Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω δοκιμάσει.... Όπως και με τα το Vol up + Vol Down μαζί με το Power σύμφωνα με κάποιον στον Youtube που του δούλεψε έτσι, και ακολούθησα και τις οδηγίες τις SONY Mobile που μου έδωσαν τηλεφωνικώς για το υποτιθέμενο Repair firmware μέσω του PCC.

Δεν έπαιξε τίποτα !

 

Το τηλέφωνο είναι Dead θα το πάω αύριο στην Arvato και ελπίζω να μου το αντικαταστήσουν σύντομα (αυτό κάνουν στο εξωτερικό) γιατί με τις ιστορίες που έχω διαβάσει για την συγκεκριμένη εταιρεία είμαι πολύ διστακτικός αλλά δεν μπορώ να το αποφύγω μιας και εκεί θα καταλήξει όπου και αν το πάω (COSMOTE, Γερμανός, SONY Service)

 

Όταν το συνδες στο pc ανάβει το κόκκινο led αρεα και που? Για 2" ανα 20" περίπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν το συνδες στο pc ανάβει το κόκκινο led αρεα και που? Για 2" ανα 20" περίπου.

 

Δεν άναβε τίποτα .... Ούτε φόρτιζε με τον φορτιστή.... Καμία ένδειξη ζωής !

 

Πλέον βρίσκεται στην Arvato και περιμένω νεώτερα σε 1-2 εργάσιμες όπως μου είπαν....

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση, εσείς που έχετε ενεργοποιήσει το 4g να υποθέσω έχετε συμβόλαιο και όχι καρτοκινητό?? ξέρουμε αν μπορεί να ενεργοποιηθεί και σε καρτοκινητό? γιατί εγώ έχω κάπου 3gb για να χαλάσω παρόλο που είμαι σε καρτοκινητό και τα οποία ανανεώνονται (χωρίς να χάνω όσα δεν έχω χαλάσει) καθε μήνα λόγω φοιτητικής προσφοράς της cosmote που έχω και προς το παρόν δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω σε κανένα συμβόλαιο...γίνεται ομως να το ενεργοποιήσω σε καρτοκινητό?
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση, εσείς που έχετε ενεργοποιήσει το 4g να υποθέσω έχετε συμβόλαιο και όχι καρτοκινητό?? ξέρουμε αν μπορεί να ενεργοποιηθεί και σε καρτοκινητό? γιατί εγώ έχω κάπου 3gb για να χαλάσω παρόλο που είμαι σε καρτοκινητό και τα οποία ανανεώνονται (χωρίς να χάνω όσα δεν έχω χαλάσει) καθε μήνα λόγω φοιτητικής προσφοράς της cosmote που έχω και προς το παρόν δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω σε κανένα συμβόλαιο...γίνεται ομως να το ενεργοποιήσω σε καρτοκινητό?

 

Φυσικά και γίνεται ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση, εσείς που έχετε ενεργοποιήσει το 4g να υποθέσω έχετε συμβόλαιο και όχι καρτοκινητό?? ξέρουμε αν μπορεί να ενεργοποιηθεί και σε καρτοκινητό? γιατί εγώ έχω κάπου 3gb για να χαλάσω παρόλο που είμαι σε καρτοκινητό και τα οποία ανανεώνονται (χωρίς να χάνω όσα δεν έχω χαλάσει) καθε μήνα λόγω φοιτητικής προσφοράς της cosmote που έχω και προς το παρόν δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω σε κανένα συμβόλαιο...γίνεται ομως να το ενεργοποιήσω σε καρτοκινητό?

 

Στην Vodafone δεν χρειάζεται να κάνεις τπτ παραπάνω από το να επιλέξεις στο κινητό την επιλογή LTE, και κάνει ακόμη και σε αυτούς που έχουν καρτοκινητό. Cosmote δεν ξέρω να σου πω.

