Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι κακα τα update;;

Μην τα κανεις φιλε μου αν σε ενοχλουν και περιμενε ενα μεγαλο. :banghead:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

34 ωρες ενεργοποιημενο, 4μιση ωρες οθονης και εχω ακομα ενα 8%. Not bad...

Τελικά έχει αρκετά Καλή μπαταρία.. Και εγώ βγάζω δύο μέρες άνετα ενώ μια με λιώσιμο επίσης βγαίνει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει αρκετά Καλή μπαταρία.. Και εγώ βγάζω δύο μέρες άνετα ενώ μια με λιώσιμο επίσης βγαίνει..

 

Είναι η μόνη συσκευή με τόσο δραματική διαφορά από την πρώτη φόρτιση στις επόμενες.. Δεν σου πάει με τίποτα στο μυαλό ότι μπορεί να αντέξει μέχρι που κάνεις τις 5 πρώτες φορτίσεις και λες "τι έγινε εδώ;;" :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση: εχει βαλει κανεις το asphalt 8 στο ζετακι??Αγορασμενο και δεν θελει να εγκατασταθει με κανεναν τροπο
Link to comment
Share on other sites

Να καλημερησω το φορουμ και να ρωτησω μετα απο χρηση σε νερο η καμερα ειναι θολη συμβαινει και σε εσας και αν ναι τι κανατε για να καθαριση ειναι λογικο αυτο .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του Ζ...

Κάτοχος από το Σάββατο και εγώ!! Δεν βρήκα ακόμη κάτι αρνητικό για την συσκευή... Μια απλή ερώτηση ήθελα να σας κάνω(ξέρω τα έχετε πει χιλιάδες φορές,άλλα ο χρόνος μου περιορισμένος για να διαβάσω κάποιες σελίδες του θέματος). Μετά από πόσες φορτίσεις στρώνει η μπαταρία? Σήμερα πηγαίνω για την τρίτη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα.. Μπορεί και στις 5 μπορεί και στις 10. :p

Κοίτα να τις κάνεις σωστά και ολοκληρωμένες και δεν θα χεις πρόβλημα. Πόσο σου κρατάει τώρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

71% στης 5:15 πμ και 14% στης 3:30 μμ με ανοιχτά τα δεδομένα σχεδόν σύνολο μια ώρα και καμία ώρα με μιάμιση τηλέφωνο.Bluetooth όλη την ώρα ανοιχτό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του Ζ...

Κάτοχος από το Σάββατο και εγώ!! Δεν βρήκα ακόμη κάτι αρνητικό για την συσκευή... Μια απλή ερώτηση ήθελα να σας κάνω(ξέρω τα έχετε πει χιλιάδες φορές,άλλα ο χρόνος μου περιορισμένος για να διαβάσω κάποιες σελίδες του θέματος). Μετά από πόσες φορτίσεις στρώνει η μπαταρία? Σήμερα πηγαίνω για την τρίτη φόρτιση

 

εγω μεχρι τωρα τις εχω κανει σχετικα καλα, δηλαδη ειτε εντελως αδειο (τις 2 πρωτες) ειτε με 30-40% τις επομενες 2-3 και η μπαταρια πλεον αποδιδει τρομερα καλα.

μου εχει βγαλει και 2 μερες, αλλα τη μια με τη χρηση που κανω την κλεινω με πανω απο 40%, ακομα και 60%.

Δεν μιλαω παρα πολυ, αλλα εφαρμογες μηνυματων, οπως του fb, whatsapp και viber τις λιωνω και η οθονη μενει ανοιχτη αρκετα.. ομοιως bloomberg και Instagram.

χωρια οτι 3G και wifi δεν κλεινουν ποτε. α! και ΒΤ handsfree που τρωει και μπαταρια (γιατι στελνει δεδομενα το κινητο στην οθονη του ΒΤ)

λογικα οπου ναναι θα δεις να βελτιωνεται, αλλα θεωρω οτι οι καλες φορτισεις κανουν τη διαφορα (και ας ειναι λιθιου, τοσα χρονια στην πραξη βλεπω αλλη συμπεριφορα απο μπαταριες που τις προσεχα σα να μην ηταν λιθιου).

