Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17726 με antutu,το εβλεπα πως πηγαινε ποιο αργα με την 4.2.2 αλλα με θαμπωσε η αναβαθμιση της οθονης.την ψιλοπατησαμε γενικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

20394 χαλαρα ,χωρις clean install ,wipes ,mods ,restarts etc .. Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

παιζει να βρήκα τι φταίει .. θα επανέλθω σε λιγο με λεπτομεριες

 

 

δεν νομιζω να κανει τοσο μεγαλη διαφορα για 5-10 εφαρμογες .. εδω το ιδιο κινητο μια βγαζει 20 , μια 19 μια 17 και μια 14

.
Link to comment
Share on other sites

παιζει να βρήκα τι φταίει .. θα επανέλθω σε λιγο με λεπτομεριες

 

 

δεν νομιζω να κανει τοσο μεγαλη διαφορα για 5-10 εφαρμογες .. εδω το ιδιο κινητο μια βγαζει 20 , μια 19 μια 17 και μια 14

 

Εγώ το έχω ξεσκίσει, έχω μέσα πάνω από σαράντα εφαρμογές. Με τις ίδιες και παραπάνω είχα κοντά στις 20000 με 4.1... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει, το δοκίμασα ξανά και πάλι κοντά στις 16000 έπιασε, και ήταν μετά από restart.

Καλά ότι να ναι, το έκανα ξανά και μου έβγαλε τρελό νούμερο.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ξεσκίσει, έχω μέσα πάνω από σαράντα εφαρμογές. Με τις ίδιες και παραπάνω είχα κοντά στις 20000 με 4.1... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει, το δοκίμασα ξανά και πάλι κοντά στις 16000 έπιασε, και ήταν μετά από restart.

 

Κωστα εβαλες στο build prop αυτα που ανεβασε ο Μπαμπης σε προηγουμενο ποστ ?

 

οσο τα βγαζω ενα ενα ανεβαινει το τεστ απλα δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι τα βαρια ..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4768502

κρατησα μονο

1ο

ro.media.enc.jpeg.quality=100

και το τελευταιο ολοκληρο και παει καπου 18800...

 

χωρις κανενα 19800

.
Link to comment
Share on other sites

Κωστα εβαλες στο build prop αυτα που ανεβασε ο Μπαμπης σε προηγουμενο ποστ ?

 

οσο τα βγαζω ενα ενα ανεβαινει το τεστ απλα δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι τα βαρια ..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4768502

κρατησα μονο

1ο

ro.media.enc.jpeg.quality=100

και το τελευταιο ολοκληρο και παει καπου 18800...

 

χωρις κανενα 19800

 

Ναι τα έχω περάσει όλα Βασίλη. Καλά ότι να ναι είδες το έκανα ξανά και κόντεψε τις 20000.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εβαλες στο build prop αυτα που ανεβασε ο Μπαμπης σε προηγουμενο ποστ ?

 

οσο τα βγαζω ενα ενα ανεβαινει το τεστ απλα δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι τα βαρια ..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4768502

κρατησα μονο

1ο

ro.media.enc.jpeg.quality=100

και το τελευταιο ολοκληρο και παει καπου 18800...

 

χωρις κανενα 19800

 

και εγώ τα έχω αλλά έβαλα ποιο πάνω screenshot

Link to comment
Share on other sites

Ωρε Κωστα φουλ στα εικονιδια εισαι, τι ειναι αυτα αριστερα περαν του καιρου.?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έχω περάσει όλα Βασίλη. Καλά ότι να ναι είδες το έκανα ξανά και κόντεψε τις 20000.

 

σε ποιο πραμα αναφερεσαι ?

.
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο πραμα αναφερεσαι ?

 

Έκανα ξανά το τεστ λέω και κόντεψε τις 20000 τώρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ξανά το τεστ λέω και κόντεψε τις 20000 τώρα.

 

Τι να πω δεν ξερω .. οσο ειχα το build πειραγμενο δεν επιανε με τιποτα πανω απο 17500 .. μολισ εβαλα το "μανισιο" πηγε στα 20+

 

μολις τα εβαλε και ο dimitrissa επεσε στα 14000 και ελεγε πως κολλαει και μολις τα βγαλαμε και σε αυτον ανεβηκε παλι στα 20..

.
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξερω .. οσο ειχα το build πειραγμενο δεν επιανε με τιποτα πανω απο 17500 .. μολισ εβαλα το "μανισιο" πηγε στα 20+

 

μολις τα εβαλε και ο dimitrissa επεσε στα 14000 και ελεγε πως κολλαει και μολις τα βγαλαμε και σε αυτον ανεβηκε παλι στα 20..

 

Εγώ και στις δύο περιπτώσεις τις είχα περάσει τις αλλαγές στο duild.prop,άρα δεν νομίζω ότι φταίει αυτό. Μόλις το έκανα και σε εντελώς μαμά με 4.2.2 και μου έβγαλε τν πρώτη φορά 20.200 και την δεύτερη 19.800.

