Jump to content

To myphone.gr προτείνει: September's best


vlachaquito
 Κοινοποίηση

People's Choice  

850 members have voted

  1. 1. People's Choice

    • Nokia Lumia 820
      11
    • Nokia Lumia 920
      223
    • Samsung Note 2
      287
    • iPhone 5
      114
    • LG Optimus G
      51
    • Samsung Ativ S
      25
    • HTC 8S
      23
    • HTC 8X
      38
    • Motorola i/M
      38
    • Motorola Razr HD/Maxx HD
      40


Recommended Posts

Μιλάμε για τις ναυαρχίδες όλων των εταιριών, ειναι δυνατών να αποκλείεις κάποια?

Αν και το Droid m λόγω διαστάσεων με flirtαρει

 

Εδω που τα λεμε, και το milestone 165 γραμ. ειναι, αλλα δεν χαλασε κανεναν.;)

Και ναι, συμφωνω σε αυτο που λες, μιλαμε για τις κορυφαιες προτασεις των κορυφαιων κστασκευαστων.

 

Παντως και το ativ εννοειται οτι ειναι πολυ καλη προταση, απλα κατα την αποψη μου, στερειται χαρακτηρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 216
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν καταλαβα καλα στο αρθρο, η κυρια ενσταση του συγγραφεα σχετικα με το Nokia 920 ειναι η τιμη και δευτερευοντως το βαρος. Αναφερει οτι οταν πεσει ΚΑΤΩ απο τα 500Ε, ισως το ξανασκεφτοταν.

 

Αντ'αυτου προτεινει(προτιμα; ) το Ativ, το οποιο κανει 550Ε. Αρα προτιμα το Ativ ακομα και αν το 920 πεσει στα 500Ε, δηλαδη γινει 50Ε φθηνοτερο απο το ativ.

 

Ενω το 920 εχει δεδομενα καλυτερη καμερα απο το Ativ.

Ενω το 920 εχει οθονη που χρησιμοποιεται και με γαντια.

Ενω το 920 εχει ασυρματη φορτιση.

Ενω το 920 εχει 32gb μνημη αντι για 16gb του Ativ.

Ενω το 920 εχει μη-πρωτοτυπο, αλλα σαφως πιο ομορφο design σε σχεση με το ativ οπως παραδεχεται ο ιδιος.

Ενω το 920 εχει καλυτερο bundled software.

Με αρνητικο την ελλειψη sd card slot και μεγαλυτερο βαρος.

 

Σεβομαι την αποψη του αλλα δε μου φαινεται πολυ λογικο...

 

Επισης, το Maxx HD με τα 157gr, δεν ειναι βαρυ..;

 

Τελος, διαβασα απο καποιους οτι δεν τους ενδιαφερει και πολυ η καμερα, δεν τους νοιαζει η οθονη να χρησιμοποιειται με γαντια και να εχει καλυτερο refresh rate, δεν τους ενδιαφερει η η ασυρματη φορτιση. Τους ενοχλει αφανταστα να ειναι 60 γραμμαρια πιο βαρυ ομως. Σεβαστο, αλλα υπαρχουν πολλοι που πιστευουν το ακριβως αντιθετο.

Edited by keraynopoylos
Link to comment
Share on other sites

Εστω 26 + ποσο θα κανει ρε συ Πετρο το μοντελο με τα 32 mb μνημη?

 

Τεσπα, ναι, περιπου 10 γιγα μουσικη. Και αλλα 3 γιγα φωτογραφιες (τις εχω μετατρεψει σε μεγεθος 2 mb ,ειδικα για τις φορητες συσκευες.)

Τωρα, Πετρο, ταινιες δεν βαζω. Οποτε και τα 16 γιγα οριακα με φτανουν.