 

Edit: Σου απάντησε ο Δημήτρης που έχει Cosmote.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται ;)

 

αλήθεια? ωραία! τελευταία φορά που είχα ρωτήσει μου είχαν πει σε γερμανό πως πρέπει να έχω συμβόλαιο η τουλάχιστον καρτοσυμβόλαιο γιατί λέει πρέπει να έχει πολλά mb για να λειτουργήσει! Και μάλιστα κυρίως συμβόλαιο γιατί χρειάζεται λέει τουλάχιστον 1gb και τα καρτοσυμβόλαια δεν πάνε μεχρι τόσο! παραμύθι μου πουλούσαν??

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια? ωραία! τελευταία φορά που είχα ρωτήσει μου είχαν πει σε γερμανό πως πρέπει να έχω συμβόλαιο η τουλάχιστον καρτοσυμβόλαιο γιατί λέει πρέπει να έχει πολλά mb για να λειτουργήσει! Και μάλιστα κυρίως συμβόλαιο γιατί χρειάζεται λέει τουλάχιστον 1gb και τα καρτοσυμβόλαια δεν πάνε μεχρι τόσο! παραμύθι μου πουλούσαν??

 

Απλά δεν ήξεραν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν ήξεραν.

καλά με τον γερμανό και την κοσμοτέ είναι λίγο τραγικοί! μπαίνεις απλά για να κλείσεις εισιτήρια για village και σε πρήζουν για οτι συμβόλαιο έχουν και δεν έχουν! ("αα το καινούριο xperia είναι αυτό? από που το πηρες? ποσο το πήρες? ήξερες οτι με το τάδε συμβόλαιο εχεις και αυτήν την προσφορα και πάει σε αυτήν την τιμή ομως?")

Link to comment
Share on other sites

καλά με τον γερμανό και την κοσμοτέ είναι λίγο τραγικοί! μπαίνεις απλά για να κλείσεις εισιτήρια για village και σε πρήζουν για οτι συμβόλαιο έχουν και δεν έχουν! ("αα το καινούριο xperia είναι αυτό? από που το πηρες? ποσο το πήρες? ήξερες οτι με το τάδε συμβόλαιο εχεις και αυτήν την προσφορα και πάει σε αυτήν την τιμή ομως?")

 

Και εγώ είχα πάει Vodafone να ρωτήσω για παν ενδεχόμενο, και να το ενεργοποιήσω και δεν ήξεραν.Πήρα τηλ στα κεντρικά και μου είπαν απλά γύρισε το σε LTE και όπου έχει 4Τζι θα πιάνει μια χαρά.Όλοι τραγικοί είναι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα πάει Vodafone να ρωτήσω για παν ενδεχόμενο, και να το ενεργοποιήσω και δεν ήξεραν.Πήρα τηλ στα κεντρικά και μου είπαν απλά γύρισε το σε LTE και όπου έχει 4Τζι θα πιάνει μια χαρά.Όλοι τραγικοί είναι.

 

δουλεια τους είναι, να μάθουν! για πείτε τώρα, υπάρχει σωτηρία για την κακόμοιρη την μπαταρία που δεν την προλαβαίνω?? (που να είναι κατανοητή αν γίνεται κ για εμενα την άσχετη! :p )

Link to comment
Share on other sites

δουλεια τους είναι, να μάθουν! για πείτε τώρα, υπάρχει σωτηρία για την κακόμοιρη την μπαταρία που δεν την προλαβαίνω?? (που να είναι κατανοητή αν γίνεται κ για εμενα την άσχετη! :p )

 

Σε ποια έκδοση είσαι; Έχεις κάνει αναβάθμιση σε 4.2.2

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

μόλις! και τώρα θα κάνω και το ρουτ!

 

Υπάρχει θέμα με την μπαταρία σε αυτή την έκδοση, πολλοί κάνουν παράπονα.Ευτυχώς εγώ παω καλά προς το παρόν, μηδενική κατανάλωση έως το πολύ 3% σε κατάσταση αναμονής το βράδυ. Αναγκαστικά θα περιμένεις κι εσύ κάποια ενδεχόμενη αναβάθμιση που να διορθώνει κάπως την μπαταρία, αλλά δοκίμασε το πρώτα Ίσως είσαι τυχερή όπως εγώ.

