Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρασα από χθες την rom by Elthis και μέχρι τώρα λειτουργεί απροβλημάτιστα και με άκρως εντυπωσιακή απόδοση για όποιον θέλει να την δοκιμάσει. Μπαταρία δεν δοκίμασα ακόμα (και σε σχέση με τον εξαιρετικό perseus) αλλά δείχνει να τα πηγαίνει πολύ καλά.. Thanks Ηλία!! :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4363296#post4363296

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να φλασαρουμε cyanogen mod rom αρκει μεσω odin?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

για να φλασαρουμε cyanogen mod rom αρκει μεσω odin?

 

Δεν υπαρχει αυτη τη στιγμη καποια stable cyanogenmod rom.Συνηθως οι cyanogenmod περνανε μεσω cwm recovery.Πολυ σπανια μεσω odin (οταν για παραδειγμα πρεπει πρωτα να φλασαρεις τον custom kernel της cm και μετα τη rom μεσω cwm)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Αγόρασα triangle away,το τρέχω μηδενίζει το μετρητή κανονικά αλλά δεν μου έχει καθόλου την επιλογή για auto reset at boot..

Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει ?

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι custom kernel για να μπορέσει να σου μηδενίσει στο boot.

 

Ποιον προτείνεις ?

Έχεις κάποιο λινκ να διαβάσω ?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..

Αγόρασα triangle away,το τρέχω μηδενίζει το μετρητή κανονικά αλλά δεν μου έχει καθόλου την επιλογή για auto reset at boot..

Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει ?

 

Νικο το ειχες ποσταρει σε λαθος thread με αποτελεσμα να το φαει η μαρμαγκα μαζι με την απαντηση μου.Ειναι αυτο που σου απαντησε και ο geovass.Θες custom kernel (Πχ perseus) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927852

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να σας κουφάνω λίγο? Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί ROM για το ΝΟΤΕ ΙΙ, με το Sense της HTC? Λυπάμαι πολύ αλλά αδυνατώ να το αποχωριστώ (το Sense) παιδιά.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή το έχω χάσει αρκετά το επεισόδιο ανοίγω τοπικ για όλους εσάς τους ειδικούς. υπάρχει custom rom πχ omega που να υποστηρίζει software installation on sd card???? ανέβαλα την αγορά μου απο τον Νίκο επείτηδες για να... μάθω πρώτα και μετά να προχωρήσω σε αγορά κάρτας. αν τσούκου τότε...ναι οκ 32 είναι υπέρ το δέον αρκετά. αν ναι... θα κάνω την υπέρβαση!!!!!

 

Φιλε γίνεται να το κάνεις με ενα πρόγραμμα απο xda το κατεβαζεις και το κανεις εγκατασταση μεσω cmw δεν θυμάμαι πιο ειναι ακριβως αλλα υπάρχει σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να σας κουφάνω λίγο? Υπάρχει περίπτωση να βρεθεί ROM για το ΝΟΤΕ ΙΙ, με το Sense της HTC? Λυπάμαι πολύ αλλά αδυνατώ να το αποχωριστώ (το Sense) παιδιά.

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο για να μην σου πω σίγουρα όχι.. Όταν λες θα σου λείψει η sense εννοείς το γραφικό περιβάλλον της ή κάτι πιο ειδικά? Πάντως κατά καιρούς καλό είναι να αλλάζουμε, δεν βαριόμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ ρε μάγκες. Από το Sense θα μου λείψει.... το sense βασικά με όλα όσο το συνοδεύουν. Μακάρι να μπορούσα να παίξω με ένα Samsung για ώρες και να πειραματιστώ με το TW και εφαρμογές από το Google Play, αλλά δεν γίνεται να χαλάσω τόσα χρήματα μόνο για δοκιμές.
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όχι, αλλα όλα γίνονται. Ο kalagas στην ωμέγα ίσως να έχει κάποια θέματα να μοιάζουν στο sense....Κι εγώ το έλεγα κάποτε αυτό αλλά πλέον ο TW είναι ελκυστικός με όλα αυτά που διαθέτει και βάζοντας κάποια πράγματα από το play και,όπως σου είπα, δες και τα θέματα του kalagas,πιστεύω να μη σου λείψει τόσο πολύ το sense...! Πιστεύω ότι ήδη έχει αρχίσει να ξεπερνιέται....Κάποτε, ναι ,ήταν το κάτι άλλο!! Τώρα δε μου λείπει καθόλου πια.