 

εγω με τα 32gb και εχω προβλημα. Οταν αρχιζεις και βγαζεις φωτογραφιες, φορτωνεις 2-3 επεισοδια απο σειρες, και παιχνιδια που αυτη την στιγμη αρκετα υπερβαινουν το 1gb, τοτε εχεις σιγουρα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν προβληματισμό. Το γεγονός πως η οθόνη του 920 ανταποκρίνεται στα πάντα (όπως κλειδιά, γάντια) είναι απαραίτητα καλό; Δεν ειρωνεύομαι, με προβληματίζει γιατί τυχαίνει να πατιέται κανένα κουμπί όπως το έχουμε σε τσεπες/τσάντες αν το ξεχάσουμε ξεκλείδωτο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν προβληματισμό. Το γεγονός πως η οθόνη του 920 ανταποκρίνεται στα πάντα (όπως κλειδιά, γάντια) είναι απαραίτητα καλό; Δεν ειρωνεύομαι, με προβληματίζει γιατί τυχαίνει να πατιέται κανένα κουμπί όπως το έχουμε σε τσεπες/τσάντες αν το ξεχάσουμε ξεκλείδωτο.

 

νομιζω οτι τα "θετικα" ειναι περισσοτερα απο τα "αρνητικα". σου εχει τυχει πολλες φορες να αφησεις το κινητο σου ξεκλειδωτο και να το βαλεις στην τσεπη? εμενα δε μου συμβαινει ποτε παντως

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι τα "θετικα" ειναι περισσοτερα απο τα "αρνητικα". σου εχει τυχει πολλες φορες να αφησεις το κινητο σου ξεκλειδωτο και να το βαλεις στην τσεπη? εμενα δε μου συμβαινει ποτε παντως

 

Δεν διαφωνώ.περισσότερες φορές μου έχει τύχει να φοράω γάντια πάρα ξεκλείδωτο (το έχω αφήσει όμως.. ) .

 

Ίσως τελικά να ναι για καλό.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαβάζεις το ανεκδίκητο "Ναι ή όχι : Κακά τα ψέματα, στις 4 ίντσες δεν βρίσκεις τίποτα καλύτερο" καταλαβαίνεις ότι είναι ώρα να δεις κανένα άλλο φόρουμ :p
Link to comment
Share on other sites

εγω με τα 32gb και εχω προβλημα. Οταν αρχιζεις και βγαζεις φωτογραφιες, φορτωνεις 2-3 επεισοδια απο σειρες, και παιχνιδια που αυτη την στιγμη αρκετα υπερβαινουν το 1gb, τοτε εχεις σιγουρα προβλημα

Ε, λογικο. Και οταν θα αρχισω να περναω τα δεδομενα του σκληρου μου στο κινητο, και 128 γιγα μνημη να εχει το κινητο, παλι δεν φτανει.

Τελος παντων, αν καποιος χρειαζεται πανω απο 32γιγα+ 7 γιγα skydrive + usb otg, ας παρει το ativ.:rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαβάζεις το ανεκδίκητο "Ναι ή όχι : Κακά τα ψέματα, στις 4 ίντσες δεν βρίσκεις τίποτα καλύτερο" καταλαβαίνεις ότι είναι ώρα να δεις κανένα άλλο φόρουμ :p

 

Καταρχήν γράφει πως στα 700+ σίγουρα βρίσκεις πολλά. Αλλά που είναι το λάθος για τις 4 ίντσες; Εμένα προσωπικά δεν μου έρχεται στο μυαλό κάποιο καλύτερο από το i5 για τις 4 ίντσες, εσύ ποιο έχεις να προτείνεις;(και υπόψιν, δεν θα έπαιρνα ποτέ λόγω τιμολογισης και λόγω ios) .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ε, λογικο. Και οταν θα αρχισω να περναω τα δεδομενα του σκληρου μου στο κινητο, και 128 γιγα μνημη να εχει το κινητο, παλι δεν φτανει.

Τελος παντων, αν καποιος χρειαζεται πανω απο 32γιγα+ 7 γιγα skydrive + usb otg, ας παρει το ativ.:rolleyes:

 

Φίλε μου Γιάννη υπερβάλλεις λίγο.. 2-3 παιχνίδια του ενός γίγα, μαζί με 10-15γίγα μουσική + 1-2ταινίες και κανέναν κύκλο House/Breaking Bad/Scrubs έτσι για τα lunch breaks φτάνουν για να γεμίσουν μια εξωτερική κάρτα και να εχεις την υπόλοιπη μνήμη για φωτογραφίες, χάρτες, βίντεο δικά σου και όσες εφαρμογές θέλεις..

