Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το multitasking πάντως όντως είναι bloat και για μένα αφού δεν μπορώ να έχω τις εφαρμογές που επιλέγω.. Α ρε Χάρη καλά τα έλεγες :D

Η Ω v3 δείχνει άψογη σε όλα σε όποιον θέλει να δοκιμάσει. Δεν το ρίσκαρα να περάσω από την v1.1 χωρίς full wipe πάντως.. Peace of mind :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό το multitasking πάντως όντως είναι bloat και για μένα αφού δεν μπορώ να έχω τις εφαρμογές που επιλέγω.. Α ρε Χάρη καλά τα έλεγες :D

Η Ω v3 δείχνει άψογη σε όλα σε όποιον θέλει να δοκιμάσει. Δεν το ρίσκαρα να περάσω από την v1.1 χωρίς full wipe πάντως.. Peace of mind :)

 

Apo stok πήγες κατευθείαν η πέρασες απο καμια επίσημη απο αυτες που κυκλοφορήσαν χθες(γαλλικη-αγγλικη) και σήμερα(Ελλινική)

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Apo stok πήγες κατευθείαν η πέρασες απο καμια επίσημη απο αυτες που κυκλοφορήσαν χθες(γαλλικη-αγγλικη) και σήμερα(Ελλινική)

Όχι από Omega v1.1 πέρασα την 3. Από official πάντως περνάς το cwm και μετά οποία Omega θέλεις.. Έχει οδηγίες στα πρώτα post του νήματος στο xda ;)

Link to comment
Share on other sites

[MOD] Stock Launcher (TouchWiz)

5x6

LauncherUX_5x6_.XXALJI.zip

5x5

LauncherUX_5x5_.XXALJI.zip

4x5

LauncherUX_4x5_.XXALJI.zip

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1923876

:):):)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

[MOD] Stock Launcher (TouchWiz)

5x6

LauncherUX_5x6_.XXALJI.zip

5x5

LauncherUX_5x5_.XXALJI.zip

4x5

LauncherUX_4x5_.XXALJI.zip

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1923876

:):):)

 

Δοκίμασες τίποτα απο τα παραπάνω???

 

Για δείτε και αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924021

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ Ωμέγα 3 και όλα φαίνεται να δουλεύουν μια χαρά.

 

Επίσης πέρασα και το call recording που επίσης παίζει απροβλημάτιστα. Για όποιον ενδιαφέρεται παραθέτω το link (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1924021)

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τον συνομιλητή καθαρά δυνατά. Τα δικά μας που τόσο δυνατά, αλλά αρκετά για να ακούς. Τουλάχιστον σε μένα που το δοκίμασα τώρα

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε μου μόλις γυρίσω σπίτι,με τη να ξεκινήσω???

Επίσημη ελληνική Αγγλική???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε μου μόλις γυρίσω σπίτι,με τη να ξεκινήσω???

Επίσημη ελληνική Αγγλική???

 

Νίκο ίδιες είναι...Το csc αλλάζει...:)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για πείτε μου μόλις γυρίσω σπίτι,με τη να ξεκινήσω???

Επίσημη ελληνική Αγγλική???

Δεν εχουν διαφορά Νικο, πέρασε την ρίξε κ ενα ρουτ κ θα εισαι κομπλέ.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει κάποιος που ξερει απο nova εχει εχει όρεξη για κουβέντα να μου στειλει π.μ για να μου λύση κάποιες απορίες...

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την επίσημη ελληνική και ως δια μαγείας δεν χάθηκε τίποτα απο οπως είχα στύση το κινητό πριν με την μόνη αλλαγη μόνο το οτι εφυγε το ρουτ...

Είχα την εντυπωση οτι οταν περνας οφισιααλ με οντιν οτι είχες πρίν διαγράφεται...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εφτιαξα ένα volume boost για τη συσκευή μας.Γνωρίζω ότι υπαρχει ήδη αυτό το mod εδω, αλλά το επίπεδο του boost είναι στα όρια για το chipακι.Προσωπικά μ αρέσει το volume boost αλλά σε λίγο χαμηλότερα επίπεδα.

 

Παρακάτω λοιπόν θα βρει όποιος θέλει το αρχείο default_gain.conf.Με έναν file explorer το τοποθετεί στη διαδρομή /system/etc, τσεκάρωντας αν έχει τα σωστά δικαιώματα (rw-r-r) και κάνει reboot.

 

Πληροφοριακά το mod που υπαρχει στους xda είναι στο level 63, το δικό μου στο 60, ενώ το stock 57.

 

http://www.mediafire.com/?6sr8a8z1wmonr80

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

PERSEUS KERNEL

 

Καλημέρα, έχουμε κ τον πρώτο κερνελ .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927852

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εφτιαξα ένα volume boost για τη συσκευή μας.Γνωρίζω ότι υπαρχει ήδη αυτό το mod εδω, αλλά το επίπεδο του boost είναι στα όρια για το chipακι.Προσωπικά μ αρέσει το volume boost αλλά σε λίγο χαμηλότερα επίπεδα.

