Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ερώτηση. Που στο καλό μπορώ να βρω θήκη πουγκί για τη Ζέτα;; Κανένα από αυτά στις μεγάλες αλυσίδες που έχω κοιτάξει δεν κάνουν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα.

Εχω το Xperia Z και ουτε χρονο δεν εκλεισε. Το κινητο στα καλα καθουμενα εκλεισε απο μονο του και κανει επανεκκινηση ξανα και ξανα καθε φορα που το ενεργοποιω.

Μερικες φορες μπαινει στο μενου ολοκληρωνει τη διαδικασια και παλι κλεινει και ξανα αρχιζει απο την αρχη. Ενα παιδι μου ειπε να κατεβασω το Update service. Το κατεβασα μου εκανε ενημερωση νεου λογισμικου δυστυχως και εκει ειναι που τα επαιξε εντελως. Εχει φαει τρελο σκαλομα το κινητο παιδια καμια λυση κανενας??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Εχω το Xperia Z και ουτε χρονο δεν εκλεισε. Το κινητο στα καλα καθουμενα εκλεισε απο μονο του και κανει επανεκκινηση ξανα και ξανα καθε φορα που το ενεργοποιω.

Μερικες φορες μπαινει στο μενου ολοκληρωνει τη διαδικασια και παλι κλεινει και ξανα αρχιζει απο την αρχη. Ενα παιδι μου ειπε να κατεβασω το Update service. Το κατεβασα μου εκανε ενημερωση νεου λογισμικου δυστυχως και εκει ειναι που τα επαιξε εντελως. Εχει φαει τρελο σκαλομα το κινητο παιδια καμια λυση κανενας??

 

Τι σκάλωμα έφαγε;; Ξανακάντου επιδιόρθωση με SEUS. Και αν δεν στρώσει χαρακτήρα το πας σερβις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι σκάλωμα έφαγε;; Ξανακάντου επιδιόρθωση με SEUS. Και αν δεν στρώσει χαρακτήρα το πας σερβις.

 

Αυτο εκανα και στο προγραμμα δεν μου εβγαλε κατι για επιδιορθωση μονο για ενημερωση λογισμικου

Link to comment
Share on other sites

Τι σκάλωμα έφαγε;; Ξανακάντου επιδιόρθωση με SEUS. Και αν δεν στρώσει χαρακτήρα το πας σερβις.

 

Άμα κάνεις τα παραπάνω και ΔΕΝ συνέλθει, για Service πήγαινε το κατευθείαν στην Arvato (μιας και εκεί θα καταλήξει όπου και αν το πας) για να το έχεις και πιο γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνεις τα παραπάνω και ΔΕΝ συνέλθει, για Service πήγαινε το κατευθείαν στην Arvato (μιας και εκεί θα καταλήξει όπου και αν το πας) για να το έχεις και πιο γρήγορα...

 

Στα καλα καθουμενα ομως ρε παλικαρι αυτο το προβλημα?? δεν μπορω να το χονεφω

 

Υπαρχει κανενα προγραμμα που να κανει διαγνωση προβληματος??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Τι σκάλωμα έφαγε;; Ξανακάντου επιδιόρθωση με SEUS. Και αν δεν στρώσει χαρακτήρα το πας σερβις.

 

Από ότι κατάλαβα με το seus έκανε.. Αν έκανε μόνο αναβάθμιση τότε πρέπει να δοκιμάσει καθαρή εγκατάσταση από την αρχή, και αν δεν βγάλει άκρη τότε σέρβις...

 

Ο φίλος μήπως το έχει βρέξει και έμπασε υγρασία?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ το seus ή sus, το ίδιο είναι, έκανες αναβάθμιση απλά ή με διαγραφή όλων των αρχείων και ρυθμίσεων?? Αν δεν έγινε έτσι τότε δοκίμασε το.. Αλλιώς θες arvato

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στα καλα καθουμενα ομως ρε παλικαρι αυτο το προβλημα?? δεν μπορω να το χονεφω

 

Και το δικό μου πριν κλείσει 1 μήνα το έκλεισα και δεν ξανάνοιξε ! Δοκίμασα τότε τα πάντα, επικοινώνησα και με την SONY, τελικά κατέληξα στην Arvato μιας και το συγκεκριμένο κινητό μόνο εκεί ανοίγεται, οι υπόλοιποι μόνο Firmware Upgrade μπορούν να κάνουν... και στο τέλος το στέλνουν εκεί.

Μετά από 4-5 μέρες το πήρα πίσω.

 

Δυστυχώς αυτά συμβαίνουν (παθών) και ελπίζω να είναι το πρώτο και το τελευταίο που θα σου παρουσιάσει ...

