Jump to content

To myphone.gr προτείνει: September's best


vlachaquito
 Κοινοποίηση

People's Choice  

850 members have voted

  1. 1. People's Choice

    • Nokia Lumia 820
      11
    • Nokia Lumia 920
      223
    • Samsung Note 2
      287
    • iPhone 5
      114
    • LG Optimus G
      51
    • Samsung Ativ S
      25
    • HTC 8S
      23
    • HTC 8X
      38
    • Motorola i/M
      38
    • Motorola Razr HD/Maxx HD
      40


Recommended Posts

ποιος θα το περιμενε παντως... το lumia 920 δευτερο σε ενα android-οκρατουμενο forum (απο αποψη χρηστων, οχι της ομαδας του site). μακαρι να τα παει καλα και εμπορικα

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 216
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιος θα το περιμενε παντως... το lumia 920 δευτερο σε ενα android-οκρατουμενο forum (απο αποψη χρηστων, οχι της ομαδας του site). μακαρι να τα παει καλα και εμπορικα

 

Δεν ξέρω αν θα πάει καλά(μακάρι) πάντως δεν είναι κριτήριο το poll αυτό αλλιώς το iphone δεν θα πούλαγε :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα πάει καλά(μακάρι) πάντως δεν είναι κριτήριο το poll αυτό αλλιώς το iphone δεν θα πούλαγε :p

 

και λιγοτερα να πουλησει απο το 4s, η αππλε θα βγαλει ανακοινωση οτι οι πωλησεις εσπασαν καθε ρεκορ ;) Εδω βγηκε ανακοινωση οτι εξαντληθηκαν οι προπαραγγελιες :lol: (δε θελει πολυ μυαλο...)

Link to comment
Share on other sites

Αν διάλεγα ναυαρχίδα wp θα πήγαινα στο Ativ. Έχει ραδιόφωνο (απ ο,τι διαβασα στο gsm) +micro sd. Σημαντικά για μένα.

 

Η επιλογή μου όμως είναι Note 2. Θα κυνηγήσω το Note 3 όταν βγει και θα θέλω καινούργιο κινητό. :happy:

 

ΥΓ. Glove mode θα έχει πλέον με την αναβάθμιση σε ics και το Sole των 250 ευρώ. :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θα πάει καλά(μακάρι) πάντως δεν είναι κριτήριο το poll αυτό αλλιώς το iphone δεν θα πούλαγε :p

 

προφανως και δεν ειναι κριτηριο... ειναι ομως κι αυτο μια σφυγμομετρηση

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι τα Note είναι μια κατηγορία μόνα τους και δεν έχει νόημα η σύγκρισή τους με τα "κανονικά" κινητά καθώς οι ανάγκες αυτών που τα προτιμούν είναι διαφορετικές.

 

Για μένα το Note II είναι η κορυφαία πρόταση του Σεπτεμβρίου, αυτό ψήφισα κιόλας αλλά στην κατηγορία των "normal" κινητών η ψήφος μου πάει στο 920 που -για μένα τουλάχιστον- ως συνολική παρουσίαση είναι πολύ πιο εντυπωσιακό απ' όλα τα υπόλοιπα.

 

LG -παρότι κάτοχος του 4X HD- δεν ψηφίζω για δύο λόγους:

α) Η LG έχει ακόμα να αποδείξει πως υποστηρίζει τις συσκευές της.

β) Στα android -και με εξαίρεση τα Note I, II που είναι μια κατηγορία μόνα τους- όλα τα άλλα έχουν μπλεχτεί σε ένα πόλεμο specs που παρέχει μεν το whoa factor αλλά όχι *ουσιώδεις* διαφορές.

 

Έχοντας λοιπόν υπόψη τα παραπάνω, η τρίτη μου επιλογή είναι το iPhone5 αλλά δύο μήνες αργότερα αφού θα έχει στρώσει η γραμμή παραγωγής.

 

Μ' αρέσει πολύ και το Ativ αλλά στην κατηγορία του -w8- έρχεται μετά το 920.

Edited by menes
Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

920 δαγκωτό από μένα.

