Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν βρήκα somcnotes.apk αλλά semcnotes.apk. δεν ξέρω αν σου κάνει...

https://www.box.com/s/od2womhwfpboc9xrfffo

https://www.box.com/s/c81ea2byl75d964l61bz

Thanks m8 !! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα! Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό και θέλω να μου πείτε αν συμβαίνει και σε κάποιον από εσάς.

 

Έχω σύνδεση cosmote και βλέπω ότι έχω καθυστέρηση στα push notifications (gmail, watsapp κλπ) από 5 μέχρι και 15 λεπτά. Το ίδιο θέμα είχα και με το προηγούμενο κινητό (nexus 4) οπ'οτε πρόβλημα της συσκευής δε νομίζω να είναι. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να κάνω.

Edited by vaggelis_grg
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το κινητό και θέλω να μου πείτε αν συμβαίνει και σε κάποιον από εσάς.

 

Έχω σύνδεση cosmote και βλέπω ότι έχω καθυστέρηση στα push notifications (gmail, watsapp κλπ) από 5 μέχρι και 15 λεπτά. Το ίδιο θέμα είχα και με το προηγούμενο κινητό (nexus 4) οπ'οτε πρόβλημα της συσκευής δε νομίζω να είναι. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ και τι να κάνω.

 

και σε μένα το ίδιο συμβαίνει κάποιες φορές,στο 8x έρχονται πριν και από το pc

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.!!

Μετά από την αναβάθμιση Εχθές από seus

Χάθηκε η που πήγε ρε παιδιά Η capture frame από το κεντρικό on off button που είναι ??:-(

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.!!

Μετά από την αναβάθμιση Εχθές από seus

Χάθηκε η που πήγε ρε παιδιά Η capture frame από το κεντρικό on off button που είναι ??:-(

 

έχει αφαιρεθεί,μόνο με power+voldown πλέον

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το Xperia z μου, απόθανε :(

Κατέληξε από : Sony Xperia Z Sudden Death

 

Έχω την επιλογή να το πάω είτε απευθείας στην Arvato (ως υψηλού επιπέδου service των SONY) , είτε σε SONY Service στην γειτονιά μου όπου αν δεν λυθεί θα σταλεί στην Arvato, αυτά μετά από επικοινωνία με την γραμμή εξυπηρέτησης των SOΝΥ Xperia, είτε ως εναλλακτική λύση σε Γερμανό μιας και αυτός αναλαμβάνει το Service των συσκευών της COSMOTE όπως ήταν και η δικιά μου!

Βέβαια μου είπανε ότι και αυτός αν δεν το φτιάξει το στέλνει στο Service της αντιπροσωπείας, δηλ. Arvato.

 

Δεν ξέρω ποια να επιλέξω μιας και αν τελικά φτάσει στην Arvato δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα (https://www.google.gr/search?q=arvato+%CE%BA%CE%B7%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%BF%CF%8D&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a) αρκεί να δει κανείς τις πρώτες αναζητήσεις....

 

Η συνηθισμένη αιτία απόρριψης εκτός εγγύησης των κινητών είναι η υγρασία :!:

 

Τέλος να αφαιρέσω ή όχι της τζάμι και την μεμβράνη προστασίας της SPIGEN πριν το δώσω για Service ??

 

Πέρασα σήμερα από τον Γερμανό το πρωί και τους ρώτησα για το Service και ενώ μου είπανε στην αρχή ότι φέρτε το να το δει ο τεχνικός και να του κάνουμε μία αναβάθμιση ώστε να μην χρειαστεί να το στείλουμε στο Service, μόλις τους το πήγα μου σκάσανε το παραμύθι θα το στείλουμε απευθείας στα Κεντρικά στο Service ΑΛΛΑ αν βγει εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας κλπ πληρώνεται 10Ε μεταφορικά :!: χωρίς καμία αποδοχή από αυτούς ότι το τηλέφωνο παραδόθηκε χωρίς κανένα εξωτερικό πρόβλημα και με τους δείκτες υγρασίας ανέπαφους δηλ. κάνουν μόνο τους Courier. (Α ρε Amazon !)

 

Τώρα σκέφτομαι ή να πάω σε κατάστημα COSMOTE (που μου μάλλον θα έχω τα ίδια) ή απευθείας στην Arvato που τηλεφωνικά μου είπαν θα κάνουν 2-3 εργάσιμες μέρες και μου το πρότειναν τηλεφωνικά από την SONY XPERIA.

Link to comment
Share on other sites

πως κάνουμε edit το build.prop μέσω PC;

Βασικά χρησιμοποιώ το droidexplorer, ανοίγω το build.prop με wordpad αλλά μπορώ να το κάνω save.

Link to comment
Share on other sites

πως κάνουμε edit το build.prop μέσω PC;

Βασικά χρησιμοποιώ το droidexplorer, ανοίγω το build.prop με wordpad αλλά μπορώ να το κάνω save.

 

με το notepad++

Link to comment
Share on other sites

με το notepad++

 

υποθέτω έχει να κάνει με τα permissions ...

δεν ξέρω πως να τα αλλάξω όμως ...

Link to comment
Share on other sites

πως κάνουμε edit το build.prop μέσω PC;

Βασικά χρησιμοποιώ το droidexplorer, ανοίγω το build.prop με wordpad αλλά μπορώ να το κάνω save.

 

Άσε τον υπολογιστή, και κάνε ότι αλλαγή θέλεις με αυτό . Εύκολα γρήγορα και με ασφάλεια.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Άσε τον υπολογιστή, και κάνε ότι αλλαγή θέλεις με αυτό . Εύκολα γρήγορα και με ασφάλεια.