 

Είχα πει πως αυτή η έκδοση ή 4.2.2 δλδ έχει προβλήματα, ήδη τα παράπονα έχουν αρχίσει......

 

Προβλήματα με την φόρτιση-εκφόρτιση της μπαταρίας.....εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2341524

 

Μας βλέπω να γυρνάμε στο back up από παλιά έκδοση της 4.1.2 :lol::lol:

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με την μπαταρία σε αυτή την έκδοση, πολλοί κάνουν παράπονα.Ευτυχώς εγώ παω καλά προς το παρόν, μηδενική κατανάλωση έως το πολύ 3% σε κατάσταση αναμονής το βράδυ. Αναγκαστικά θα περιμένεις κι εσύ κάποια ενδεχόμενη αναβάθμιση που να διορθώνει κάπως την μπαταρία, αλλά δοκίμασε το πρώτα Ίσως είσαι τυχερή όπως εγώ.

 

Είχα πει πως αυτή η έκδοση ή 4.2.2 δλδ έχει προβλήματα, ήδη τα παράπονα έχουν αρχίσει......

 

χωρίς να κάνεις τίποτα πάει έτσι? stamina? κάποιο προγραμμα σχετικό? (εντωμεταξύ με τα νουμερα του ξυπνητηριού φοβάμαι να το ενεργοποιήσω το stamina πλέον)

Link to comment
Share on other sites

χωρίς να κάνεις τίποτα πάει έτσι? stamina? κάποιο προγραμμα σχετικό? (εντωμεταξύ με τα νουμερα του ξυπνητηριού φοβάμαι να το ενεργοποιήσω το stamina πλέον)

 

Ναι αυτό το έφτιαξαν, δουλεύει πλέον και σε εμένα το ξυπνητήρι ακόμα και με τη χρήση της stamina, τσεκαρισμένο εδώ και ημέρες, δεν έχει χάσει ούτε μια φορά τν ώρα που του έβαλα.Δουλεύει ακόμα και το led όταν έχεις το stamina ανοιχτό.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το έφτιαξαν, δουλεύει πλέον και σε εμένα το ξυπνητήρι ακόμα και με τη χρήση της stamina, τσεκαρισμένο εδώ και ημέρες, δεν έχει χάσει ούτε μια φορά τν ώρα που του έβαλα.Δουλεύει ακόμα και το led όταν έχεις το stamina ανοιχτό.

 

οκ τότε! θα το δοκιμάσω τότε!!ααα απορία το προγραμματάκι με τα διάφορα επιπλέον κουμπιά που έβαζε στην μπάρα που κατεβάζεις δουλεύει και σε αυτήν την έκδοση? ή να μην το περάσω?

Edited by maria_m89
Link to comment
Share on other sites

οκ τότε! θα το δοκιμάσω τότε!!ααα απορία το προγραμματάκι με τα διάφορα επιπλέον κουμπιά που έβαζε στην μπάρα που κατεβάζεις δουλεύει και σε αυτήν την έκδοση? ή να μην το περάσω?

 

Μην το περάσεις δεν δουλεύει, τουλάχιστον έτσι νομίζω.Έχει τα δικά του μια χαρά είναι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μην το περάσεις δεν δουλεύει, τουλάχιστον έτσι νομίζω.Έχει τα δικά του μια χαρά είναι.

 

ωραία! και άλλη μια, πέρασα το soundmod και μου εξαφάνισε το walkman!! τι κάνω?

Link to comment
Share on other sites

ωραία! και άλλη μια, πέρασα το soundmod και μου εξαφάνισε το walkman!! τι κάνω?

 

Κατέβασε το από εδώ, http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43043228&postcount=1963 πήγαινε με τον root explorer και πέρασε το μέσα στο system/app και δώσε permittions rw-r-r.

Πες μου ότι σου δούλεψε κανονικά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το από εδώ, http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43043228&postcount=1963 πήγαινε με τον root explorer και πέρασε το μέσα στο system/app και δώσε permittions rw-r-r.

Πες μου ότι σου δούλεψε κανονικά.