Κώστα μου του Kalagas δεν μοιάζουν με sence καθόλου, είναι πολύ πιο όμορφα γι αυτό του έγραψα ότι καλές είναι και οι αλλαγές. Και θα συμφωνήσω ότι πλέον η Samsung με το TW έχει ένα στυλ συγκεκριμένο. Επίσης και η sence σε σχέση με tw δεν είναι σε όλα καλύτερη και μιλάω για σύγχρονες εκδόσεις και στις 2 πλατφόρμες. Και εν κατακλείδι όπως ακριβώς το είπες σαν πιο παλιός, "κάποτε" :D

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σχετικα με τον perseus...

εαν τον περάσουμε με τι software τον σετάρουμε? δηλαδή πώς ρυθμίζουμε clocks, governors κτλ... γιατι στο s2 έχω siyah με extweaks και κανω όλες τις ρυθμίσεις σε χρόνο dt χωρίς να επιβαρύνω την συσκευη... δεν θέλω με τίποτα τα scripts ...

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι τέτοιο για να μην σου πω σίγουρα όχι.. Όταν λες θα σου λείψει η sense εννοείς το γραφικό περιβάλλον της ή κάτι πιο ειδικά? Πάντως κατά καιρούς καλό είναι να αλλάζουμε, δεν βαριόμαστε :)

 

γίνεται να το προσεγγίσεις σε πάρα πολυ καλό βαθμό... απλά θέλει να ασχοληθείς αρκετα... δες στους xda έχει ένα thread για το galaxy s2 πως γίνεται sense ... εαν βρω χρόνο θα το ψαξω και εγω να στο βρω. είχα δει ήταν ΠΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ... καταλαβαίνω γιατι ερχόμενος από htc HD2 στο galaxy s2 ήθελα sense σαν τρελος ... τώρα πιά όχι...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Aυτή η Ταιβανεζικη που δόθηκε σήμερα είναι καινούρια η εγω την ειδα τωρα

N7100ZSALJA

http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&model=GT-N7100&pcode=0&os=1&type=1#firmware

 

edit

PDA: N7100ZSALJA

CSC: N7100OZSALJA

Έκδοση: 4.1.1

Ημερομηνία: 25/10/2012

Περιοχές: Κίνα, Χονγκ Κονγκ

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πέρασα την omega rom 5, αλλά μου λείπουν η μαμα γραμματοσειρές στο Note 2. ειδικά μια που ήταν τελευταία στην λίστα με αυτές.

θα παρακαλούσα κάποιος να μου πει το όνομα της, η αν ξέρει και που μπορώ να την βρω. ευχαριστώ προκαταβολικά.

:D
Link to comment
Share on other sites

Βρε εξωτικό αγόρι,που λέει και ο Αργύρης, ναι καινούρια είναι! Πες μου ότι θα την περάσεις! Φαντάζομαι θα έχει ωραία gallery.....:)

Όχι μένω πιστός rom by Ηλίας μιας και πάει εξαιρετικά και με τον στοκ κερνελ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πέρασα την omega rom 5, αλλά μου λείπουν η μαμα γραμματοσειρές στο Note 2. ειδικά μια που ήταν τελευταία στην λίστα με αυτές.

θα παρακαλούσα κάποιος να μου πει το όνομα της, η αν ξέρει και που μπορώ να την βρω. ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

κανε την ερωτηση εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=345601&page=8

Καποια στιγμη θα παρεις απαντηση

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πέρασα την omega rom 5, αλλά μου λείπουν η μαμα γραμματοσειρές στο Note 2. ειδικά μια που ήταν τελευταία στην λίστα με αυτές.

θα παρακαλούσα κάποιος να μου πει το όνομα της, η αν ξέρει και που μπορώ να την βρω. ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Rosemary λεγεται η τελευταια..

