Jump to content

[iOS 6] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα,

 

με το jailbreak γίνεται και unlock το iphone 5 ios 6 ή όχι?

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά καλησπέρα,

 

με το jailbreak γίνεται και unlock το iphone 5 ios 6 ή όχι?

 

Οχι δεν γινεται unlock! Μονο jailbreak!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω κανει jailbreak στο ios 6.1 και θελω να το βγαλω ποια ειναι σωστη διαδικασια; ευχαριστω!

 

Γιατι θελεις να το βγαλεις δεν εισαι ευχαριστημενος? η σου δημιουργει προβληματα?

απλα για να ξερω ετοιμαζωμε να το κανω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με το unlock σε iPhone 5.

 

Το κινητό είναι από Αμερική και με Ελληνική sim δεν λειτουργεί..Συνεπώς πρέπει να γίνει ξεκλείδωμα.

Υπάρχει κάποιος που να το έχει κάνει?

Από μια αναζήτηση βρήκα ότι υπάρχει η R-SIM 7+ που ξεκλειδώνει το 5ρι με iOS 6.1.x αλλά και κάποια προγράμματα που λένε ότι κάνουν το ίδιο.

Στο ebay ρώτησα έναν πωλητή σχετικά με την R-SIM και μου είπε ότι θα μπορεί να ξεκλειδώσει το κινητό μου για να δουλέψει στην Ελλάδα, αλλά να λειτουργεί σωστά και το 3G.

Με τα επί πληρωμή προγράμματα δεν ξέρω τι παίζει, έχει κάποιος εμπειρία?

 

Ευχαριστώ! :)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με το unlock σε iPhone 5.

 

Το κινητό είναι από Αμερική και με Ελληνική sim δεν λειτουργεί..Συνεπώς πρέπει να γίνει ξεκλείδωμα.

Υπάρχει κάποιος που να το έχει κάνει?

Από μια αναζήτηση βρήκα ότι υπάρχει η R-SIM 7+ που ξεκλειδώνει το 5ρι με iOS 6.1.x αλλά και κάποια προγράμματα που λένε ότι κάνουν το ίδιο.

Στο ebay ρώτησα έναν πωλητή σχετικά με την R-SIM και μου είπε ότι θα μπορεί να ξεκλειδώσει το κινητό μου για να δουλέψει στην Ελλάδα, αλλά να λειτουργεί σωστά και το 3G.

Με τα επί πληρωμή προγράμματα δεν ξέρω τι παίζει, έχει κάποιος εμπειρία?

 

Ευχαριστώ! :)

 

Αρχικα πες μας σε ποιο δικτυο ειναι κλειδωμενο το κινητο!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αρχικα πες μας σε ποιο δικτυο ειναι κλειδωμενο το κινητο!

Αυτό δεν το γνωρίζω δυστυχώς γιατί δεν είναι δικό μου.. Είναι απαραίτητο να το ξέρουμε?

Θα ρωτήσω πάντως να μάθω που είναι κλειδωμένο..

 

Η συσκευή πάντως είναι Α1429 που όπως λέει η Apple είναι και για GSM. επίσης το κουτί από κάτω γράφει "Approved in all EU countries" αλλά με sim της cosmote που δοκίμασα δεν παίζει..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το γνωρίζω δυστυχώς γιατί δεν είναι δικό μου.. Είναι απαραίτητο να το ξέρουμε?

Θα ρωτήσω πάντως να μάθω που είναι κλειδωμένο..

 

Η συσκευή πάντως είναι Α1429 που όπως λέει η Apple είναι και για GSM. επίσης το κουτί από κάτω γράφει "Approved in all EU countries" αλλά με sim της cosmote που δοκίμασα δεν παίζει..