 

οκ!! επέστρεψε στην θέση του και λειτουργεί! και πέρασα και την εκδοση 18 τελικά που αν την είχα βάλει αρχικά δεν θα μου το εξαφάνιζε από ότι διαβασα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και μένα στη 4.2.2 τη μπαταρία μου τη ρουφούσε σαν τρελό αλλά την έκανα calibration και τώρα πάει καλύτερα και από την.431. Γιατί να γυρίσεις στη παλιά έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με την μπαταρία σε αυτή την έκδοση, πολλοί κάνουν παράπονα.Ευτυχώς εγώ παω καλά προς το παρόν, μηδενική κατανάλωση έως το πολύ 3% σε κατάσταση αναμονής το βράδυ. Αναγκαστικά θα περιμένεις κι εσύ κάποια ενδεχόμενη αναβάθμιση που να διορθώνει κάπως την μπαταρία, αλλά δοκίμασε το πρώτα Ίσως είσαι τυχερή όπως εγώ.

 

Είχα πει πως αυτή η έκδοση ή 4.2.2 δλδ έχει προβλήματα, ήδη τα παράπονα έχουν αρχίσει......

 

Προβλήματα με την φόρτιση-εκφόρτιση της μπαταρίας.....εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2341524

 

Μας βλέπω να γυρνάμε στο back up από παλιά έκδοση της 4.1.2 :lol::lol:

 

Το παθαίνω και εγώ . Μόλις βλέπω να πάει 10-20 % το ανοιγοκλεινω και πάει αυτόματα 40-50.

Όπως επίσης καμιά φορά σβήνει στο 20% και δεν ανοίγει μετά.

 

οκ τότε! θα το δοκιμάσω τότε!!ααα απορία το προγραμματάκι με τα διάφορα επιπλέον κουμπιά που έβαζε στην μπάρα που κατεβάζεις δουλεύει και σε αυτήν την έκδοση? ή να μην το περάσω?

 

πάνε ρυθμίσεις > οθόνη > γρήγορες ρυθμίσεις ( η προτελευταία επιλογή )

 

βάζεις οποία θες και με ότι σειρά θες..

Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει επιλογή με οθόνη πχ το είχα ανάλογα τα ποσά κλικ 25%/50%/75%

 

Παιδιά και μένα στη 4.2.2 τη μπαταρία μου τη ρουφούσε σαν τρελό αλλά την έκανα calibration και τώρα πάει καλύτερα και από την.431. Γιατί να γυρίσεις στη παλιά έκδοση;

 

Με ποιο πρόγραμμα το έκανες; γιατί εγώ το έκανα κανα 2 αλλά ακόμα η μπαταρία είναι για πολύ κλάμα.

 

10 λεπτά οθόνη, 0% φωτεινότητα, μουσική από ηχείο ταυτόχρονα v18 mod, ανοιχτή τη λειτουργία χαμηλής μπαταρίας και έχω πέσει 92%

 

Καλά όσο για αυτά τα "Μέσα" δεν το σχολιάζω. Με έχουν σακατέψει και δεν ξέρω τι φταίει (στο μεταξύ είχα αλλάξει την μνήμη κινητό, κάπου την ακούμπησα και δεν μπορώ να την βρω. Δεν έχω και μπακ απ να γυρίσω 434 όπως ήταν.

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να ρωτήσω το άλλο. Χθες το έβαλα να φορτίσει, μετά από ώρα το βλέπω ότι είναι στο 100% και το βγάζω από την φόρτιση και αμέσως πέφτει στο 99, το ξαναβάζω να φορτίσει και μετά από λίγο πάει στο 100 και το βγάζω και πέφτει πάλι στο 99. Είναι φυσιολογικό αυτό; Δεν θυμάμαι στην 4.1.2 να μου το έχει κάνει καμία φορά.
:D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα γκαιζ,, οσο αφορα την 4.2.2 για εμενα το χειροτερο ειναι το σκαλωμα στην κυλιση,δινει την εντυπωση πως εχεις τηλεφωνο στο 1 μονοπυρηνο και με 512 ραμ,χαλια αισθηση.το αντιτουτου εφτασε τα 20,850 και περασε και το ντεμο Ζ στα τσαρτς.τι να το κανεις ομως.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...