Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νέα θήκη-μπαταρία 3000mAh από την Mugen Power.

Σε μαύρο χρώμα (ship date July 29, 2013) http://www.mugen-power-batteries.com/sony-ericsson/sony-xperia-z/mugen-power-3000mah-power-case-for-sony-xperia-z-docomo-xperia-z-so-02e.html

Σε λευκό χρώμα (ship date July 22, 2013) http://www.mugen-power-batteries.com/sony-ericsson/sony-xperia-z/mugen-power-3000mah-battery-case-white-for-sony-xperia-z-docomo-xperia-z-so-02e.html

Κόστος,έκαστο 89,50$ περίπου 70 ευρώ.Αν και λίγο τσιμπημένη η τιμή,η ποιότητα της εν λόγω εταιρείας στα προϊόντα της είναι κορυφαία.Έχω πρότερη εμπειρία και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα απο επισκευή με πέρασαν την 4.2.2 Η εφαρμογή Cyberon Voice Commander δεν δουλεύει.ξέρει κανείς τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησουλες θα κανω με αμεσση απαντηση αν γινετε,λογω αποχωρησης εκτος αττικης αυριο το βραδυ.....,

 

1) ξερετε κανενα οικονομικο καταστημα,σε πειραια,η τις γυρω περιοχη...για θηκη κινητου μην το εχω εκτεθειμενο...???? (Αυτο με ''καιει'' αμμεσα )

 

2) Τωρα στις διακοπες που θα βγαλω βιντεο το πιτσιρικι στην θαλασσα,εχει θεμα το κινητο με το αλμυρο νερο..??? Βεβαια αμεσως μετα θα πηγαινει για μπανιο στην ντουζιερα της παραλιας που θα εχει γλυκο νερο....Απλως μεχρι τωρα ειχα ενα σωρο κινητα,απο φτην μεχρι ακριβα,το τελευταιο ηταν ΝΟΤΕ 2,και δεν μου παει να βαλω το Ζετακι....στο νερο,ειτε θαλασσινο,ειτε γλυκου....:p;)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυο ερωτησουλες θα κανω με αμεσση απαντηση αν γινετε,λογω αποχωρησης εκτος αττικης αυριο το βραδυ.....,

 

1) ξερετε κανενα οικονομικο καταστημα,σε πειραια,η τις γυρω περιοχη...για θηκη κινητου μην το εχω εκτεθειμενο...???? (Αυτο με ''καιει'' αμμεσα )

 

2) Τωρα στις διακοπες που θα βγαλω βιντεο το πιτσιρικι στην θαλασσα,εχει θεμα το κινητο με το αλμυρο νερο..??? Βεβαια αμεσως μετα θα πηγαινει για μπανιο στην ντουζιερα της παραλιας που θα εχει γλυκο νερο....Απλως μεχρι τωρα ειχα ενα σωρο κινητα,απο φτην μεχρι ακριβα,το τελευταιο ηταν ΝΟΤΕ 2,και δεν μου παει να βαλω το Ζετακι....στο νερο,ειτε θαλασσινο,ειτε γλυκου....:p;)

 

 

1) Για θήκη, δε ξέρω τι έχει εκεί κοντά, γιατί είμαι απο Θεσσαλονίκη, πάντως θα υπάρχει στο πλαίσιο θηκη σιλικόνης μαρκας puro που προστατεύει πολύ καλά το κινητό. Οπότε αν πας στο πλαίσιο θα βρεις την puro έναντι 9,90.

 

2) Μη το βάλεις στο θαλασσινό νερό γιατί θα το κλαις μετά :p

 

Edit : 3) Καλά να περάσεις ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

1) Για θήκη, δε ξέρω τι έχει εκεί κοντά, γιατί είμαι απο Θεσσαλονίκη, πάντως θα υπάρχει στο πλαίσιο θηκη σιλικόνης μαρκας puro που προστατεύει πολύ καλά το κινητό. Οπότε αν πας στο πλαίσιο θα βρεις την puro έναντι 9,90.

 

2) Μη το βάλεις στο θαλασσινό νερό γιατί θα το κλαις μετά :p

 

Edit : 3) Καλά να περάσεις ;)

 

Οκ.... Ευχαριστώ πολύ,θα πάω σήμερα για την θήκη....όσο για το θαλασσινό νερό, εννοώ όχι μέσα στον βυθό της θάλασσας αλλά να το έχω στο χέρι και να τραβάω βίντεο, άντε να ψιλοβραχει....τι λέτε...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Μια γρηγορη ερωτηση.

