Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.576889&sid=1

 

Έχει δοκιμάσει κανείς κάρτα μνήμης Samsung αν πιάνει κανονικά; σκέφτομαι να παραγγείλω την παραπάνω.

.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια πηρα το z και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τα παντα,το μονο θεματακι ειναι με την οθονη του η οποια θα μπορουσε να ειναι καλυτερη και η οποια βελτιωνεται αρκετα οταν ειναι ενεργοποιημενο το BE2 ,υπαρχει κανενα μοντ να το εχουμε συνεχει ον και οχι μονο στα βιντεο και τις φωτογραφιες?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα το z και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τα παντα,το μονο θεματακι ειναι με την οθονη του η οποια θα μπορουσε να ειναι καλυτερη και η οποια βελτιωνεται αρκετα οταν ειναι ενεργοποιημενο το BE2 ,υπαρχει κανενα μοντ να το εχουμε συνεχει ον και οχι μονο στα βιντεο και τις φωτογραφιες?

 

Αν είχες και κανένα Samsung πριν, τότε σίγουρα θα σου φαίνονται τα χρώματα σαν ξεπλυμένα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πηρα το z και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τα παντα,το μονο θεματακι ειναι με την οθονη του η οποια θα μπορουσε να ειναι καλυτερη και η οποια βελτιωνεται αρκετα οταν ειναι ενεργοποιημενο το BE2 ,υπαρχει κανενα μοντ να το εχουμε συνεχει ον και οχι μονο στα βιντεο και τις φωτογραφιες?

 

παρε ενα samsung (s3 η s4) βαλε την φωτεινότητα στο φουλ και βγες μεσα στο καταμεσημερο με νταλα ηλιο... και κανε συγκριση... θα δεις τοτε την πραγματικη δυναμη της οθονης του xperia z

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα σ2 πριν ειναι η αληθεια αλλα και ονε χ πιο παλια και σε συγκριση με το ονε χ η οθονη χανει σε γωνιες θεασης γιαυτο ελεγα μηπως γινεται με καποιο τροπο να ειναι ανοιχτη η ΒΕ2 συνεχεια η οποια απο οτι εχω παρατηρησει το βελτιωνει αρκετα νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

Η είστε πολύ "περίεργοι" ή εγώ πολύ τυχερή με την καινουρια ρομ! Περασα την ελληνική που είχατε ανεβάσει, έκανα και το ρουτ και όλα μια χαρά! Η μπαταρία μου είχε σπάσει λίγο τα νεύρα στην αρχή αλλά με ένα calibration και με το battery guru πλέον δεν μου πέφτει αμέσως! Επίσης παρατήρησα και οτι το stamina έχει να εξαιρέσεις προγράμματα απο το να τα κλέινει (ή το είχε και πριν??) και αυτό βοήθησε πολύ με το θέμα που είχα με το ξυπνητήρι! Η μόνη απορία που έχω είναι: όταν το κλείνω το κινητό στο άνοιγμα μου γράφει "αναβάθμιση android 0 από 70 ή 80" (αλλάζει το νούμερο) και μέχρι να φτάσει το 0 στο νούμερο που λέει θέλει λίγη ώρα. Οπότε καθυστερεί το κινητό να ανοίξει. Αυτό είναι λογικό να γίνεται? γιατί στην προηγούμενη έκδοση το έκανε μόνο αν είχα περάσει καποιο mod κ έκανα reboot, όχι συνέχεια!
Link to comment
Share on other sites

Η είστε πολύ "περίεργοι" ή εγώ πολύ τυχερή με την καινουρια ρομ! Περασα την ελληνική που είχατε ανεβάσει, έκανα και το ρουτ και όλα μια χαρά! Η μπαταρία μου είχε σπάσει λίγο τα νεύρα στην αρχή αλλά με ένα calibration και με το battery guru πλέον δεν μου πέφτει αμέσως! Επίσης παρατήρησα και οτι το stamina έχει να εξαιρέσεις προγράμματα απο το να τα κλέινει (ή το είχε και πριν??) και αυτό βοήθησε πολύ με το θέμα που είχα με το ξυπνητήρι! Η μόνη απορία που έχω είναι: όταν το κλείνω το κινητό στο άνοιγμα μου γράφει "αναβάθμιση android 0 από 70 ή 80" (αλλάζει το νούμερο) και μέχρι να φτάσει το 0 στο νούμερο που λέει θέλει λίγη ώρα. Οπότε καθυστερεί το κινητό να ανοίξει. Αυτό είναι λογικό να γίνεται? γιατί στην προηγούμενη έκδοση το έκανε μόνο αν είχα περάσει καποιο mod κ έκανα reboot, όχι συνέχεια!

