Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλε απευθειας Revolution, δε βρισκω λογο να μενεις σε Στοκ!

 

λες ε; Προέρχομαι από Galaxy Nexus και έλεγα να ηρεμήσω από τα καθημερινά φλασαρίσματα μωρέ... Αλλά δεν το βλέπω. Να σε ρωτήσω, με τους οδηγούς στην πρώτη σελίδα θα βγάλω άκρη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λες ε; Προέρχομαι από Galaxy Nexus και έλεγα να ηρεμήσω από τα καθημερινά φλασαρίσματα μωρέ... Αλλά δεν το βλέπω. Να σε ρωτήσω, με τους οδηγούς στην πρώτη σελίδα θα βγάλω άκρη;

 

Όλα είναι πολύ εύκολα. Απο εδώ θα κάνεις root και έπειτα θα περάσεις recovery. Μετά εδώ είναι η revolution. Μπαίνεις recovery , έχεις βάλει το zip στη μνήμη του κίνητου και :

  1. In main menu, select "install zip from sdcard"
  2. Select "choose zip from sdcard" and browse to the location of Android Revolution ROM
  3. You can use data wiping option in AROMA (optionally if coming from earlier version of my ROM, obligatory if coming from stock or other custom ROM)
  4. After flashing process is complete, reboot the device

 

Τέλος :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι πολύ εύκολα. Απο εδώ θα κάνεις root και έπειτα θα περάσεις recovery. Μετά εδώ είναι η revolution. Μπαίνεις recovery , έχεις βάλει το zip στη μνήμη του κίνητου και :

  1. In main menu, select "install zip from sdcard"
  2. Select "choose zip from sdcard" and browse to the location of Android Revolution ROM
  3. You can use data wiping option in AROMA (optionally if coming from earlier version of my ROM, obligatory if coming from stock or other custom ROM)
  4. After flashing process is complete, reboot the device

 

Τέλος :)

 

Ήδη έχω ξεκινήσει...:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχω ξεκινήσει...:p:p

 

Μπορείς επίσης πολύ πιο εύκολα σε δύο λεπτά να είσαι root + cwm..... Κάνεις ρουτ με το kingo root και κάνεις εγκατάσταση recovery με το rom manager

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης πολύ πιο εύκολα σε δύο λεπτά να είσαι root + cwm..... Κάνεις ρουτ με το kingo root και κάνεις εγκατάσταση recovery με το rom manager

 

Τα έκανα όλα και περιμένω να κατέβει η revolution τώρα, σε 2 λεπτά θα χει κατέβει...κάνα κέρνελ καλό έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα και περιμένω να κατέβει η revolution τώρα, σε 2 λεπτά θα χει κατέβει...κάνα κέρνελ καλό έχεις δοκιμάσει;

 

Μείνε με stock για μένα ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

διαφωνία βλέπω...Στο νέξους πάντως είχα δει διαφορά με custom kernel...Τώρα εδώ δεν ξέρω τι παίζει...Μόλις κατέβασα και όλες τις εφαρμογές μου και φαίνεται ότι το πρόβλημα με την οθόνη και το bluetooth επιτέλους λύθηκε... Αυτό με το triangle away ρε παιδιά πρέπει να το κάνω τώρα;;;
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα και περιμένω να κατέβει η revolution τώρα, σε 2 λεπτά θα χει κατέβει...κάνα κέρνελ καλό έχεις δοκιμάσει;

 

Αφου σου δημιουργειται πρόβλημα ενώ είσαι συνδεδεμένος με bt,έπρεπε να δοκιμάσεις καποια 4.3 μια και σε αυτή την έκδοση είναι βελτιωμένο

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου δημιουργειται πρόβλημα ενώ είσαι συνδεδεμένος με bt,έπρεπε να δοκιμάσεις καποια 4.3 μια και σε αυτή την έκδοση είναι βελτιωμένο

 

Ναι αλλά εδώ μέσα οι περισσότεροι λέτε ότι οι 4.3 δεν είναι stable ακόμη, κι έχω και τον Δημήτρη που μου χει κάνει πλήση εγκεφάλου:lol: με την ρεβολούσιον το θέμα είναι ότι λύθηκε το πρόβλημα του bluetooth... Οπότε όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελουν custom που να μοιαζει με στοκ χωρις αλλαγες αλλα να ειναι πιο γρηγορη απο στοκ και με καλυτερη ραμ η revolution hd ειναι μονοδρομος.Εγω την περασα μετα απο δοκιμη απο 4.3 που ηταν απογοητευση και ειμαι ακομα σε αυτη σταθερη και γρηγορη.

