Jump to content

[iOS 6] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone - iPad


galanoss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά, έχει παρακολουθήσει κανείς το εξής ... όταν είναι ανοιχτό το wifi η Ram πέφτει σιγα σιγά χωρίς κανένα application ανοιχτό. Επίσης γιατί έχω την εντύπωση ότι το vshare είναι Κινέζικο και υπάρχει η πιθανότητα για εγκατάσταση spyware ;;:ninja:

 

επίσης το SBS settings είναι προβληματικό σε εσάς;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα , έχετε παρατηρήσει μια μείωση διάρκειας μπαταρίας μετά το jailbreak σε iPhone 4s ?

Στο δικό μου παρατηρώ μια αισθητή μπορώ να πω σε σχέση με πριν περίπου 20-25 % .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το 4s jb στην 5.1.1 τι καάνω για να πάω στην 6.1 και ακόμα κάτι εφαρμογές που έχω από instalous τι γίνονται???
Link to comment
Share on other sites

Kοινως για εμας που εχουμε να ασχοληθουμε κανα 6μηνο με jb. Ιnstallous πεθανε, ζητω το cake ?? Προσπαθουσα χθες μια ωρα να περασω hackulo.us αλλα ματαια. Ας μας ριξει καποιος τα φωτα του. ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι και εγώ . έκανα χθες jb σε i-phone 4

με 6.1.1 . βγήκε κανονικά το cydia και πέρασα τις

γνωστές πηγές . κατεβασα μετά το ipastore , hipstore

οταν πάω να κατεβάσω κάποια εφαρμογή από το

hipstore ξεκινάει να κατέβει και όταν ολοκληρώνετε

πάει να κάνει install βγάζει μύνημα

" rooms +duypvt.ipa is not a valid ipa file. γιατί βγάζει

αυτό το μύνημα? το απεγκατέστησα και το ξαναεγκατέστησα

το hipstore αλλά τίποτα . επίσης δεν μπορεί να πατηθεί ο

διακόπτης i-phone . γιατί το κάνει αυτό ? πρέπει να κατεβάσω

κάποια εφαρμογή από το cydia ώστε να μπορέσω να κατεβάσω

από το hipstore ? υπάρχει λύση ?

Edited by gkionis

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου κάνει άλλο κουλό...

Ό,τι εφαρμογή και να πάω να περάσω από το cydia πάντα μου αφαιρεί στο τέλος το AppCake... δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

Mobile : iPhone 12 ProMax 256GB Pacific Blue / iOS 14.2 (A2411)
Provider : Vodafone GR Giga Unlimited Ultra
===
Tablet : iPad  Pro 5th Gen 12.9" Wi-Fi/LTE 2021 256GB: iOS 15.2.1

Link to comment
Share on other sites

πάντως απο 4.0.x σε 6.1 έχω προσέξει το εξής... η μνήμη του 3GS όταν το κινητό δεν τρέχει τίποτα απο εφαρμογές παίζει γύρω στα 62-70mb ενώ πριν ήταν τουλάχιστον 110-120mb free. Δε καταλαβαίνω, αυτό τώρα είναι σωστό memory utilization προκειμένου να τρέχει πιο σωστά ή υπάρχει κάποιο memory leak; Πάντως γενικότερα όταν ανοίγω εφαργμογές, δεσμευει και ελευθερώνει μνήμη απο μόνο του. Στην έκδοση 4.0.x δεν το έκανε τόσο έντονα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κ στο 4.

Λιγοτερη ελευθερη μνημη σε standby απο 5.1.1 αλλα πιο smooth springboard και οταν ανοιγεις εφαρμογη ελευθερωνει περισσοτερα mb απο πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κανείς δικό του theme χωρίς να χρησιμοποιησει τo winterboard? Δηλαδή να μπει και να αλλάξει ο ίδιος μέσω SSH τα icons, backgrounds κλπ. Απόσο έχω καταλάβει το winterboard κάνει το iphone να σέρνεται καθώς επιβαρύνει το springboard αρκετα. Για να έχουμε optimal ταχύτητες θα πρέπει να το κάνουμε δυστυχώς με το χέρι. Έχει υπόψη του κανένας κάποιον guide γι'αυτο το σκοπο;
Link to comment
Share on other sites

Κατηργησα τα sbsettings και εβαλα ncsettings... [ATTACH]29941[/ATTACH]

Μπορείς να βάλεις άλλες λειτουργίες? Airplane mode, light dimmer κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις άλλες λειτουργίες? Airplane mode, light dimmer κτλ?

 

Μπορεις να βαλεις μεχρι 5 λειτουργιες να φαινονται, και ναι εχει τα παντα(το airplane mode ειναι το οχι στις επιλογες)

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει ο καιρος.

διαβασα οτι η εκδοση 1.1 του evasion διορθωνει καποιο bug που δεν αφηνει τον καιρο να ανοιξει.

κατεβασα σημερα σημερα την εκδοση 1.2 και πηγα να την περασω αλλα μου λεει οτι εφοσον ειναι ηδη j/b η συσκευη δεν συνισταται να ξαναπεραστει.

απο την αλλη στο cydia το evasion untethered ειναι στην εκδοση 0.3-1 και δεν μου βγαζει κατι νεωτερο.

καμμια ιδεα ;;;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει ο καιρος.

διαβασα οτι η εκδοση 1.1 του evasion διορθωνει καποιο bug που δεν αφηνει τον καιρο να ανοιξει.

κατεβασα σημερα σημερα την εκδοση 1.2 και πηγα να την περασω αλλα μου λεει οτι εφοσον ειναι ηδη j/b η συσκευη δεν συνισταται να ξαναπεραστει.

