Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Thanks both!

Aρα δεν ειναι τοσο "απλο" οσο πιστευα :)

Αρα παω για διαβασμα χεχε. Αργυρη ειμαι με Nova ετσι κι αλλιως (σουταρω τον tw παντα απο εποχες SGS1 :lol:) οποτε θα δοκιμασω αυτο που ειπες!

Να σε ρωτησω επειδη με μια προχειρη αναγνωση των links που παρεθεσες δεν το πετυχα, για tablet mode στον Nova, ποιο αρχειο χρησιμοποιησες? Στην ουσια ειναι αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο :)

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35449062&postcount=150

 

Και βαζεις με την εφαρμογη per app setting το dpi του nova 240

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35449062&postcount=150

 

Και βαζεις με την εφαρμογη per app setting το dpi του nova 240

 

Τελεια! Τσεκαρω οταν επιστρεψω και ποσταρω feedback!

Thanks :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35449062&postcount=150

 

Και βαζεις με την εφαρμογη per app setting το dpi του nova 240

 

Παίζει θαυμάσια αυτό!

Η νέα beta του Nova σου δίνει και την δυνατότητα να μικρύνεις και εσύ τα εικονίδια του home screen!

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι φυσιολογικό. Σε κάποιες custom rom το απενεργοποιούν μ ενα script και γίνεται πολυ ενοχλητικό οταν αρχίζει να χτυπά με την πρώτη τόσο δυνατά. Σε τρομάζει θα έλεγα.

Δεν ειναι χαζοί οι μηχανικοί της Samsung.

Επίσης κατι που δεν ξέρουν πολλοί, ειναι οτι υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις του dialer πού αυξάνει την ένταση του ήχου όταν η συσκευή βρίσκεται στην τσέπη μας.

Γενικά δεν εχω χάσει ποτε κλήση με το note ακομα και όταν είμαι στο χώρο παραγωγής του εργοστασίου.

 

Είναι standard feature της Samsung.

Δε μπορεί να αλλάξει εκτός αν περάσεις κάποια custom rom που το έχει disable (οι περισσότερες).

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είδα και στο play store οτι υπάρχει εφαρμογή που το απ ενεργοποιεί (για non root devices) αλλά εντάξει, δε χρειάζεται. Δεν είναι δα και τόσο σημαντικό.

Edited by WolfRathmA
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=35449062&postcount=150

 

Και βαζεις με την εφαρμογη per app setting το dpi του nova 240

 

Και φυσικα λειτουργησε αψογα! Τελικα πολυ καλο το Xposed Firm, εχει φοβερο potential :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για να καταλάβω: το Multiwindow με το Xposed framework σου επιτρέπει να βάλεις όποια εφαρμογή θέλεις στην multitasking bar?

 

Ακριβώς αυτό...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό...

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, πλέον αποκτά νόημα το multitasking!:D

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, μήπως έχει βάλει κανείς την Bravia Engine να μας πει αν όντως αξίζει ή είναι περιττή;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ multiwindow με exposed framework δουλεύει αλλά η καρτέλα με τις εφαρμογες που ανοιγει για τροποποιηση κλείνει σχεδόν αμέσως δύσκολα βουτάω την εφαρμογή που θέλω να προσθέσω. . Πάντως διαβάζω τις λεπτομέρειες του χακινγκ που κάνετε εδώ και νομίζω πως είναι η πρώτη φορά που δεν ζηλεύω ..η συσκευή είναι ότι πιο πλήρες έχει βγει out of the box. .2 πράγματα θα ήθελα out of the box..το pure android και να παραμετροποιω το multiwindows..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ multiwindow με exposed framework δουλεύει αλλά η καρτέλα με τις εφαρμογες που ανοιγει για τροποποιηση κλείνει σχεδόν αμέσως δύσκολα βουτάω την εφαρμογή που θέλω να προσθέσω. . Πάντως διαβάζω τις λεπτομέρειες του χακινγκ που κάνετε εδώ και νομίζω πως είναι η πρώτη φορά που δεν ζηλεύω ..η συσκευή είναι ότι πιο πλήρες έχει βγει out of the box. .2 πράγματα θα ήθελα out of the box..το pure android και να παραμετροποιω το multiwindows..

