Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η εφαρμογή της εθνικής. Με το που την έβγαλα και έκανα και μια επανεκκίνηση όλα πλέον είναι εντάξει. Δεν πείραξα τίποτα άλλο.

Όποιος έχει lag ας ψάξει να δει ποια εφαρμογή φταίει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το θεμα ειναι πως σε πολλους μας το κανει απο την αρχη της 4.2.2 μετα απο clean install και χωρεις να εχουμε ακομα περασει δικες μας εφαρμογες.αν ειναι εφαρμογη συστηματος δεν βγαινει,και δεν ειμαστε ολοι σε ρουτ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα nova launcher. Στο Scrolling μεταξύ οθονών, παρουσίαζε πολλά κολλήματα. Ακόμα και στο Facebook, στο Tapatalk είχα κολλήματα. Ίδιες εφαρμογές, ίδιες ρυθμίσεις είχα με την 4.1.2 και εκεί ήταν ολα smooth.

 

Πλέον, ξαναγύρισα στην. 434 και το κινητό μου είναι μια χαρά. Θα ξανα κάνω αναβάθμιση όταν βγει νέα έκδοση και είναι τόσο smooth και γρήγορη οσο η 434. Μέχρι τοτε, απολαμβάνω τη Ζεταρα :p

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της εθνικής. Με το που την έβγαλα και έκανα και μια επανεκκίνηση όλα πλέον είναι εντάξει. Δεν πείραξα τίποτα άλλο.

Όποιος έχει lag ας ψάξει να δει ποια εφαρμογή φταίει.

 

Εμένα lagarei από την πρώτη στιγμή που πέρασα την 4.2.2, και χωρίς να έχω περάσει τίποτα από προγράμματα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι πως σε πολλους μας το κανει απο την αρχη της 4.2.2 μετα απο clean install και χωρεις να εχουμε ακομα περασει δικες μας εφαρμογες.αν ειναι εφαρμογη συστηματος δεν βγαινει,και δεν ειμαστε ολοι σε ρουτ.

Mπορειτε οσοι εχετε lag να αναφερετε ποια fw customization εκδοση εχετε ?

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις απο που ειναι η εκδοση ,δεν ξερω τι ειναι το fw, ειναι απο ισπανια αν και περασα και του χονγκ κονγκ με τα ιδια αποτελεσματα
Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις απο που ειναι η εκδοση ,δεν ξερω τι ειναι το fw, ειναι απο ισπανια αν και περασα και του χονγκ κονγκ με τα ιδια αποτελεσματα

 

καλησπερα περασα την 4.2 κανενα προβλημα μπαταρια τα ιδια το wifi λιγο καλητερο και δεν ειμε ρουτ

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική έκδοση έχω. Και σκαλίζω το κινητό συνέχεια μετά την αφαίρεση της εφαρμογής. Όλα βαίνουν καλώς.
Link to comment
Share on other sites

για να μην παρεξηγηθουμε και για τους νεους αγοραστες,παιδια το τηλεφωνο ειναι στο τοπ 3 στον πλανητη ειναι καταπληκτικο μεσα και εξω με την καλυτερη ποιοτητα υλικων,και η καινουργια εκδοση αντροιντ 4.2.2 το αναβαθμιζει αρκετα ,απλα παρουσιαζει σε πολλουs lags δηλαδη σκαλωματα στο rolling που δεν δικαιολογειται για τοσο hi end κινητο και σε ξενερωνει εστω και αν το κανει ελαχιστα,,,για τους πολυ απαιτητικους οπως και εγω δεν το ανεχεσαι ουτε στο ελαχιστο,ειδικα οταν το εχεις δει πως δουλευει με την 4.1.2.
Link to comment
Share on other sites

χααχαχ σε εμενα η μπαταρια φτανει 85 σχετικα ευκολα,,ε απο εκει και μετα δεν τελειωνει με τιποτα,αρχιζει η βαρβαρη χρηση και αντιστεκεταιι μια χαρα, για να φτασει το 20 πρεπει να εχω πιαστει κανονικα σε αγκωνες, καρπους και τα υπολοιπα,,,αλλα το σκαλωμα στην κυλιση συνεχιζεται κανονικα,αχχαχα να μην ξεχνιομαστε!!

 

Τελικά και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει. Έβαλα και το guru και σταμάτησε στο 85. Βασικά δεν με ενοχλεί αυτό. Το stamina δείχνει 4 μέρες ακόμη....

 

σκάλωμα κανένα πάντως. όλα καλά.

Edited by mimaras

SAMSUNG GALAXY S7 EDGE GOLD

SONY Xperia Z white LOLLIPOP

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Η μπαταρια πεφτει τραγικα.. Απο το 100 σε 35 λεπτα με ανοιχτα δεδομενα επεσε στο 65..! με κλειστη οθονη. Στη 4.2 ειμαι. Με σταμινα, δοκιμασα κ με το μπατερι γκουρου τα ιδια αποτελεσματα. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Η μπαταρια πεφτει τραγικα.. Απο το 100 σε 35 λεπτα με ανοιχτα δεδομενα επεσε στο 65..! με κλειστη οθονη. Στη 4.2 ειμαι. Με σταμινα, δοκιμασα κ με το μπατερι γκουρου τα ιδια αποτελεσματα. Καμια ιδεα?

 

Την περίπτωση σου θα τη δικαιολογουσα μόνο αν έβαλες 3g και ήσουν σε σημείο με χάλια σήμα. Το drain είναι υπερβολικό. Τι φωτεινότητα έχεις; στη διαχείριση μπαταρίας τι καταναλώσεις έλεγε;

.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Είναι ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟ να του προσθέσουμε άλλη μπαταρία μεγαλύτερη από αυτή που έχει?

