Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξερει καποιος να μου πει αν η καρτα sd 32gb class 10 ειναι συμβατή με το Ζ..?

 

Κανονικά, κι εγώ τέτοια έχω.

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος να μου πει αν η καρτα sd 32gb class 10 ειναι συμβατή με το Ζ..?

 

ναι, είναι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το έχετε με κάποιο case, bumper ή γυμνό; Αξίζει για την extra προστασία της θήκης κλπ., να χάσεις το look αυτού του "κοσμήματος";

Τα κοσμηματα θελουν στοιχειωδη φροντιδα ,σιγουρα χανεις την αισθηση αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο :)

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Τα κοσμηματα θελουν στοιχειωδη φροντιδα ,σιγουρα χανεις την αισθηση αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο :)

εγραψες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα αγορασμενο απο kaizershop δεν μου εχει βγαλει αναβαθμηση για 4.2:(

Εχει κανεις την εφαρμογη WhatsApp?.Προσπαθω να την χρησιμοποίησω αλλα με στελνει συνεχεια στις

ρυθμισεις να φτιαξω την ωρα κ την ημερομηνια ενω ειναι σωστες..:confused:

Ούτε εμενα που το πηρα απο εκει.... Λογικά περιμένουμε... Το Whats App μια χαρα μου λειτουργεί εμένα...

Link to comment
Share on other sites

Τα κοσμηματα θελουν στοιχειωδη φροντιδα ,σιγουρα χανεις την αισθηση αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο :)

 

Oπότε θήκη ή bumper & ζελατίνη μπρος-πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμενα που το πηρα απο εκει.... Λογικά περιμένουμε... Το Whats App μια χαρα μου λειτουργεί εμένα...

 

Στην αναμονη λοιπον..

Το Whats App οποτε το ανοιγω με μου λεει ''η ημερομηνια του κινητου σας δεν ειναι η σωστη!Ρυθμιστε τη και προσπαθηστε ξανα

abjust date'' ωρα ανατολικης ευρωπης

Και αναγκαστικα με παει στις ρυθμισεις ημερομ.-ωρας που ομως ειναι σωστες!!

Edited by billias7
Link to comment
Share on other sites

Στην αναμονη λοιπον..

Το Whats App οποτε το ανοιγω με μου λεει ''η ημερομηνια του κινητου σας δεν ειναι η σωστη!Ρυθμιστε τη και προσπαθηστε ξανα

abjust date'' ωρα ανατολικης ευρωπης

Και αναγκαστικα με παει στις ρυθμισεις ημερομ.-ωρας που ομως ειναι σωστες!!

Το έχεις σε αυτόματη ώρα; Τι να πω... Αν το κάνεις μια εκκαθάριση δεδομένων; Αν στις ρυθμίσεις εκει που λέει βοήθεια πατήσεις κατάσταση συστήματος τι σου γράφει; Αλλιώς ξανά κανε μια εγκατάσταση!!! Ελπίζω να λυθεί!!! Με αυτά πάντως που ακούω δεν ξέρω αν θέλω πραγματικά την 4.2.2... Αν και νομίζω ότι πλέον μπορείς να μπεις στην κάμερα κατευθείαν από την οθόνη κλειδώματος ακόμα και αν έχεις μοτίβο, κάτι που θα μου άρεσε αρκετά! Ισχύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις σε αυτόματη ώρα; Τι να πω... Αν το κάνεις μια εκκαθάριση δεδομένων; Αν στις ρυθμίσεις εκει που λέει βοήθεια πατήσεις κατάσταση συστήματος τι σου γράφει; Αλλιώς ξανά κανε μια εγκατάσταση!!! Ελπίζω να λυθεί!!! Με αυτά πάντως που ακούω δεν ξέρω αν θέλω πραγματικά την 4.2.2... Αν και νομίζω ότι πλέον μπορείς να μπεις στην κάμερα κατευθείαν από την οθόνη κλειδώματος ακόμα και αν έχεις μοτίβο, κάτι που θα μου άρεσε αρκετά! Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

 

Βαλτε αφοβα την 4.2.2

Αν δεν σας κανει γυρνατε στην 4.1.2 :)

 

Πραγματι στην 4.2.2 μπαινεις στην καμερα απο την lockscreen

Link to comment
Share on other sites

Εχθές έκανα καθαρό install την 4.2.2. αφού δεν είχα κάνει την αναβάθμιση με καθαρό τηλέφωνο. Όλα βαίνουν καλώς πλέον, και δεν υπάρχει κανένα κόλλημα ή ίχνος lag.
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται νέα έκδοση firmware

http://www.xperiablog.net/2013/07/20/new-xperia-z-firmware-10-3-1-a-0-236-coming-soon/

Για να δούμε ελπίζω η Sony να διορθώσει τα κακός κείμενα,αλλα μέχρι τότε βράχος παραμενω με την σιγουριά και της αψεγαδαστης σταθερότητας 4.1.2(434)

Επίσης τσεκάρα το Miracast με την νέα Samsung tv μου και μετέφερα κανονικα φωτο που τράβηξα με το κινητο μου μέσω Wifi Direct,αλλα δεν κατάφερα το ίδιο με το να μεταφέρω αυτούσια την εικόνα του κινητου στην TV σαν mirroning.