 

Το skydrive απαιτεί ιντερνετ και μάλιστα τι να το κάνω να βάλω ταινία η μουσική εκεί για να φάω όλο το data μου ? :p Ενώ το usb otg είναι λύση σε πρόβλημα που δεν θα έπρεπε να υπάρχει. Γενικότερα την ναυαρχίδα σου δεν την περιορίζεις. Ας και έβγαζε μοντέλο με 64gb εσωτερική όπως η apple. Βγαζει 16,32,64. Για όλα τα γούστα.

 

Τελικά δεν μου είπε κανείς, τα win8 θα διαβάζουν ntfs micro sd κάρτες? Μιας και το Ntfs είναι της Ms.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά htc 8s-8χ ,samsung Ativ S και Motorola RAzr M είναι συνολικά τα καλύτερα κινητά βάση τιμής και χαρακτηριστικών...

 

εμένα δεν με ενδιαφέρει να έχει 4,5,6...Ν αριθμός πυρήνων ούτε 32 mega pixel κάμερα και 16 gb μνήμη ram ...το κινητό πρώτα πρέπει να είναι compact και μετά όλα τα υπόλοιπα και γι`αυτό είμαι ανάμεσα σε αυτά τα κινητά..

το lumia 920/820 μπορεί να είναι όμορφα ,καλές οθόνες-κάμερες δε ξέρω τι άλλο αλλά το βάρος είναι υπερβολικό!!!

έχω ένα nokia n78 στα 101 gr δεν γίνεται να αγοράσω ένα τούβλο και να κυκλοφορώ.

το μήλο απευθύνεται σε άλλο αγοραστικό κοινό και δεν θέλω να πω τίποτα παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Γιάννη υπερβάλλεις λίγο.. 2-3 παιχνίδια του ενός γίγα, μαζί με 10-15γίγα μουσική + 1-2ταινίες και κανέναν κύκλο House/Breaking Bad/Scrubs έτσι για τα lunch breaks φτάνουν για να γεμίσουν μια εξωτερική κάρτα και να εχεις την υπόλοιπη μνήμη για φωτογραφίες, χάρτες, βίντεο δικά σου και όσες εφαρμογές θέλεις..

 

Το skydrive απαιτεί ιντερνετ και μάλιστα τι να το κάνω να βάλω ταινία η μουσική εκεί για να φάω όλο το data μου ? :p Ενώ το usb otg είναι λύση σε πρόβλημα που δεν θα έπρεπε να υπάρχει. Γενικότερα την ναυαρχίδα σου δεν την περιορίζεις. Ας και έβγαζε μοντέλο με 64gb εσωτερική όπως η apple. Βγαζει 16,32,64. Για όλα τα γούστα.

 

Τελικά δεν μου είπε κανείς, τα win8 θα διαβάζουν ntfs micro sd κάρτες? Μιας και το Ntfs είναι της Ms.

 

Πετρο, καταρχην, δεν ξερω να απαντησω στην ερωτηση σου, ουτε ξερω καν αν εχουν ανακοινωθει τετοια πραγματα. Ακομα δεν ειναι γνωστα ολα τα χαρακτηριστικα των wp8. Περιμενουμε να δουμε :)

Προσωπικα, δεν βαζω ταινιες και επεισοδια απο σειρες στο κινητο. Ισως, αν ειχα κανενα νοτε με τετοια οθονη, να με ενδιαφερε. Τωρα δεν θα κατσω να ξεστραβωθω σε οθονες μικροτερες.

Επισης, παιχνιδια του 1 γιγα, δεν νομιζω να υπαρχουν για wp.

Επισης, οι χαρτες ειναι προεγκατεστημενοι (νοκια maps).

Σε καθε περιπτωση, οπως ειπα, για οποιον θελει παραπανω μνημη, υπαρχουν αλλες προτασεις. Αλλα οχι οτι τα 32 ειναι λιγα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Νote II απο μενα!

για μενα κυριες επιλογες για αλλαγη του arc μου ειναι το lumia 920,το Note II και το Xperia t,με οπως καταλαβατε το note II κυριοτερη!

