Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εισαι τυχερος και το δει το Flashtool ... περασμα τα παντα ολα απο την αρχη... διαφορετικα δοκιμασε με SEUS που και παλι θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα... Θεωρω την λυση του flashtool οτι καλυτερο..

Μετα απο λιγη ώρα το ιδιο βράδυ εστρωσε μόνο του και ανοιξε κανονικα...πρασινο led και εκανε μονο του επανεκκινηση και είναι κομπλέ τωρα...ετσι ήθελε να με τρομαξει λιγο απο ότι φαινεται..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες το βαφτισα και γω πρωτη φορα.. Δεν το εβαλα κατω απο την βρυση αλλα του εριξα πανω στην οθονη αρκετες σταγονες νερο για να την καθαρισω απο λαδια και σοκολατες.. (Ημουν σε ενα παρτυ)

 

Να ρωτησω κατι τους γνωστες. Ειχα διπλα ενα Galaxy S4 και οπως θυμομουν απο το S2 που ειχα και το Note, ετσι και το S4 οταν τραβαγες φωτογραφια αλλα και στο τελικο αποτελεσμα οι φωτο ηταν πιο φωτεινες σε ενα οχι και τοσο φωτεινο περιβαλλον σε σχεση με το Ζ. Ετσι αποφασισα να παιξω λιγο με την ισορροπια λευκου και απο το 0 που ηταν το εβαλα στο 1. Το αποτελεσμα ειναι οτι και αυτο που εβλεπα στην οθονη αλλα και αυτο που τραβουσα ηταν αρκετα πιο φωτεινο.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης επειδη δεν εχω ιδεα απο φωτογραφια γενικοτερα και τραβαω παντα στο αυτοματο, ειναι σωστο να παιζω με το λευκο; Το αποτελεσμα ειναι οντως καλυτερο σε σκοτεινο περιβαλλον ή χαλαει η ποιοτητα της φωτο;

Καποιες αλλες ρυθμισεις για σκοτεινες φωτο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βαφτισα και γω πρωτη φορα.. Δεν το εβαλα κατω απο την βρυση αλλα του εριξα πανω στην οθονη αρκετες σταγονες νερο για να την καθαρισω απο λαδια και σοκολατες.. (Ημουν σε ενα παρτυ)

 

Να ρωτησω κατι τους γνωστες. Ειχα διπλα ενα Galaxy S4 και οπως θυμομουν απο το S2 που ειχα και το Note, ετσι και το S4 οταν τραβαγες φωτογραφια αλλα και στο τελικο αποτελεσμα οι φωτο ηταν πιο φωτεινες σε ενα οχι και τοσο φωτεινο περιβαλλον σε σχεση με το Ζ. Ετσι αποφασισα να παιξω λιγο με την ισορροπια λευκου και απο το 0 που ηταν το εβαλα στο 1. Το αποτελεσμα ειναι οτι και αυτο που εβλεπα στην οθονη αλλα και αυτο που τραβουσα ηταν αρκετα πιο φωτεινο.

Η ερωτηση μου ειναι η εξης επειδη δεν εχω ιδεα απο φωτογραφια γενικοτερα και τραβαω παντα στο αυτοματο, ειναι σωστο να παιζω με το λευκο; Το αποτελεσμα ειναι οντως καλυτερο σε σκοτεινο περιβαλλον ή χαλαει η ποιοτητα της φωτο;

Καποιες αλλες ρυθμισεις για σκοτεινες φωτο;

 

πως ενιωσες? γιατι εγω ακομα κωλωνω να το βρεξω..και σκεφτομαι να μην το βρεξω..απλα δε θα αγχωθω αν πεσει καμια μερα κανα ποτηρι νερο πανω του (γιαυτο το πηρα αλλωστε..ναμαι χαλαρος)

 

οσο για την καμερα, μπορεις να παιξεις με διαφορες ρυθμισεις, ακομα και με το πως κανει τη φωτομετρηση, γιατι σε εναν κλειστο χωρο ειδικα που μπορει να σημαδευεις ενα καλα φωτισμενο σημειο και διπλα ναναι πιο σκοτεινο, αναλογα με ποιον τροπο φωτομετρα βγαζει και αλλο συνολικο αποτελεσμα..

επισης η εκθεση κανει αυτο που ειδες και δεν χαλαει την ποιοτητα οπως και το white balance.

