Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα και τα δύο αλλά δεν μπορώ να βρω πως στο καλό δουλεύει αυτό το sphere imaging (επίσης είναι λίγες οι ρυθμίσεις, όχι ότι με ενοχλεί)... Μήπως δεν το έχει? Επίσης το Gallery λειτουργεί μια χαρά, το μόνο που είδα να έχει πρόβλημα είναι όταν από το μενού της κάμερας πας να μπεις στο gallery, το τελευταίο κάνει FC.... Η υπογραφή σου μ' αρέσει :p

 

https://www.dropbox.com/s/03z53qd6jzy9w1s/Screenshot_2012-11-01-12-29-36.png

 

Edit: Το κάτω δεξιά εικονίδιο της κάμερας σου ανοίγει επιλογές όπως και του sphere imaging. Αν είναι ανοιχτό το άλλο Gallery που πόσταρε ο Χάρης κάνει FC. Αν όχι τότε λειτουργεί κανονικά σε όλα τα άλλα εκτός από του sphere imaging που λέει "GT-N7100, this device is not yet supported"

 

Ακριβως.Και μπορει να λυθει μονο με edit του build.prop

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παρεα...θελω λιγο την βοηθεια σας....παρακαλω πολυ ας μου στειλει καποιος με π.μ λινκ για root galaxy note 2. καθως και για unroot (δεν εχω προβλημα αν ειναι αγγλικα η ελληνικα)

επισης θελω λινκ/οδηγο/mod call recording.

 

Μεχρι στιγμης εχω βρει τον οδηγο εγκαταστασης και την ιδια την ωμεγα ν5+mixed theme καθως και το mod voloume+ και chainfire3d,καθως και το triangle away.

καθως και persaes kernel.

 

ευχαριστω παντα την κοινοτητα και ολους οσους δουλεψαν πανω στην ρομ και στο θεμα (δυστυχως δεν γνωριζω τα ονοματα των παιδιων)

 

Υπερευχαριστω οποιον με βοηθησει να τα μαζεψω ολα για να ειμαι ετοιμος να προχωρησω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παρεα...θελω λιγο την βοηθεια σας....παρακαλω πολυ ας μου στειλει καποιος με π.μ λινκ για root galaxy note 2. καθως και για unroot (δεν εχω προβλημα αν ειναι αγγλικα η ελληνικα)

επισης θελω λινκ/οδηγο/mod call recording.

 

Μεχρι στιγμης εχω βρει τον οδηγο εγκαταστασης και την ιδια την ωμεγα ν5+mixed theme καθως και το mod voloume+ και chainfire3d,καθως και το triangle away.

καθως και persaes kernel.

 

ευχαριστω παντα την κοινοτητα και ολους οσους δουλεψαν πανω στην ρομ και στο θεμα (δυστυχως δεν γνωριζω τα ονοματα των παιδιων)

 

Υπερευχαριστω οποιον με βοηθησει να τα μαζεψω ολα για να ειμαι ετοιμος να προχωρησω...

 

Όλα μαζεμένα και τακτοποιημένα φίλε μου. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345784

Μετά από την βίβλο θα είσαι έτοιμος για όλα :-)

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Ανυπαντρες ετοιμαστειτε.Ο imilka εσκασε μυτη στο n7100 :D:D:D:D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1941039

 

και εδω η rom

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1968949

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να κανουμε unroot στο κινητο μας γιατι σκεφτομαι να το rootαρω αλλα φοβαμαι μηπως δεν μπορω να το επαναφερω....
Link to comment
Share on other sites

Ανυπαντρες ετοιμαστειτε.Ο imilka εσκασε μυτη στο n7100 :D:D:D:D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1941039

 

και εδω η rom

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1968949

 

Ρε Αργύρη... Γιατί?

Α ρε, σοβαρέψου λίγο. .

Δεν έχω να κάνω τίποτα και μου τρίβεις στα μούτρα την aosp?!?