 

Παρακάτω λοιπόν θα βρει όποιος θέλει το αρχείο default_gain.conf.Με έναν file explorer το τοποθετεί στη διαδρομή /system/etc, τσεκάρωντας αν έχει τα σωστά δικαιώματα (rw-r-r) και κάνει reboot.

 

Πληροφοριακά το mod που υπαρχει στους xda είναι στο level 63, το δικό μου στο 60, ενώ το stock 57.

 

http://www.mediafire.com/?6sr8a8z1wmonr80

Μόλις το πέρασα και είναι καλύτερο από το άλλο... δεν μπουκώνει στα μέγιστα το ηχείο!

PERSEUS KERNEL

 

Καλημέρα, έχουμε κ τον πρώτο κερνελ .

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927852

Ακόμα δεν δοκίμασες? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εφτιαξα ένα volume boost για τη συσκευή μας.Γνωρίζω ότι υπαρχει ήδη αυτό το mod εδω, αλλά το επίπεδο του boost είναι στα όρια για το chipακι.Προσωπικά μ αρέσει το volume boost αλλά σε λίγο χαμηλότερα επίπεδα.

 

Παρακάτω λοιπόν θα βρει όποιος θέλει το αρχείο default_gain.conf.Με έναν file explorer το τοποθετεί στη διαδρομή /system/etc, τσεκάρωντας αν έχει τα σωστά δικαιώματα (rw-r-r) και κάνει reboot.

 

Πληροφοριακά το mod που υπαρχει στους xda είναι στο level 63, το δικό μου στο 60, ενώ το stock 57.

 

http://www.mediafire.com/?6sr8a8z1wmonr80

 

Ηλία το βάζεις όπως λες και τελειωνεις...Η μετά πρέπει να ρυθμίσεις κάτι?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ηλία το βάζεις όπως λες και τελειωνεις...Η μετά πρέπει να ρυθμίσεις κάτι?

Νίκο τίποτα απολύτως δεν θέλει... Περνάς το αρχείο στην θέση που γράφει, permissions και restart... μετά είσαι έτοιμος!

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα μια ερώτηση που δεν την έχω καταλάβει από τον καιρό του s2 και μετά που ασχολήθηκα με samsung end root...

Oταν παίρνουμε back up από cwn που είναι καλύτερο να το αποθηκεύουμε???

Στην sd η στην exteral...

Ρωτάω γιατί εχθές πήρα το backup στην sd και βλέπω ότι πιάνειι κοντά στα 3gb από την εσωτερική μνήμη...

Μήπως είναι καλύτερα να κάνουμε backup from external που εκεί όσο χώρο και να πιάνει δεν μας πειράζει???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα μια ερώτηση που δεν την έχω καταλάβει από τον καιρό του s2 και μετά που ασχολήθηκα με samsung end root...

Oταν παίρνουμε back up από cwn που είναι καλύτερο να το αποθηκεύουμε???

Στην sd η στην exteral...

Ρωτάω γιατί εχθές πήρα το backup στην sd και βλέπω ότι πιάνειι κοντά στα 3gb από την εσωτερική μνήμη...

Μήπως είναι καλύτερα να κάνουμε backup from external που εκεί όσο χώρο και να πιάνει δεν μας πειράζει???

Κι εγώ στην εσωτερική το αποθηκεύω πάντα αλλά έχει τύχει να επαναφέρω και από εξωτερική χωρίς κανένα θέμα.. Αν είχα θέμα χώρου θα το περνούσα external απλά τώρα δεν με απασχολεί γιατί έχω χώρο :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην εσωτερική το αποθηκεύω πάντα αλλά έχει τύχει να επαναφέρω και από εξωτερική χωρίς κανένα θέμα.. Αν είχα θέμα χώρου θα το περνούσα external απλά τώρα δεν με απασχολεί γιατί έχω χώρο :)

ευχαριστώ φιλαράκι...

Και επίσης να αναφέρω οτι το back up στην sd το κάνει σε χρόνο dete...

Στην external αργεί υπερβολικά(10λεπτά+)

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εβγαλε ο wanam rom.. περναω τωρα

Μ' αρέσει πολύ το στυλ pure android.Επειδή είμαι άσχετος από android,αν την περάσεις τι επιπτώσεις έχει στις λειτουργίες της συσκευής;:O

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία..!

Κατεβασμένη η στοκ για πέρασμα με οντιν στην ανάγκη, triangle away έτοιμο, ένας cf kernel λείπει για να rootαρω επιτέλους :D

1η φορά αντέχω τόσο χωρίς root και δεν ψήνομαι να παω ακόμα σε custom!!

 

Κινητάρα, τέλος.-

:D

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία..!

Κατεβασμένη η στοκ για πέρασμα με οντιν στην ανάγκη, triangle away έτοιμο, ένας cf kernel λείπει για να rootαρω επιτέλους :D

1η φορά αντέχω τόσο χωρίς root και δεν ψήνομαι να παω ακόμα σε custom!!

 

Κινητάρα, τέλος.-

:D

Τί εννοείς με το ότι λείπει ο cf kernel...:confused:

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...