νομιζω οτι αυτο που λες εσυ οτι εβαλες +1 ειναι η εκθεση.. η ισοροπια λευκου κανει αλλη δουλεια αλλα ισως βολεψει σε καποιες περιπτωσεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πως ενιωσες? γιατι εγω ακομα κωλωνω να το βρεξω..και σκεφτομαι να μην το βρεξω..απλα δε θα αγχωθω αν πεσει καμια μερα κανα ποτηρι νερο πανω του (γιαυτο το πηρα αλλωστε..ναμαι χαλαρος)

 

οσο για την καμερα, μπορεις να παιξεις με διαφορες ρυθμισεις, ακομα και με το πως κανει τη φωτομετρηση, γιατι σε εναν κλειστο χωρο ειδικα που μπορει να σημαδευεις ενα καλα φωτισμενο σημειο και διπλα ναναι πιο σκοτεινο, αναλογα με ποιον τροπο φωτομετρα βγαζει και αλλο συνολικο αποτελεσμα..

επισης η εκθεση κανει αυτο που ειδες και δεν χαλαει την ποιοτητα οπως και το white balance.

νομιζω οτι αυτο που λες εσυ οτι εβαλες +1 ειναι η εκθεση.. η ισοροπια λευκου κανει αλλη δουλεια αλλα ισως βολεψει σε καποιες περιπτωσεις.

 

Μια χαρα ενοιωσα.. Εντυπωσιαστηκαν και οι κοπελες εκει γυρω..:p

Ειχα ταπωσει καλα τις ταπες γυρω γυρω.. Επισης το σκουπισα αμεσως. Φοβηθηκα λιγο την καμερα η αληθεια ειναι γιαυτο και δεν το εβρεξα πισω.

 

 

Ναι μαλλον την εκθεση θα πειραξα αλλα το αποτελεσμα μου αρεσε αρκετα η αληθεια ειναι. Αλλα θα πρεπει καθε φορα να παιζω με τις ρυθμισεις. Δεν ειναι πολυ πρακτικο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ενοιωσα.. Εντυπωσιαστηκαν και οι κοπελες εκει γυρω..:p

Ειχα ταπωσει καλα τις ταπες γυρω γυρω.. Επισης το σκουπισα αμεσως. Φοβηθηκα λιγο την καμερα η αληθεια ειναι γιαυτο και δεν το εβρεξα πισω.

 

 

Ναι μαλλον την εκθεση θα πειραξα αλλα το αποτελεσμα μου αρεσε αρκετα η αληθεια ειναι. Αλλα θα πρεπει καθε φορα να παιζω με τις ρυθμισεις. Δεν ειναι πολυ πρακτικο

 

παιξε και με φωτομετρηση τοτε..αλλο αποτελεσμα θαχεις αν την εχεις σε σημειο αλλο στο κεντρο και αλλο με το μεσο ορο της εικονας..αλλα ναι καθε φορα θα πρεπει να το αλλαζεις. Γενικα σε δυσκολες συνθηκες ή δε βγαζεις καθολου ή δεχεσαι ο,τι σου βγαλει ή εχεις μαθει να κανεις γρηγορες αλλαγες και σωστες στις ρυθμισεις και βγαζεις φωτο χωρις να περιμενουν 50 ωρες οι αλλοι..

 

ασχετο, η μπαταρια ποσο σου κραταει?

εγω κανω ενα πειραμα, το εχω κυριως σαν κινητο, μπαινω ιντερνετ απο το pc μου οταν ειμαι σπιτι και σχεδον καθολου απο το κινητο, δεν λιωνω viber κτλ και ειμαι στην 4η μερα χωρις φορτιση! την 1η το εκλεισα το βραδυ αλλα απο εκει και περα δεν το εχω κλεισει.. εχει ακομα 40% και λεω αυριο να το φορτισω το βραδυ και να επανελθω στο λιωσιμο..

μουχει κανει εντυπωση ομως η διαρκεια του με πολυ χαλαρη χρηση μεν, αλλα οχι ανυπαρκτη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ενοιωσα.. Εντυπωσιαστηκαν και οι κοπελες εκει γυρω..:p

Ειχα ταπωσει καλα τις ταπες γυρω γυρω.. Επισης το σκουπισα αμεσως. Φοβηθηκα λιγο την καμερα η αληθεια ειναι γιαυτο και δεν το εβρεξα πισω.

