Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό συμβαίνει κυρίως στο. Siii και αυτό όταν χρησιμοποιησεις το patch που σου καλύπτειτο κενο αασφαλείας.

Άρα κατεβάζω το αρχείο από xda και το τρέχω? Κάποιες οδηγίες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα τον εξαιρετικο Note2Core 2.10 η εκδοση 2.21 ειναι online. Χρησιμοποιω την εκδοση AS κι ειναι απλα απολαυστικη (με ελαχιστες παραχωρησεις στη μπαταρια, οπως διαπιστωσα εδω και αρκετες μερες στην 2.10).

Χρονια Πολλα και καλα παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Άρα κατεβάζω το αρχείο από xda και το τρέχω? Κάποιες οδηγίες?

 

Αν θες να ρουταρεις έτσι κανε ρουτ και μην απενεργοποιησεις το exploit για καλό και για κακ . Απλά πρόσεχε τι κατεβαζεις. Αν εφαρμόσεις το patch του exploit και σου κρασαρει η κάμερα απλά πρέπει να φλασαρεις πάλι το firmware.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω? Υπάρχει περίπτωση να βγαίνουν οι έλικες απο το live wallpaper να δείχνει μόνο τον καιρό? Λέω εγώ
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ροοτ όλα καλά!

Μια απορία ή μπαταρία του note 1 ταιριάζει?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; πέρασα την omega rom και οι επαφές μου φαίνονται αλλά όταν παίρνω τηλ δεν τις εμφανίζει και ούτε στα μηνύματα φαίνονται. Υπάρχει κάνα link για την omega 4.1.1 γιατί φαίνεται να μην ταιριάζει το backup του titanium σ αυτή την έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα ενα note 2 με ωμεγα 8 και παρατηρησα στην οθόνη κλειδώματος σαν να χάνονται frames. Τι συμβαίνει ρε Παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; πέρασα την omega rom και οι επαφές μου φαίνονται αλλά όταν παίρνω τηλ δεν τις εμφανίζει και ούτε στα μηνύματα φαίνονται. Υπάρχει κάνα link για την omega 4.1.1 γιατί φαίνεται να μην ταιριάζει το backup του titanium σ αυτή την έκδοση.

Έχει γραφτεί η λύση γι αυτό στην κατάλληλη ενότητα

Κάνε εξαγωγή όλες τις επαφές σε ένα .vcf αρχείο στην sdcard, μετά σβήσε όλες τις επαφές και τέλος εισαγωγή από το .vcf που αποθήκευσες.

Edited by syd77
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους παιδια!

 

Εχει δοκιμασει κανεις να συνδεσει το κινητο με το αυτοκινητο μεσο του "aux"; Το συνδεσα προσφατα για να ακουσω μουσικη, αλλα η ενταση της μουσικης ηταν παρα πολυ χαμηλη! Υπερβολικα δηλαδη... Γνωριζει κανεις πως μπορω να το φτιαξω αυτο; Με το iPhone δεν ειχα καποιο τετοιο προβλημα. Γνωριζει κανεις αν ειναι καποια επιλογη;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους παιδια!

 

Εχει δοκιμασει κανεις να συνδεσει το κινητο με το αυτοκινητο μεσο του "aux"; Το συνδεσα προσφατα για να ακουσω μουσικη, αλλα η ενταση της μουσικης ηταν παρα πολυ χαμηλη! Υπερβολικα δηλαδη... Γνωριζει κανεις πως μπορω να το φτιαξω αυτο; Με το iPhone δεν ειχα καποιο τετοιο προβλημα. Γνωριζει κανεις αν ειναι καποια επιλογη;

 

Ευχαριστω.

 

Εγω που το δοκιμασα εχτες μια χαρα επαιζε. μηπως εχεις χαμηλωσει την ενταση απο τις ρυθμισεις του στεροφωνικου του αυτοκινητου? η μηπως το καλωδιο του ηχου (καρφι σε καρφι) εχει τσακισει-κοπει καπου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι το κοίταξα και είναι μια χαρά. Με το ipod παίζει τούμπανο. Νε το κινητό νομίζω κάτι γίνεται. Έψαξα τα πάντα. Και με άλλον player κάνει τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Όχι το κοίταξα και είναι μια χαρά. Με το ipod παίζει τούμπανο. Νε το κινητό νομίζω κάτι γίνεται. Έψαξα τα πάντα. Και με άλλον player κάνει τα ίδια.

Ξέρω ότι είναι χαζή ερώτηση, αλλά την ένταση αναπαραγωγής μουσικής στο Note II την ανέβασες; Υπάρχει διαφορετική ένταση για τον ήχο κλήσης (ringtone) και διαφορετική για την αναπαραγωγή μουσικής. Ξανασύνδεσέ το και βάλε να παίζει ένα τραγούδι και καθώς παίζει πάτησε το volume up στο πλάι της συσκευής ώστε να πάει στο μέγιστο.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το ελενξα και αυτό. Και όταν το ανέβασα κιόλας στο τέρμα μου είπε οτι υπάρχει και κίνδυνος για την ακοή μου. LoL
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους παιδια!

 

Εχει δοκιμασει κανεις να συνδεσει το κινητο με το αυτοκινητο μεσο του "aux"; Το συνδεσα προσφατα για να ακουσω μουσικη, αλλα η ενταση της μουσικης ηταν παρα πολυ χαμηλη! Υπερβολικα δηλαδη... Γνωριζει κανεις πως μπορω να το φτιαξω αυτο; Με το iPhone δεν ειχα καποιο τετοιο προβλημα. Γνωριζει κανεις αν ειναι καποια επιλογη;

 

Ευχαριστω.