 

Και παλιά Υπήρχαν οι εξαιρέσεις.

 

Πάνε recovery και κάνε ένα clear dalvik cache και fix permission

 

 

Όταν πάω να ανοίξω το κινητό μου βγάζει κόκκινο το φωτάκι πριν το πράσινο. Τι παίζει με αυτό; ξέρει κανείς;

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να ανοίξω το κινητό μου βγάζει κόκκινο το φωτάκι πριν το πράσινο. Τι παίζει με αυτό; ξέρει κανείς;

 

Το κάνει και σε εμένα εδώ και μερικές ημέρες, ανεξήγητο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε η έκδοση 423. Είμαι με την 253. Να την εγκαταστήσω ή όχι; Δεν είμαι root. Δεν έχω ιδέα γι'αυτό ρωτάω & δεν έχω διαβάσει καλά τις απόψεις σας στο θέμα αυτό. Από μπαταρία, επιδόσεις, εφαρμογές τί λέει η 423 σε unroot κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να ανοίξω το κινητό μου βγάζει κόκκινο το φωτάκι πριν το πράσινο. Τι παίζει με αυτό; ξέρει κανείς;

 

;

Πιθανως ειναι η ενδειξη της μπαταριας οτι δεν ειναι πληρως φορτισμενη δοκιμαστε με φουλ μπαταρια να δειτε

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε η έκδοση 423. Είμαι με την 253. Να την εγκαταστήσω ή όχι; Δεν είμαι root. Δεν έχω ιδέα γι'αυτό ρωτάω & δεν έχω διαβάσει καλά τις απόψεις σας στο θέμα αυτό. Από μπαταρία, επιδόσεις, εφαρμογές τί λέει η 423 σε unroot κινητό;

Προσωπική μου άποψη είναι να μείνεις με την υπάρχουσα rom.Περίμενε λίγο ακόμα πριν πας σε 4.2.2 μιας κ η υπάρχουσα έχει κάποια θεματάκια,ιδίως με την μπαταρία.Βέβαια υπάρχουν κ φίλοι που δεν αντιμετώπισαν τέτοιο θέμα.Αποφασίζεις και πράτεις ανάλογα.:)

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Μπορείς (αν ξέρεις) να μου πεις κάποια θετικά & αρνητικά (αν υπάρχουν) της 423 σε σχέση με την 253 Ή είναι μία από τα ίδια (ξέχωρα από μπαταρία-όπως αναφέρεις όπου άλλοι αντιμετωπίζουν θέμα εκεί και άλλοι όχι). Ευχαριστώ και πάλι
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.576889&sid=1

 

Έχει δοκιμάσει κανείς κάρτα μνήμης Samsung αν πιάνει κανονικά; σκέφτομαι να παραγγείλω την παραπάνω.

 

Σε εμενα δουλευει αψογα με το ZL που εχω την ιδια

Δεν νομιζω να εχεις κανενα θεμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πιθανως ειναι η ενδειξη της μπαταριας οτι δεν ειναι πληρως φορτισμενη δοκιμαστε με φουλ μπαταρια να δειτε

 

 

Και όταν είναι γεμάτο το κάνει. Π.χ. Το μεσημέρι που το έκανα restart ήταν στο 90%.

 

 

 

 

Σε εμενα δουλευει αψογα με το ZL που εχω την ιδια

Δεν νομιζω να εχεις κανενα θεμα.

