Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια βοηθειστε και μενα που δεν ανοιγει τα βιντεο των emai που μου στελνουν. Ακομη και απο νοτε2 δεν τα ανοιγει που εχω το ιδιο κινητο!!!!
for ever lakers
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια βοηθειστε και μενα που δεν ανοιγει τα βιντεο των emai που μου στελνουν. Ακομη και απο νοτε2 δεν τα ανοιγει που εχω το ιδιο κινητο!!!!

 

σε τη μορφη ερχονται τα βιντεο?

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθειστε και μενα που δεν ανοιγει τα βιντεο των emai που μου στελνουν. Ακομη και απο νοτε2 δεν τα ανοιγει που εχω το ιδιο κινητο!!!!

 

Εδώ δεν επιλέγουμε ποιον θα βοηθήσουμε και ποιον όχι. Για να μην έχεις πάρει απάντηση σημαίνει ότι τα παιδιά που βλέπουν την ερώτηση σου δε γνωρίζουν την απάντηση.

Και όταν ρωτάει αν σου αρέσει στέλνουν το βίντεο ζιπαρισμενο, σημαίνει αν είναι μέσα σε...... zip...

Δε ξέρεις τι είναι το. zip;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Απλως τραβηξε με το νοτε2 βιντεο 1 λεπτου ενας φιλος μου και οταν μου το εστειλε με email για να το δω μου εγραψετο κινητο οτι δεν υπαρχει αρχειο για να μου το ανοιξει. Και εγω εχω το ιδιο κινητο . Και απο iphone που μου εστειλαν παλι το ιδιο εγινε. Ευχαριστω εκ των προτερων
for ever lakers
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Απλως τραβηξε με το νοτε2 βιντεο 1 λεπτου ενας φιλος μου και οταν μου το εστειλε με email για να το δω μου εγραψετο κινητο οτι δεν υπαρχει αρχειο για να μου το ανοιξει. Και εγω εχω το ιδιο κινητο . Και απο iphone που μου εστειλαν παλι το ιδιο εγινε. Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Επέλεξες να το κατεβάσεις στο τηλέφωνο? απευθείας απο το email νομίζω δεν τρέχει!!!!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Απλως τραβηξε με το νοτε2 βιντεο 1 λεπτου ενας φιλος μου και οταν μου το εστειλε με email για να το δω μου εγραψετο κινητο οτι δεν υπαρχει αρχειο για να μου το ανοιξει. Και εγω εχω το ιδιο κινητο . Και απο iphone που μου εστειλαν παλι το ιδιο εγινε. Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Εκανα αναπαραγωγη του προβληματος.Λοιπον κατ αρχην τσεκαρε ποσα mb ειναι το βιντεο που σου στελνει ο φιλος σου και ποσα mb σου δειχνει οτι ειναι οταν ερχεται στο mail σου.

Εγραψα ενα βιντεο με το gnexus και το εστειλα απο το gmail στο otenet.Εφυγαν 7mb και ηρθαν 4mb.Προφανως και δεν επαιζε.Το ξαναεστειλα κι ηρθαν σωστα 7mb.Πατησα το load more details γιατι του εχω πει να μην κατεβαζει τα attachments,το κατεβασε και επαιξε κανονικα.Εμφανιζει και το εικονιδιο του player μεσα απο το mail και παιζει κανονικα.Πες στο φιλο να στο ξαναστειλει

 

Δες στο ενα screenshot το μεγεθος 4.1mb (κακο αρχειο) και στο αλλο 7.1mb(σωστο αρχειο)

 

Ps καλο ειναι να μεταφερθουν τα posts στο επισημο αφου εδω ειναι τροποποιησεις ;)

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Χτες μεταπήδησα από γερμανικό firmware σε ελληνικό άλλαξα και σε euro έκανα και root με τον πρώτο τρόπο…. Όλα κάλα μέχρι εδώ. Εχω παρατηρήσει όμως 2 πράματα.

1. Η αυτονομία της μπαταρίας έχει πέσει αισθητά. Χτες το φόρτισα κατά της 4 το απόγευμα και με συνολική χρήση 40 λεπτών τώρα το πρωί (6:00) η μπαταρία ήταν στο 68%.... Πρίν με την γερμανική θα ήμουν σίγουρα 80+

2. Το σήμα εάν και δείχνει ότι βελτιώθηκε στο σπίτι μέσα (που έχω μεγάλο θέμα με το σήμα) όταν μιλάω στο τηλ δεν πιάνει όπως έπιανε … πριν εάν και έδειχνε ότι είχε λιγότερο σήμα έπιανε καλύτερα.

Με τις ίδιες εφαρμογές όλα (το μόνο που έβαλα έξτρα είναι η εφαρμογή που βγάζει τις διαφημίσεις) Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο καλύτερος τρόπος να αφαιρέσουμε κάποια άχρηστα απο τη στοκ ρομ? τιτανιουμ? η μπορει να γινει συγκεντρωτικά με κάποιο αλλο προγραμμμα?

 

εσεις ποια εχετε αφαιρέσει?

εκτός απο εδω http://www.villainrom.co.uk/forum/microdownloads/ υπάρχουν άλλα tweaks?

γενικα υπάρχουν κάπου συγκεντρωμένα ολα τα mods για το 7100?

 

 

 

edit. βρηκα αυτα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924905

κανουν για stock rom me CF auto Root?

Edited by mastelos
Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο καλύτερος τρόπος να αφαιρέσουμε κάποια άχρηστα απο τη στοκ ρομ? τιτανιουμ? η μπορει να γινει συγκεντρωτικά με κάποιο αλλο προγραμμμα?

