Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βρήκα πρόγραμμα που να αλλάζει το csc για το note2. Δοκίμασα να το κάνω χειροκίνητα πατώντας αυτό στο dialer *#272*Device IMEI# βάζοντας το ιμει μου αλλά δεν εμφάνισε κάτι. Είναι σίγουρα σωστή η ελληνική η ανεβασμένη στο sammy? ΚΑι έστω ότι έχω original rom γαλλική. Δε θα έπρεπε να την υποστηρίζει το kies? Μου βγάζει αυτό που έγραψα παραπάνω μόλις το βάζω.

 

Υπαρχει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=en&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Dplay+store+csc+selector

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε βρήκα πρόγραμμα που να αλλάζει το csc για το note2. Δοκίμασα να το κάνω χειροκίνητα πατώντας αυτό στο dialer *#272*Device IMEI# βάζοντας το ιμει μου αλλά δεν εμφάνισε κάτι. Είναι σίγουρα σωστή η ελληνική η ανεβασμένη στο sammy? ΚΑι έστω ότι έχω original rom γαλλική. Δε θα έπρεπε να την υποστηρίζει το kies? Μου βγάζει αυτό που έγραψα παραπάνω μόλις το βάζω.

 

Μετά απο αυτό *#272*Device IMEI# πατάς και το πράσινο κουμπί να κάνει κλήση..

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αυτό *#272*Device IMEI# πατάς και το πράσινο κουμπί να κάνει κλήση..

 

Δεν παιζει αυτος ο τροπος.

 

Επισης θα βγει fix στο mobile odin για τον counter

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1965918

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει αυτος ο τροπος.

 

Επισης θα βγει fix στο mobile odin για τον counter

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1965918

 

Αυτά είναι νέα ρε Αργύρη! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω παρει δυο μερες τωρα ενα noteII και εχω μπει πολυ στον πειρασμο για το παραπανω πειραμα, το εχει επιχειρησει κανεις να το κανει? πιστευω πως το noteII λογο της οθονης του και του hardware θα το πηγαινει καλα αλλα δεν το εχω απο γνωση και ψαχνω καθοδηγηση υπαρχει κανενας που να μπορει να βοηθησει???

 

ρε παιδια ??? τι στο καλο μονο εγω εχω την ζουτσα να βαλω ubuntu στο note μου????

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ??? τι στο καλο μονο εγω εχω την ζουτσα να βαλω ubuntu στο note μου????

 

Εκτός από το ότι είσαι μόνος σου, δεν υπάρχει ακόμα κάποια μοντα για ubuntu...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ??? τι στο καλο μονο εγω εχω την ζουτσα να βαλω ubuntu στο note μου????

 

Όχι, αλλά αν βάλεις εσύ και δεν υπάρξουν θέματα θα βάλουμε κι εμείς! :lol:

:p

Link to comment
Share on other sites

Έχει δεί ποτέ κανείς mod που να αφήνει το φλας της φωτογραφικής να δουλεύει ακόμα και αν είμαστε κάτω απο 15%..

 

Εγώ θέλω να βγάζω φωτογραφίες με φλας και με 5% μπαταρία..Παίζει καμία λύση;;

Link to comment
Share on other sites

Έχει δεί ποτέ κανείς mod που να αφήνει το φλας της φωτογραφικής να δουλεύει ακόμα και αν είμαστε κάτω απο 15%..

 

Εγώ θέλω να βγάζω φωτογραφίες με φλας και με 5% μπαταρία..Παίζει καμία λύση;;

 

Σιγουρα υπαρχει mod σε s2 και νομιζω και s3.Ψαξε το λιγο στο xda.Δεν ειναι κατι τρελο σαν mod

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα υπαρχει mod σε s2 και νομιζω και s3.Ψαξε το λιγο στο xda.Δεν ειναι κατι τρελο σαν mod

 

Λοιπόν βρήκα δικό μου mod.

Κατέβασα μια άλλη εφαρμογή απο το μάρκετ και βγάζει κανονικά με φλας :P

Με καλύπτει και αυτή..