 

Ναι πρεπει οπωσδήποτε να γνωρίζεις σε ποιον παροχο είναι κλειδωμένο το κινητό διαφορετικά δεν μπορείς να το ξεκλειδώσει σωστα και μόνιμα! Αυτές οι καρτες που βρήκε ςείναι μια πολύ κακή λύση μιας και πρεπει να μην αναβαθμίζεις το κινητό σου προκειμενου να λειτουργουν! Ενω μπορεις με ενα σχετικα μικρο αντίτιμο ανάλογα με τον πάροχο να το ξεκλειδώσεις επισημα, όπως θα ηταν ενα ελληνικό τηλέφωνο!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ναι πρεπει οπωσδήποτε να γνωρίζεις σε ποιον παροχο είναι κλειδωμένο το κινητό διαφορετικά δεν μπορείς να το ξεκλειδώσει σωστα και μόνιμα! Αυτές οι καρτες που βρήκε ςείναι μια πολύ κακή λύση μιας και πρεπει να μην αναβαθμίζεις το κινητό σου προκειμενου να λειτουργουν! Ενω μπορεις με ενα σχετικα μικρο αντίτιμο ανάλογα με τον πάροχο να το ξεκλειδώσεις επισημα, όπως θα ηταν ενα ελληνικό τηλέφωνο!

Κατάλαβα.. Θα ρωτήσω να μάθω σε ποιον πάροχο είναι λοιπόν..

Και τα προγράμματα ίδια λειτουργία με τις sim κάνουν? δεν μπορεί να αναβαθμιστεί η συσκευή?

πχ αυτό: http://howtounlockiphone.com/ ή αυτό: http://automaticiphoneunlockers.com/, γιατί αν δουλεύει, λόγω του ότι υπάρχουν 2 ίδια iphone που θέλουν ξεκλείδωμα νομίζω συμφέρει καλύτερα από θέμα τιμής..

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.. Θα ρωτήσω να μάθω σε ποιον πάροχο είναι λοιπόν..

Και τα προγράμματα ίδια λειτουργία με τις sim κάνουν? δεν μπορεί να αναβαθμιστεί η συσκευή?

πχ αυτό: http://howtounlockiphone.com/ ή αυτό: http://automaticiphoneunlockers.com/, γιατί αν δουλεύει, λόγω του ότι υπάρχουν 2 ίδια iphone που θέλουν ξεκλείδωμα νομίζω συμφέρει καλύτερα από θέμα τιμής..

 

Ιστοσελίδες τέτοιου τύπου είναι απλα απάτες! Δεν θα τις εμπιστευομουν με τιποτα! Καλυτερα να τις αποφύγεις αυτό που θες ονομάζεται imei unlock και είναι ο μοναδικος σωστός τροπος να ξεκλειδώσεις το κινητό σου!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Ιστοσελίδες τέτοιου τύπου είναι απλα απάτες! Δεν θα τις εμπιστευομουν με τιποτα! Καλυτερα να τις αποφύγεις αυτό που θες ονομάζεται imei unlock και είναι ο μοναδικος σωστός τροπος να ξεκλειδώσεις το κινητό σου!

και εγώ έτσι πιστεύω, γι αυτό είπα να ρωτήσω κ εδώ επειδή δεν ξέρω ακριβώς τι γίνεται με τα iPhone κ τα unlock.. σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!:)

http://i1221.photobucket.com/albums/dd471/m_RS/myStuff/FordTEAMRS-2.png?t=1304075987
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά που έχω Orange lock iphone 5 ξέρει κανένας πως ακριβώς μπορώ να το κάνω?
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα Jb σε 6.1.2.Πως μπορω να το αφαιρεσω;Κανοντας factory reset;H δεν αρκει;Χρειαζεται κατι αλλο;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εκανα Jb σε 6.1.2.Πως μπορω να το αφαιρεσω;Κανοντας factory reset;H δεν αρκει;Χρειαζεται κατι αλλο;

Ξαναπέρασε πάλι το original Firmware...

Νομίζω κι όλας ότι αν τρέξεις πάλι τον installer σου λέει για να στο αφαιρέσει...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

Εκανα Jb σε 6.1.2.Πως μπορω να το αφαιρεσω;Κανοντας factory reset;H δεν αρκει;Χρειαζεται κατι αλλο;

 

μονο με restore απο itunes

αν κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων σε jailbroken συσκευή, θα κολλήσει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά καμία ιδέα για το πως θα κάνω unlock από orange???
myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

μονο με restore απο itunes

αν κάνεις επαναφορά ρυθμίσεων σε jailbroken συσκευή, θα κολλήσει το τηλέφωνο.

 

Είσαι σίγουρος ότι ισχύει αυτο??

