Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note II (N7100)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος που δεν βρίσκει λόγο να αλλάξει ρομ/κερνελ..

Δεν ξέρω. . Δεν βρίσκω κάτι που να με χαλάει. Ενα spike, μια καθυστέρηση, Τίποτα!

Μου συμβαίνει κάτι??! Θα ζήσω γιατρέ?!?? :lol::lol:

 

Σωστός ο Ευθύμης στο πιο πάνω ποστ

Αλλά είναι και λίγο βαρετό να μην την σκαλίζεις και λίγο δε παιδί μου την συσκευή

Αλλά όπως και να έχει αφού είσαι ευχάριστη μένος μείνε ως έχεις.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

προσπαθώ να φλασαρω την γαλλικη με το cwm και μου βγαζει install aborded συνέχεια...

 

υπάρχει αλλος τρόπος? me odin πως βλέπει το .zip αρχειο?

 

παιδιά μπορεί να κανω και καποιες ερωτήσεις βλακείες(ψάχνω πρώτα)....αλλα ειμαι λιγο σκουριασμένος....μεχρι να μπω στο κλίμα:)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να φλασαρω την γαλλικη με το cwm και μου βγαζει install aborded συνέχεια...

 

υπάρχει αλλος τρόπος? me odin πως βλέπει το .zip αρχειο?

 

παιδιά μπορεί να κανω και καποιες ερωτήσεις βλακείες(ψάχνω πρώτα)....αλλα ειμαι λιγο σκουριασμένος....μεχρι να μπω στο κλίμα:)

Όχι βρε παιδί μου με το cwm

Odin χρειάζεσαι

Κάνε unzip το αρχείο με την γαλλικη που κατέβασες και πέρασε το με odin

. Κοίτα την βίβλο του Ηλία

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Ευθύμης στο πιο πάνω ποστ

Αλλά είναι και λίγο βαρετό να μην την σκαλίζεις και λίγο δε παιδί μου την συσκευή

Αλλά όπως και να έχει αφού είσαι ευχάριστη μένος μείνε ως έχεις.

 

Καλά χωρίς μοντες δεν γίνεται, αλλά δεν βλέπω να χρειάζεται πουθενά custom rom/kernel. . !

 

Εσένα σε κατέστρεψε το note2 κανονικά όμως!!

 

Όπως τα λες ακριβώς!! :lol:

:p

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αρχίζει να με εκνευρίζει η καθυστέρηση που εχει το s note οταν σε μια ήδη σημείωση πατάς το κουμπί επεξεργασία. Απο τα νεύρα μου το παταω 2 και 3 φορές και αυτο απο μονο του ανοίγει και κλείνει. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αρχίζει να με εκνευρίζει η καθυστέρηση που εχει το s note οταν σε μια ήδη σημείωση πατάς το κουμπί επεξεργασία. Απο τα νεύρα μου το παταω 2 και 3 φορές και αυτο απο μονο του ανοίγει και κλείνει. :mad:

Αν εξαιρέσεις το πρώτο άνοιγμα μετά λειτουργεί μια χαρά. Δεν ανοίγουν όλα ακαριαία όπως μας έχεις συνηθίσει το note2 φυσικά αλλά κάνει μια καθυστέρηση λίγο πιο κάτω από ένα δευτερόλεπτο.. Απλά μαθαίνεις να ζεις με αυτό τον ρυθμό και περιμένουμε βελτίωση μελλοντικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αρχίζει να με εκνευρίζει η καθυστέρηση που εχει το s note οταν σε μια ήδη σημείωση πατάς το κουμπί επεξεργασία. Απο τα νεύρα μου το παταω 2 και 3 φορές και αυτο απο μονο του ανοίγει και κλείνει. :mad:

Πφφφφ, τι λέτε βρε παιδιά, εγώ γιατί δεν βλέπω κάτι;Ψύλους στα άχυρα, ψάχνετε

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Για τις ανυπαντρες λιγη ζαχαριτσα

 

http://m.youtube.com/#/watch?v=1RytliQUcE4&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D1RytliQUcE4&gl=GB

 

 

@giannis42 αυτο που λενε τα παιδια ειναι οτι σε σχεση με τις υπολοιπες εφαρμογες που ανοιγουν αμεσα το snote εχει ενα χρονο αποκρισης 1-2 δευτερα.Προσωπικα δεν με ενοχλει γιατι δεν το πολυχρησιμοποιω αλλα καταλαβαινω απολυτα τον εκνευρισμο καποιου που το χρησιμοποιει αρκετες φορες μεσα στην ημερα

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Για τις ανυπαντρες λιγη ζαχαριτσα

 

http://m.youtube.com/#/watch?v=1RytliQUcE4&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D1RytliQUcE4&gl=GB

 

 

@giannis42 αυτο που λενε τα παιδια ειναι οτι σε σχεση με τις υπολοιπες εφαρμογες που ανοιγουν αμεσα το snote εχει ενα χρονο αποκρισης 1-2 δευτερα.Προσωπικα δεν με ενοχλει γιατι δεν το πολυχρησιμοποιω αλλα καταλαβαινω απολυτα τον εκνευρισμο καποιου που το χρησιμοποιει αρκετες φορες μεσα στην ημερα

 

Εμένα μ ενοχλεί περισσότερο το ότι τα αρχεία αποθηκεύονται σ ένα ιδιαιτερο format που δεν μπορεί να διαβαστεί σε άλλη πλατφόρμα.

Ενώ διαθέτει την δυνατότητα απευθείας εισαγωγής στο evernote, δεν μπορείς να τις ανοίξεις.

