Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και recovery αυτο το αημερινο με το fix βαζουμε και ειμαστε οκ;

 

???

 

εννοεις cwm recovery?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι για cwm recovery λεω γιατι απο οτι καταλαβα αυτο το cf root δεν εχει μεσα.

 

Ναι σωστα.Προσεξε να κατεβασεις το cwm recovery του Chenglu https://hotfile.com/dl/175715820/417ecbf/cwm6-recovery-n7100-121011.tar.html .

Για να προλαβω την ερωτηση, το σημερινο ειναι ο συνδυασμος cwm+root (που εσυ εχεις ηδη root)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.

 

Έχει δοκιμάσει κανεις την Wanam μαζί με το perseus kernel? Λέει να βάλουμε των συνδυασμό αυτό? Και δευτερων, βλέπετε μεγάλες διαφορες μεταξύ stock και wanam?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.

 

Έχει δοκιμάσει κανεις την Wanam μαζί με το perseus kernel? Λέει να βάλουμε των συνδυασμό αυτό? Και δευτερων, βλέπετε μεγάλες διαφορες μεταξύ stock και wanam?

 

Βάλε την wanam και άφησε την με τον μαμά κερνελ...

Από την δεύτερη πλήρη φόρτιση θα δεις τις,δυνατότητες ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την wanam και άφησε την με τον μαμά κερνελ...

Από την δεύτερη πλήρη φόρτιση θα δεις τις,δυνατότητες ...

 

Πάντως από ότι διαβάζω στο xda αλλά και από παιδιά που την έχουν περάσει από το Φόρουμ η v1 έχει τρομερή μπαταρία και συμπεριφέρεται εξερετικα.

Εγώ ακόμα παραμένω στοκ Ρουτ και επίσης αυτό που βλέπω είναι εκπληκτικό...

7ώρες ενεργή οθόνη με 1 1/2 ώρες κλήσεις και όλα τα κ@ριολια ανοικτά εκτός του 3g...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για όσους σκεφτονται/θελουν fast dormancy disable.Δοκιμασα απο το play store το application που υπαρχει για το i9300.Ναι μεν κανει το disable αλλα απο εκει και περα ξεσκιζει την μπαταρια.Οποιος θελει να φαει τη μπαταρια του γρηγορα εχω βρει το προγραμμα :-)))

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για όσους σκεφτονται/θελουν fast dormancy disable.Δοκιμασα απο το play store το application που υπαρχει για το i9300.Ναι μεν κανει το disable αλλα απο εκει και περα ξεσκιζει την μπαταρια.Οποιος θελει να φαει τη μπαταρια του γρηγορα εχω βρει το προγραμμα :-)))

 

Μα υποτιθεται οτι το απενεργοποιεις για βελτιωση μπαταριας...:confused:

Εγω το έχω απο τη πρωτη στιγμη και δε βλεπω κανενα battery draining.Το βραδυ χθες με wifi on και αυτοματο συγχρονισμο εχασε 3% σε 6 ωρς.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μα υποτιθεται οτι το απενεργοποιεις για βελτιωση μπαταριας...:confused:

Εγω το έχω απο τη πρωτη στιγμη και δε βλεπω κανενα battery draining.Το βραδυ χθες με wifi on και αυτοματο συγχρονισμο εχασε 3% σε 6 ωρς.

 

Ηλια δεν εχω ξαναδει τοσο τρελο battery drain.Το H ηταν μονιμο και προσπαθουσε να στειλει/κατεβασει data.Αλλη εφαρμογη δεν ειχα βαλει στο ενδιαμεσο και το battery stats εδειχνε μεγαλο drain απο ril interface.Βλαστημησα την ωρα και τη στιγμη που το προτεινα στο γερμανο στο xda :D:D:D

Τελικα με reset ηρεμησε.Πολυ πιθανο να ειναι και τυχαιο αφου σε εσενα δεν εκανε καποιο προβλημα

 

 

Επειδη δεν κουνιουνται πολυ οι βαρκες ....TWRP recovery on board

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1938733

 

 

Αντε και συντομα με AOSP σε εμας τις ανυπαντρες :D

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά γιατι μπερδευτικα, πως κανω root ;στην Βίβλο του Ηλία γραφει κάτι για backup imei και το αρχείο για root δεν υπάρχει. Τι ίσχυει; Είμαι σε stock γαλλικής rom. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά γιατι μπερδευτικα, πως κανω root ;στην Βίβλο του Ηλία γραφει κάτι για backup imei και το αρχείο για root δεν υπάρχει. Τι ίσχυει; Είμαι σε stock γαλλικής rom. Ευχαριστώ.