Link to comment
Share on other sites

ναι είμαι 100%

 

Σε ρωτάω γιατί στην 5.0.1 αν θυμάμαι σωστά είχα κάνει επαναφορά και δεν είχε πρόβλημα. Βέβαια πάει καιρός και μπορεί να κάνω και λάθος αλλά δεν θυμάμαι και κάπου να είχα διαβάσει ότι δεν πρέπει να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτάω γιατί στην 5.0.1 αν θυμάμαι σωστά είχα κάνει επαναφορά και δεν είχε πρόβλημα. Βέβαια πάει καιρός και μπορεί να κάνω και λάθος αλλά δεν θυμάμαι και κάπου να είχα διαβάσει ότι δεν πρέπει να γίνεται.

 

Κάμε ένα backup και δοκίμασε να το κάνεις να σιγουρευτείς κι εσύ φίλε , δεν γίνεται θα κολήσει απλά και θα περιμένεις χωρίς κανένα αποτέλεσμα .

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ που ξαναρωταω παιδιά αλλά υπάρχει κάποια πρόσφατη ενημέρωση σχετικά με jailbreak και unlock για ios 6.0.1.,6.1. - 6.1.3.

 

Εγώ ενδιαφέρομαι κυρίως για unlock από orange ch... βρήκα μόνο αυτό http://www.ihomeservice.gr/ δεν έχει ακόμα για orange ch... αλλά... έχετε καμία καλύτερη πρόταση???

 

επίσηε με το jailbreak τι γίνεται τώρα, έχει βγει και ultrasnow jailbreak για το 6.1? για το 6.1.3 κανένα ακόμα?

myPhones: Ericsson GF768, SE k700i, Sharp V902, sharp V903, Qtek S200, Motorola V3, SE P910i, Nokia 8800 sirocco, SE k810, Sharp 770SH, Nokia N95, Samsung U900 soul, LG kU990 viewty, SE W910, Nokia 5000, Samsung innov8, Apple iphone 3GS, Nokia N82, HTC wildfire, Blackberry bold 9700, Nokia C3-01, Apple iphone 4 16gb, Apple iphone 5 16gb...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για ξεκλείδωμα δες εδώ... http://www.officialiphoneunlock.co.uk/el/iphone_unlock.php

 

Για jailbreak αν είσαι σε 6.1.3 θα χρειαστεί να περιμένεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μπορεις να μας πεις τη διαδικασια;

 

Το βρηκα. Ακου, κατεβαζεις το παιχνιδι που θες για iphone σε ipa file (π.χ avpevolution.ipa) μετα συνδεεις το iphone με το pc σου ανοιγεις itunes πατας στο παιχνιδι που κατεβασες αριστερο click και μετα συγχρονισμο μεσω itunes και εισαι μια χαρα..πρεπει απλα να εχεις το appsync στο κινητο σου...

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κατεβάσω και μετά από λίγο μου βγάζει ένα μήνυμα may sources changed και κάτι άλλο και μετά πατάει μόνος του pause και όταν το πατάω να συνεχίσει μου κάνει το ίδιο πράγμα.Καμία ιδέα κάποιος;Επίσης το ίδιο παθαίνω με το AppCake, κάποια στίγμη πατάει μόνο του pause και μετά μου λέει file host may download και μου βγαίνει από το downloading.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε ολους.

ειμαι νεος κατοχος iphone 4 (μεταχειρισμενο χωρις εγγύηση) με έκδοση 6.1.3

Θα ηθελα αν μπορει καποιος να με βοηθησει, να μου πει αν υπαρχει δυνατοτητα να κανω gb στην συσκευη με αυτη την εκδοση και αν ναι τον τροπο. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε ολους.

ειμαι νεος κατοχος iphone 4 (μεταχειρισμενο χωρις εγγύηση) με έκδοση 6.1.3

Θα ηθελα αν μπορει καποιος να με βοηθησει, να μου πει αν υπαρχει δυνατοτητα να κανω gb στην συσκευη με αυτη την εκδοση και αν ναι τον τροπο. ευχαριστω

 

Οχι δεν υπαρχει και μαλλον τουλαχιστον για την 6.1.3 δεν θα υπαρξει ποτε! Οι hacker εχουν ηδη βρει τροπο για να κανουν εκ νεου jailbreak αλλα θα περιμενουν την 7.0 ισως και την 7.1 για να βγαλουν το επομενο jailbreak! Οσο για το ποτε βγαινει η 7.0 ουδεις δεν γνωριζει!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...