Έβγαλε ένας για note ii mod αλλά δεν είχε καλά σχόλια και δεν το δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν άλλαξα sales code από το πρόγραμμα στο android market. Και μετά μου έκανε μια αναβάθμιση το κινητό και αυτή τη στιγμη έχω

PDA:LJ3 PHONE: LJ2 KAI CSC:LJ4 (EU). Βέβαια πάλι το kies λεει δεν υποστηρίζεται η αναβάθμιση μέσω κιες.

Link to comment
Share on other sites

 

Ας ξεκινήσουμε από το γεγονός πως ΔΕΝ είναι πρόγραμμα. Είναι mod που ουσιαστικά κάνει το τηλέφωνο να βλέπει ως εσωτερική μνήμη την κάρτα μνήμης σου και εξωτερική την εσωτερική.

 

Στην καλύτερη των περιπτώσεων δηλαδή έχεις 64gb ονομαστική εσωτερική μνήμη ( διαθέσιμη γύρω στα 58 δηλαδή ) και 16gb κάρτα μνήμης.

Αντίστοιχα θα είχες 16gb εσωτερική ( διαθέσιμη κοντά στα 10 ), 64gb εξωτερική + την δυνατότητα να αλλάξεις κάρτα όποια στιγμή θέλεις.

Τελικά δηλαδή δεν είναι μεγάλη βοήθεια εκτός αν έχεις αρκετά παιχνίδια που καταλαμβάνουν χώρο στην εσωτερική.

 

Υ.Γ. Εμένα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ αυτό για να κρατάω μόνο τα απαραίτητα στην εσωτερική μνήμη.

Ας ξεκινήσουμε λέγοντας ευχαριστώ και τους δύο!!!!! Ας συνεχίσουμε λέγοντας ότι πρόγραμμα είναι οτιδήποτε προγραμματίζει ολοκληρωμένα κυκλώματα να πραγματοποιούν κάποιες ενέργειες κάτω από κάποιο λειτουργικό σύστημα (linux καλής μας ώρα, ios πανάθεματο και windows φτου κακά προς το παρών) η βάση μιας γλώσσας προγραμματισμού που πρέπει να τρέχει σε ένα λειτουργικό. Τα πάντα είναι υποκατηγορίες (συνεπώς και τα mod που αναφέρεις είναι εφαρμογές που είναι μια υποκατηγορία προγραμμάτων) και αυτό δεν είναι άποψη μου αλλά η πραγματικότητα.-

είναι σαν να γυρίσεις να πεις ένα πράγμα ότι το λευκό (άκουσον και υπάκουσον) είναι ωραιότερο απο το γκρι- μολυβί ένα πράγμα! υποκειμενικά ο Κωστής απο την Σαλαμίνα λέει ο άνθρωπος και καλός φίλος, ότι το άσπρο (=γελαδίσιο=δαγκωμένο μήλο style) είναι ομορφότερο από το γκρί- μολύβι! Ναι υποκειμενικά έχει δίκιο (άλλο το βόλεϊ άλλο το τρόλεϊ) αλλά αντικειμενικά την πάτησε:p:p:p! Ναι είναι mod λοιπόν (υποκατηγορία εφαρμογής)αλλά... είναι application που ξεγελά το hardware! θες να είσαι συγκεκριμένος? καλά είπες είναι mod (καλά έκανε η παρέα και για να μην στεναχωρήσει το πατριωτάκι του είπε ότι είναι ομορφότερο το λευκό). Θες να μιλάς αντικειμενικά -ανοικτά είναι app κατηγορίας mod (=το λευκό χρώμα είναι εμετικό όπως οτιδήποτε θυμίζει το δαγκωμένο μήλο!) :lol:

ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΓΑ να κανω αυτο και μου βγαζει fail τι κανω λαθος παλι????

 

Κατεβάζουμε το CWM recovery from Chenglu, και αποσιμπιέζουμε το cwm-root-n7100.tar.md5 που έχει μέσα.

 

Διαδικασία:

Ανοίγουμε το Odin και επιλέγουμε PDA.

Επιλέγουμε το παραπάνω .tar αρχείο.