Πάντως σε θέμα απόδοσης - τιμής, από τα WP 8, έχω την εντύπωση ότι καλύτερο είναι το 920. Μόνο έκδοση στα 32 gb να έιχανε τα άλλα, η τιμή θα ανέβαινε στην ξεφτίλα καμιά 60αριά ευρώ (για να μην πω και παραπάνω) οπότε στα ίδια λεφτά θα ερχότανε με τα 8Χ και ativ S. Χώρια στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά που κερδίζει κατά κράτος άρα απόδοση - τιμή = 920

Για να μην πω ότι γενικότερα έχει την καλύτερη τιμή απ όλα γι αυτά που προσφέρει σαν hardware.

Το μόνο μειονέκτημα που έχει είναι το βάρος του.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

και λιγοτερα να πουλησει απο το 4s, η αππλε θα βγαλει ανακοινωση οτι οι πωλησεις εσπασαν καθε ρεκορ ;) Εδω βγηκε ανακοινωση οτι εξαντληθηκαν οι προπαραγγελιες :lol: (δε θελει πολυ μυαλο...)

Πολύ Λιακοπουλο βλέπεις....

Τα νούμερα πωλησεων τα επιβεβαιώνουν εταιρίες οπως IDC, Gartner, etc.

Αλλά οχι, δεν ξέρουν αυτες, και ευτυχώς που μας ανοίγεις τα ματια.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ Λιακοπουλο βλέπεις....

Τα νούμερα πωλησεων τα επιβεβαιώνουν εταιρίες οπως IDC, Gartner, etc.

Αλλά οχι, δεν ξέρουν αυτες, και ευτυχώς που μας ανοίγεις τα ματια.

 

και πιστευεις οτι αυτα τα νουμερα δεν τους τα δινει η αππλε;

 

θελω να δω εκπροσωπο IDC, Gartner, ect. στο τελευταιο χωριο της χωρας, να ελεγχουν αποδειξεις πωλησεων iPhone...

Link to comment
Share on other sites

βαση λογικης θα πρεπε να ψηφισω το lg.ομως δεν το ψηφισα λογω εταιρειας.

ολα τα υπολοιπα μου προκαλουν αδιαφορια περα απο το HTC 8X

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ένα καλό κινητό, ευτυχώς για την τσέπη μου ....

Αν έψαχνα για κινητό όμως, θα κοίταζα σίγουρα RAZR MAXX ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Εδω που τα λεμε, και το milestone 165 γραμ. ειναι, αλλα δεν χαλασε κανεναν.;)

 

το lumia 920/820 μπορεί να είναι όμορφα ,καλές οθόνες-κάμερες δε ξέρω τι άλλο αλλά το βάρος είναι υπερβολικό!!!

 

Πάντως εμένα ποτέ δεν με πείραξε το βάρος στο milestone.. Ασπροπρόσωπο με έβγαζε και τα υλικά και το βάρος απέπνεε στιβαρότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ψηφισα το Lumia 920 διοτι στην κατηγορια του ειναι μια χαρα τηλεφωνο με ενδιαφεροντα χαρακτηριστικα/ντιζαιν και ενα λειτουργικο που νε μεν μου ειναι παντελως αγνωστο αλλα μου αρεσουν οι προκλησεις.

Στο χερι της MS/Νοκια ειναι να με κρατησουν και εδω θα ημαστε στην επομενη σειρα Lumia η οπως αλλιως λεγεται.:D

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

και πιστευεις οτι αυτα τα νουμερα δεν τους τα δινει η αππλε;

 

θελω να δω εκπροσωπο IDC, Gartner, ect. στο τελευταιο χωριο της χωρας, να ελεγχουν αποδειξεις πωλησεων iPhone...

 

φιλε μου αυτα τα νουμερα ειναι περα για περα αληθινα. εδω δεν παιζουμε με παντοπωλεια της γειτονιας, αλλα με κολοσσους που παιζουν στα χρηματιστηρια. Δεν μπορεις να πεις ψεμματα, γιατι μετα θα εχεις αλλα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και λόγω επαγγέλματος (Προγραμματιστής) έχω "ξεχάσει" να γράφω και κατ' επέκταση πένες και χειρόγραφα δεν με ενδιαφέρουν, ομολογώ ότι το Samsung Note 2 είναι απολύτως κορυφαίο στα χαρακτηριστικά του!! Και μόνο για την οθόνη του και για την ταχύτητα επεξεργασίας του, με γοητεύει!! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριζω το note 2 απο τις παραπανω προτασεις.Θα εβαζα και το razr hd αλλα προς το παρον ειναι μονο για αμερικη.

