Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω προσθέσει πολλά από τα tweaks που περιέχει μέσα σε κάποιες custom rom που είχα φτιάξει για μένα και κάποιους φίλους και δουλεύουν άψογα.

Επίσης έχει πολύ καλογραμμένα tweaks.

Προτινεται.. ;)

 

 

κατεβάζω και επεξεργάζομαι:):) Αν δω τίποτα περίεργο καλό η κακό επιστρέφω......

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες εδω ειναι 3 ss απο τον Nova με αλλαγη DPI μεσω του Exposed Framework και του Per App Settings. Not bad :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και μέσα στο Σ/Κ να έχουμε update που θα διορθώσει το κενό ασφαλείας που υπάρχει σε rootαρισμένες συσκευές. http://www.digitallife.gr/samsung-acknowledges-exynos-vulnerability-promises-fix-64269

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα από βλακεία μου μια εφαρμογή [root] Chainfire3D από την βίβλο και αφού έκανε μόνο του restart το κινητό δεν ξεκίνα τι πρέπει να κάνω για να το επαναφέρω.... :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα από βλακεία μου μια εφαρμογή [root] Chainfire3D από την βίβλο και αφού έκανε μόνο του restart το κινητό δεν ξεκίνα τι πρέπει να κάνω για να το επαναφέρω.... :(

 

Απλά εγκατάσταση έκανες ή έτρεξες και τιποτα απ μέσα;;;

Ποια rom έχεις; τρέξε τη πάλι από recovery χωρίς τα wipes.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απλά εγκατάσταση έκανες ή έτρεξες και τιποτα απ μέσα;;;

Ποια rom έχεις; τρέξε τη πάλι από recovery χωρίς τα wipes.

 

Είμαι επίσημη ελληνική με ροοτ απλά την έκανα εγκατάσταση και στο restart δεν ξεκίνησε ποτέ το κινητό, μπορείς να μου πεις από την βίβλο που πρέπει να πάω και πώς να το κάνω …

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την wanam 2.1 lite και δεν βρισκω πως μπορω να προσθεσω εφαρμογες στο multiwindow.

στην στοκ που χρησιμοποιουσα μεχρι σημερα στο παραθυρο με τις εφαρμογες κατω κατω ειχε ενα κουμπι επεξεργασια και με drag n drop προσθαφαιρουσα εφαρμογες,με το mod που περιγραφεται στην βιβλο.

στις custom rom πρεπει να περασω το ιδιο mod?

 

edit:ξαναπερασα την ρομ και τωρα εμφανιζει την επιλογη επεξεργασια κατω κατω αλλα ενω μπορω να αφαιρεσω εφαρμογες απο την μπαρα δεν μπορω να προσθεσω δικες μου εφαρμογες που εχω εγκαταστησει.

καμμια ιδεα τι φταιει?

Edited by christou
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κάπου είχα διαβάσει για ροοτ χωρίς υπολογιστή και δεν το βρίσκω.

Μπορει να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κάπου είχα διαβάσει για ροοτ χωρίς υπολογιστή και δεν το βρίσκω.

Μπορει να βοηθήσει κάποιος?

 

μηπως λες αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την wanam 2.1 lite και δεν βρισκω πως μπορω να προσθεσω εφαρμογες στο multiwindow.

στην στοκ που χρησιμοποιουσα μεχρι σημερα στο παραθυρο με τις εφαρμογες κατω κατω ειχε ενα κουμπι επεξεργασια και με drag n drop προσθαφαιρουσα εφαρμογες,με το mod που περιγραφεται στην βιβλο.

στις custom rom πρεπει να περασω το ιδιο mod?

 

edit:ξαναπερασα την ρομ και τωρα εμφανιζει την επιλογη επεξεργασια κατω κατω αλλα ενω μπορω να αφαιρεσω εφαρμογες απο την μπαρα δεν μπορω να προσθεσω δικες μου εφαρμογες που εχω εγκαταστησει.

καμμια ιδεα τι φταιει?

 

Γιατι η wannam εχει modded multiwindow?Για να περασεις ΚΑΙ δικες σου εφαρμογες θελει modded multiwindow

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν κάπου μαζεμένα οι roms omega?:):)

 

Στο πρωτο ποστ εχει link

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345601

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η αναζήτηση δεν μου έβγαλε κάτι οπότε το γράφω, έβαλα 4.1.2, έψαχνα να δω τι διαφορές έχει, βρήκα κάποιες από ένα βίντεο που έβλεπα αλλά δεν είδα να λένε ότι όταν πατάς το αριστερό κουμπί ενώ είσαι σε φωτογραφία πλέον έχεις πολλά εργαλεία όπως rotate, crop και λοιπά καθώς και πλέον μπορείς να σημειώσεις και από μπροστά στις φωτογραφίες από κάτω αλλά και να βάλεις weather tag στην φωτογραφία, δεν ξέρω αν θα παίζει καλά αυτό αλλά είχε να διαλέξω επιλογή τι καιρό είχε τότε, ελπίζω να γίνεται αυτόματα αργότερα καθώς δεν παίρνει δεδομένα από accuweather.com.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ως πολύ πρωτάρης στο root, ψάχνοντας παντού, δεν κατάφερα να λύσω μια πολύ σημαντική μου απορία, για την οποία μπορεί να υπάρχει ήδη απάντηση, αλλά επειδή δεν είμαι εξοικειωμένος με τις έννοιες, να μην το κατάλαβα :p