Μεγάλο λάθος γιατί σημερα δεν στέκουν εφαρμογες που δεν συνεργάζονται με όλες τις πλατφόρμες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια έχει καταφερει κανεις να παιξει το modern combat 3 στο note2? εγω το εχω αγορασμενο απο το μαρκετ κανει εγκατασταση, κατεβαζει και τα game files ,αλλα μετα πεφτει σε loop,και δεν προχωράει. Επίσης δεν παιζει και το n.o.v.a. 3 αλλα στο youtube εχω δει αλλους που το παιζουν κανονικα! εχω γαλική rom στο δικο μου! να φταει η ρομ η θελει πείραγμα το build.prop?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μ ενοχλεί περισσότερο το ότι τα αρχεία αποθηκεύονται σ ένα ιδιαιτερο format που δεν μπορεί να διαβαστεί σε άλλη πλατφόρμα.

Ενώ διαθέτει την δυνατότητα απευθείας εισαγωγής στο evernote, δεν μπορείς να τις ανοίξεις.

Μεγάλο λάθος γιατί σημερα δεν στέκουν εφαρμογες που δεν συνεργάζονται με όλες τις πλατφόρμες.

Κώστα αν μετατρέψεις το snb αρχείο σε pdf,δεν μπορείς να τα ανοίξεις;Δεν χρησιμοποιώ το evernote απλά σκέφτηκα μήπως δουλεύει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αν μετατρέψεις το snb αρχείο σε pdf,δεν μπορείς να τα ανοίξεις;Δεν χρησιμοποιώ το evernote απλά σκέφτηκα μήπως δουλεύει έτσι.

 

Πως κανεις όμως τη μετατροπή;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αν μετατρέψεις το snb αρχείο σε pdf,δεν μπορείς να τα ανοίξεις;Δεν χρησιμοποιώ το evernote απλά σκέφτηκα μήπως δουλεύει έτσι.

 

Τα PDF τα ανοίγει κανονικά. Αλλά χρειάζεται διαδικασία για την μετατροπή. Θα το ήθελα πιο αυτοματοποιημένο. θα το ψαξω να δω πως βολεύει καλύτερα.

Χρησιμοποιώ στην δουλεια καθημερινά χειρόγραφες σημειώσεις με οδηγιες και σκιτσα τις οποίες μοιραζω στους συνεργάτες μου.

Μέχρι τώρα το έκανα με το iPad μέσω εφαρμογής από το app store. Με το Note γίνεται πιο εύκολα. Επίσης αν δοκιμάσετε αυτές τις εφαρμογές θα δείτε ότι καθυστερούν 3 φορές περισσότερο να ανοίξουν τα αρχεία σημειώσεων.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις μέσα από το s note. Στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή εξαγωγή. Μπορείς να το κάνεις μετατροπή σε pdf και jpeg.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω παρει δυο μερες τωρα ενα noteII και εχω μπει πολυ στον πειρασμο για το παραπανω πειραμα, το εχει επιχειρησει κανεις να το κανει? πιστευω πως το noteII λογο της οθονης του και του hardware θα το πηγαινει καλα αλλα δεν το εχω απο γνωση και ψαχνω καθοδηγηση υπαρχει κανενας που να μπορει να βοηθησει???
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να κανω ροοτ στο κινητο για να αφεραισω την προεγατεστημενη σαβουρα που εχει μεσα αλλα φοβαμαι μην σβησω και πραγματα που ειναι απαραιτητα, με νοιαζει να το ελαφρυνω το δυνατο περισσοτερο μηπως καποιος μπορει να με συμβουλεψει για το τι μπορω να σβησω με ασφαλεια???
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις μέσα από το s note. Στις ρυθμίσεις υπάρχει επιλογή εξαγωγή. Μπορείς να το κάνεις μετατροπή σε pdf και jpeg.

 

Καλό αυτό είναι μια λύση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε την Mixed by Elthis. Μου θύμισε εποχές SGN1. Απλά πετάει!:D

Μπαταρία θα την δω αύριο...

Ηλία υπάρχει κανένα θέμα που να είναι συμβατό με τη ρομ;:;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάστε την Mixed by Elthis. Μου θύμισε εποχές SGN1. Απλά πετάει!:D

Μπαταρία θα την δω αύριο...

Ηλία υπάρχει κανένα θέμα που να είναι συμβατό με τη ρομ;:;

 

Η ρομ είναι απλά εκπληκτική!!!

Έβαλα του motomoto που ειχα και πρίν και είναι super

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ είναι απλά εκπληκτική!!!

Έβαλα του motomoto που ειχα και πρίν και είναι super

 

Ωραία ..και που την βρίσκουμε ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ..και που την βρίσκουμε ?:confused:

 

http://www.wuala.com/eliashadow/Custom%20Rom/Mixed%20Power.Stock.ZSALJ7.zip/

 

Πληροφορίες εγκατάστασης στη Βιβλο.:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή το έχω χάσει αρκετά το επεισόδιο ανοίγω τοπικ για όλους εσάς τους ειδικούς. υπάρχει custom rom πχ omega που να υποστηρίζει software installation on sd card???? ανέβαλα την αγορά μου απο τον Νίκο επείτηδες για να... μάθω πρώτα και μετά να προχωρήσω σε αγορά κάρτας. αν τσούκου τότε...ναι οκ 32 είναι υπέρ το δέον αρκετά. αν ναι... θα κάνω την υπέρβαση!!!!!
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...