 

Το ιδιο με ενοχλησε και εμενα σε μια -κατα τα αλλα- πολυ σημαντικη βελτιωση για την συσκευη μας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ multiwindow με exposed framework δουλεύει αλλά η καρτέλα με τις εφαρμογες που ανοιγει για τροποποιηση κλείνει σχεδόν αμέσως δύσκολα βουτάω την εφαρμογή που θέλω να προσθέσω. . Πάντως διαβάζω τις λεπτομέρειες του χακινγκ που κάνετε εδώ και νομίζω πως είναι η πρώτη φορά που δεν ζηλεύω ..η συσκευή είναι ότι πιο πλήρες έχει βγει out of the box. .2 πράγματα θα ήθελα out of the box..το pure android και να παραμετροποιω το multiwindows..

 

Εγω πάντως δεν αντιμετώπισα πρόβλημα στην προσθήκη εφαρμογών.

Αν κατι μ ενοχλεί είναι η γλώσσα της μπάρας των εφαρμογών που πέφτει πάνω στο πληκτρολόγιο και με δυσκολεύει οταν πληκτρολογώ το α και ς

:)

EDIT Τελικά την μετακίνησα στα δεξιά και ανέβασα την γλώσσα πιο πάνω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει να με βοηθειση. Θελω να μαθω αν μπορω να αλλαξω τις εφαρμογες που εμφανιζονται στην αριστερη πλευρα του note2 αυτες που μπορεις ταυτοχρονα να χρησημοποιησεις 2 εφαρμογες ταυτοχρονα . Το κινητο μου ειναι γνησιο δεν εχω κανει root.
for ever lakers
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει να με βοηθειση. Θελω να μαθω αν μπορω να αλλαξω τις εφαρμογες που εμφανιζονται στην αριστερη πλευρα του note2 αυτες που μπορεις ταυτοχρονα να χρησημοποιησεις 2 εφαρμογες ταυτοχρονα . Το κινητο μου ειναι γνησιο δεν εχω κανει root.

 

Χωρίς root δεν γίνεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει να με βοηθειση. Θελω να μαθω αν μπορω να αλλαξω τις εφαρμογες που εμφανιζονται στην αριστερη πλευρα του note2 αυτες που μπορεις ταυτοχρονα να χρησημοποιησεις 2 εφαρμογες ταυτοχρονα . Το κινητο μου ειναι γνησιο δεν εχω κανει root.

 

Χωρίς root δε γίνεται.

Επίσης, αν είχες διαβάσει τις τελευταίες 2 σελίδες, θα έπαιρνες την απάντηση σου... :)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε μου. Θα μαθω σιγα σιγα γιατι 1 εβδομαδα εχω android μετα απο 2.5 χρονια στο ios
for ever lakers
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες το per app settings μου κρασαρει..Δεν μπορω να μειωσω dpi δεν προλαβαινω..και το 0.3 και το 0,4.

Ειμαι με τη τελευταια Ω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες το per app settings μου κρασαρει..Δεν μπορω να μειωσω dpi δεν προλαβαινω..και το 0.3 και το 0,4.

Ειμαι με τη τελευταια Ω.

 

Μήπως, λέω μήπως, φταίει η deox custom rom??? Σε odex stock, όπου υποτίθεται ήρθε η εφαρμογή για να αλλάξει τα δεδομένα, δουλεύει άψογα...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο, σε εμενα με τελευταια Ω και το 0.4ν της εφαρμογης ρολαρουν ολα αψογα.

Da_Rudakos κατεβασες και το Xposed Firmware app και απο εκει εκανες check στο Module, σωστα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι λόγος για να παω σε odex μαμα αυτος πραγματικα..