 

Αγόρασα το κίνητο από Πλαίσιο και θέλω να το κάνω root, αλλά να μην αλλάξω ROM. Όταν θα βγει το επίσημο update για τα ελληνικά μοντέλα, τότε εγώ που θα έχω root με official stock ROM, πώς θα το πάρω? Δηλαδή θα πρέπει να κάνω unroot ή θα αφήσω το root και θα λάβω ενημέρωση μέσω ΟΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι... εχθές το κινητό έφαγε ένα ανεξήγητο κόλλημα. Έσβησε η οθόνη και δεν άνοιγε με τίποτα... ήταν σαν νεκρό. Έβγαλα την μπαταρία και άνοιξε κανονικά. Παρόλα αυτά... σήμερα που πήγα να ελέγξω για updates μου γράφει your device has been modified. Software updates are note available... μέχρι εχθές ήλεγχε κανονικά.

Τσέκαρα τον binary counter κλπ. και μου βγάζει τα εξείς.

ODIN MODE

Product Name: GT-N7100

Custom Binary Download: No

Current Binary: Samsung Official

System Status: Custom

 

Αυτό με το System status: custom με προβληματίζει καθώς δεν το έχω πειράξει καθόλου το κινητό. Ούτε root ούτε τίποτα...

 

Κάθε βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι... εχθές το κινητό έφαγε ένα ανεξήγητο κόλλημα. Έσβησε η οθόνη και δεν άνοιγε με τίποτα... ήταν σαν νεκρό. Έβγαλα την μπαταρία και άνοιξε κανονικά. Παρόλα αυτά... σήμερα που πήγα να ελέγξω για updates μου γράφει your device has been modified. Software updates are note available... μέχρι εχθές ήλεγχε κανονικά.

Τσέκαρα τον binary counter κλπ. και μου βγάζει τα εξείς.

ODIN MODE

Product Name: GT-N7100

Custom Binary Download: No

Current Binary: Samsung Official

System Status: Custom

 

Αυτό με το System status: custom με προβληματίζει καθώς δεν το έχω πειράξει καθόλου το κινητό. Ούτε root ούτε τίποτα...

 

Κάθε βοήθεια θα ήταν ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

 

Αυτο ακριβως φταιει.Το system status.Δυστυχως φταιει η μακακοsamsung.Για δοκιμασε να μπεις στο stock recovery (vol up +home+power button) και δοκιμασε απο εκει να κανεις wipe cache.Δες μετα αν το system status εχει γυρισει σε official.Αν δεν γυρισει σε official θα πρεπει να κανεις απο stock recovery wipe data/factory reset :(

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως φταιει.Το system status.Δυστυχως φταιει η μακακοsamsung.Για δοκιμασε να μπεις στο stock recovery (vol up +home+power button) και δοκιμασε απο εκει να κανεις wipe cache.Δες μετα αν το system status εχει γυρισει σε official.Αν δεν γυρισει σε official θα πρεπει να κανεις απο stock recovery wipe data/factory reset :(

 

Τζίφος.... μάλλον πάω για factory reset... και στους xda που έψαξα λίγο εκεί καταλήγω δυστυχώς...

Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως...

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος.... μάλλον πάω για factory reset... και στους xda που έψαξα λίγο εκεί καταλήγω δυστυχώς...

Σ' ευχαριστώ πολύ πάντως...

 

Να εισαι καλα.Ειχα μια υποψια οτι με wipe cache θα τη γλιτωνες.Κριμα.Προσωπικα δεν θα το εκανα factory reset.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλά κι εγώ δεν θα το κάνω ακόμα... αααααν χρειαστεί βλέπουμε.... μέχρι τότε θα το ψάξω λίγο ακόμα... και αν βρω κάτι θα σας ενημερώσω.
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Γιατι η wannam εχει modded multiwindow?Για να περασεις ΚΑΙ δικες σου εφαρμογες θελει modded multiwindow

 

Μαλλον είχα καταλάβει λάθος. νόμιζα ότι το xposed framework ήταν μόνο για στοκ ρομς, και ότι οι καστομ είχαν την δυνατότητα να προσθέσω όποια εφαρμογη θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Sos οποιος μπορει να βοηθησει. Οταν μου στελνουν με email βιντεο δεν μου το ανοιγει γιατι δεν εχω λεει κατεβασει καποιο αρχειο.μπορειται να μου προτεινεται καποιο αρχειο που να ανοιγει τα βιντεο απο email?
for ever lakers
Link to comment
Share on other sites

Sos οποιος μπορει να βοηθησει. Οταν μου στελνουν με email βιντεο δεν μου το ανοιγει γιατι δεν εχω λεει κατεβασει καποιο αρχειο.μπορειται να μου προτεινεται καποιο αρχειο που να ανοιγει τα βιντεο απο email?

 

Στο στέλνουνε ζιπαρισμένο?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να κανεί κανείς αλλαγή κερνελ ;

 

Μεγάλη κουβέντα που δεν θα βρεις απάντηση που να σε καλύπτει αν ο ίδιος δεν δοκιμάσεις...

Εγώ πάντως οπότε είχα omega πάντα άλλαζα γιατί είχα drain...

Με wannam και στοκ κερνελ τα πράγματα ήταν σαφώς καλύτερα...

Τώρα είμαι με omega v8 end perseus και είμαι πολύ ικανοποιημενος...

Αυτά από εμένα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...