Jump to content

To myphone.gr προτείνει: September's best


vlachaquito
 Κοινοποίηση

People's Choice  

850 members have voted

  1. 1. People's Choice

    • Nokia Lumia 820
      11
    • Nokia Lumia 920
      223
    • Samsung Note 2
      287
    • iPhone 5
      114
    • LG Optimus G
      51
    • Samsung Ativ S
      25
    • HTC 8S
      23
    • HTC 8X
      38
    • Motorola i/M
      38
    • Motorola Razr HD/Maxx HD
      40


Recommended Posts

Ειναι πολυ εύκολο να δοκιμασεις απο τον να συχτηρεις :lol:

Εγω πάντα είχα και έχω τις αμφιβολίες μου αλλα αποφάσισα να δώσω 100€ για ενα μεταχειρισμένο WP7.5 ώστε να δώ απο κοντα και να έχω άποψη. Διαφορετικα ειναι άδικο να το απορρίπτουμε.

Πήρα ενα LG Optimus 7 που εχει παρόμοια specs με το Nexus S που επίσης έχω.

Εκει θα γίνει μια πλήρης σύγκριση λειτουργικών σε χρηστικοτητα, ταχύτητα, smoothness, κλπ

Kαι εγώ αυτό είχα Κώστα.

Καταρχήν, δεν ξέρω αν το έχεις στα χέρια σου. Τύφλα να έχουν οι ναυαρχίδες των 600 ευρώ. Άριστη ποιότητα κατασκευής και πολύ καλό ακουστικό. Μειονεκτήματα το αυξημένο βάρος και η οθόνη (που εμένα δεν μου άρεσε, σαν ξεπλυμένη μου φαινόταν).

 

Θα δείς ότι το λειτουργικό είναι σούπερ smooth και αρκετά γρήγορο, παρά τα χαμηλά specs. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 216
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι πολυ εύκολο να δοκιμασεις απο τον να συχτηρεις :lol:

Εγω πάντα είχα και έχω τις αμφιβολίες μου αλλα αποφάσισα να δώσω 100€ για ενα μεταχειρισμένο WP7.5 ώστε να δώ απο κοντα και να έχω άποψη. Διαφορετικα ειναι άδικο να το απορρίπτουμε.

Πήρα ενα LG Optimus 7 που εχει παρόμοια specs με το Nexus S που επίσης έχω.

Εκει θα γίνει μια πλήρης σύγκριση λειτουργικών σε χρηστικοτητα, ταχύτητα, smoothness, κλπ

Ναι σωστός και πάλι! μεχρι το συγκεκριμένο version τα windows δεν με τρελάνανε. απο την άλλη...λόγω φυσης εργασιας δε σου λεω ότι είναι...4,5 αλλά πρωσοπικά αποριφτηκαν. Κώστα έχω εκφράσει τι θα πάρω οπώτε έτσι όπως το σκέφτομαι.... θα δώσω χρόνο και στην Νοκια να δω πως θα τα παει με το συγκεκριμένο λειτουργικο που πλεών και προτοτυπο είναι (στην 8 αναφέρομαι). μμμ άδικο γιατί φίλε? θέλω απλά να δοκιμάσω το νοτελι. την νέα(τώρα που θα κάνω την αγορά μου. Νεα ίσως άστοχο αλλά...ιδιαιτερα όριμο προιον σε μένα τουλαχιστον ετσι φαντάζει) αυτή κατηγορια phablet που χει βγάλει η sammy οπώτε.... άσε που δεν απορίπτω κάτι για κανέναν. όπως είδες και στο ποσταρισμα μου παραπάνω έγραψα, μακάρι να ναι όλα μια χαρά για τους επόμενους καταναλωτες της εταιρίας. υπάρχουν πολύ που το νοτελι το χαρακτηριζουν παντόφλα (είναι όντως)και για τα πρωσοπικα τους ζητούμενα απλα λόγω μέγεθους το αποριπτούν. Μακάρι λοιπόν να υπάρχουν εναλακτικες για όλους μας. και ναι μαζί σου επίσης. ΑΝ βγούνε καλλά...θα φα επιτέλους και το χαστούκι που τόσο ονειρευομαι (όπως και εσύ πιστεύω)και η μηλοεταιρια. Με δυο λειτουργικά καλά με 3 εταιρίες δυνατές (είπαμε και συμφωνω και σε αυτό υπάρχει fan club ΝΟΚΙΑ και είναι μεγάλο...αν λοιπόν παει καλλά είναι βεβαιο ότι θα ανακάμψει)ΝΟΚΙΑ-SAMMY-HTC το μήλο...θα ξυπνήσει! για όλους εμάς λοιπόν δε θα είναι απλά καλό αλλά τρικαλο!!!!:D
ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

καλά όλα αυτά για το wireless, αλλά γιατί το συζητάτε λες και η nokia στο δίνει πακέτο με το κινητό;(εκτός και αν ανέφερε πουθενά κάτι τέτοιο). ωραία που έχει τη δυνατότητα αυτή, αλλά πρόκειται για ένα feature που απαιτεί την αγορά ενός επιπλεόν εξαρτήματος (wireless charger), με το ανάλογο κόστος.