Απλα στο φλασαρισμα απo aroma διαλεχτε wipe data για να κατσει καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελουν custom που να μοιαζει με στοκ χωρις αλλαγες αλλα να ειναι πιο γρηγορη απο στοκ και με καλυτερη ραμ η revolution hd ειναι μονοδρομος.Εγω την περασα μετα απο δοκιμη απο 4.3 που ηταν απογοητευση και ειμαι ακομα σε αυτη σταθερη και γρηγορη.

Απλα στο φλασαρισμα απo aroma διαλεχτε wipe data για να κατσει καλυτερα.

 

Την πέρασα κι εγώ και όλο το βράδυ σετάρω το κινητό...φοβερή προς το παρόν και καμιά σχέση με την μαμά της Lagsung...Την προτείνω ανεπιφύλακτα...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω DN3 γιατι με μπριζοσε ενας απο το XDA λεγωντας μου οτι κανω κατι λαθος που παει αργα η ROM
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω DN3 γιατι με μπριζοσε ενας απο το XDA λεγωντας μου οτι κανω κατι λαθος που παει αργα η ROM

 

δεν παιζεσαι με τιποτε.. :)

εχεις τον stoc kernel απο την revolution??

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

δεν παιζεσαι με τιποτε.. :)

εχεις τον stoc kernel απο την revolution??

 

Όχι, αν θες να πας σε στοκ κερνελ νομιζω απλα ριχνεις ενα dirty flash την Revolution ξανα και στον περναει...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης πολύ πιο εύκολα σε δύο λεπτά να είσαι root + cwm..... Κάνεις ρουτ με το kingo root και κάνεις εγκατάσταση recovery με το rom manager

 

 

ωπα ωπα.Τι ειναι το kingo root?app το περνας ροοτ και εισαι ετοιμος?Βασικα δεν κανω ροοτ με τον αλλο τροπο γιατι δεν θελω να χασω τιποτα και βαριεμαι να τα ξαναπερναω.Αυτος ο τροπος ειναι πιο ανωδυνος?Εχω 4.3 μαμα την ΜΙ6

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ωπα ωπα.Τι ειναι το kingo root?app το περνας ροοτ και εισαι ετοιμος?Βασικα δεν κανω ροοτ με τον αλλο τροπο γιατι δεν θελω να χασω τιποτα και βαριεμαι να τα ξαναπερναω.Αυτος ο τροπος ειναι πιο ανωδυνος?Εχω 4.3 μαμα την ΜΙ6

 

ρουταρε με odin φιλος..δεν χανεις τιποτα απο αρχεια η οτιδηποτε αλλο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος κέρνελ για 4.1.2 revolution που να υποστηρίζει πείραγμα των χρωμάτων υπάρχει; Στο xda όλοι είναι για 4.3+...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγω phil touch εχω και ειμαι κομπλε.Μου ελυσε τα χερια σε διαφορα που ηθελα να κανω.

 

Εγω που δεν εχω του phil touch αλλα εχω αυτη που περαστηκε απο το ρουτ που εκανα πειραζει?

Αξιζει να περασω του phil touch πανω απο το cwm recovery που εχω η να μεινω οπως ειμαι?

 

Ρωταω γιατι θελω να περασω μια custom 4.3 καποια στιγμη..:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δεν εχω του phil touch αλλα εχω αυτη που περαστηκε απο το ρουτ που εκανα πειραζει?

Αξιζει να περασω του phil touch πανω απο το cwm recovery που εχω η να μεινω οπως ειμαι?

 

Ρωταω γιατι θελω να περασω μια custom 4.3 καποια στιγμη..:)

 

Το ίδιο ειναι οποιο recovery και να εχεις! 1ον...

 

2ον... Όποια 4.3 και να βάλεις ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΕΠΤΟ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...