 

 

Ναι μαλλον την εκθεση θα πειραξα αλλα το αποτελεσμα μου αρεσε αρκετα η αληθεια ειναι. Αλλα θα πρεπει καθε φορα να παιζω με τις ρυθμισεις. Δεν ειναι πολυ πρακτικο

 

Καλοριζικος η πρωτη φορα ειναι δυσκολη μετα το κανεις μπανακια συνεχεια... Ασε που η Ζεταρα σε μπαρ να κανει τα μπανια της εντός ποτηριου με νερο ειναι η απολυτη γκομενοπαγιδα... καλύτερος κραχτης ακόμα και από παιχνιδιαρι σκύλο... :)

Link to comment
Share on other sites

παιξε και με φωτομετρηση τοτε..αλλο αποτελεσμα θαχεις αν την εχεις σε σημειο αλλο στο κεντρο και αλλο με το μεσο ορο της εικονας..αλλα ναι καθε φορα θα πρεπει να το αλλαζεις. Γενικα σε δυσκολες συνθηκες ή δε βγαζεις καθολου ή δεχεσαι ο,τι σου βγαλει ή εχεις μαθει να κανεις γρηγορες αλλαγες και σωστες στις ρυθμισεις και βγαζεις φωτο χωρις να περιμενουν 50 ωρες οι αλλοι..

 

ασχετο, η μπαταρια ποσο σου κραταει?

εγω κανω ενα πειραμα, το εχω κυριως σαν κινητο, μπαινω ιντερνετ απο το pc μου οταν ειμαι σπιτι και σχεδον καθολου απο το κινητο, δεν λιωνω viber κτλ και ειμαι στην 4η μερα χωρις φορτιση! την 1η το εκλεισα το βραδυ αλλα απο εκει και περα δεν το εχω κλεισει.. εχει ακομα 40% και λεω αυριο να το φορτισω το βραδυ και να επανελθω στο λιωσιμο..

μουχει κανει εντυπωση ομως η διαρκεια του με πολυ χαλαρη χρηση μεν, αλλα οχι ανυπαρκτη.

 

H μπαταρία του με έχει αφήσει άφωνο μπορώ να πω. Ίσως επειδή προερχόμουν από smartphone με ασθενική μπαταρία.. Αλλά 5 ώρες οθόνης που έφτασε τις προάλλες ούτε στα πιο τρελά όνειρα μου! Πραγματικά νομίζω ότι έχω στα χέρια μου την απόλυτη συσκευή. Από οθόνη, κάμερα (τουλάχιστον τη μέρα. :p ) ταχύτητα, μπαταρία.. Για ποιότητα κατασκευής τι να πεις; Μέχρι και μπανάκι το κάνεις και δεν βγάζει κιχ! Νομίζω ότι βρήκα το λιμάνι μου μετά από καιρό.

 

Λογικά φίλε Νίκο σου έστρωσε η μπαταρία πλέον. Οπότε βάλε κάνα screenshot με τη χρήση που του κάνεις. (whats app, viber, fb κλπ) να δούμε πώς τα πάει!

 

Καλοριζικος η πρωτη φορα ειναι δυσκολη μετα το κανεις μπανακια συνεχεια... Ασε που η Ζεταρα σε μπαρ να κανει τα μπανια της εντός ποτηριου με νερο ειναι η απολυτη γκομενοπαγιδα... καλύτερος κραχτης ακόμα και από παιχνιδιαρι σκύλο... :)

 

χαχααχαχχαχαχαχα!! κλαίω φίλε Μινόταυρε! Δηλαδή για να καταλάβω, οι 3 καλύτερες γκομενοπαγίδες είναι 1) Μωρό 2) παιχνιδιάρης σκύλος 3) Xperia Z σε ποτήρι; :lol::lol::lol:

 

(ας μας συγχωρέσει ο zxr)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγά το πράμα τα μπάνια.. Δεν παθαίνει τίποτα.. Το έχω πετάξει σε Κανατα, το έχω κάνει μπάνιο πολλές φορές για να φύγουν λάδια κτλ.

 

Και φυσικά παντα το κλασικό "αδιάβροχο ειναι ;" Μετά το ναι ακολουθεί ένα ποτήρι νερό από πάνω κα μούλιασμα στα νερά.

 

 

Τελευταία επειδή λόγω πανεπιστημίου δεν έχω σήμα όλη μέρα το βλεπω να πέφτει η μπαταρία πραγματικά κατακόρυφα... Έχω φτάσει να το βάζω fly mode (2g παντα )

 

Με τα αρχεία κάμερας από ζ1 τι γίνεται; Τελευταίες μέρες το έχω χάσει λίγο στην ενημέρωση.

