Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ mutunas

Ωραιος !! Deodex εκανες ή οχι ακομα

BTW Να και τα δικα μου screenshots με την νεα εκδοση

αυτα τα widget που βλεπετε δεν ειναι της stock αλλa του UCCW και του Zooper

 

ναι έκανα και deodexed. θα δοκιμάσω αργότερα να περάσω την κάμερα του z1!

 

Εμφανισιακά δεν άλλαξε κάτι έτσι;;

 

όχι, μέχρι τώρα δεν έχω διακρίνει κάποια αλλαγή...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά όσοι είστε από Θεσσαλονίκη και θα θέλατε να βγούμε για ένα καφεδάκι, μπείτε στο θέμα που δημιουργησαμε ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372267) να συζητήσουμε εκεί.. Είπαμε για Κυριακή στις 6 του μήνα :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ήρθε η ώρα του αποχωρισμού μου με το κινητό. Πάμε γι'άλλα!:) Θα ήθελα να μου πείτε έναν τρόπο back up για τα πάρα πολλά sms μου (χρησιμοποιώ το GO SMS PRO) σε πρόγραμμα pc η mac έτσι ώστε όταν αγοράσω νέο κινητό (sony ξανά θα πάρω) να τα ξανατοποθετήσω όλα μέσα! Οι επαφές είναι εύκολο να μεταφερθούν βέβαια, μέσω της διεύθυνσης gmail φυσικά. Ευχαριστώ.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ήρθε η ώρα του αποχωρισμού μου με το κινητό. Πάμε γι'άλλα!:) Θα ήθελα να μου πείτε έναν τρόπο back up για τα πάρα πολλά sms μου (χρησιμοποιώ το GO SMS PRO) σε πρόγραμμα pc η mac έτσι ώστε όταν αγοράσω νέο κινητό (sony ξανά θα πάρω) να τα ξανατοποθετήσω όλα μέσα! Οι επαφές είναι εύκολο να μεταφερθούν βέβαια, μέσω της διεύθυνσης gmail φυσικά. Ευχαριστώ.

 

Για ποιο κινητό μας αφήνεις αν επιτρέπεται;; Ζ1; ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ναι έκανα και deodexed. θα δοκιμάσω αργότερα να περάσω την κάμερα του z1!

Δεν πιστευω nα σου παιξoυν τα παντα ολα της cameras αλλα δωσε feedback

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ήρθε η ώρα του αποχωρισμού μου με το κινητό. Πάμε γι'άλλα!:) Θα ήθελα να μου πείτε έναν τρόπο back up για τα πάρα πολλά sms μου (χρησιμοποιώ το GO SMS PRO) σε πρόγραμμα pc η mac έτσι ώστε όταν αγοράσω νέο κινητό (sony ξανά θα πάρω) να τα ξανατοποθετήσω όλα μέσα! Οι επαφές είναι εύκολο να μεταφερθούν βέβαια, μέσω της διεύθυνσης gmail φυσικά. Ευχαριστώ.

Myphone explorer είναι η καλύτερη εφαρμογή μακράν. http://Www.fjsoft.at νομίζω είναι το link.

Επίσης επαφές πάρε τες από το αρχείο που δημιουργεί back up στηΝ κάρτα μνήμηΣ. Εγώ δεν εμπιστεύομαι τους συγχρονισμους. Κάνουν μπερδέματα πολλά!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος εγώ με το myphone explorer δεν εξηγείται αλλιώς. Έχω πάρει άπειρα back ups και ενώ τα παίρνει όλα τα μηνύματα, όταν τα επαναφέρω στην εκάστοτε συσκευή μου, περνάνε μόνο αυτά που έχω στείλει εγώ!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είτε μέσω seus( το οποίο δεν σου εγγυόμαι οτι θα περάσει 244 γιατι μπορεί να περάσει και την καινούρια έκδοση) , είτε μέσω φλαστουλ ..