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου πριν κλείσει 1 μήνα το έκλεισα και δεν ξανάνοιξε ! Δοκίμασα τότε τα πάντα, επικοινώνησα και με την SONY, τελικά κατέληξα στην Arvato μιας και το συγκεκριμένο κινητό μόνο εκεί ανοίγεται, οι υπόλοιποι μόνο Firmware Upgrade μπορούν να κάνουν... και στο τέλος το στέλνουν εκεί.

Μετά από 4-5 μέρες το πήρα πίσω.

 

Δυστυχώς αυτά συμβαίνουν (παθών) και ελπίζω να είναι το πρώτο και το τελευταίο που θα σου παρουσιάσει ...

 

Τι να πω ρε παιδια μετα σου λενε ''καλα κινητα'' ολα τα ιδια ειναι τελικα απλα το περιτυλιγμα αλλαζει...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε παιδια μετα σου λενε ''καλα κινητα'' ολα τα ιδια ειναι τελικα απλα το περιτυλιγμα αλλαζει...

 

Φίλε μου αυτά είναι μες το πρόγραμμα. Αστοχίες πάντα συμβαίνουν. Κάποτε είχα το κ810, νέκρωσε μετά από ένα μήνα, μου έδωσαν νέο, νέκρωσε σε 2 ώρες, μου έδωσαν τρίτο και δεν έβγαλε τίποτα ποτέ... Έτσι είναι αυτά, απλά είσαι άτυχος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτά είναι μες το πρόγραμμα. Αστοχίες πάντα συμβαίνουν. Κάποτε είχα το κ810, νέκρωσε μετά από ένα μήνα, μου έδωσαν νέο, νέκρωσε σε 2 ώρες, μου έδωσαν τρίτο και δεν έβγαλε τίποτα ποτέ... Έτσι είναι αυτά, απλά είσαι άτυχος.

 

Παλικαρια υστερα απο πολυ ψαξιμο εφτιαξα το κινητο και δουλευει ρολοι τελικα ειμαι πολυ τυχερος.

Ευχαριστω παντος για την βοηθεια :D

Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια υστερα απο πολυ ψαξιμο εφτιαξα το κινητο και δουλευει ρολοι τελικα ειμαι πολυ τυχερος.

Ευχαριστω παντος για την βοηθεια :D

 

Θα μπορουσες να μας πεις σε περιπτωση που συναντησει καποιος καποιο παρομοιο προβλημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να μας πεις σε περιπτωση που συναντησει καποιος καποιο παρομοιο προβλημα;

 

1: Switch the phone off. Hold power & vol up for about ten secs until it vibrates three times.

2: Charge it up if it isn't already.

3: Start Sony PC Companion (γινεται εγκατασταση αμεσως μολις γινει η συνδεση κινητου με υπολογιστη)

4: Go to support zone -> update phone and then klick on "repair phone" (αμα ξανακανει το ιδιο προβλημα εφαρμοζουμε τα ιδια βηματα απο την αρχη θα το λεει και στο προγραμμα σαν ειδοποιηση)

5: Connect the phone and follow instructions further. NOTE: Continuing from here will DELETE ALL DATA on the phone!

Εδω ειναι και το σχετικο βιντεο ακριβως το ιδιο προβλημα -->

Edited by Paraskevas92
Link to comment
Share on other sites

Παλικαρια υστερα απο πολυ ψαξιμο εφτιαξα το κινητο και δουλευει ρολοι τελικα ειμαι πολυ τυχερος.

Ευχαριστω παντος για την βοηθεια :D

 

εκανες αυτο που σου ειπαμε ολοι..

απλα το εκανες με το pc companion, το seus/sus ειναι πιο καλο εργαλειο λενε για την ιδια δουλεια.

περασες το λειτουργικο απο την αρχη, σβηνοντας τα παντα..

εννοειται πως σε τετοια προβλημα η 1η λυση ειναι αυτη, σε συνδυασμο με μια επαναφορα ρυθμισεων, και κοιταμε μηπως εφταιγε καμια εφαρμογη που βαλαμε τελευταια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα σας αφήσω για αλλά λημέρια :P

 

Λέω να κάνω μια αλλαγή προς Samsung αλλά δεν είμαι σίγουρος ακόμα.

 

Παρ ολα αυτά, αν κάποιος ψάχνεται για αγορά ,Ζ ας μου στείλει ενα πμ, δίνω πολύ πράμα :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αλλά ακριβό είναι της Spigen Sony Xperia Z Screen Protector GLAS.t SLIM Premium Tempered Glass που θεωρείτε κορυφή γιατί είναι τζάμι, υπάρχει και απλή μεμβράνη της ίδιας εταιρίας, αλλιώς μπορείς να κοιτάξεις σε PURO που έφερνε το πλαίσιο και το Public.