 

Το δινει πακετο με το 920. Δεν υπαρχει εξτρα κοστος.

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΡΘΡΑ..ΕΧΩ IPHONE4S.ΡΩΤΑΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ GALLAXYS2..ΑΝ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ?

Αν είχα το 4s (το έχει η γυναικα μου) θα έμενα εκει προς το παρρόν και δεν θα έπαιρνα τίποτα.

1 και το 4s δεν το πήρες...δωρεάν.Γιατί να τα σκάσεις λοιπόν πάλι?περίμενε και όταν δεν θα έχεις επιλογή και θα οδεύεις για αντικατάσταση...δες τι παιζει τότε. θα εκπλαγείς πιστεύω όπως και εγώ όπως και όλοι! Κάνε μια απόσβεση των χρημάτων σου ομως πριν. Μην ανυσηχεις....όχι το SII αλλά και το SIII η και το νοτελι που θα παρω σε κανένα χρόνο...κειμηλια δεν θα τα λες αλλά...

2 ειναι πολύ καλλό τηλέφωνο. Κατ εμέ...απο τις ποιο "δίκαιες"πρωτάσεις του μήλου(για να μην αρχίζω πάλι και το κράζω...απλά αναφέρω ότι κατ ουσία δεν έκανε ποτέ "δίκαιες" πρωτάσεις η μηλοεταιρια)

3 έχεις συνηθίσει την "μικρή" οθώνη αλλά και την ευκολία του ΙΟS.

4 Ποιότητα κατασκευής. είσαι αλλού....

ex-user of N9210i communicator,6210,8850, P800,GX10i, SL55,T610i, SX1,qtek2020,N95,3gs,Galaxy Note 2, lg g2 and ...6s plus
Link to comment
Share on other sites

Το δινει πακετο με το 920. Δεν υπαρχει εξτρα κοστος.

 

συγνώμη, αυτό δεν το ήξερα. αν ισχύει..καλή κίνηση.

υπάρχει κάποιο link; δεν το είδα πουθενά.

 

edit.

απ ότι βλέπω στη συσκευασία δεν περιλαμβάνεται.

τώρα αν το δίνει μαζί με τη αγορά....(χλωμό μου φαίνεται)

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη, αυτό δεν το ήξερα. αν ισχύει..καλή κίνηση.

υπάρχει κάποιο link; δεν το είδα πουθενά.

 

edit.

απ ότι βλέπω στη συσκευασία δεν περιλαμβάνεται.

τώρα αν το δίνει μαζί με τη αγορά....(χλωμό μου φαίνεται)

 

δεν δινουν φορτιστη μαζι

20$ δολαρια δεν ειναι πολλα και φορτιζεις 2 συσκευες

http://www.amazon.com/Energizer-Qi-Enabled-Position-Inductive-Charger/dp/B0041RRORA

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη, αυτό δεν το ήξερα. αν ισχύει..καλή κίνηση.

υπάρχει κάποιο link; δεν το είδα πουθενά.

 

edit.

απ ότι βλέπω στη συσκευασία δεν περιλαμβάνεται.

τώρα αν το δίνει μαζί με τη αγορά....(χλωμό μου φαίνεται)

 

Εχοντας διαβασει το original αρθρο την ημερομηνια παρουσιασης(οπου γινοταν διαχωρισμος με το 820 το οποιο πρεπει να φορεσει ειδικο καπακι για να εχει ασυρματη φορτιση) ειχα μεινι με την εντυπωση οτι το 920 θα το περιλαμβανε.

 

Με ενα γρηγορο ψαξιμο τωρα δε βρηκα αρθρο που να λεει οτι περιλαμβανεται στη συσκευασια ομως.

 

mea culpa.

 

Μιση δουλεια απο τη Nokia αν δεν τον περιλαμβανει, αφου η διαφορα απο κλασσικη charging base ειναι μικρη.