 

Ευχαριστώ, είχα δοκιμάσει μέσω SEUS και δεν μου αναγνώριζε το κινητό!!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κάνω λάθος εγώ με το myphone explorer δεν εξηγείται αλλιώς. Έχω πάρει άπειρα back ups και ενώ τα παίρνει όλα τα μηνύματα, όταν τα επαναφέρω στην εκάστοτε συσκευή μου, περνάνε μόνο αυτά που έχω στείλει εγώ!

 

νομίζω πως όταν κάνεις επαναφορά δεν τα επαναφέρει με τη σωστή σειρά.

υπάρχουν και αυτά που σου έχουν στείλει, απλά βρίσκονται πιο πάνω (τουλάχιστον αυτό είχα πάθει εγώ)

 

Η λύση; sms backup & restore.

ακόμη και αφού τα έχεις επαναφέρει και είναι με λάθος σειρά, τα πέρνεις backup με αυτό το πρόγραμμα, τα διαγράφεις και τα επαναφέρεις και όλα είναι εντάξει

 

Δεν πιστευω nα σου παιξoυν τα παντα ολα της cameras αλλα δωσε feedback

 

η πρώτη προσπάθεια δεν ήταν επιτυχημένη.

με εγκατάσταση από tprw, κάνει force close η κάμερα πρωτού ανοίξει.

 

θα διαβάσω λίγο το thread στο xda και επανέρχομαι

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως όταν κάνεις επαναφορά δεν τα επαναφέρει με τη σωστή σειρά.

υπάρχουν και αυτά που σου έχουν στείλει, απλά βρίσκονται πιο πάνω (τουλάχιστον αυτό είχα πάθει εγώ)

 

Η λύση; sms backup & restore.

ακόμη και αφού τα έχεις επαναφέρει και είναι με λάθος σειρά, τα πέρνεις backup με αυτό το πρόγραμμα, τα διαγράφεις και τα επαναφέρεις και όλα είναι εντάξει

 

Παιζει και αυτο που λες...

Εχει τα αλλα πανω πανω, τα δικα μου κατω κατω.. Μπερδευει τη σειρα, τις ημερομηνιες..

 

Καλη η λυση του sms backup and restore αλλα και αυτη δεν με ικανοποιησε γιατι ειχα καπου στα 3000 μηνυματα και το restore δεν την παλευε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιζει και αυτο που λες...

Εχει τα αλλα πανω πανω, τα δικα μου κατω κατω.. Μπερδευει τη σειρα, τις ημερομηνιες..

 

Καλη η λυση του sms backup and restore αλλα και αυτη δεν με ικανοποιησε γιατι ειχα καπου στα 3000 μηνυματα και το restore δεν την παλευε...

 

παντως εμενα μια χαρα τα επανεφερε. και απο το Τ στο Ζ και απο το Ζ στο Ζ και απο το Τ στο Τ. δουλευει σωστα δηλαδη ο,τι και να εχω κανει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιζει και αυτο που λες...

Εχει τα αλλα πανω πανω, τα δικα μου κατω κατω.. Μπερδευει τη σειρα, τις ημερομηνιες..

 

Καλη η λυση του sms backup and restore αλλα και αυτη δεν με ικανοποιησε γιατι ειχα καπου στα 3000 μηνυματα και το restore δεν την παλευε...

 

στην τελευταία επαναφορά ήταν 3250 εισερχόμενα και 2600 εξερχόμενα...

μπορεί να αργήσει λίγο, αλλά πάντα το αποτέλεσμα είναι το σωστό

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ειμαι στην 4.1.2 (.434) ακομα.μου ρθε ειδοποιηση εδω κ καιρο για την .244 ομως δεν την εχω περασει.το τηλ ειναι ρουτ. αν περασω την 244 χωρις να κανω ρουτ θα μου ρθει στο καπακι ειδοποιηση για την .67?η να παω απευθειας στην .67? δεν θελω να χασω τα δεδομενα του τηλ οποτε clean install δεν θελω να το κανω . :) (βαριεμαι :lol:) και θελω να ειναι ρουτ το κινητο
Link to comment
Share on other sites

