Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πες το si number,να το ψαξουμε λιγακι.

Μηπως ειναι αγγλικη η συσκευη σου?Εαν ναι θα περιμενεις,για τα αγγλικα δεν εχει βγει ακομη;)

 

 

που το βρικσω αυτο ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο κουτι του σε μορφη SI ****-****.*

 

SI 1270-6085.4

 

αυτο ειναι ?? εσεις που θα βρειτε τι ειναι μπορειτε να μ το στειλετε ???

Link to comment
Share on other sites

SI 1270-6085.4

 

αυτο ειναι ?? εσεις που θα βρειτε τι ειναι μπορειτε να μ το στειλετε ???

 

Η συσκευη σου ειναι branded vodafone gr,και δεν εχει παρει ακομη την .67,τωρα το ποτε θα την παρει...αγνωστο.

Παντως η voda,πανευρωπαικα(πλην ελλαδας και αγγλιας),ηταν απο τις πρωτες που πηραν την .67

Υπομονη θα ερθει;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη σου ειναι branded vodafone gr,και δεν εχει παρει ακομη την .67,τωρα το ποτε θα την παρει...αγνωστο.

Παντως η voda,πανευρωπαικα(πλην ελλαδας και αγγλιας),ηταν απο τις πρωτες που πηραν την .67

Υπομονη θα ερθει;)

 

Πώς μπορώ να το δω εγώ αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η .67 έχει φανερές αλλαγές σε σχέση με την .244 ; Βελτιώθηκε φανερά κάτι ;

 

Γιατί είναι δύσκολο το στήσιμο απο την αρχή , το οποίο μάλλον δεν θα κάνω γιατί λέω να περιμένω κατευθείαν την 4.3 ( οοοταν :P )

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Νέος και πανεύκολος τρόπος να αποκτήσουμε δικαιώματα root στο Ζ ακόμα και στην τελευταία έκδοση .67.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2460745

Η διαδικασία γίνεται με ένα κλικ,:)

Μετά το ρουτάρισμα,θέλει χειροκίνητη εγκατάσταση του busybox.(σύμφωνα με τα σχόλια,στο παραπάνω link).

 

 

Μπορείς λίγο να γράψεις τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσουμε αφού κάνουμε ροοτ με αυτόν τον τρόπο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς λίγο να γράψεις τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσουμε αφού κάνουμε ροοτ με αυτόν τον τρόπο?

 

Τρέχεις το πρόγραμμα στο pc έχοντας συνδεδεμένο το κινητό, το αναγνωρίζει και περνάει τα κατάλληλα αρχεία μόνο του, κάνει κάποια στιγμή επανεκκίνηση το κινητό έχοντας περάσει το SuperSu μέσα. Απλά μετά εγώ κατέβασα το busybox από το market και επίσης πέρασα το XZR apk από τον οδηγό του minotavrs

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Τρέχεις το πρόγραμμα στο pc έχοντας συνδεδεμένο το κινητό, το αναγνωρίζει και περνάει τα κατάλληλα αρχεία μόνο του, κάνει κάποια στιγμή επανεκκίνηση το κινητό έχοντας περάσει το SuperSu μέσα. Απλά μετά εγώ κατέβασα το busybox από το market και επίσης πέρασα το XZR apk από τον οδηγό του minotavrs

 

Με τον bootloader μετά τι παίζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με τον bootloader μετά τι παίζει?

 

Δεν έχει καμία σχέση. Αν θες για ξεκλείδωμα bootloader θα βρεις σχετικά links στους xda.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση. Αν θες για ξεκλείδωμα bootloader θα βρεις σχετικά links στους xda.

 

Για να βάλω custom rom πρέπει να έχω ξεκλείδωτο bootloader?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλω custom rom πρέπει να έχω ξεκλείδωτο bootloader?

