράπονα ότι λείπουν πολλά apps... και δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα apps είναι χρήσιμα ή όχι...

 

Έχει κάποιος την καλοσύνη να μας δώσει μερικά παραδείγματα που χάνει αυτό το τηλ. πχ. ποιά χρήσιμα apps του λείπουν και άλλα θέματα (για τους 70 χαρακτήρες ανά sms το μάθαμε)? Γιατί όσα reviews να σου πει ο ξένος στα youtube άκρη δεν βρίσκεις!

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

κανε την ερευνα σου για το ποιες εφαρμογες σου χρειαζονται και αν υπαρχουν, μπες στο wp8 store και ψαξε να δεις αν υπαρχουν. Αν παλι δεν σε ικανοποιησουν, υπαρχει το LG 4X HD στα 260 ευρω που θα σε καλυψει μια χαρα για τον επομενο χρονο
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

κανε την ερευνα σου για το ποιες εφαρμογες σου χρειαζονται και αν υπαρχουν, μπες στο wp8 store και ψαξε να δεις αν υπαρχουν. Αν παλι δεν σε ικανοποιησουν, υπαρχει το LG 4X HD στα 260 ευρω που θα σε καλυψει μια χαρα για τον επομενο χρονο

 

Αν δεις πόσο χάλια είναι το focus στο:ninja: βίντεο του HD 4X θα καταλάβεις γιατί δεν...

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

το ξερω, αλλα ξερω οτι το τελειο κινητο δεν υπαρχει δυστηχως
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάμε για το τέλειο κινητό... ρωτάω αν υπάρχει κάποια σοβαρή έλλειψη σε apps ή κάτι άλλο (πέρα από τους 70 χαρακτήρες / sms) στο συγκεκριμένο κινητό γιατί τα WINDOWS PHONES δεν είναι διαδεδομένα στον κόσμο για να ξέρουμε πάνω κάτω τι παίζει....
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλάμε για το τέλειο κινητό... ρωτάω αν υπάρχει κάποια σοβαρή έλλειψη σε apps ή κάτι άλλο (πέρα από τους 70 χαρακτήρες / sms) στο συγκεκριμένο κινητό γιατί τα WINDOWS PHONES δεν είναι διαδεδομένα στον κόσμο για να ξέρουμε πάνω κάτω τι παίζει....

 

και σου λέει μπες εδώ να δεις μόνος σου

http://www.windowsphone.com/el-gr/store

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις πόσο χάλια είναι το focus στο:ninja: βίντεο του HD 4X θα καταλάβεις γιατί δεν...

 

Μια χαρά είναι το focus του 4Χ. Έχει βελτιωθεί με την JB. Το είχα κιόλας.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το focus του 4Χ. Έχει βελτιωθεί με την JB. Το είχα κιόλας.

 

 

Αν το βιντεάκι ισχύει τότε το aytofocus έχει σοβαρό θέμα!

Όλα καλά αν ισχύει όμως αυτό:

 

 

To zoom in που θόλωνε τα πάντα όπως στο SGSII το έφτιαξαν κι αυτό?

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

 

Αν το βιντεάκι ισχύει τότε το aytofocus έχει σοβαρό θέμα!

Όλα καλά αν ισχύει όμως αυτό:

 

 

To zoom in που θόλωνε τα πάντα όπως στο SGSII το έφτιαξαν κι αυτό?

 

Όπως είπα το είχα και πιο παλιά.

 

Για δες λοιπόν πως είναι το autofocus από ένα βίντεο που έχω τραβήξει με το 4Χ.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια εφαρμογη στο μαρκετ που σου δινει τη δυνατοτητα να γραφεις με 160 χαρακτηρες, μου πηρε 5 δευτερολεπτα να τη βρω..
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα το είχα και πιο παλιά.

 

Για δες λοιπόν πως είναι το autofocus από ένα βίντεο που έχω τραβήξει με το 4Χ.

 

 

To βίντεο δεν ανοίγει ... είναι λέει απόρρητο! Δεν πιστεύω να τράβηξες καμιά στρατιωτική βάση! :ninja:

 

Μιας και έχεις δοκιμάσει και το Optimus 4X και το ATIV S και άρα ξέρεις όλα τα υπέρ και κατά, εσύ ποιό προκρίνεις?

Edited by SoKoFLiKo
:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

εισαι σε λαθος φορουμ φιλε, ανοιξε νεο θεμα στις επιλογες συσκευων
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...