 

btw μενει να δουμε και ποσο γρηγορα φορτιζει η ασυρματη φορτιση... αν παιρνει παραπανω απο την ενσυρματη ειναι μειονεκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστός και πάλι! μεχρι το συγκεκριμένο version τα windows δεν με τρελάνανε. απο την άλλη...λόγω φυσης εργασιας δε σου λεω ότι είναι...4,5 αλλά πρωσοπικά αποριφτηκαν. Κώστα έχω εκφράσει τι θα πάρω οπώτε έτσι όπως το σκέφτομαι.... θα δώσω χρόνο και στην Νοκια να δω πως θα τα παει με το συγκεκριμένο λειτουργικο που πλεών και προτοτυπο είναι (στην 8 αναφέρομαι). μμμ άδικο γιατί φίλε? θέλω απλά να δοκιμάσω το νοτελι. την νέα(τώρα που θα κάνω την αγορά μου. Νεα ίσως άστοχο αλλά...ιδιαιτερα όριμο προιον σε μένα τουλαχιστον ετσι φαντάζει) αυτή κατηγορια phablet που χει βγάλει η sammy οπώτε.... άσε που δεν απορίπτω κάτι για κανέναν. όπως είδες και στο ποσταρισμα μου παραπάνω έγραψα, μακάρι να ναι όλα μια χαρά για τους επόμενους καταναλωτες της εταιρίας. υπάρχουν πολύ που το νοτελι το χαρακτηριζουν παντόφλα (είναι όντως)και για τα πρωσοπικα τους ζητούμενα απλα λόγω μέγεθους το αποριπτούν. Μακάρι λοιπόν να υπάρχουν εναλακτικες για όλους μας. και ναι μαζί σου επίσης. ΑΝ βγούνε καλλά...θα φα επιτέλους και το χαστούκι που τόσο ονειρευομαι (όπως και εσύ πιστεύω)και η μηλοεταιρια. Με δυο λειτουργικά καλά με 3 εταιρίες δυνατές (είπαμε και συμφωνω και σε αυτό υπάρχει fan club ΝΟΚΙΑ και είναι μεγάλο...αν λοιπόν παει καλλά είναι βεβαιο ότι θα ανακάμψει)ΝΟΚΙΑ-SAMMY-HTC το μήλο...θα ξυπνήσει! για όλους εμάς λοιπόν δε θα είναι απλά καλό αλλά τρικαλο!!!!:D

Αν σ αρέσει το android και σε βολεύει το μέγεθος, δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο. Η Samsung το εχει προσέξει ιδιαίτερα και ειναι γενναιόδωρη μαζι του στα specs γιατι την ενδιαφέρει πολυ αυτη η κατηγορία που ουσιαστικά παίζει μόνη της. Επίσης σε απαλλάσσει απο την αγορά tablet.

Εγω δεν το αποφάσισα ούτε στο 1 ούτε τώρα στο 2 γιατι έχω iPad και βρίσκομαι ελάχιστες ώρες εκτος γραφείου για να χρειαστω κάτι τόσο μεγάλο.

Θα το ευχαριστηθεις όσο δεν φαντάζεται.

 

Kαι εγώ αυτό είχα Κώστα.

Καταρχήν, δεν ξέρω αν το έχεις στα χέρια σου. Τύφλα να έχουν οι ναυαρχίδες των 600 ευρώ. Άριστη ποιότητα κατασκευής και πολύ καλό ακουστικό. Μειονεκτήματα το αυξημένο βάρος και η οθόνη (που εμένα δεν μου άρεσε, σαν ξεπλυμένη μου φαινόταν).

 

Θα δείς ότι το λειτουργικό είναι σούπερ smooth και αρκετά γρήγορο, παρά τα χαμηλά specs. :)

Γιάννη θα το έχω σε λίγες μέρες που θα έρθω Ελλάδα. Νομίζω ειναι η καλύτερη επιλογη για γνωριμία με τα WP. Ενω ειναι πιο γρήγορο απο τα αλλα, υστερει σε οθόνη και κάμερα. Δεν μ ενδιαφέρουν όμως αυτα. Το θέλω για συγκεκριμένο σκοπό. Επίσης ειναι ιδανικό για σύγκριση με το Nexus S.

 

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΡΘΡΑ..ΕΧΩ IPHONE4S.ΡΩΤΑΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ GALLAXYS2..ΑΝ ΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ?

Ούτε γι αστείο. Αν ηταν το 4 θα σου έλεγα οκ.

Αν πάλι εννοείς το Galaxy Siii και όχι το 2, εκει αλλάζει ειδικα αν θες οπωσδήποτε μεγάλη οθόνη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλά μειονέκτημα δεν είναι από τη στιγμή που στο δίνει σαν μια επιπλέον επιλογή/δυνατότητα. απλά ήθελα να πω οτι σαν χαρακτηριστικό, δεν μπορεί να συζητίεται ή να θεωρείται σαν out of the box χαρακτηριστικό όπως πχ η οθόνη με χρήση γαντιών , που είναι κάτι που θα δει κάποιος με το που πάρει τη συσκευή χωρίς κάτι επιπλέον.