Το έχει δοκιμάσει κανείς μήπως κατι δεν έκανα σωστά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζεται νέα έκδοση firmware

http://www.xperiablog.net/2013/07/20/new-xperia-z-firmware-10-3-1-a-0-236-coming-soon/

Για να δούμε ελπίζω η Sony να διορθώσει τα κακός κείμενα,αλλα μέχρι τότε βράχος παραμενω με την σιγουριά και της αψεγαδαστης σταθερότητας 4.1.2(434)

Επίσης τσεκάρα το Miracast με την νέα Samsung tv μου και μετέφερα κανονικα φωτο που τράβηξα με το κινητο μου μέσω Wifi Direct,αλλα δεν κατάφερα το ίδιο με το να μεταφέρω αυτούσια την εικόνα του κινητου στην TV σαν mirroning.

Το έχει δοκιμάσει κανείς μήπως κατι δεν έκανα σωστά.

 

Αντε να δούμε μια σοβαρή 4.2.2. Μεχρι να αποδειχθεί ότι είναι ισάξια με την 434, δεν αλλάζω

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου ανεβασμένο ftf με την branded της Cosmote?οποιαδήποτε έκδοση!

 

Μιάς και δε βλέπω φώς στο τούνελ και η συσκευή πρέπει να πάει στην αντιπροσωπία για έλεγχο(όλοι οι αισθητήρες νεκροί)πιστεύετε θα έχω πρόβλημα που απο Branded Cosmote πλέον είναι unbranded?

Link to comment
Share on other sites

Μιάς και δε βλέπω φώς στο τούνελ και η συσκευή πρέπει να πάει στην αντιπροσωπία για έλεγχο(όλοι οι αισθητήρες νεκροί)πιστεύετε θα έχω πρόβλημα που απο Branded Cosmote πλέον είναι unbranded?

 

Δεν έκανες ένα backup πριν αλλάξεις;

.
Link to comment
Share on other sites

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

 

Είχα παρόμοια στο BB Torch 9860 και δε με εξυπηρέτησε, άσε που κατά τη γνώμη μου κρύβει το design των κινητών.

Καταλήγω σε συνδυασμό μπρος/πίσω screen protector & pouch. Τώρα προσπαθώ να βρω ένα bumper που να χωράει σε pouch & να έχει τρύπα για το dock... Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Είχα παρόμοια στο BB Torch 9860 και δε με εξυπηρέτησε, άσε που κατά τη γνώμη μου κρύβει το design των κινητών.

Καταλήγω σε συνδυασμό μπρος/πίσω screen protector & pouch. Τώρα προσπαθώ να βρω ένα bumper που να χωράει σε pouch & να έχει τρύπα για το dock... Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Δε παίζει να βρεις τέτοιο. Λοιπόν εγω έχω 5 θηκες, ενα bumper αλλα και μπρος πίσω screen protecrtor.

Το bumper, το έχω χρησιμοποιησει ελάχιστα. Ειναι μεταλλικό απο ebay.

 

Απο θήκες είμαι πολύ ευχαριστημενος με puro και krusell. Ειδικά η δεύτερη είναι πανέμορφη.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Krusell είναι δύναμη σε ότι βγάζει...

Bρήκα και bumperάκι TPU με τρύπα για το dock... Nα δω αν θα χωράει στο pouch! :worry:

 

12,90 η krusell πάντως.. http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.013777

 

Εγω την πήρα και σε άσπρο :P

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία! Αλλά αν έπαιρνα τέτοια θήκη θα πηγαινα σε αυτη:

http://www.amazon.com/SPIGEN-SGP-Xperia-Protective-Capsule/dp/B00BUR8KR2/ref=sr_1_3?s=wireless&ie=UTF8&qid=1374510566&sr=1-3&keywords=spigen+xperia+z

 

(πάλι όμως δεν έχει τρύπα για το dock...)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία! Αλλά αν έπαιρνα τέτοια θήκη θα πηγαινα σε αυτη:

http://www.amazon.com/SPIGEN-SGP-Xperia-Protective-Capsule/dp/B00BUR8KR2/ref=sr_1_3?s=wireless&ie=UTF8&qid=1374510566&sr=1-3&keywords=spigen+xperia+z

 

(πάλι όμως δεν έχει τρύπα για το dock...)

 

Αυτή την είχα ψάξει και δεν μου πολύ άρεσε το γεγονός ότι πίσω είναι σαν το nexus 4.

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...