απο την αλλη στο cydia το evasion untethered ειναι στην εκδοση 0.3-1 και δεν μου βγαζει κατι νεωτερο.

καμμια ιδεα ;;;

 

έχεις βάλει το appsync; αν ναι, βγαλτο

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει ο καιρος.

διαβασα οτι η εκδοση 1.1 του evasion διορθωνει καποιο bug που δεν αφηνει τον καιρο να ανοιξει.

κατεβασα σημερα σημερα την εκδοση 1.2 και πηγα να την περασω αλλα μου λεει οτι εφοσον ειναι ηδη j/b η συσκευη δεν συνισταται να ξαναπεραστει.

απο την αλλη στο cydia το evasion untethered ειναι στην εκδοση 0.3-1 και δεν μου βγαζει κατι νεωτερο.

καμμια ιδεα ;;;

 

σβήσε με SSH

 

var->mobile->Library->Caches

 

APPLE.MOBILE.INSTALLATION.PLIST + COM.APPLE.LAUNCHSERVICES-045.CSSTORE and rr;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

σβήσε με SSH

 

var->mobile->Library->Caches

 

APPLE.MOBILE.INSTALLATION.PLIST + COM.APPLE.LAUNCHSERVICES-045.CSSTORE and rr;)

 

Μπορω να μπω απο το ifile και να το σβησω ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

έχεις βάλει το appsync; αν ναι, βγαλτο

 

Δεν αλλαξε τιποτα ουτε που το ενγαλα ουτε που το ξαναεβαλα.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να μπω απο το ifile και να το σβησω ;

 

 

Βασικά ρε mate δοκίμασε νομίζω ναι:wacko: αλλα το στάνταρ είναι από SSH:) 2 files είναι .. και μετά restart και περιμένεις 3-4 λεπτά και φτιάχνουνε τα εικονίδια και είσαι ok;)

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Βασικά ρε mate δοκίμασε νομίζω ναι:wacko: αλλα το στάνταρ είναι από SSH:) 2 files είναι .. και μετά restart και περιμένεις 3-4 λεπτά και φτιάχνουνε τα εικονίδια και είσαι ok;)

 

Τα εσβησα , επανεκιννηση αλλα δεν ειδα καμμια διαφορα. Επισης τα αρχεια αυτα επαναδημιουργουνται με την εκκινηση.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα εδω και ενα 2ωρο..πηγα να κανω ενημερωση μεσω cytia και το τηλ ναι μεν εκανε την ενημερωση και μετα εκλησε....εχει στην οθονη το σημα τις αππλε αλλα μεχρι εκι δεν ανοιγει... μια βοηθεια τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ανοιγει ο καιρος.

διαβασα οτι η εκδοση 1.1 του evasion διορθωνει καποιο bug που δεν αφηνει τον καιρο να ανοιξει.

κατεβασα σημερα σημερα την εκδοση 1.2 και πηγα να την περασω αλλα μου λεει οτι εφοσον ειναι ηδη j/b η συσκευη δεν συνισταται να ξαναπεραστει.

απο την αλλη στο cydia το evasion untethered ειναι στην εκδοση 0.3-1 και δεν μου βγαζει κατι νεωτερο.

καμμια ιδεα ;;;

Κάνε τα εξής:

Well, if you have already Jailbroken your iDevice, you can search in Cydia for evasi0n 6.0-6.1 Untether and install the update from there. This is the suitable method for all those users who have already Jailbroken their devices and don’t want to use the Evasi0n Jailbreak tool

Έβαλα και εγώ την 6.1 και φυσικά αμέσως μετά έγινε jb. Παρατηρώ και εγώ μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας και λιγότερη ελεύθερη μνήμη. Επίσης μερικές φορές όταν πάω να απεγκαταστήσω μερικές εφαρμογές, κρασάρει το κινητό, κάνει reboot σε safe mode και μόνο μέσω itunes ή μέσα από το cydia μπορώ να απεγκαταστήσω οριστικά τα προγράμματα. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος αυτό!? Πριν με την 5.1.1 δεν το είχα δει.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι και εγώ . έκανα χθες jb σε i-phone 4

με 6.1.1 . βγήκε κανονικά το cydia και πέρασα τις

γνωστές πηγές . κατεβασα μετά το ipastore , hipstore

οταν πάω να κατεβάσω κάποια εφαρμογή από το

hipstore ξεκινάει να κατέβει και όταν ολοκληρώνετε

πάει να κάνει install βγάζει μύνημα

" rooms +duypvt.ipa is not a valid ipa file. γιατί βγάζει

αυτό το μύνημα? το απεγκατέστησα και το ξαναεγκατέστησα

το hipstore αλλά τίποτα . επίσης δεν μπορεί να πατηθεί ο

διακόπτης i-phone . γιατί το κάνει αυτό ? πρέπει να κατεβάσω

κάποια εφαρμογή από το cydia ώστε να μπορέσω να κατεβάσω

από το hipstore ? υπάρχει λύση ?

 

Καμια λυση σε αυτο που ανεφερα υπαρχει ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμια λυση σε αυτο που ανεφερα υπαρχει ?

Σίγουρα έχει κατέβει ολόκληρο!? Συνήθως αυτό το βγάζει όταν κατεβαίνει μερικώς.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έχει κατέβει ολόκληρο!? Συνήθως αυτό το βγάζει όταν κατεβαίνει μερικώς.

 

ναι κατέβασα επίτηδες μία μικρή εφαρμογή

και έβγαζε αυτό το μύνημα . και εγώ νόμισα

ότι δεν έχει κατέβει ολόκληρο . δεν μπορώ

καμία εφαρμογή να καταβάσω . το έσβησα

το ξαναπέρασα πάλι τα ίδια

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...