Ψάχνω με Root explorer μηπως τις βρω κάπου και σου λεω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε γίνεται να το κάνεις με ενα πρόγραμμα απο xda το κατεβαζεις και το κανεις εγκατασταση μεσω cmw δεν θυμάμαι πιο ειναι ακριβως αλλα υπάρχει σίγουρα
αν υπάρχει κάποιος φίλος που να ξέρει ποιο είναι αυτό το πρόγραμμα που θα επιτρέπει εγκατάσταση εφαρμογών σε sd card?
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

αν υπάρχει κάποιος φίλος που να ξέρει ποιο είναι αυτό το πρόγραμμα

 

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1931500

 

Φιλε μου εδω εισαι έψαξα και το βρηκα πρόσεξε γιατι ειναι διαφορετικο αναλογα με τον κερνελ που εισαι και με τον τύπο της κάρτας μνήμης που εχεις αν βάλεις λαθος δεν ξεκινάει και πρεπει να ξαναφλασαρεις τη ρομ σου

Link to comment
Share on other sites

αν υπάρχει κάποιος φίλος που να ξέρει ποιο είναι αυτό το πρόγραμμα

 

 

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1931500

 

Φιλε μου εδω εισαι έψαξα και το βρηκα πρόσεξε γιατι ειναι διαφορετικο αναλογα με τον κερνελ που εισαι και με τον τύπο της κάρτας μνήμης που εχεις αν βάλεις λαθος δεν ξεκινάει και πρεπει να ξαναφλασαρεις τη ρομ σου

 

Ας ξεκινήσουμε από το γεγονός πως ΔΕΝ είναι πρόγραμμα. Είναι mod που ουσιαστικά κάνει το τηλέφωνο να βλέπει ως εσωτερική μνήμη την κάρτα μνήμης σου και εξωτερική την εσωτερική.

 

Στην καλύτερη των περιπτώσεων δηλαδή έχεις 64gb ονομαστική εσωτερική μνήμη ( διαθέσιμη γύρω στα 58 δηλαδή ) και 16gb κάρτα μνήμης.

Αντίστοιχα θα είχες 16gb εσωτερική ( διαθέσιμη κοντά στα 10 ), 64gb εξωτερική + την δυνατότητα να αλλάξεις κάρτα όποια στιγμή θέλεις.

Τελικά δηλαδή δεν είναι μεγάλη βοήθεια εκτός αν έχεις αρκετά παιχνίδια που καταλαμβάνουν χώρο στην εσωτερική.

 

Υ.Γ. Εμένα με έχει βοηθήσει πάρα πολύ αυτό για να κρατάω μόνο τα απαραίτητα στην εσωτερική μνήμη.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει περάσει το επίσημο ελληνικό λογισμικό στο κινητο? γιατί το κατέβασα απο το sammyfirmwares το πέρασα και πάλι μου έχει την κατάληξη (XEF) όταν το βάζω στο kies που είναι το γαλλικό νομίζω! Δε βγάζω άκρη! Επίσης λέει η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικου μέσω kies. Γράφει ότι είναι η PDA:LJ1 PHONE:LIH CSC:LJ1 (XEF). Επειδή έχει γαλλικό λογισμικό δεν το υποστηρίζει? Edited by c1oud
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος που να έχει περάσει το επίσημο ελληνικό λογισμικό στο κινητο? γιατί το κατέβασα απο το sammyfirmwares το πέρασα και πάλι μου έχει την κατάληξη (XEF) όταν το βάζω στο kies που είναι το γαλλικό νομίζω! Δε βγάζω άκρη! Επίσης λέει η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικου μέσω kies. Γράφει ότι είναι η PDA:LJ1 PHONE:LIH CSC:LJ1 (XEF). Επειδή έχει γαλλικό λογισμικό δεν το υποστηρίζει?

 

Για δοκίμασε να αλλάξεις το csc χειροκίνητα..

Εχει εφαρμογη στο market γραψε csc και θα τη βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα πρόγραμμα που να αλλάζει το csc για το note2. Δοκίμασα να το κάνω χειροκίνητα πατώντας αυτό στο dialer *#272*Device IMEI# βάζοντας το ιμει μου αλλά δεν εμφάνισε κάτι. Είναι σίγουρα σωστή η ελληνική η ανεβασμένη στο sammy? ΚΑι έστω ότι έχω original rom γαλλική. Δε θα έπρεπε να την υποστηρίζει το kies? Μου βγάζει αυτό που έγραψα παραπάνω μόλις το βάζω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...