Ειμαι 4.2.2 με ροοτ απο το εργαλειο του doomlord και εχω περασει και το dual recovery.

Σε καθε reboot μου δειχνει 'το android αναβαθμιζεται' και σκαναρει ολες τις εφαρμογες.,.

Εχω κανει κατι λαθος εγω?

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό επιβίωσης για τους κατόχους του Sony Xperia Z,αναφέρει:

''Προσοχή: Όταν κάνουμε install κάποιο zip file μέσω recovery κατά την επόμενη εκκίνηση είναι φυσιολογικό να δείτε το message "το Android αναβαθμίζεται.." Αν για κάποιο λόγο το συγκεκριμένο message σας εμφανίζεται σε κάθε εκκίνηση μόνο και μόνο τότε κάντε ένα wipe dalvic cache και ένα fix permissions από το CWM ή το TWRP και θα είστε εντάξει. ''

Ελπίζω να σε βοηθήσει.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό επιβίωσης για τους κατόχους του Sony Xperia Z,αναφέρει:

''Προσοχή: Όταν κάνουμε install κάποιο zip file μέσω recovery κατά την επόμενη εκκίνηση είναι φυσιολογικό να δείτε το message "το Android αναβαθμίζεται.." Αν για κάποιο λόγο το συγκεκριμένο message σας εμφανίζεται σε κάθε εκκίνηση μόνο και μόνο τότε κάντε ένα wipe dalvic cache και ένα fix permissions από το CWM ή το TWRP και θα είστε εντάξει. ''

Ελπίζω να σε βοηθήσει.

 

ναι μολις διαβασα ολο τον οδηγο παλι και το κανα οπως λεει...

εκανα reboot και παλι το ιδιο προβλημα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ναι μολις διαβασα ολο τον οδηγο παλι και το κανα οπως λεει...

εκανα reboot και παλι το ιδιο προβλημα:wacko:

Προσωπικά γύρισα στην 253 χωρίς root.

Διάβασε μερικές σελίδες πιο πίσω μήπως βρεις κάτι να σε βοηθήσει.

Αλλιώς στο xda : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327472 και

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2261606

ίσως βοηθηθείς μιας κ είναι οι σελίδες για το root και το dual recovery.

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες. Δύο ερωτήσεις: 1) Θυμάστε πού είναι οι ρυθμίσεις συγχρονισμού; δεν θυμάμαι που βρίσκονται. 2) Η ενεργοποίηση του my xperia σε περίπτωση απώλειας είναι χρήσιμο εργαλείο; ρωταω γιατί επιφέρει πρόσθετες χρεώσεις στα δεδομένα κινητής τηλ. και επίσης συλλέγει η sony τον αρ.τηλεφώνου, IMEI & SIM. Είναι ακίνδυνο; sr γαι τις ερωτήσεις αλλά δεν γνωρίζω:worry:

 

καλημέρα παίδες. Δύο ερωτήσεις: 1) Θυμάστε πού είναι οι ρυθμίσεις συγχρονισμού; δεν θυμάμαι που βρίσκονται. 2) Η ενεργοποίηση του my xperia σε περίπτωση απώλειας είναι χρήσιμο εργαλείο; ρωταω γιατί επιφέρει πρόσθετες χρεώσεις στα δεδομένα κινητής τηλ. και επίσης συλλέγει η sony τον αρ.τηλεφώνου, IMEI & SIM. Είναι ακίνδυνο; sr γαι τις ερωτήσεις αλλά δεν γνωρίζω:worry:

sr από ρυθμίσεις-λογαριασμοί-google-συγχρονισμός τώρα είναι. Το βρήκα (sr για τη χαζομάρα μου). Το 2) αν το ξέρετε μου λέτε αν αξίζει να το ενεργοποιήσω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες. Δύο ερωτήσεις: 1) Θυμάστε πού είναι οι ρυθμίσεις συγχρονισμού; δεν θυμάμαι που βρίσκονται. 2) Η ενεργοποίηση του my xperia σε περίπτωση απώλειας είναι χρήσιμο εργαλείο; ρωταω γιατί επιφέρει πρόσθετες χρεώσεις στα δεδομένα κινητής τηλ. και επίσης συλλέγει η sony τον αρ.τηλεφώνου, IMEI & SIM. Είναι ακίνδυνο; sr γαι τις ερωτήσεις αλλά δεν γνωρίζω:worry:

 

Μόνο όταν ζητάς εσύ εντοπισμό θα ψάξει. Και το κυριότερο είναι ότι κάνει και διαγραφή όλα τα δεδομένα σε περίπτωση απώλειας. Και ναι είναι ακίνδυνο για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο όταν ζητάς εσύ εντοπισμό θα ψάξει. Και το κυριότερο είναι ότι κάνει και διαγραφή όλα τα δεδομένα σε περίπτωση απώλειας. Και ναι είναι ακίνδυνο για σένα.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε

Link to comment
Share on other sites

guyz το τηλεφωνο εχτες με εβγαλε ασπροπροσωπο,το εφτασα στα ορια του στο αυτοκινητο,,,με sygic να τρεχει τελεια με απεγκλωβισε απο τα βουνα της κρητης βραδιατικα,την ιδια στιγμη να γραφει fullhd,μηνυματα απο socials full,ανοιχτοι χαρτες goole για το στιγμα μου και οτι αλλο βαρυ που δεν θυμαμαι τωρα,,μπραβο.
Link to comment
Share on other sites

ναι μολις διαβασα ολο τον οδηγο παλι και το κανα οπως λεει...

εκανα reboot και παλι το ιδιο προβλημα:wacko:

Σου βγαζει απλα το message ή σου μετραει καθε φορα και τις εφαρμογες (πχ 1 απο 93 )... με αποτελεσμα να κανει 3 λεπτα να σου ανοιξει καθε φορα?

Link to comment
Share on other sites

Σου βγαζει απλα το message ή σου μετραει καθε φορα και τις εφαρμογες (πχ 1 απο 93 )... με αποτελεσμα να κανει 3 λεπτα να σου ανοιξει καθε φορα?

 

Σκαναρε καθε φορα τα apps...

Εκανα και fix permissions απο το rom manager μηπως και...αλλα τπτ

 

Φλασαρα την 4.1.2 τωρα,ροοταρα,dual reovery,sound enhancement,picture mod και ΟΛΑ καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Σκαναρε καθε φορα τα apps...

Εκανα και fix permissions απο το rom manager μηπως και...αλλα τπτ

 

Φλασαρα την 4.1.2 τωρα,ροοταρα,dual reovery,sound enhancement,picture mod και ΟΛΑ καλα :)

 

Την καλύτερη δουλειά έκανες

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Όταν χτυπάω με το δάχτυλο την πίσω περιοχή γύρω από την κάμερα ακούγετε ένας ήχος από μέσα είναι φυσιολογικό αυτό?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στις φωτογραφίες στο μενού " έκρηξη" γιατί δεν ενεργοποιητε? Κάνω κάτι λάθος ?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα μήπως ξέρει κανείς πως δουλεύει η αριθμομηχανή στο κινητό??? τι είναι αυτά τα γράμματα που βγάζει???? και που είναι το (%) όσο και αν έψαξα δεν μπορώ να βγάλω άκρη..... τη Αριθμομηχανή είναι αυτή?????
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα μήπως ξέρει κανείς πως δουλεύει η αριθμομηχανή στο κινητό??? τι είναι αυτά τα γράμματα που βγάζει???? και που είναι το (%) όσο και αν έψαξα δεν μπορώ να βγάλω άκρη..... τη Αριθμομηχανή είναι αυτή?????

Οι αριθμομηχανές στο android είναι μαλωμένες με το %

Δοκίμασε το office calculator.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, ειμαι με την 4.2.2 ενταξει δεν εχω τρελαθει κιολας αλλα σε σχεση με την .253 ειναι καλη.

Εχω ομως το εξης προβλημα οταν με καλουνε πολλες φορες λεει οτι δεν ειμαι διαθεσημος ενω εγω εχω σημα.

Το ιδιο προβλημα ειχα τελευταια και πριν το Ζ με το iphone 4.

Υπαρχει περιπτωση να οφειλετε στην sim?

Για να δουλευει κανονικα το εχω μονο σε λειτουργια gsm /gprs για να μην ψαχνει συνεχεια κεραια.

Οι καινουργιες καρτες ειναι αλλη εκδοση?Σκεφτομε να την αλλαξω μπας και στρωσει.

Ελπιζω να βγαλουν συντομα παντως και αλλη αναβαθμιση για το Ζ μας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...