Τι περιμένεις να κάνω δηλαδή τώρα που είδα το tablet mode σε τέτοια οθόνη ( οθώνη δηλαδή )που έχουμε?

Αμάν. .

 

:lol::lol::lol:

:p

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να κανουμε unroot στο κινητο μας γιατι σκεφτομαι να το rootαρω αλλα φοβαμαι μηπως δεν μπορω να το επαναφερω....

 

Φλασαρεις με pc odin μια stock rom και μεσα απο το stock recovery κανεις wipe data/factory reset.Η βιβλος του Ηλια δεν το αναφερει?

 

 

 

 

 

 

Ρε Αργύρη... Γιατί?

Α ρε, σοβαρέψου λίγο. .

Δεν έχω να κάνω τίποτα και μου τρίβεις στα μούτρα την aosp?!?

Τι περιμένεις να κάνω δηλαδή τώρα που είδα το tablet mode σε τέτοια οθόνη ( οθώνη δηλαδή )που έχουμε?

Αμάν. .

 

:lol::lol::lol:

:p

 

 

Νικολα και πολυ περιμεναμε :D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις με pc odin μια stock rom και μεσα απο το stock recovery κανεις wipe data/factory reset.Η βιβλος του Ηλια δεν το αναφερει?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Νικολα και πολυ περιμεναμε :D

 

Και πως μηδενιζεις? Τρεχεις το triangle πριν περασεις την official?

Με την αδυναμια ανανέωσης της Βιβλου γίνεται μπερδεμα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και πως μηδενιζεις? Τρεχεις το triangle πριν περασεις την official?

Με την αδυναμια ανανέωσης της Βιβλου γίνεται μπερδεμα.

 

Κωστα, περνας την officilal, την κανεις root με το cf root (χωρις custom recovery δηλαδη), τρεχεις triangle away να μηδενισει ο μετρητης, ξαναπερνας official με pc odin και εισαι ετοιμος...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, περνας την officilal, την κανεις root με το cf root (χωρις custom recovery δηλαδη), τρεχεις triangle away να μηδενισει ο μετρητης, ξαναπερνας official με pc odin και εισαι ετοιμος...:)

 

Με το csc τι γίνεται? Τώρα όταν φλασαρω με odin δεν αλλαζει.

Λογικα πρεπει να συνεχίσει έτσι αν δεν περάσω custom.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με το csc τι γίνεται? Τώρα όταν φλασαρω με odin δεν αλλαζει.

Λογικα πρεπει να συνεχίσει έτσι αν δεν περάσω custom.

 

Ακριβώς.Όσο δε περνάς αρχείο csc μέσω pc odin, παραμένει το ίδιο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ξανά στην άπλα του aosp :D

Ωραία είναι άλλα από δευτερα θα ξαναμπεί tw rom.

Με aosp δεν είναι πια εργαλείο. Είναι ένα απλό κινητό με μεγάλη οθόνη..!

Για το σ/κ καλά είναι :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που δοκίμασε cyanomode να πει εντυπώσεις;

Αξίζει ή λοίπουν κάποιες από τις λειτουργίες της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που δοκίμασε cyanomode να πει εντυπώσεις;

Αξίζει ή λοίπουν κάποιες από τις λειτουργίες της συσκευής;

 

Όλα λοιπουν! Καθαρό android.

Για χαβαλέ 1-2 μέρες καλά είναι.

Στο note δεν αξίζει :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.βγηκε και η parandroid

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1970341

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες..Και κάτι άλλο να ξέρετε..

Βάζοντας το τελευταίο triangle away με το οποίο δεν μετράει αυτόματα ο μετρητής στην αρχή,δημιουργεί ένα bug.

Δεν μπορεί το τηλέφωνο να διαβάσει εξωτερικές κάρτες μορφής exFat.

Οπότε γυρνάτε τη κάρτα σε Fat32.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες..Και κάτι άλλο να ξέρετε..