 

Μέχρι να ανανεώσω τη Βίβλο, ακολούθησε τον παρακάτω οδηγό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=31801046

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Η προσθηκη/αφαιρεση εφαρμογων στο multiwindow feature αρχιζει και παιρνει σαρκα και οστα.Για την ωρα απαιτει decompile/recompile του framework και μερικες βασικες γνωσεις.Ελπιζω συντομα να το αυτοματοποιησουν

Αν και γνωριζω τη διαδικασια βαριεμαι αφορητα να το κανω :D:D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η προσθηκη/αφαιρεση εφαρμογων στο multiwindow feature αρχιζει και παιρνει σαρκα και οστα.Για την ωρα απαιτει decompile/recompile του framework και μερικες βασικες γνωσεις.Ελπιζω συντομα να το αυτοματοποιησουν

Αν και γνωριζω τη διαδικασια βαριεμαι αφορητα να το κανω :D:D

Προσωπικά θα ήθελα να υπάρχει και η δυνατότητα για απενεργοποιηση ή απεγκατασταση να σου πω την αλήθεια. Φανταζομαι βέβαια ότι θα γίνει κι αυτό σύντομα μαζί με την παραμετροποιήση που είπες. Αν βαριέσαι άστο καλύτερα :p

Link to comment
Share on other sites

Παικταράδες μου έπαιξε κανείς με την καινουρια wanam end omega???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παικταράδες μου έπαιξε κανείς με την καινουρια wanam end omega???

 

Την τρέχω από το απόγευμα. Τέλεια, περιέχει Όλα τα mods που θέλουμε και είναι σαφώς πιο γρήγορη από την προηγούμενη!!! Συνίσταται Ανεπιφύλακτα.:D

Link to comment
Share on other sites

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανείς το Mod αυτό ?? http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1931500 και εαν ναι τί κερδίζουμε και ποιό επιλέγουμε ? το fat32 ή το exfat? γιατι βλέπω την sd δεν την έχει σαν υποφάκελο μέσα στην phone και για να την βρείς πρέπει να πας μέσω λάρισσας......
Link to comment
Share on other sites

to Ευθυμης με εκτιμηση

Disable το multiwindow .Πηγαινε με titanium backup και κανε freeze το flashbarservice.Τεσταρω τα side effects

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

to Ευθυμης με εκτιμηση

Disable το multiwindow .Πηγαινε με titanium backup και κανε freeze το flashbarservice.Τεσταρω τα side effects

Είσαι τρελό παλικάρι τέλος!!! With complements λοιπόν το κάνω κι εγώ κάποια στιγμή το βράδυ και θα σου πω πως πάει, ευχαριστώ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη παραμετροποίηση της notification bar για όποιον ενδιαφέρεται:

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=32595287&postcount=3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τρώνε τα χεράκια μου έχει δοκιμάσει κανείς την Hyper Note? Δείχνει ελαφριά πολύ, γρήγορη και με καλή μπαταρία..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32928846

 

Edit: Τελικά την πέρασα φυσικά με full wipe και δείχνει αρκετά καλή και "snappy".. Θα την δω καλύτερα και θα επανέλθω.. Αν είναι εδώ κάνεις....???

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τρώνε τα χεράκια μου έχει δοκιμάσει κανείς την Hyper Note? Δείχνει ελαφριά πολύ, γρήγορη και με καλή μπαταρία..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=32928846

 

Edit: Τελικά την πέρασα φυσικά με full wipe και δείχνει αρκετά καλή και "snappy".. Θα την δω καλύτερα και θα επανέλθω.. Αν είναι εδώ κάνεις....???

 

Φιλαράκι την έχω περάσει και εγώ. Για εμενα είναι ότι το καλλίτερο. Όλες η δυνατότητες του note, αλλα χωρίς την σαβούρα.

 

Ο mod είναι αρκετά καλός, την δικια του rom φόραγα και στο s3 πριν το δώσει ΚΑΙ αυτός για το note2. Απόψε λέει πως θα έχει και μια update με μερικά extra changes που έκανε. Δοκίμασε tην και με το perseus kernel. Εγώ το τρέχω στα 1,8 και με undervolt, και η μπαταρία μου κρατάει ακόμα παραπάνω από stock

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά αξίζει να πάω σε ελληνική rom από γαλλική με ελληνικά; υπάρχει κάποια διαφορά; έχει multiflow;

Η μπάρα στις επαφές είναι ελληνική; το spen αναγνωρίζει καλύτερα τα ελληνικά; ας μας απαντήσει κάποιος που την χρησιμοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...