Γενικως εγω τα αφαιρω με root explorer. τωρα το ποια, ειναι μια αλλη ιστορια. αναλογως τι χρησιμοποιεις και τι οχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως φταιει.Το system status.Δυστυχως φταιει η μακακοsamsung.Για δοκιμασε να μπεις στο stock recovery (vol up +home+power button) και δοκιμασε απο εκει να κανεις wipe cache.Δες μετα αν το system status εχει γυρισει σε official.Αν δεν γυρισει σε official θα πρεπει να κανεις απο stock recovery wipe data/factory reset :(

 

Παιδια το εχω ξαναγραψει. Ειναι χοντρη μαμακια της σαμμυ. Σε σφραγισμενη συσκευη που ανοιξα για πρωτη φορα πριν λιγες ημερες μου εδειξε οτι ειναι τροποποιημενη....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κανένα καλό πρόγραμμα για να κάνουμε streaming τα τραγούδια του κινητού σε κάποιο στερεοφωνικό (μέσο dlna δηλαδή) ; Έχω κατεβάσει κάποια άλλα όταν κάνω streaming είναι λες και έχω βάλει το τραγούδι σε fast forward. Τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχω ξαναγραψει. Ειναι χοντρη μαμακια της σαμμυ. Σε σφραγισμενη συσκευη που ανοιξα για πρωτη φορα πριν λιγες ημερες μου εδειξε οτι ειναι τροποποιημενη....

 

Σου λεει ( η samsung )αφου ετσι και αλλιως θα την τρελάνουν στα φλασαρισματα την συσκευη ας του κερασω και εγω ενα ποντο στον counter ! :lol::lol:

 

Να κανω και εγω μια ερωτηση. Αν θελω να ριξω μονο ενα θεμα στην συσκευη οπως του galagas πρεπει να κανω root και cwm ?? Δεν θελω να βαλω αλλη rom προς το παρον και ειμαι με την τελευταια μαμισια γαλλικη ρομ.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Σου λεει ( η samsung )αφου ετσι και αλλιως θα την τρελάνουν στα φλασαρισματα την συσκευη ας του κερασω και εγω ενα ποντο στον counter ! :lol::lol:

 

Να κανω και εγω μια ερωτηση. Αν θελω να ριξω μονο ενα θεμα στην συσκευη οπως του galagas πρεπει να κανω root και cwm ?? Δεν θελω να βαλω αλλη rom προς το παρον και ειμαι με την τελευταια μαμισια γαλλικη ρομ.

 

πρέπει να έχεις deodex rom για να περασεισ τα θέματα εκτός και αν έχει αλλάξει τώρα κάτι και μπορείς και σε official

Link to comment
Share on other sites

εβαλα αυτο

    <CscFeature_Contact_EnableCallButtonInList>true</CscFeature_Contact_EnableCallButtonInList>       

το mod me ton es file explorer,αλλα δεν μου παιζει σε stock rom me root.

το εχει δοκιμάσει κανείς?

μήπως πρέπει να κάνω root me cwm?

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

εβαλα αυτο
    <CscFeature_Contact_EnableCallButtonInList>true</CscFeature_Contact_EnableCallButtonInList>       

το mod me ton es file explorer,αλλα δεν μου παιζει σε stock rom me root.

το εχει δοκιμάσει κανείς?

μήπως πρέπει να κάνω root me cwm?

 

Να υποθέσω πως το έβαλες σωστά;

Μήπως άλλαξαν τα δικαιώματα του αρχείου;

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση? Εγω που δεν εχω καρτα μνημης μπορω να κρατησω backup με titanium και να περασω custom?
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση? Εγω που δεν εχω καρτα μνημης μπορω να κρατησω backup με titanium και να περασω custom?

 

Ναι, μπορείς να κάνεις backup στην εσωτερική μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να κάνεις backup στην εσωτερική μνήμη

 

Ναι οταν θα παω να περασω custom δεν θα πρεπει να κανω delete data? Να κρατησω δηλαδη τον φακελο titanium backup στο pc μου?

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω πως το έβαλες σωστά;

Μήπως άλλαξαν τα δικαιώματα του αρχείου;

 

ευχαριστώ!!! τα δικαιώματα ήταν όντως.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Ναι οταν θα παω να περασω custom δεν θα πρεπει να κανω delete data? Να κρατησω δηλαδη τον φακελο titanium backup στο pc μου?

 

Ο χώρος αποθήκευσης της sdcard αποτελεί ξεχωριστή κατάτμηση της μνήμης και δεν διαγράφεται (εκτός αν επιλέξεις format /sdcard).

Με delete data θα χάσεις τα δεδομένα των εφαρμογών, επαφές, μηνύματα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ροοτ στο note II δεν είναι όπως το s3....το super user είναι σε άλλη εφαρμογή και ο άλλος τρόπος ανεβάζει τον counter. Θα βγει κάποιος καλυτερος τρόπος?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το ροοτ στο note II δεν είναι όπως το s3....το super user είναι σε άλλη εφαρμογή και ο άλλος τρόπος ανεβάζει τον counter. Θα βγει κάποιος καλυτερος τρόπος?

 

Έχει βγει ήδη. Το exynos abuse.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν δημιουργεί και μερικά θέματα όμως? πχ. με την κάμερα? αν και νομίζω λύνονται πλέον έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν δημιουργεί και μερικά θέματα όμως? πχ. με την κάμερα? αν και νομίζω λύνονται πλέον έτσι?

 

Αυτό συμβαίνει κυρίως στο. Siii και αυτό όταν χρησιμοποιησεις το patch που σου καλύπτειτο κενο αασφαλείας.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...