 

Εχει κανείς sbh 52; Ποια η γνώμη του; Το θέλω για λίγο μουσική (μαξ 45 λεπτά τη μέρα ) και αρκετή ομιλία σχετικά. Λογικά χοντρά. Δυο μέρες θα με βγάζει ε ;

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

 

Εχει κανείς sbh 52; Ποια η γνώμη του; Το θέλω για λίγο μουσική (μαξ 45 λεπτά τη μέρα ) και αρκετή ομιλία σχετικά. Λογικά χοντρά. Δυο μέρες θα με βγάζει ε ;

 

εχω το sbh50 και νομιζω οτι ειναι ο,τι καλυτερο μπορεις να βρεις σε αυτα τα λεφτα, το 52 απλα εχει και ηχειο..δεν ξερω αν αξιζει μονο γιαυτο να το παρεις μιας και ειναι λιγο μακρυ ενω εχει ιδια οθονη, και πιο ακριβο. εμενα μου βγαζει εβδομαδα αλλα μονο μιλαω, φανταζομαι οτι 2 μερες θα στις βγαζει αν δεν το λιωνεις..το "κακο" ειναι οτι σου δειχνει μεχρι και ενημερωσεις απο το fb..που σημαινει οτι αν τα βαλεις ολα αυτα να παιζουν σιγουρα τρως μπαταρια και απο το κιν και απο το ΒΤ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχω το sbh50 και νομιζω οτι ειναι ο,τι καλυτερο μπορεις να βρεις σε αυτα τα λεφτα, το 52 απλα εχει και ηχειο..δεν ξερω αν αξιζει μονο γιαυτο να το παρεις μιας και ειναι λιγο μακρυ ενω εχει ιδια οθονη, και πιο ακριβο. εμενα μου βγαζει εβδομαδα αλλα μονο μιλαω, φανταζομαι οτι 2 μερες θα στις βγαζει αν δεν το λιωνεις..το "κακο" ειναι οτι σου δειχνει μεχρι και ενημερωσεις απο το fb..που σημαινει οτι αν τα βαλεις ολα αυτα να παιζουν σιγουρα τρως μπαταρια και απο το κιν και απο το ΒΤ

 

Δεν γίνεται να κλείσω οποίες ενημερώσεις δεν θέλω;

Πχ να επιλέξω κλήσεις SMS και email μόνο

.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να κλείσω οποίες ενημερώσεις δεν θέλω;

Πχ να επιλέξω κλήσεις SMS και email μόνο

 

ναι εννοειται.. ή δεν κατεβαζεις την εφαρμογη, εγω τις εχω βγαλει τελειως. μονο κλησεις και σμσ κρατησα.

Επισης γινεται να επιλεξεις ακομα και απο ποιους φιλους του FB θες να παιρνεις ενημερωσεις..μεσα απο το κινητο το διαλεγεις στην αντιστοιχη εφαρμογη, τους συγχρονιζει και ξετικαρεις.. προφανως αν εχεις 1000 ατομα δε λεει αλλα γινεται..και ειδικα με το Ζ που ειναι γρηγορο κινητο η αποκριση ειναι αμεση σε ολα αυτα.. πιστευω οτι αν εχεις αργο κινητο δεν αξιζει.δε θα δουλευει καν.

Επισης τουλαχιστον στο Ζ νομιζω οτι τα ΣΜΣ δε δουλευουν σωστα. δεν ξερω αν ειναι θεμα του Ζ, εχω μια υποψια οτι ειναι του ΒΤ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πιθανώς θα πάω για note 3 σύντομα δεν πιστεύω να φάει καμία φρίκη και να μην πιάνει ε ;
.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πιθανώς θα πάω για note 3 σύντομα δεν πιστεύω να φάει καμία φρίκη και να μην πιάνει ε ;

 

Μια χαρά θα πιάνει..

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Ξέρετε κανένα καλό screen protection για το Ζ που να μην αφήνει δαχτυλιές να είναι καλό στην υφή !!! Σελίδα για παραγγελιά και μάρκα?? ευχαριστώ!!!!