Βάζοντας το τελευταίο triangle away με το οποίο δεν μετράει αυτόματα ο μετρητής στην αρχή,δημιουργεί ένα bug.

Δεν μπορεί το τηλέφωνο να διαβάσει εξωτερικές κάρτες μορφής exFat.

Οπότε γυρνάτε τη κάρτα σε Fat32.

 

Ενας ακομα λόγος να μείνω μακριά. Επισης ακόμα η διαδικασία του μηδενισμού δεν ξέρω αν όντως περνά απαρατήρητη από την Samsung.

 

@@Το να περάσει κάποιος AOSP καθαρό android στο Note δεν λέει.

Δίνεις 250 € και παίρνεις ενα Nexus 7 και 400 για το Nexus 4. Σημαίνει οτι δεν χρειάζεσαι το Note.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ενας ακομα λόγος να μείνω μακριά. Επισης ακόμα η διαδικασία του μηδενισμού δεν ξέρω αν όντως περνά απαρατήρητη από την Samsung.

 

@@Το να περάσει κάποιος AOSP καθαρό android στο Note δεν λέει.

Δίνεις 250 € και παίρνεις ενα Nexus 7 και 400 για το Nexus 4. Σημαίνει οτι δεν χρειάζεσαι το Note.

 

Κωστα στο τελευταιο δεν συμφωνω.Προτιμω να υπαρχει σαν επιλογη η aosp και το 7 δεν ειναι τηλεφωνο ενω το 4 ειναι σχεδον 1 ιντσα μικροτερο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κωστα στο τελευταιο δεν συμφωνω.Προτιμω να υπαρχει σαν επιλογη η aosp και το 7 δεν ειναι τηλεφωνο ενω το 4 ειναι σχεδον 1 ιντσα μικροτερο.

 

Μα χάνεις ολα οσα αξίζουν σ αυτη την συσκευη

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα χάνεις ολα οσα αξίζουν σ αυτη την συσκευη

 

Που μπορει για μενα και για εσενα να αξιζουν αλλα για καποιον αλλο να ειναι "αχρηστα".Προτιμω να υπαρχει και το διαφορετικο παρα να μην υπαρχει :)

 

Εκανα reset και τωρα δεν βλέπει τον σκληρό δίσκο.εχει να κάνει με τo triagle away;

 

Εννοεις την εξωτερικη καρτα?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εκανα reset και τωρα δεν βλέπει τον σκληρό δίσκο.εχει να κάνει με τo triagle away;

 

Διαβάσε το τελευταίο ποστ στη προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάσε το τελευταίο ποστ στη προηγούμενη σελίδα.

 

Γιατι διαβαζω στη περιγραφη των εφαρμογων στο market οτι αυτο ειναι θεμα με το mobile odin και οχι με το triangle away? :confused:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπε ο Chainfire προχτές.

I have some bad news though ... the flash counter fix breaks exFAT support. So you can no longer use SD cards formatted as exFAT to flash firmwares from. You'll have to use a FAT32 card - or use the internal flash memory to store your firmwares.

 

I am not happy about this, but as exFAT is a closed system, there's not really anything I can do. I can maybe fix it by making the Mobile ODIN process a *lot* more complicated, but I think that may create as many problems as it solves.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είπε ο Chainfire προχτές.

I have some bad news though ... the flash counter fix breaks exFAT support. So you can no longer use SD cards formatted as exFAT to flash firmwares from. You'll have to use a FAT32 card - or use the internal flash memory to store your firmwares.

 

I am not happy about this, but as exFAT is a closed system, there's not really anything I can do. I can maybe fix it by making the Mobile ODIN process a *lot* more complicated, but I think that may create as many problems as it solves.

 

Το exfat partition στη κάρτα, είναι κατά τη γνώμη μου, ότι πιο άχρηστο υπάρχει σε συσκευές με τέτοιο internal memory όσο το note.

Άρα....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...