 

thanx, θα το δοκιμασω :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με 4.1.2 ειχα σκορ πανω απο 20 χιλιαδες. Ας μας πει καποιος τι παιζει με την 4.2.2 γιατι καποιος εγραψε οτι το κινητο γινεται ακομα πιο γρηγορο

 

Και ναι επιβεβαιώνω, μετά από καθαρή εγκατάσταση της 4.2.2 αφού πέρασα ότι είχα και στην .434 την δούλεψα αρκετά και κατάλαβα με την μια ότι αντί για πιο γρήγορο το κινητό έγινε αισθητά πιο αργό, για του λόγου το αληθές έκανα και ένα τεστ με το Antutu Benchmark v3.2 και είχα τα εξής απογοητευτικά αποτελέσματα.

Να σημειώσω ότι με την .434 είχα και εγώ πάνω από 20.000 συνέχεια.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και ναι επιβεβαιώνω, μετά από καθαρή εγκατάσταση της 4.2.2 αφού πέρασα ότι είχα και στην .434 την δούλεψα αρκετά και κατάλαβα με την μια ότι αντί για πιο γρήγορο το κινητό έγινε αισθητά πιο αργό, για του λόγου το αληθές έκανα και ένα τεστ με το Antutu Benchmark v3.2 και είχα τα εξής απογοητευτικά αποτελέσματα.

Να σημειώσω ότι με την .434 είχα και εγώ πάνω από 20.000 συνέχεια.

 

4.2.2 ισπανική .423

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 ισπανική .423

Και εγώ την ισπανική έκδοση έχω, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει. Ίσως είναι και θέμα του τι τρέχει στο παρασκήνιο, θα δοκιμάσω ξανά μετά από επανεκκίνηση.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ισπανική έκδοση έχω, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει. Ίσως είναι και θέμα του τι τρέχει στο παρασκήνιο, θα δοκιμάσω ξανά μετά από επανεκκίνηση.

 

Ξανα δοκίμασε Κώστα, αυτα τα νούμερα ειναι να πολύ χαμηλά. Εγω είμαι κοντά στο 21 ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δοκιμασα μολις να περασω την 253 ΟΤΑ και μου εβγαζε αδυνατη η εγκατασταση.δοκιμασα 4 φορες!

τι γινεται τωρα?κανω αναβαθμιση μεσω υπολογιστη?αν ναι παει το ροουτ?

Edited by lms
Link to comment
Share on other sites

προσοχη..το soundmode μαλλον δεν ειναι συμβατο με την 4.2.2 .

Δυο φορες φλασαρα ξανα την ελληνικη

Ολα είναι δρόμος!
Link to comment
Share on other sites

προσοχη..το soundmode μαλλον δεν ειναι συμβατο με την 4.2.2 .

Δυο φορες φλασαρα ξανα την ελληνικη

 

 

Το v18 παίζει μια χαρά σε εμένα ( ελληνική. 423). Και το Bluetooth δουλεύει, που πριν δεν δούλευε.

 

Το v19 έχει μαζί εφαρμογή που αντικαθιστά το walkman, όμως δεν περιλαμβάνει τα. odex αρχεία με αποτέλεσμα να μη δουλεύει το walkman player σε stock odexed rom

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δοκιμασα μολις να περασω την 253 ΟΤΑ και μου εβγαζε αδυνατη η εγκατασταση.δοκιμασα 4 φορες!

τι γινεται τωρα?κανω αναβαθμιση μεσω υπολογιστη?αν ναι παει το ροουτ?

 

καποιος να βοηθησει?:confused:

Link to comment
Share on other sites

καποιος να βοηθησει?:confused:

 

Το ρουτ φταίει αν θυμάμαι σωστά.

 

 

Έχω το ίδιο θέμα με το Κώστα.. Το κινητό πάει πιο αργά και το αντουτου δε ξεπερνά το 14500 .. μετά από restart κάπου 17400... Όσο για την μπαταρία πέφτει σαν νερό. Clean install ισπανική

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Το ρουτ φταίει αν θυμάμαι σωστά.

 

 

Έχω το ίδιο θέμα με το Κώστα.. Το κινητό πάει πιο αργά και το αντουτου δε ξεπερνά το 14500 .. Ούτε μετά από restart... Όσο για την μπαταρία πέφτει σαν νερό. Clean install ισπανική

 

καποιος εδω μου ειπε οτι το ρουτ δεν χανεται αν περαστει ΟΤΑ .αρα γτ να φταιει το ρουτ? μονο μεσω pc δηλ?κ μετα ξανα ρουτ κ ξανα ολα απο τον γνωστο οδηγο?

Link to comment
Share on other sites

καποιος εδω μου ειπε οτι το ρουτ δεν χανεται αν περαστει ΟΤΑ .αρα γτ να φταιει το ρουτ? μονο μεσω pc δηλ?κ μετα ξανα ρουτ κ ξανα ολα απο τον γνωστο οδηγο?

 

Κάτι έφταιγε. Ο τρόπος που γινόταν ρουτ το κινητό, δεν επέτρε να περάσει το update

.
Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν προβλημα οπως ειχα κ εγω με καποιες εφαρμογες που δεν μπορουσαν να εγκατασταθουν κ εβγαζαν μηνυμα οτι δν υπαρχει χωρος αν εχετε το rom toollbox Πηγαινετε στο apptosd κ βαλτε το στο αυτοματο. σε μενα δουλεψε !!! κ οσες εφαρμογες μου εβγαζαν αυτο το μηνυμα περασαν κανονικα :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...