 

Οι πιο πολλές ναι. Αλλά υπάρχουν και μερικές που δεν θέλουν. Στις οδηγίες κάθε Rom αναγράφεται αν θέλει. Βασικά δεν είναι δύσκολο να το ξεκλειδωσεις αλλά έχει και το Ρίσκο του μετέπειτα.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Αν κρατήσεις σε backup τα drm keys δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα καθώς μπορείς να ξανακλειδώσεις το bootloader ασχέτως αν η συσκευή το βλέπει ξεκλείδωτο. Ξεκλείδωτο bootloader χρειάζονται οι roms που θέλουν custom kernel νομίζω Edited by uncommandable
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η .67 έχει φανερές αλλαγές σε σχέση με την .244 ; Βελτιώθηκε φανερά κάτι ;

 

Γιατί είναι δύσκολο το στήσιμο απο την αρχή , το οποίο μάλλον δεν θα κάνω γιατί λέω να περιμένω κατευθείαν την 4.3 ( οοοταν :P )

 

απο την 4.1.2 πηγα στην .67 εδω και 4 μερες ...το κινητο δουλευει αψογα δεν εχω κανενα θεμα απολύτος και η μπαταρια κραταει περισσοτερο απο πριν .

Link to comment
Share on other sites

απο την 4.1.2 πηγα στην .67 εδω και 4 μερες ...το κινητο δουλευει αψογα δεν εχω κανενα θεμα απολύτος και η μπαταρια κραταει περισσοτερο απο πριν .

 

Σ ευχαριστώ, αλλα θα ήθελα εκτίμηση από κάποιον που είχε 244 γιατί ότι λες ισχύει και στη μετάβαση απο 4.1.2 σε. 244 ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

απο την 4.1.2 πηγα στην .67 εδω και 4 μερες ...το κινητο δουλευει αψογα δεν εχω κανενα θεμα απολύτος και η μπαταρια κραταει περισσοτερο απο πριν .

 

Έκανες clean install η απευθείας την πέρασες με flashtool? Ποιον οδηγό χρησιμοποίησες?

Link to comment
Share on other sites

Έκανες clean install η απευθείας την πέρασες με flashtool? Ποιον οδηγό χρησιμοποίησες?

ναι εκανα clean install me to seus και απο κει μου εγκαταστήθηκε ..το κινητο μου ειναι εργοστασιακο ..

Edited by giaoug
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλέον είμαι ροοτ με το one click πώς μπορώ να ελέγξω αν έχω unlocked bootloader ή όχι? Και λίγη βοήθεια για να περάσω recovery?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω ένα Galaxy s3 και σκέφτομαι να το αλλάξω για να πάρω το Ζ. Είναι καλή συσκευή?

Έχει προβλήματα? Υπάρχει κάτι που θαπρεπε να προσέξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω ένα Galaxy s3 και σκέφτομαι να το αλλάξω για να πάρω το Ζ. Είναι καλή συσκευή?

Έχει προβλήματα? Υπάρχει κάτι που θαπρεπε να προσέξω?

 

Να αλλάξεις είναι τέλεια συσκευή, δεν έχει βγάλει προβλήματα

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξεις είναι τέλεια συσκευή, δεν έχει βγάλει προβλήματα

 

Τώρα εάν πω για το πίσω τζαμι που ξεκολλάει θα με πείτε κολλημένο(που το ξαναλέω) και άτυχο(που μου συνέβει)?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=null

 

 

Κατά τ άλλα μια χαρά τηλέφωνο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πλέον είμαι ροοτ με το one click πώς μπορώ να ελέγξω αν έχω unlocked bootloader ή όχι? Και λίγη βοήθεια για να περάσω recovery?

 

Πατάς *#*#7378423#*#* service info, configuration. Κατέβασε από xda dual recovery

 

Τώρα εάν πω για το πίσω τζαμι που ξεκολλάει θα με πείτε κολλημένο(που το ξαναλέω) και άτυχο(που μου συνέβει)?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=null

 

 

Κατά τ άλλα μια χαρά τηλέφωνο είναι.

 

Επίσης κάποια καμμένα pixels νομίζω, 2 συσκευές έχω αλλάξει και οι 2 είχαν τουλάχιστον 5 όπως και αυτή που έχω τώρα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάποια καμμένα pixels νομίζω, 2 συσκευές έχω αλλάξει και οι 2 είχαν τουλάχιστον 5 όπως και αυτή που έχω τώρα

 

Καλά φίλε μου την άλλη φορά που θα θες να πάρεις συσκευη στείλε κάποιον άλλο καλύτερα. Τι ατυχία είναι αυτή

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Καλά φίλε μου την άλλη φορά που θα θες να πάρεις συσκευη στείλε κάποιον άλλο καλύτερα. Τι ατυχία είναι αυτή

 

Ναι ρε ****το και το δοκίμασα και σε άσπρο και σε μαύρο, ίσως το μωβ να ήταν το τυχερό μου

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...