το Ζ1 δεν θα το επαιρνα με τιποτα,ποιο χοντρο απο το Ζ; σε καμμια περιπτωση,εδω το Ζ και πλεον μου φαινεται παχυ,αν ειχε το παχος του ουλτρα ,τοτε ναι.ΠΩΠΩ και εκει που το ειχα ετοιμο,,,ξενερωσααααα
Link to comment
Share on other sites

το Ζ1 δεν θα το επαιρνα με τιποτα,ποιο χοντρο απο το Ζ; σε καμμια περιπτωση,εδω το Ζ και πλεον μου φαινεται παχυ,αν ειχε το παχος του ουλτρα ,τοτε ναι.ΠΩΠΩ και εκει που το ειχα ετοιμο,,,ξενερωσααααα

 

για μενα, αν σε ισχυ σε καλυπτει το Ζ, δεν εχεις λογο να πας στο Ζ1, παραπανω ραμ δε δινει, καμερα οκ, αλλα θεωρω οτι μονο η pureview εχει το κατι παραπανω στο ζουμ, επομενως το Ζ που πλεον κοστιζει 400 ευρω ειναι ιδανικο (ειδικα με επιδοτηση), λεπτο, αδιαβροχο και οριακα μεγαλο για τη μεση παλαμη..

θεωρω πως το μπαμ θα γινει αν βγαλουν ενα Ζ1 mini Που θα δινει σχεδον οτι το Ζ1 αλλα σε μικροτερο μεγεθος, μεταξυ 4,3" και 4.7".. και με παχος αναλογο του Ζ (μην πω λιγοτερο).

τοτε θα αξιζει να αφησεις το Ζ πιστευω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σε μικροτερη οθονη δεν παω με τιποτα,σε 5.5 ναι,,,καμερα δεν πολυ χρησιμοποιω,ολα γινονται με μια canon mark ii,μερικες φορες ομως μου χρειαζεται για φωτοσυνθεσεις , μιξαρω 2 φωτογραφικες μαζι,,,,πρωτες πληροφοριες για Ζ2 λενε 3 ραμ,ιδια καμερα μεγαλυτερος επεξεργαστης,ποιο λεπτο και οθονη 5.5 Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

σε μικροτερη οθονη δεν παω με τιποτα,σε 5.5 ναι,,,καμερα δεν πολυ χρησιμοποιω,ολα γινονται με μια canon mark ii,μερικες φορες ομως μου χρειαζεται για φωτοσυνθεσεις , μιξαρω 2 φωτογραφικες μαζι,,,,πρωτες πληροφοριες για Ζ2 λενε 3 ραμ,ιδια καμερα μεγαλυτερος επεξεργαστης,ποιο λεπτο και οθονη 5.5

Έχω σχεδόν εβδομάδα το Ζ και την ευκολία του Τ στο να γράφω δεν την πλησιάζει με τίποτα.. Δεν μπορώ να καταλάβω πως θέλετε στο κινητό κι άλλο Μέγεθος..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω σχεδόν εβδομάδα το Ζ και την ευκολία του Τ στο να γράφω δεν την πλησιάζει με τίποτα.. Δεν μπορώ να καταλάβω πως θέλετε στο κινητό κι άλλο Μέγεθος..

 

είναι καθαρά θέμα συνήθειας.

εγώ πήγα από το s στο z. τις πρώτες μέρες, η μόνη σκέψη που περνούσε από το μυαλό μου ήταν πως έκανα μεγάλη βλακεία και πως θα την παλέψω με αυτή την παντόφλα.

πλέον όχι απλά το έχω συνηθίσει, αλλά μου φαίνεται και μικρό!!!

 

καλησπερα. ειμαι στην 4.1.2 (.434) ακομα.μου ρθε ειδοποιηση εδω κ καιρο για την .244 ομως δεν την εχω περασει.το τηλ ειναι ρουτ. αν περασω την 244 χωρις να κανω ρουτ θα μου ρθει στο καπακι ειδοποιηση για την .67?η να παω απευθειας στην .67? δεν θελω να χασω τα δεδομενα του τηλ οποτε clean install δεν θελω να το κανω . :) (βαριεμαι :lol:) και θελω να ειναι ρουτ το κινητο

 

νομίζω πως από .434 σε οποιαδήποτε 4.2.2 δεν γίνεται να πας χωρίς να χάσεις το root.