 

Αυτό με αυτό που μου ανέδειξες είναι ίδιο??? γιατί έχει διάφορα στην τιμή κανένα 10 ευρώ!!!

http://www.spigen.com/sony-xperia-z-screen-protector-glas-t-premium-tempered-glass.html

http://www.pdair.com/index.php/smartphone-cell-phone-pda/sony-ericsson/sony-xperia-z-l36h/premium-tempered-glass-film-screen-protector-for-sony-xperia-z-l36h.html

Link to comment
Share on other sites

 

Φαίνεται αντιγραφή της Spigen, ακόμη και οι φωτογραφίες αν δεις είναι οι ίδιες που έχει στο Site της Spigen !

Τώρα η διαφορά τους είναι 9$ = 6.5Εuro, δεν ξέρω αν την έχει πάρει κανένας για να μας πει εντυπώσεις, αλλά της Spigen έχει και την μεμβράνη για το πίσω μέρος που δεν φαίνεται να την έχει αυτή. Ακόμη πρέπει να υπολογίσεις και τα μεταφορικά γιατί της Spigen την στέλνουν και από UK (Δες Amazon κλπ) και όχι μόνο από US.

 

Κάτι παραπλήσιο είχα δει σε κινέζικο site πολύ πιο οικονομική, αλλά είχε μικρότερη σκληρότητα αν θυμάμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται αντιγραφή της Spigen, ακόμη και οι φωτογραφίες αν δεις είναι οι ίδιες που έχει στο Site της Spigen !

Τώρα η διαφορά τους είναι 9$ = 6.5Εuro, δεν ξέρω αν την έχει πάρει κανένας για να μας πει εντυπώσεις, αλλά της Spigen έχει και την μεμβράνη για το πίσω μέρος που δεν φαίνεται να την έχει αυτή. Ακόμη πρέπει να υπολογίσεις και τα μεταφορικά γιατί της Spigen την στέλνουν και από UK (Δες Amazon κλπ) και όχι μόνο από US.

 

Κάτι παραπλήσιο είχα δει σε κινέζικο site πολύ πιο οικονομική, αλλά είχε μικρότερη σκληρότητα αν θυμάμαι καλά...

 

παιδες, καλη screen protector, αλλα ζελατινα, ποια προτεινετε?θελω να ειναι σετ και μπρος και πισω ή τελος παντων 2 ξεχωριστες αλλα να ειναι καλες ποιοτικα, να μην αλλοοιωνουν την οθονη ειδικα..

βγαζει η spigen ή υπαρχει κατι αλλο πιο φθηνο?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σας , τι κάνετε ?

 

βρήκα μια λύση αν μπορεί να θεωρηθεί λύσει , όταν κολλάει το viber με τα sms και συνεχίζουν τα σμσ και βγάζουν ότι υπάρχει μηνύματα ενώ έχουν διαβαστεί όλα , τότε αν κάνουμε επανεκκίνηση τότε διορθώνετε τουλάχιστον σε έμενα δοκιμάστε το και πείτε μου !!! δεν ξέρω αν βοήθησα !!!

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σας , τι κάνετε ?

 

βρήκα μια λύση αν μπορεί να θεωρηθεί λύσει , όταν κολλάει το viber με τα sms και συνεχίζουν τα σμσ και βγάζουν ότι υπάρχει μηνύματα ενώ έχουν διαβαστεί όλα , τότε αν κάνουμε επανεκκίνηση τότε διορθώνετε τουλάχιστον σε έμενα δοκιμάστε το και πείτε μου !!! δεν ξέρω αν βοήθησα !!!

 

αν στις ρυθμισεις του viber εχεις τικαρει το "free reply with viber", μπερδευεται το κινητο.. ειδικα οταν σου στελνουν σμσ και στο ανοιγει και με τα 2.

εγω παντως που δεν το εχω δουλευει αψογα και στο Τ και στο Ζ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες, καλη screen protector, αλλα ζελατινα, ποια προτεινετε?θελω να ειναι σετ και μπρος και πισω ή τελος παντων 2 ξεχωριστες αλλα να ειναι καλες ποιοτικα, να μην αλλοοιωνουν την οθονη ειδικα..

βγαζει η spigen ή υπαρχει κατι αλλο πιο φθηνο?

 

Σε Spigen δες αυτή : http://www.spigen.com/brands/sony/sony-experia-z-screen-protector-steinheil-dual.html

Link to comment
Share on other sites

 

χμμ, τιποτα πιο φθηνο εχουμε?παλια ειχα δει για το Τ πχ στο ebay με 2-3 ευρω 10 ζελατινες μαζι, αλλα δεν ξερω αν ειναι μαπα ή αν ολα ειναι θεμα μαρκετινγκ. μια ζελατινα 10 δολαρια παει πολυ νομιζω. απλα δε θελω να το θαμπωνει, τιποτα αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...