Κλείνουμε τη συσκευή και κάνουμε reboot in download mode (volume down+home button+power button και στη συνέχεια, μόλις εμφανιστεί η οθόνη προειδοποίησης, επιλέγουμε volume up για να μπούμε σε download mode).

Συνδέουμε τη συσκευή στο PC και περιμένουμε μέχρι να να προστεθει στο port με επιτυχία (Το κουτάκι στο Pc Odin θα γίνει light blue)

Επιλέγουμε ‘Start’ και περιμένουμε.

Όταν τελειώσει η διαδικασία, θα δούμε 'PASS' στο κουτάκι ID :COM, και μπορούμε να αποσυνδέσουμε τη συσκευή απο το PC.

Κάνουμε Reboot τη συσκευη και πλέον έχουμε superSU στο application drawer.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΠΗΓΑ να κανω αυτο και μου βγαζει fail τι κανω λαθος παλι????

 

Κατεβάζουμε το CWM recovery from Chenglu, και αποσιμπιέζουμε το cwm-root-n7100.tar.md5 που έχει μέσα.

 

Διαδικασία:

Ανοίγουμε το Odin και επιλέγουμε PDA.

Επιλέγουμε το παραπάνω .tar αρχείο.

Κλείνουμε τη συσκευή και κάνουμε reboot in download mode (volume down+home button+power button και στη συνέχεια, μόλις εμφανιστεί η οθόνη προειδοποίησης, επιλέγουμε volume up για να μπούμε σε download mode).

Συνδέουμε τη συσκευή στο PC και περιμένουμε μέχρι να να προστεθει στο port με επιτυχία (Το κουτάκι στο Pc Odin θα γίνει light blue)

Επιλέγουμε ‘Start’ και περιμένουμε.

Όταν τελειώσει η διαδικασία, θα δούμε 'PASS' στο κουτάκι ID :COM, και μπορούμε να αποσυνδέσουμε τη συσκευή απο το PC.

Κάνουμε Reboot τη συσκευη και πλέον έχουμε superSU στο application drawer.

Δοκιμασε να κανεις μια επαννεκινηση τον υπολογιστη σου και τσεκαρε οτι εχεις εγκαταστησει τους samsung drivers.

Στη συνεχεια δοκιμασε παλι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις μια επαννεκινηση τον υπολογιστη σου και τσεκαρε οτι εχεις εγκαταστησει τους samsung drivers.

Στη συνεχεια δοκιμασε παλι.

 

θα το κανω αλλα απο τη στιγμη που βρισκει το κινητο μου με κιες δε παει να πει οτι εχω βαλει σωστα κ τους ντραιβρες?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

θα το κανω αλλα απο τη στιγμη που βρισκει το κινητο μου με κιες δε παει να πει οτι εχω βαλει σωστα κ τους ντραιβρες?

Κάνε την επαννεκίνηση σου εσύ.Λογικά ισχύει αυτο που λές.

Έχεις βάλει το .tar κι όχι το .zip, σωστά?

Αν και πάλι σου κάνει κόλπα, κατέβασε πάλι το αρχείο μηπως είναι ''χαλασμένο''.

Επίσης αν δε δουλεψει κι αυτό, δοκίμασε να τρέξεις το odin σαν ''διαχειριστής'' με δεξί κλίκ ή/και απεγκατέστησε το kies αφήνωντας τους drivers.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την επαννεκίνηση σου εσύ.Λογικά ισχύει αυτο που λές.

Έχεις βάλει το .tar κι όχι το .zip, σωστά?

Αν και πάλι σου κάνει κόλπα, κατέβασε πάλι το αρχείο μηπως είναι ''χαλασμένο''.

Επίσης αν δε δουλεψει κι αυτό, δοκίμασε να τρέξεις το odin σαν ''διαχειριστής'' με δεξί κλίκ ή/και απεγκατέστησε το kies αφήνωντας τους drivers.