αυτό το λέω βάσει του ότι ο τρόπος για root άλλαξε από την .434 και μετά.

 

αυτό που μπορείς να κάνεις (αφού πάρεις backup τα δεδομένα σου και έχεις στο νου σου πως μπορείς να χρειαστείς clean install) είναι να δοκιμάσεις αυτή τη μέθοδο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2454829

 

σε εμένα δούλεψε τέλεια από .244 σε 2.67 χωρίς να χάσω τίποτα και διατηρώντας το root. Aν θα δουλέψει από .434 δεν ξέρω.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

είναι καθαρά θέμα συνήθειας.

εγώ πήγα από το s στο z. τις πρώτες μέρες, η μόνη σκέψη που περνούσε από το μυαλό μου ήταν πως έκανα μεγάλη βλακεία και πως θα την παλέψω με αυτή την παντόφλα.

πλέον όχι απλά το έχω συνηθίσει, αλλά μου φαίνεται και μικρό!!!

 

και μενα τωρα το Τ μου φαινεται μικρο, που πρωτα φανταζε μεγαλο..αλλα με το Ζ δε νομιζω οτι θα νοιωσω ετσι.

το εχω συνηθισει αρκετα, ομως το να το χρησιμοποιεις ανετα με το ενα χερι δεν ειναι θεμα συνηθειας..ειναι καθαρα θεμα διαστασεων.

γιαυτο πιστευω οτι οι 4,5"-4,7" ειναι ιδανικες να κανουν μια μινι εκδοση..θεωρω οτι θα σαρωσει αν εχει specs καλα.

 

ασχετο, την 4.3 ξερουμε ποτε θα την παρουμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως από .434 σε οποιαδήποτε 4.2.2 δεν γίνεται να πας χωρίς να χάσεις το root.

αυτό το λέω βάσει του ότι ο τρόπος για root άλλαξε από την .434 και μετά.

 

αυτό που μπορείς να κάνεις (αφού πάρεις backup τα δεδομένα σου και έχεις στο νου σου πως μπορείς να χρειαστείς clean install) είναι να δοκιμάσεις αυτή τη μέθοδο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2454829

 

σε εμένα δούλεψε τέλεια από .244 σε 2.67 χωρίς να χάσω τίποτα και διατηρώντας το root. Aν θα δουλέψει από .434 δεν ξέρω.

 

Δε με πειράζει αν χάσω το ρουτ.Απλά θέλω να ξέρω αν μπορώ να πάω κατευθείαν στη 67

Link to comment
Share on other sites

Δε με πειράζει αν χάσω το ρουτ.Απλά θέλω να ξέρω αν μπορώ να πάω κατευθείαν στη 67

 

νομίζω πως με τον οδηγό από xda δεν θα έχεις πρόβλημα, αφού περνάς την 2.67 με flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με αυτο το update βρε παιδια?Μας ξεχασαν?
Link to comment
Share on other sites

34 ωρες ενεργοποιημενο, 4μιση ωρες οθονης και εχω ακομα ενα 8%. Not bad...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν σας φαινονται υπερβολικα πολλα ολα αυτα τα απντειτ και σε μικρο χρονικο διαστημα,τι γινεται επιτελους,τοσα λαθη στον προγραμματισμο,,δεν προσθετουν πραγματα συνεχως διορθωνουν την προηγουμενη,τοση βιασυνη,τι πινουν τελος παντων.100 απντειτ και παντα μιλανε για τα ιδια,τωρα πιο σμουθ και την αλλη φορα παλι τωρα ακομα πιο σμουθ,και παλι τωρα καλυτερη η καμερα και ξανα μανα,μας πρηξανε τα ουμπαλα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...