Οσο για το vs 920 με ativ καλυτερα να τα δουμε απο κοντα πριν βγαλουμε και αποφαση οτι το 920 ειναι καλυτερο.Αν το δουμε "ψυχρα", το ativ εχει μεγαλυτερη οθονη,μεγαλυτερη μπαταρια,υπαρξη fm radio,υποδοχη καρτας μνημης και ειναι πολυ ελαφρυτερο.Επισης για το vs οθονων δειτε τις πρωτα απο κοντα και μετα βγαζετε και νικητη.Επειδη η νοκια εβγαλε ενα πιασαρικο τιτλο και τον πασαρει για την οθονη δε τσιμπαω οτι ειναι και καλυτερη.Δεν συμπαθησα καθολου τη νεα σειρα lumia.Η νοκια ετσι κι αλλιως με εχει χασει εδω και πολυ καιρο για πολλους λογους.Αν πηγαινα για wp θα επελεγα 8x.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η 4.3 είναι πολύ μεγαλύτερη ???:confused:

.......Ό,τι να 'ναι!!!

 

 

 

Πολύ καλό που καταβαθρώνεται το iPhone 5.Η αγορα φαίνεται να αλλάζει:)

 

Αυτό το ακούω κάθε φορά που βγαίνει το νέο iPhone. Έχουμε το κακό συνήθειο να κρίνουμε εξ'ιδίων τα αλλότρια.

Το ότι "βγήκε" ένα αποτέλεσμα σε ένα poll εξειδικευμένου μάλιστα site, δεν δείχνει απολύτως τίποτα για τις πωλήσεις που θα κάνει το iPhone.

Μπορεί να μην κάνει, αλλά το αποτέλεσμα του poll δεν είναι κριτήριο, ούτε καν δείγμα.

 

Εγώ είμαι ευχαριστημένος από το Lumia 710 και ψήφισα εύκολα το 920. Πανέμορφο και ελπίζω τα WP8 να είναι πραγματικά καλά.

Ούτε κι εγώ συμφωνώ με τη λογική του συντάκτη σύμφωνα με την οποία το απορρίπτει. Έχει δώσει όλο το βάρος στο... βάρος, ενός κατά τα άλλα εκπληκτικού (στα χαρτιά) τηλεφώνου.

Edited by tolman
Link to comment
Share on other sites

Θα επέλεγα Note 2 αν δεν είχε android... Γι αυτό ψηφίζω Nokia 920 επειδή μόνο τον ντόρο που έχει προκαλέσει το αξίζει με το παραπάνω..
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτα τα νουμερα ειναι περα για περα αληθινα. εδω δεν παιζουμε με παντοπωλεια της γειτονιας, αλλα με κολοσσους που παιζουν στα χρηματιστηρια. Δεν μπορεις να πεις ψεμματα, γιατι μετα θα εχεις αλλα προβληματα.

 

το ξερω, απλα η apple δε πιστευω να τη 'πιανει' κανενας ελεγχος...

Link to comment
Share on other sites

Note II και ξερό ψωμί.

 

Παρασαγκας η καλυτερη, πληρέστερη πρόταση του Σεπτέμβρη.

 

Στο χώρο των WP αν έπρεπε να διαλέξω κάτι θα πήγαινα μεταξύ 820 και Ativ-S. Το 920 πολύ ωραίο αλλά βαρίδυ κατά τη γνώμη μου.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Με την προϋπόθεση να υπήρχαν τα μπικικίνια...

 

motorola razr i.

Ευτυχώς δεν υπάρχουν τώρα, για να καταλήξω αργότερα σε: asus padfone 2 ή blackberry L.

 

ευχαριστώ.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να ψηφίσουμε με βασικό κριτήριο την τιμη;
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ψήφισα κανένα :D

Μυρογιαλουρος καμία λύση δεν ειναι ολοκληρωμένη πλην του Note το οποίο όμως δεν ανήκει σ αυτη την κατηγορία και δεν μπορω να το ψηφίσω.

 

Στην παρούσα φάση κάθε ένα εκτος απο το καλο συνοδεύεται απο ένα μεγάλο αλλά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

note 2.τί να λέμε τώρα; υπέρπληρες σαν συσκευή. και μα μια λέξη τούμπανο σε όλα του. μπράβο στην samsung που δεν μας ξενέρωσε με την συνέχεια του note.

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...