τέλοσπαντων...θα ήταν ωραία κίνηση από τη nokia να το έδινε μαζί με το κινητό. θα χτύπαγε ωραία στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

καλά μειονέκτημα δεν είναι από τη στιγμή που στο δίνει σαν μια επιπλέον επιλογή/δυνατότητα. απλά ήθελα να πω οτι σαν χαρακτηριστικό, δεν μπορεί να συζητίεται ή να θεωρείται σαν out of the box χαρακτηριστικό όπως πχ η οθόνη με χρήση γαντιών , που είναι κάτι που θα δει κάποιος με το που πάρει τη συσκευή χωρίς κάτι επιπλέον.

τέλοσπαντων...θα ήταν ωραία κίνηση από τη nokia να το έδινε μαζί με το κινητό. θα χτύπαγε ωραία στον κόσμο.

 

Σωστός σε όλα.

Και εγώ είχα μείνει με την εντύπωση ότι ήταν στο πακέτο.:blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ρε παιδιά, τον Γενάρη του 12 ημουνα στη Νεα Υορκη, τι ρωτάτε !?!

Και που να το ξέρω, να μυρίσω τα νύχια μου; :p

Μπορεί να είχες πάει το 95. :lol:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στο 820 θελει αγορα και αλλου καπακιου :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακολούθησα το podcast του myphone σχετικά με τα νέα Lumia όπου ο Ηρακλής και τα αλλα παιδιά ηταν μάλλον απαισιόδοξοι για την πορεία τους.

Εγω πάλι πιστεύω οτι αν δεν τους κρεμάσει η MS με το λειτουργικο, θα πανε πολυ καλα.

Και το αιτιολογω.

Πλέον το 920 ειναι μέσα στην τρέχουσες τεχνολογικές εξελίξεις. Το οτι δεν εχει τετραπυρηνο δεν λέει τίποτα και το είδαμε στο iPhone 5 που παει σφαίρα.

Απο εκει και πέρα η δομή των WM δεν ειναι "ram οβορα" :), οπότε το 1gb ειναι αρκετό.

Σε οτι αφορα όλα τα υπόλοιπα μέρη της συσκευής ειναι ανώτερη όχι μόνο απο τον WP ανταγωνισμό.

Οθόνη, κάμερα, ηχεία, υλικα, όνομα σαφώς ξεχωρίζει.

Η τιμή ειναι ενα θέμα αλλα μόνο αν την κρίνουμε με βάση τις τωρινές πεσμένες τιμές των android συσκευών. Ο μέσος χρήστης που θα επισκεφτεί το κατάστημα του παροχου, το πλαίσιο κλπ δεν θα δει πλέον ενα μικρό τηλέφωνο με ξεπερασμένο specs, αλλα μια κορυφαία συσκευη που στέκεται άνετα δίπλα στα αλλα, ειναι πιο ποιοτική, ειναι ΝΟΚΙΑ.

Οπως είπαν και τα παιδιά στο podcast θα αρχίσουν να βλέπουν και στα κομπιούτερ τους την ίδια εικόνα σε λίγο καιρο. Πράγμα που θα παίξει τον ρόλο του. Και μην ξεχνάτε η αναβάθμιση στα PC θα κοστίζει μόνο 30$ όπως διάβασα και όχι 100 ευρώ όπως ηταν τα windows 7. Συνεπώς θα αναβαθμίσει πολύς κόσμος.

Εγω τα δουλεύω κάτι μήνες τώρα και μ αρέσουν αρκετα μπορω να πω, καθώς μεταβάλλονται μ ενα κλικ σε κλασσικά win 7.

 

Οπως έγραψα και αλλού, αυτο που δεν θα παει και τόσο καλα ειναι το 820 γιατι θα το φάνε τα HTC και Samsung που 1-2 μήνες μετα την κυκλοφορία τους θα ειναι πολυ φθηνότερα και με ανώτερα specs.

 

Οπως είπα για μένα το μεγάλο ερωτηματικό ειναι το λειτουργικο. Αν δεν ειναι ευέλικτο, δεν μπορεις να εισαγεις εξαγεις πραγματα χωρις μεσολαβιση κομπιουτερ, δεν φθάνει το smooth. Ο κόσμος εχει αρχίσει να κουράζεται ηδη απο το iOS. Δεν χώρα ενα ακόμα λειτουργικο με περιορισμούς σε βασικά πράγματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

το καινουριο xperia t έχει κάποια χαρακτηριστικά που βάζει κάτω πολλά κινητά από τη συγκεκριμένη ψηφοφορία. τώρα με τους μεγάλους, θα γινόταν μεγάλη κόντρα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...