 

Πολύ καλό αλλά ακριβό είναι της Spigen Sony Xperia Z Screen Protector GLAS.t SLIM Premium Tempered Glass που θεωρείτε κορυφή γιατί είναι τζάμι, υπάρχει και απλή μεμβράνη της ίδιας εταιρίας, αλλιώς μπορείς να κοιτάξεις σε PURO που έφερνε το πλαίσιο και το Public.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αλλά ακριβό είναι της Spigen Sony Xperia Z Screen Protector GLAS.t SLIM Premium Tempered Glass που θεωρείτε κορυφή γιατί είναι τζάμι, υπάρχει και απλή μεμβράνη της ίδιας εταιρίας, αλλιώς μπορείς να κοιτάξεις σε PURO που έφερνε το πλαίσιο και το Public.

 

Το είδα στον Παντελή (efrai).. Είναι οτι καλύτερο υπάρχει απο προστατευτικό οθόνης πραγματικά...

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Όντως !

 

Την πήρα για περισσότερη σιγουριά τότε που παρουσιάστηκε σε έναν κάτοχο εδώ να του ραγίσει η οθόνη.

Ήταν ευκαιρία όταν ακόμη υπήρχαν τα δωρεάν μεταφορικά στο Amazon και σου ερχόταν γύρω στα 25Ε ! (Ίσα που πρόλαβα την παραγγελία...) Τώρα βγαίνει κοντά στα 35Ε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, θα ηθελα να μου στειλει οποιος χρησιμοποιει-εχει το navigon στο Ζ του.. μου ανοιγει αλλα κρασαρει και δεν ξερω τι φταιει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιο την τελευταια εκδοση του navigon σπασμενη και μου δουλευει κανονικα

 

φιλε μου δεν το ψαχνω σπασμενο. απαγορευεται τετοια συζητηση εδω οποτε καλυτερα σβησε το ποστ (τη λεξη εστω)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Oι θερμοκρασίες του κινητού συνεχίζουν να είναι υψηλές όπως όταν πρωτοκυκλοφόρησε ή έχει στρώσει με κάποιο update. Δε μιλώ για idle αλλά για ομιλία και browsing με παράλληλο chat και μουσικούλα στο background. Ένα απλό multitasking. Επίσης από μπαταρία πώς πάει ;

 

Ευχαριστώ.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελετε να μεταφερετε πραμα απο το ενα xperia στο αλλο (και οχι μονο) δοκιμαστε το xperia transfer.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. υπάρχει κάποιος που να έχει ξεκλειδώσει τον bootloader του ?

 

Εγώ φίλε μου

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αλλά ακριβό είναι της Spigen Sony Xperia Z Screen Protector GLAS.t SLIM Premium Tempered Glass που θεωρείτε κορυφή γιατί είναι τζάμι, υπάρχει και απλή μεμβράνη της ίδιας εταιρίας, αλλιώς μπορείς να κοιτάξεις σε PURO που έφερνε το πλαίσιο και το Public.

 

Τι εννοείς όταν λες είναι τζάμι? κανονικό τζάμι??? τι προσφέρει παραπάνω και είναι τόσο ακριβό?? είναι μπρος πίσω η όχι??? επειδή έχω τώρα πάνω μια της πλάκας βγαίνει εύκολα?? ξέρεις αν αφήνει στίγματα???

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λες είναι τζάμι? κανονικό τζάμι??? τι προσφέρει παραπάνω και είναι τόσο ακριβό?? είναι μπρος πίσω η όχι??? επειδή έχω τώρα πάνω μια της πλάκας βγαίνει εύκολα?? ξέρεις αν αφήνει στίγματα???

 

Κανονικό τζάμι και είναι μόνο για το εμπρός μέρος. Για το πίσω περιλαμβάνει μια απλή μεμβράνη.

 

 

Αντιγραφή από το site της Spigen

 

35% Slimmer : GLAS.t SLIM is only 0.26mm thick and made with chemically treated, transparent tempered glass.

Surface hardness : 8~9H : The surface of the GLAS.t SLIM has a hardness of 8-9H, three times stronger than regular PET film. Even sharp objects such as knives and keys will not scratch the GLAS.t SLIM.

Oleophobic Coating : The GLAS.t SLIM has an oleophobic coating that prevents fingerprints and other contaminants and makes the film easy to clean.

Delicate Touch : The GLAS.t SLIM is coated on the back with a strong silicon adhesive that makes installation easy and attaches the film firmly so as to not affect the touch screen's sensitivity.

Anti-Shatter Film : If broken, the GLAS.t SLIM breaks into small pieces that are not sharp, making it safer than other glass products.

 

Δες για περισσότερα στο site .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...