Mods μπαινουν ευκολα,εχω δουλεια αυριο μου φαινεται..

Μπορεις σε παρακαλω να ανεβασεις ενα printscreen με 240 dpi ??

 

Edit:Ωωω δεν εβαλα xposed,μπηκα και τα διαβασα βιαστικα και ετρεξα να δοκιμασω..

Εκλεψα λιγο χρονο και να..οποιος βιαζεται...Θα το σενιαρω αυριο ;) καλο βραδυ παιδια,ευχαριστώ!

 

Όλα τέλεια.

Ευχαριστώ παιδιά.

Ανέβασα και μερικά screenshot να πάρετε μια γεύση όσοι δεν θέλετε να ρισκάρετε δοκιμή.

(260 Dpi)

https://www.dropbox.com/s/in5xs2c7i4w6u9p/2012-12-20%2010.14.26.png

https://www.dropbox.com/s/5wjjzb7et0wfgbq/2012-12-20%2010.15.35.png

https://www.dropbox.com/s/1jwltxrrlzp7suz/2012-12-20%2010.15.41.png

https://www.dropbox.com/s/7zqgomnyky5j12j/2012-12-20%2010.15.43.png

 

Ps:Τελικά με 270 είναι λίγο καλύτερο κατά τη γνώμη μου..

Τα screens είναι με 260..

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δοκιμάσει την αλλαγή σε 240 μέσω build.prop editor αλλα να πώ την αλήθεια ούτε εμένα μου άρεσαν τόσο μικρά γράμματα / εικονίδια κτλ.

 

Το πρόβλημα με αυτή τη μέθοδο είναι οτι πρέπει να flashaριστει κάθε "προβληματικό" app (dialer,sammy keyboard,camera,calendar κτλ) με καινούργιο προσαρμοσμένο για 240 dpi και μόνο.

 

Αυτός ήτανε και ο λόγος που γύρισα στο 320 αν και δεν με τρελαίνει..

 

Εύγε για το tip με exposed και per app setting , δίνει πλήρη ελευθερία επιτέλους! :w00t:

Eίναι οτι έψαχνα!

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο tuning θέλει πλέον το Νοte μου.. :lol:

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Ειχα δοκιμάσει την αλλαγή σε 240 μέσω build.prop editor αλλα να πώ την αλήθεια ούτε εμένα μου άρεσαν τόσο μικρά γράμματα / εικονίδια κτλ.

 

Το πρόβλημα με αυτή τη μέθοδο είναι οτι πρέπει να flashaριστει κάθε "προβληματικό" app (dialer,sammy keyboard,camera,calendar κτλ) με καινούργιο προσαρμοσμένο για 240 dpi και μόνο.

 

Αυτός ήτανε και ο λόγος που γύρισα στο 320 αν και δεν με τρελαίνει..

 

Εύγε για το tip με exposed και per app setting , δίνει πλήρη ελευθερία επιτέλους! :w00t:

Eίναι οτι έψαχνα!

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο tuning θέλει πλέον το Νοte μου.. :lol:

 

Ούτε κι εγω συγκινήθηκα απο την αλλαγή στα dpi.

Γενικά μου αρκεί η official με καποια exposed modes. Τίποτα άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει τρέξει κανείς αυτή την εφαρμογή:wink::wink:? Pimp my Rom (alpha)
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει τρέξει κανείς αυτή την εφαρμογή:wink::wink:? Pimp my Rom (alpha)

 

Και που το βρίσκουμε αυτό;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έχει τρέξει κανείς αυτή την εφαρμογή:wink::wink:? Pimp my Rom (alpha)

 

Έχω προσθέσει πολλά από τα tweaks που περιέχει μέσα σε κάποιες custom rom που είχα φτιάξει για μένα και κάποιους φίλους και δουλεύουν άψογα.

Επίσης έχει πολύ καλογραμμένα tweaks.

Προτινεται.. ;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...