εγω το φορτιζω και κλειστο εν τω μεταξυ, παντα!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάνω κάτω την ίδια χρήση κάνουμε.. Οπότε θα περιμένω άλλε. 3-4 φορτίσεις για να δω διαφορά στη μπαταρία... Ευχαριστώ παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάνω κάτω την ίδια χρήση κάνουμε.. Οπότε θα περιμένω άλλε. 3-4 φορτίσεις για να δω διαφορά στη μπαταρία... Ευχαριστώ παιδιά

 

φωτεινοτητα στη μεση..

επισης, αν κανεις τετοια χρηση αλλα το σκαλιζεις κιολας και δε σβηνει ποτε η οθονη, λογικο ειναι να μην την παλευει..πρεπει και λιγο να το αφηνεις :P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα, μια ερώτηση ήθελα να κάνω, κατεβάζω ταινίες από το Xperia z υπάρχει κάποιος τρόπος να το συνδέσω με την τηλεόραση χωρίς hdmi, wireless? έχετε να μου προτείνετε κάτι? Η τηλεόραση μου είναι μια 46 Samsung του 2008 δηλαδή δεν είναι smart tv
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φωτεινότητα πιο κάτω από την μέση την έχω. Είδη σήμερα σαν να τα πηγαίνει καλύτερα η μπαταρία με χθες με την ίδια χρήση. Όποιο κινητό και να σκαλίζεις όλη την ώρα δεν την παλεύει
Link to comment
Share on other sites

Οσοι με ελληνικα unbranded,μπορουν να αναβαθμησουν σε .67 τωρα;)

 

Έχει έρθει ΟΤΑ ή πρέπει να συνδέσουμε pc για να το δούμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το συνδέσεις στο pc
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Οσοι με ελληνικα unbranded,μπορουν να αναβαθμησουν σε .67 τωρα;)

Την περασα πριν λιγο:D

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην εργοστασιακη εκδοση 4.1.2 και μου ηρθε αναβαθμιση στο pc companion 10.3.1.A.2.67 για να την βαλω δεν θα πρεπει πρωτα να εχω περασει την 4.2.2 ? αν ακολουθησω τη διαδικασια του comanion θα τα περασει μονο του?

ειμαι λιγο ασχετος sorry..

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην εργοστασιακη εκδοση 4.1.2 και μου ηρθε αναβαθμιση στο pc companion 10.3.1.A.2.67 για να την βαλω δεν θα πρεπει πρωτα να εχω περασει την 4.2.2 ? αν ακολουθησω τη διαδικασια του comanion θα τα περασει μονο του?

ειμαι λιγο ασχετος sorry..

 

Μονο του περναει την τελευταια.

Σε ποια εκδοση εισαι τωρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μονο του περναει την τελευταια.

Σε ποια εκδοση εισαι τωρα;

 

ειμαι στην 4.1.2 253 λετε να κανω clean instal? (δεν γνωριζω πως γινετε ομως..)

Link to comment
Share on other sites

Απο το σαββατο επεσε στα χερια μου ενα xperia z c6602 απιστευτο τηλεφωνο το ακουγα απλα δεν το πιστευα !
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 4.1.2 253 λετε να κανω clean instal? (δεν γνωριζω πως γινετε ομως..)

 

Για αυτο ακριβως σε ρωτησα.. Επειδη θα ειναι πολλα τα mb καλυτερα να μην την περασεις απο πανω.

Ο πιο ασφαλης τροπος να κανεις clean install ειναι να κατεβασεις το seus στο πισι και να ακολουθησεις τη διαδικασια (κατι σαν το pc companion) οταν ερθει η στιγμη να αναβαθμισεις θα σε ρωτησει αν θες να κανει εγκατασταση της τελευταιας εκδοσης απο πανω ή να σβησει ολα τα δεδομενα σου και να κανει καθαρη εγκατασταση. Πατας τηο δευτερο. Δεν χανεις τα αρχεια που εχεις στην sd (φωτο τραγουδια κλπ) αλλα χανεις μηνυματα, επαφες και ολα τα αλλα. Γιαυτο κανε τα απαραιτητα back ups.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα μου φορτιζει τραγικα αργα...γνησιος φορτιστης και καλωδιο usb...το εχω εδω και 1 ωρα να φορτιζει και απο 3% πηγε 19% ειναι δυνατον????ειναι πρωτη μερα που το εχω ...ποσες ωρες κανει για πληρη φορτιση??το s4 σε δυο ωρες ηταν στο 100%...

κατι τρεχει δεν γινεται αυτο...

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...