 

προσέξτε εδώ ενα βιντεο

 

http://www.xperiablog.net/2013/04/15/xperia-z-disassembly-video/

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

τελικα απο χτες το μεσημερι ειμαι και γω κατοχος xperia Z.

πρωτες εντυπωσεις ,χαλια!

εξηγουμαι,

ειχε αρχικα την 4.1.2 και ενω εχω διαβασει διαφορα για την 4.2.2, αποφασισα να κανω το update.

ολα καλα αλλα η ρομ που φοραγε το κινητο ηταν καποιας χωρας αλλης και ειχαν μπει πολλα περιττα προγραμματα της vodafone.

οποτε και περασα την unbranded ρομ 4.2.2.

 

-εχει μικρα lags το κινητο,θα το λυσω πιστευω ξηλωνοντας καποια περιττα apps τωρα που ειμαι και ροοτ:p

-το ηχειο πρεπει να ναι απο τα χειροτερα που εχω ακουσει. φλασαρα χτες το zip με το sound enhancement αλλα δεν βλεπω να κανει και πολυ δουλεια, θα δειξει, θα κανω δοκιμες.

-η μπαταρια απο το πρωι 100%,εχει φτασει αυτην την στιγμη στο 77% χωρις να κανω σχεδον τιποτα. μια κληση και 5λεπτα ιντερνετ.

 

εχω χαλαστει πολυ απο την συσκευη αλλα θα δωσω λιγο χρονο να το συνηθησω.

 

 

μια ερωτηση τελευταια μην σας ζαλιζω.

ο φορτιστης ο μαμα ειναι 1.8Α???

επειδη δεν εχω τετοιο φορτιστη και το φορτισα με 1Α, αν παρω φορτιστη του tablet που ειναι 2Α,θα εχω προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

τελικα απο χτες το μεσημερι ειμαι και γω κατοχος xperia Z.

πρωτες εντυπωσεις ,χαλια!

εξηγουμαι,

ειχε αρχικα την 4.1.2 και ενω εχω διαβασει διαφορα για την 4.2.2, αποφασισα να κανω το update.

ολα καλα αλλα η ρομ που φοραγε το κινητο ηταν καποιας χωρας αλλης και ειχαν μπει πολλα περιττα προγραμματα της vodafone.

οποτε και περασα την unbranded ρομ 4.2.2.

 

-εχει μικρα lags το κινητο,θα το λυσω πιστευω ξηλωνοντας καποια περιττα apps τωρα που ειμαι και ροοτ:p

-το ηχειο πρεπει να ναι απο τα χειροτερα που εχω ακουσει. φλασαρα χτες το zip με το sound enhancement αλλα δεν βλεπω να κανει και πολυ δουλεια, θα δειξει, θα κανω δοκιμες.

-η μπαταρια απο το πρωι 100%,εχει φτασει αυτην την στιγμη στο 77% χωρις να κανω σχεδον τιποτα. μια κληση και 5λεπτα ιντερνετ.

 

εχω χαλαστει πολυ απο την συσκευη αλλα θα δωσω λιγο χρονο να το συνηθησω.

 

 

μια ερωτηση τελευταια μην σας ζαλιζω.

ο φορτιστης ο μαμα ειναι 1.8Α???

επειδη δεν εχω τετοιο φορτιστη και το φορτισα με 1Α, αν παρω φορτιστη του tablet που ειναι 2Α,θα εχω προβλημα???

 

Και εγώ από εχτές είμαι κάτοχος του κινητού,είμαι με 4.2.2 official,και η μπαταρία ναι μεν πέφτει γρήγορα,αλλά θα στρώσει πιστεύω,εξάλλου,και έτσι να μείνει που δεν πιστεύω σε απόδοση καλ. είναι,που να δεις άλλες συσκευές....Και ο ήχος σωστά δεν ακούγετε δυνατά,αλλά χρησιμοποιώ μπλε δόντι.....Κατά τα άλλα μια χαρά,θήκη ψάχνω να βρω,από εγχώριο πωλητή διότι αύριο φεύγω για διακοπές......

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία έχει γραφτεί. Θέλει φορτίσεις για να στρώσει. Σε όλους χάλια ήταν στην αρχή. Μετά στρώνει.
Link to comment
Share on other sites

χθες μου πέταξε ένα μήνυμα για antitheft και αν θέλω να κάνω ενεργοποίηση.

ξέρεις κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία έχει γραφτεί. Θέλει φορτίσεις για να στρώσει. Σε όλους χάλια ήταν στην αρχή. Μετά στρώνει.

 

Ξεχασα να το αναφερω...

Το κινητο το πηρα μεταχειρισμενο οποτε εχει στρωθει η μπαταρια.

Θα περιμενω να την ελεγξω παλι σε λιγες μερες αφοτου 'πατησει' η καινουρια ρομ

 

Για τον φορτιστη ξερεις να μου πεις??

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το αν δεν έχεις άλλο πρόγραμμα. Το έχω βάλει σαν συμπληρωματικό του Cerberus.

έχασα το μήνυμα, που το βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου είναι στα 1,5 που είχε το κουτί. Δεν θα έχεις πρόβλημα με τον 2,0.

 

Ααα οκ

Ισως ο πιο μικρος φορτιστης δεν την ειχε φορτισει καλα... Θα δουμε πως θα παει τις επομενες μερες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...