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

ψηφισα το LG G (και οχι 5 που το εχετε στη ψηφοφορια) καθως ειχε καιρο να με κανει ενα Ανδροιδ κινητο να το θελω :) το 8S ειναι κακασχημο παντως...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχαν ανακοινωθεί οι τιμές, η απάντηση μου θα ήταν το Lumia 920 (αν και με ενοχλεί ιδιαίτερα το βάρος του). Αλλά αν ισχύει η τιμή των 600 ευρώ για το Lumia, τότε ψηφίζω ΗΤC 8X! Με δεύτερη επιλογή το Lumia 820. Βέβαια, αν δεν τα δούμε και από κοντά, δεν μπορούμε να κρίνουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω τα Μοτορόλα Μ/Ι. Από το εξωτερικό μέγεθος που ανακοίνωσε η εταιρία, νομίζω πως δεν υπάρχει κάτι βολικότερο αναλογικά οθόνης/πλάτους.

Αν τα έβγαζαν και με Παραθυροτηλέφωνα, θα είχα μεγάλο δίλημμα.

Βέβαια, το ζήτημα είναι και τιμή τους, που ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί.

Link to comment
Share on other sites

πριν καιρο, ειχα προβλεψει οτι νο.1 σαμσουνγκ, νο.2 νοκια και νο.3 αππλε.... Η ψηφοφορια επιβεβαιωνει την προβλεψη μου...

 

η επομενη μου προβλεψη βλεπει την αππλε εξω απο την 3αδα...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται Lumia 920 για πολλούς λόγους που προαναφέρθηκαν! και μόνο που είναι Nokia από άποψη κατασκευής! έχω το 800 και είναι ίσως ότι καλύτερο έχω κρατήσει στα χέρια μου από ποιότητα! και οι εφαρμογές της nokia επίσης ότι καλύτερο. και 32 giga μια χαρά είναι για κινητό! το μόνο θεματάκι είναι λίγο το βάρος αλλά δεν με νοιάζει σε σχέση με τόσα κορυφαία χαρακτηριστικά που έχει.
Link to comment
Share on other sites

Η τριαδα μου ειναι η εξης!

Motorola Razr Maxx HD προπαντων λογο μπαταριας και επειδη ειναι πανεμορφο + την πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης.

Nokia Lumia 920

Samsung Galaxy Note 2 επειδη ειναι θηριο και μου αρεσουν οι μεγαλες οθονες!

 

Περαν αυτων μου αρεσαν τα HTC 8S/X. Καλες σχετικα τιμες. Δεν μας ειχε συνηθισει η HTC.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν γράφει πως στα 700+ σίγουρα βρίσκεις πολλά. Αλλά που είναι το λάθος για τις 4 ίντσες; Εμένα προσωπικά δεν μου έρχεται στο μυαλό κάποιο καλύτερο από το i5 για τις 4 ίντσες, εσύ ποιο έχεις να προτείνεις;(και υπόψιν, δεν θα έπαιρνα ποτέ λόγω τιμολογισης και λόγω ios) .

 

Δηλαδή η 4.3 είναι πολύ μεγαλύτερη ???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που το Note II είναι πρώτο και κανείς δεν το σχολιάζει,ενώ όλοι ασχολούνται με τις ενδο-wp8 διαμάχες:p.

 

Samsung Galaxy Note II μακράν: the most epic phone ever manufactured by the human mankind :D.

 

Οθονάρα 5,5 ιντσών, τετραπύρηνος επεξεργαστής, 2 GB's RAM, S-pen με φοβερό software να το υποστηρίζει, ατελείωτη μπαταρία: τί άλλο να ονειρευτεί κανείς? :D

 

Πολύ καλό που καταβαθρώνεται το iPhone 5.Η αγορα φαίνεται να αλλάζει:).

 

 

Evil Apple SHALL and WILL be destroyed by Android.

 

:D

Samsung Galaxy Note Edge :love: & Samsung Galaxy Note II

 

http://voithostyrempora2.blogspot.com/2013/02/this-is-how-its-done.html : This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Link to comment
Share on other sites

Note II.

Νομίζω ότι είναι κάτι διαφορετικό από τα υπόλοιπα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...