 

ενταξει φιλε εγινε με την επανεκινηση στο pc σε ευχαριστω ακομα και για τα απλα κολλαει καμια φορα το μυαλο :-) τωρα αρχιζουν οι δυσκολες ηηη μηπως ευκολες αποφασεις... αφου εκανα το ρουτ τωρα σκεφτομαι αν πρεπει να αλλαξω ρομ? εβγαλα φωτο με την παλαμη πριν ρουταρω για να ξρω τι ρομ ειχα μεσα τωρα αν αλλαξω θελει απλα μπακ απ?? εχω N7100DBTALJ1 ΑΠΟ ΑΠΟ που κραταει η σκουφια της ? :lol: γιατι απτο λιγο που εψαξα δε βλεπω να γραφει ελληνικα το πενακι... βασικα το χερι μου ελληνικα τα γραφει... αλλα αυτο δε τα καταλαβαινει τα ορνιθοσκαλισματα μου! πρεπει να αλλαξω ρομ για να δουλευουν ολα σωστα? αα και κατι αλλο γεμιζει για πλακα η μνημη ραμ μεχρι 1,50 στα 1,75 gb γιατι δε καταλαβαινω? στην αρχη εκανε κατι redraw αλλα δεν ξαναεκανε!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ενταξει φιλε εγινε με την επανεκινηση στο pc σε ευχαριστω ακομα και για τα απλα κολλαει καμια φορα το μυαλο :-) τωρα αρχιζουν οι δυσκολες ηηη μηπως ευκολες αποφασεις... αφου εκανα το ρουτ τωρα σκεφτομαι αν πρεπει να αλλαξω ρομ? εβγαλα φωτο με την παλαμη πριν ρουταρω για να ξρω τι ρομ ειχα μεσα τωρα αν αλλαξω θελει απλα μπακ απ?? εχω N7100DBTALJ1 ΑΠΟ ΑΠΟ που κραταει η σκουφια της ? :lol: γιατι απτο λιγο που εψαξα δε βλεπω να γραφει ελληνικα το πενακι... βασικα το χερι μου ελληνικα τα γραφει... αλλα αυτο δε τα καταλαβαινει τα ορνιθοσκαλισματα μου! πρεπει να αλλαξω ρομ για να δουλευουν ολα σωστα? αα και κατι αλλο γεμιζει για πλακα η μνημη ραμ μεχρι 1,50 στα 1,75 gb γιατι δε καταλαβαινω? στην αρχη εκανε κατι redraw αλλα δεν ξαναεκανε!

 

Αφού έχεις γερμανική rom = μη αναγνώριση ελληνικής γραφής και έχεις κάνει και root, βάλε μια οmega, που είναι σταθερή και πολύ κοντά στην stock .

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις γερμανική rom = μη αναγνώριση ελληνικής γραφής και έχεις κάνει και root, βάλε μια οmega, που είναι σταθερή και πολύ κοντά στην stock .

 

Δε ξερω φιλε μου αν αξιζει τον κοπο γιατι βλεπω οτι με μαμα ρομ δουλευει απροβληματιστα αν εξαιρεσεις οτι μου ανεβαινει πολυ η μνημη ραμ.. το ρουτ πιο πολυ το εκανα για ενα προγραμμα που κατεβαζεις εφαρμογες αλλα δεν εφταιγε το ρουτ που δε δουλευε.. πως μπορω να βαλω ελληνικα στο πενακι? Με αλλαγη ρομ γαλλικη?σημερα παντως πηρα update

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω φιλε μου αν αξιζει τον κοπο γιατι βλεπω οτι με μαμα ρομ δουλευει απροβληματιστα αν εξαιρεσεις οτι μου ανεβαινει πολυ η μνημη ραμ.. το ρουτ πιο πολυ το εκανα για ενα προγραμμα που κατεβαζεις εφαρμογες αλλα δεν εφταιγε το ρουτ που δε δουλευε.. πως μπορω να βαλω ελληνικα στο πενακι? Με αλλαγη ρομ γαλλικη?σημερα παντως πηρα update

 

Ακριβως.Πρεπει να αλλαξεις ρομ και να φλασαρεις τη γαλλικη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα .

Για οποιον θέλει σας βάζω το (GOOGLE GALLERY) της 4.2 jb - https://www.dropbox.com/s/fmpbadmh28t9fv1/GalleryGoogle.apk

Και την κάμερα με τα features ,στο android central γράφανε σε αλλους δουλεψε σε αλλους οχι ,καντε ενα μπακ απ την καμερα κ την γκαλερι κ δοκιμαστε. -https://www.dropbox.com/s/karahowoydju83j/4.2Camera_t01%5B1%5D.zip

Την GALLERY την βαζετε στο SYSTEM/APP με εναν root explorer κ PERMISSIONS (RW-R-R) κ REBOOT.

Την καμερα την φλασαρετε με cmw.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω φιλε μου αν αξιζει τον κοπο γιατι βλεπω οτι με μαμα ρομ δουλευει απροβληματιστα αν εξαιρεσεις οτι μου ανεβαινει πολυ η μνημη ραμ.. το ρουτ πιο πολυ το εκανα για ενα προγραμμα που κατεβαζεις εφαρμογες αλλα δεν εφταιγε το ρουτ που δε δουλευε.. πως μπορω να βαλω ελληνικα στο πενακι? Με αλλαγη ρομ γαλλικη?σημερα παντως πηρα update

H omega υποστηρίζει πλήρως τα ελληνικά, έχει και ελληνικό index στις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο Note μην ασχολείστε με την ram.

Πετάξτε τα widgets που δείχνουν την free και ξεχαστε την.

Ο τροπος που λειτουργεί το multitasking στα android είναι αυτός.

Μπορεί να σας δείχνει 150 mb αλλα υπάρχουν αλλα 600 inactive έτοιμα προς διάθεση. Απολαυστε την συσκευή σας και ξεχάστε όσα ξέρατε από οτιδήποτε αλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα..ειμαι νεος στο android και εχω μερικες ερωτησεις..αγορασα προσφατα το note 2 και εκανα root με τον 1 τροπο της βιβλου..τωρα:

1 η εγγυηση ισχυει μονο αν τρεξω το triangle ;

2 για να περασω custom rom θα πρεπει να περασω στον δευτερο τροπο..εκει εχω εγγυηση με triangle away;

3 μπορειτε να μου προτεινετε καποια rom που να υποστηρίζει ελληνικά στο πενακι και να ειναι πιο γρηγορη απο stock;

 

Ξερω ζηταω πολλα αλλα θα με βοηθησει πολυ καποια απαντηση..σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα .

Για οποιον θέλει σας βάζω το (GOOGLE GALLERY) της 4.2 jb - https://www.dropbox.com/s/fmpbadmh28t9fv1/GalleryGoogle.apk

Και την κάμερα με τα features ,στο android central γράφανε σε αλλους δουλεψε σε αλλους οχι ,καντε ενα μπακ απ την καμερα κ την γκαλερι κ δοκιμαστε. -https://www.dropbox.com/s/karahowoydju83j/4.2Camera_t01%5B1%5D.zip

Την GALLERY την βαζετε στο SYSTEM/APP με εναν root explorer κ PERMISSIONS (RW-R-R) κ REBOOT.

Την καμερα την φλασαρετε με cmw.

Δοκίμασα και τα δύο αλλά δεν μπορώ να βρω πως στο καλό δουλεύει αυτό το sphere imaging (επίσης είναι λίγες οι ρυθμίσεις, όχι ότι με ενοχλεί)... Μήπως δεν το έχει? Επίσης το Gallery λειτουργεί μια χαρά, το μόνο που είδα να έχει πρόβλημα είναι όταν από το μενού της κάμερας πας να μπεις στο gallery, το τελευταίο κάνει FC.... Η υπογραφή σου μ' αρέσει :p

 

https://www.dropbox.com/s/03z53qd6jzy9w1s/Screenshot_2012-11-01-12-29-36.png

 

Edit: Το κάτω δεξιά εικονίδιο της κάμερας σου ανοίγει επιλογές όπως και του sphere imaging. Αν είναι ανοιχτό το άλλο Gallery που πόσταρε ο Χάρης κάνει FC. Αν όχι τότε λειτουργεί κανονικά σε όλα τα άλλα εκτός από του sphere imaging που λέει "GT-N7100, this device is not yet supported"

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...