 

nick2crete το ένα είναι το auto screen on started και με αυτό ξυπνάω το τηλέφωνο όταν είναι σε αδράνεια χρησιμοποιώντας τον αισθητήρα φωτός.

Το άλλο είναι το snap dragon battery guru, και κάνει οικονομία στην μπαταρία μαθαίνοντας πως δουλεύει το τηλ μετά από τέσσερις ημέρες.

 

Πάντως δεν χρειάζεται και πολύ για να καταλάβεις ότι με αυτή την έκδοση το τηλ αντί για να πάει καλύτερα πάει λίγο χειρότερα, μόλις πριν λίγο και αφού είχα περάσει τον apex launcher και έκανα ρυθμίσεις είχα τα πρώτα λαγκαρίσματα, το scrol δεν έχει καμία σχέση με την προηγούμενη έκδοση, που να σημειώσω ότι όσο και να την δούλεψα δεν είχα λαγκάρισμα ΠΟΤΈ δεν είχε κολλήσει ποτέ και δεν έκανε ποτέ ούτε ένα restart,απογοήτευση προς το παρόν λοιπόν. Αυτά είχα να πω σαν πρώτες εντυπώσεις.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και στις δύο περιπτώσεις τις είχα περάσει τις αλλαγές στο duild.prop,άρα δεν νομίζω ότι φταίει αυτό. Μόλις το έκανα και σε εντελώς μαμά με 4.2.2 και μου έβγαλε τν πρώτη φορά 20.200 και την δεύτερη 19.800.

 

nick2crete το ένα είναι το auto screen on started και με αυτό ξυπνάω το τηλέφωνο όταν είναι σε αδράνεια χρησιμοποιώντας τον αισθητήρα φωτός.

Το άλλο είναι το snap dragon battery guru, και κάνει οικονομία στην μπαταρία μαθαίνοντας πως δουλεύει το τηλ μετά από τέσσερις ημέρες.

 

Πάντως δεν χρειάζεται και πολύ για να καταλάβεις ότι με αυτή την έκδοση το τηλ αντί για να πάει καλύτερα πάει λίγο χειρότερα, μόλις πριν λίγο και αφού είχα περάσει τον apex launcher και έκανα ρυθμίσεις είχα τα πρώτα λαγκαρίσματα, το scrol δεν έχει καμία σχέση με την προηγούμενη έκδοση, που να σημειώσω ότι όσο και να την δούλεψα δεν είχα λαγκάρισμα ΠΟΤΈ δεν είχε κολλήσει ποτέ και δεν έκανε ποτέ ούτε ένα restart,απογοήτευση προς το παρόν λοιπόν. Αυτά είχα να πω σαν πρώτες εντυπώσεις.

 

Στο τελευταιο που λες συμφωνω.. οπως επισης και στην μπαταρια παρατηρω ειναι λιγο χειροτερη .

.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω χρόνο, γι αυτό και δεν γράφω πλέον και το μπεντς το κατέβασα και το έτρεξα το απόγευμα από περιέργεια και μόνο..

Είμαι υπέρ ευχαριστημένος με την Ζέτα μου, την πλένω πού και που να καθαρίσουν οι δακτυλιες, θήκη της έχω εξ αρχής,...

Εε ως εκεί..ρουτ εύκολα έχουμε, αναβαθμίσεις πήραμε..

Όσο το ψυριζει κάποιος τόσο βρίσκει..

Clean install και σώνει και καλά και σβήσε αυτό βάλε αυτό, χάνεται το νόημα νομίζω

Καλή συνέχεια:)

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

αν ομως Νικο δεν εβγαζες 20τοσο αλλα 14 ,μια και το ετρεξες το τεστ,ισως προβληματιζοσουν.

 

Ίσως ,άλλα αν πηγαίνει σφαίρα στην καθημερινή χρήση γιατί να το ψάχνω τόσο.. πριν λίγο πάλι το έτρεξα.. 20379 .

Η κατανάλωση μπαταρίας είναι καλύτερη, η οθόνη επίσης, φωτο Δεν έχω δοκιμάσει

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Τι Μου έκανε κάτι άκυρο που με σκάλωσε. Από εκεί που έλεγε 15% μπαταρία, το έκανα επανεκκίνηση και μου έβγαλε 49% και κατεβαίνει κανονικά τώρα (πριν έπεφτε σαν σφαίρα )

 

Και το άλλο περίεργο ήταν ότι στο 20% έσβησε και δεν άνοιγε εάν δεν το έβγαζα στη μπριζα.

 

Μήπως να το κάνουμε κανένα calibration μπας και στρώσει;

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτος με τον nick2crete εγω χωρίς clean install δεν έχω κάποιο προβλημα 2 μερες τώρα που τρέχω την 4·2·2 ναι δεν έκανα antutu αλλα στην καθημερινή χρήση δεν έχει καμία διάφορα αν το ψάχνεις πολυ κάτι θα βρεις ...
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

εγώ γύρισα στην .434

 

Φιλαράκι, εκεί θα καταλήξουμε τελικά.Μακράν η πιο σταθερή.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...