 

Εγω το χρησιμοποιώ μέσω bt για να ακούω μουσική μέσω του car stereo. Ο ήχος είναι εξαιρετικός και πολύ δυνατός.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Το ελενξα και αυτό. Και όταν το ανέβασα κιόλας στο τέρμα μου είπε οτι υπάρχει και κίνδυνος για την ακοή μου. LoL

Χαχαχα σωστός! :lol:

 

Πάντως είναι πολύ παράξενο γιατί, αν κρίνω απ' την ένταση των ακουστικών, το Note II μου φαίνεται πιο δυνατό απ' το iPhone 4 που είχα πριν...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους παιδια!

 

Εχει δοκιμασει κανεις να συνδεσει το κινητο με το αυτοκινητο μεσο του "aux"; Το συνδεσα προσφατα για να ακουσω μουσικη, αλλα η ενταση της μουσικης ηταν παρα πολυ χαμηλη! Υπερβολικα δηλαδη... Γνωριζει κανεις πως μπορω να το φτιαξω αυτο; Με το iPhone δεν ειχα καποιο τετοιο προβλημα. Γνωριζει κανεις αν ειναι καποια επιλογη;

 

Ευχαριστω.

 

Το κλασσικό καρφάκι έχεις συνδέσει? Αυτό με τις 3 επαφές, έτσι?

Αποκλείεται το pre-amp που δίνει να είναι λίγο, μια χαρά mW δίνει. Οποιοδήποτε ζευγάρι ακουστικά έχω συνδέσει (και τα sennheiser HD 25) μια χαρά τα παίζει. Κάπου αλλού είναι το πρόβλημα...αλλά που...

Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανενα λινκ για την ομεγα 8 για κατεβασμα?

γιατι την 8,αφου βγηκε,9.1http://kitchen.indieroms.net/blog/?page_id=912

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα σωστός! :lol:

 

Πάντως είναι πολύ παράξενο γιατί, αν κρίνω απ' την ένταση των ακουστικών, το Note II μου φαίνεται πιο δυνατό απ' το iPhone 4 που είχα πριν...

 

 

Το κλασσικό καρφάκι έχεις συνδέσει? Αυτό με τις 3 επαφές, έτσι?

Αποκλείεται το pre-amp που δίνει να είναι λίγο, μια χαρά mW δίνει. Οποιοδήποτε ζευγάρι ακουστικά έχω συνδέσει (και τα sennheiser HD 25) μια χαρά τα παίζει. Κάπου αλλού είναι το πρόβλημα...αλλά που...

 

 

Εγω το χρησιμοποιώ μέσω bt για να ακούω μουσική μέσω του car stereo. Ο ήχος είναι εξαιρετικός και πολύ δυνατός.

 

Οκ παιδιά. Σας ευχαριστώ πολύ για όλα. Θα δοκιμάσω αν είναι να πάρω κάποιο άλλο καλώδιο μήπως αυτό έχει κάποιο θέμα με αυτο το κινητό. Καλές γιορτές!

 

Επίσης ακόμα δεν έχω βρει το λόγο που όταν κάνω streaming τραγούδια μέσω του wifi δικτύου στο σπίτι, μου παίζουν τα τραγούδια σε fast forward. Πρέπει να είναι καταραμένο το κινητό! LoL

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρειάζομαι την βοήθεια σας!!! Πέρασα το πολύ καλό mod για να μπορώ να βάλω όποια εφαρμογή θέλω στο multitasking,αλλα όταν πατάω πλέον έλεγχο για ενημερώσεις μου λέει ότι το σύστημα μου έχει τροποποιηθεί.Σε περίπτωση που θέλω να κάνω update υπάρχει κάποιος τρόπος να γινει και να κρατήσω το mod, η πρέπει να το βγάλω,να το ξεrootαρω και μετά?
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Εχω πολλα προβληματα με αυτη.θελω την 8..

 

Kάτι κάνεις λάθος και έχεις προβλήματα με την 9.1.

Είναι οτι καλύτερο έχει βγεί σε Οmega.

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Kάτι κάνεις λάθος και έχεις προβλήματα με την 9.1.

Είναι οτι καλύτερο έχει βγεί σε Οmega.

 

Εγω ειχα ενα bug.δεν εβγαζε τα ονοματα οταν με επαιρναν τηλ.εβγαζε μονο τον αριθμο.κατα τα αλλα πολυ καλη.

Edited by kabalos_1971

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα ενα bug.δεν εβγαζε τα ονοματα οταν με επαιρναν τηλ.εβγαζε μονο τον αριθμο.κατα τα αλλα πολυ καλη.

Για τρίτη φορά γράφω την λύση σε αυτό το πρόβλημα (υπάρχει και ακριβώς στην προηγούμενη σελίδα)

Κάνε εξαγωγή όλες τις επαφές σε ένα .vcf αρχείο στην sdcard, μετά σβήσε όλες τις επαφές και τέλος εισαγωγή από το .vcf που αποθήκευσες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια κ χρονια πολλα. Ειμαι με 4.1.1 και σκεφτομαι να περασω την 4.1.2 αν ψιλοβαριεμαι ολοοο αυτο το στησιμο απτην αρχη να σβηστουν τα παντα! Δ ξερω αν θα βαλω ωμεγα η αν θα περασω μια μανισια! Θελω να μου πειτε πως να λυσω ενα bug που εχω στο κατα τα αλλα υπεροχο νοτελι μας ! Οταν περνανε 4 μερες χωρις να χω κλεισει καθολου το κινητο οταν παταω το κεντρικο πληκτρο για να μπει στις ανοιχτες εφαρμογες κανει την δονηση αλλα δεν μπαινει!μετα την επανεκινηση ειναι οκ!δ ξερω τι μπορει να το προκαλει αυτο ισως καποια εφαρμογη?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...