 

Έγινε φίλε σε ευχαριστώ

.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μια απο αυτες τις μερες εχω σκοπο να αγορασω τη κινηταρα,διαβαζω λιγο προχειρα εδω τα σχολια σας για αναβαθμισεις,root, η 4.2.2 χαλια, ειναι το πρωτο μου smartphone που θα παρω,θα αντιμετωπισω πολλα προβληματα λετε να μην προβω στην αγορα??? Υ.Γ εξηγηστε μου λιγο για το root και πως γινονται ολα αυτα ,ευχαριστω!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,μια απο αυτες τις μερες εχω σκοπο να αγορασω τη κινηταρα,διαβαζω λιγο προχειρα εδω τα σχολια σας για αναβαθμισεις,root, η 4.2.2 χαλια, ειναι το πρωτο μου smartphone που θα παρω,θα αντιμετωπισω πολλα προβληματα λετε να μην προβω στην αγορα??? Υ.Γ εξηγηστε μου λιγο για το root και πως γινονται ολα αυτα ,ευχαριστω!!! :)

 

Ξεκίνησε να διαβάζεις τον οδηγό της υπογραφής μου :) Οτι απορίες έχεις, γράψε εκεί;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.2.2 εδω και 10 μερες.Δεν ειχω κανενα θεμα με την μπαταρια παρολο που το κινητο το χρησιμοποιω συνεχεια.

Καποιο lag παρουσιαζεται μονο για ενα με δυο δευτερολεπτα οταν ανοιγω το κινητο απο αναμονη.Κατα τα αλλα δεν βρισκω λογο να γυρισω πισω.

Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,ακουσε κανεις,ειδε κανεις αν θα βγει καποιο διορθωτικο update για την 4.2.2 ?

 

Μπα νωρίς είναι ακόμα.

Κάτσε να μαζέψει τα feedback παραπόνων με το κιλό έτσι ώστε να βγάλει σωστή αναβάθμιση χωρίς θέματα.

Δεν χρειάζονται βιασυνες,τύπου αρχική 4.2.2.

Εγω με την 4.1.2 είμαι κόμπλε και απόλυτα ευχαριστημένος και δεν βιάζομαι να "αναβάθμισω"

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπα νωρίς είναι ακόμα.

Κάτσε να μαζέψει τα feedback παραπόνων με το κιλό έτσι ώστε να βγάλει σωστή αναβάθμιση χωρίς θέματα.

Δεν χρειάζονται βιασυνες,τύπου αρχική 4.2.2.

Εγω με την 4.1.2 είμαι κόμπλε και απόλυτα ευχαριστημένος και δεν βιάζομαι να "αναβάθμισω"

 

Την πιο σωστή δουλειά κάνεις φίλε μου, και εγώ το έχω μετανιώσει πικρά:mad:

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Την πιο σωστή δουλειά κάνεις φίλε μου, και εγώ το έχω μετανιώσει πικρά:mad:

 

Κώστα, χθες πέρασα την 434 και πλέον έχω κινητό. Δεν θα ξανα αλλάξω μέχρι να βγει κάτι ισάξιο.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εχω καταμπερδευτει- ειχα την εντυπωση οτι το z ειναι πιο ακριβό του zl και αδιάβροχο

 

και ψάχνω τώρα στο skroutz και βλέπω αυτά,

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=sony+xperia+z

 

κοινώς έχουμε, το ZL και το ZLTE, δηλ το φτηνο C6502 και το C6603

 

ποια επίσης η διαφορά του ZLTE (6603) με αυτό πχ που πουλάει άλλο κατάστημα εδώ, στα 430 ευρώ?

http://www.skroutz.gr/s/2901687/Sony-Xperia-Z.html

 

 

απ την άλλη η vodafone σου δινει αυτο χωρις καμια αλλη πληροφόρηση κ ο ιδιος ο πωλητης δεν ξέρει να σου πει και σου ζητάει και 700 και ας ειναι για αναβάθμιση

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Sony-Xperia-Z/characteristics#tabs-nav-0

 

είναι τελικά τοσο δυσκολο να παράγουν μια πολυ συγκεκριμένη πληροφορία

Edited by mylogic_x
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κ εγώ ακόμα δεν κατάλαβα τον λόγο ύπαρξης του ZL. Όπως δεν βρίσκω λόγο να το αγοράσει κάποιος..

 

Το έχει παρακάνει η Sony με τον αριθμό των μοντέλων που βγάζει.. Κάθε 3 και λίγο καινούρια συσκευή με ψιλοδιαφορές και τεχνικά και στην τιμή... Ανούσιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...