Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερετε στην Αθηνα καποιο τετοι καταστημα γενικης επισκευης σταθερων συσκευων.Ειχα παρει απο Θεσ/νικη της κορης μου το παρακατω (Tweety) και εχει χαλασει και δεν ξερω που μπορω να το φτιαξω.Ευχαριστω.

 

 

http://www.cartoonstore.net/cartoons_big/50000.jpg

 

Νομίζω ολές αυτές τισ συσκυές τισ εισάγει η ΤELCO.

κοίταξε αν αναγράφει κάπου αυτήντην μάρκα.

Αυτή η εταιρεία κάνε και επσκευές.

υποκατάστημα έχει αν θυμάμαι καλά στην οδό Γερανίου στην Ομόνοια και τα

κεντρικά της γραφεία ειναι στην Κωνσταντινουπόλεως στον κολονό απέναντι

απο τις κεντρικές αποθήκες του ταχυδρομείου ολης της Ελλάδας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια!!!Οι γονεις μου στο χωριο πηγαν για να βαλουν γρηγορο ιnternet και ο υπαλληλος του ΟΤΕ τους προτεινε οnDSL ΟΤΕNΕΤ 2048 αοριστου διαρκειας και τελικα κανανε αιτηση με περιπου 40eυrο το μηνα.Το Cοnnex 2048 ειναι καλυτερο?Και σε τι διαφερει ακριβως?
Link to comment
Share on other sites

Το connex το προσφέρει ο ΟΤΕ ενώ το onDSL kit το προσφέρει η ΟΤΕnet. Και τα δύο περιλαμβάνουν γραμμή DSL από τον ΟΤΕ και παροχή ίντερνετ από την OTEnet.

 

Η μόνη διαφορά τους είναι οι εκάστοτε προσφορές που γίνονται. Έλεγξε ποιο σε συμφέρει και πράξε αναλόγως.

 

Υ.Γ.: Ρίξε και μια ματιά στους εναλλακτικούς παρόχους. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

To Connex είναι γραμμή ΟΤΕ, σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ

Το onDSL είναι γραμμή ΟΤΕ, σύνδεση ΟΤΕΝΕΤ...

χμμμ...

Το πλεονέκτημα του connex είναι η 6μηνη δέσμευση... και ότι σε περίπτωση βλάβης της γραμμής μιλάς απευθείας με τον ΟΤΕ... (και όχι μέσω της ΟΤΕΝΕΤ)

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

σε περίπτωση βλάβης της γραμμής μιλάς απευθείας με τον ΟΤΕ... (και όχι μέσω της ΟΤΕΝΕΤ)

 

Πολύ σωστά. Και να προσθέσω ότι και για τα θέματα που αφορούν την OTEnet μίλας πάλι με τον ΟΤΕ (134).

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ISDN τηλεφωνική συσκευή (Siemens Gigaset SX303) συνδεδεμένη στην μια από τις δύο ISDN εξόδους του NETMOD. Επειδή πρόκειται να γίνει αλλαγή της σύνδεσής μου από ISDN σε PSTN (με επιστροφή του NETMOD), θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποιος adaptor ώστε να μπορέσω να χρησιμοποιήσω την ISDN συσκευή μου στην PSTN τηλεφωνική πρίζα που θα έχω.

Ευχαριστώ σε όποιον ασχοληθεί να απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σε συμφαίρει (και να υπάρχει). Η ΙSDN συσκευή έχει ξεχωριστή και ψηφιακή εκπομπή - λήψη
http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Πάντως θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα γιατί θα ήθελα να κρατήσω τη συσκευή για πολλούς λόγους.

 

Εχε υπόψιν ότι κάποιες από τις λειτουργίες του τηλεφώνου πρέπει να υποστηρίζονται και από τη γραμμή. Δηλαδή κάποιες ίσως δουλεύουν μόνο με Isdn...

Link to comment
Share on other sites

ειχα dsl συνδεση εδω κι εναν χρονο...τωρα που τελειωσε η συνδρομη....το εκανα με dial up...οταν προσπαθω να συνδεθω...μου γραφει ενα μυνημα...¨¨επεστερεψε το σφαλμα 2 ..δεν ειναι δυνατη ευρεσητου καθορισμενου αρχειου απο το συστημα.....γιατι το γραφει αυτο.....τι νακανω...ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω την εταιρια LowrateVoip καθως εχει την πιο φθηνη χρεωση στα κινητα στην Ελλαδα και στο κατω μερος του site της αναγραφει τα παρακατω:

 

"Max 200 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days. Unused free minutes cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded the normal rates apply. With your FREE DAYS you can call for free to all the destinations listed as free! when you have no FREE DAYS left the normal rates apply. You can get extra Freedays by buying credit"

 

Αγορασα 10ευρω στις 12Δεκεμβριου και 10ευρω στις 28Δεκεμβριου

 

Αυτο που ηθελα να μου απαντησει καποιος αν γνωριζει ποια ημερομηνια να υπολογιζω για εβδομαδιαιο 200λεπτο free?:oops:

Please υπευθυνα αν γνωριζει καποιος γιατι μου εμειναν 0,03ευρω και θα μηδενιστει και δεν θα εχω δικαιωμα για free:heat: :heat:

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάει για 200 λεπτά την εβδομάδα αλλά για 200 λεπτά τις τελευταίες 7 μέρες.

Άρα πάντα μετράς τις κλήσεις σου τις 6 τελευταίες συν την σημερινή .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάει για 200 λεπτά την εβδομάδα αλλά για 200 λεπτά τις τελευταίες 7 μέρες.

Άρα πάντα μετράς τις κλήσεις σου τις 6 τελευταίες συν την σημερινή .

 

Να σαι καλα.Thanks Vasileios

Link to comment
Share on other sites

Άντε να αρχίσουν τα ιδιόκτητα δίκτυα για τα καλά να σωθούμε.

 

Αν υπαρχει μεγαλη και γρηγορη μετακινηση απο τον ΟΤΕ στα ιδιοκτητα τοτε θα εχουμε και αυτα θα εχουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

pedia kserrei kaneis kanena voip programataki pou na kaneis kliseis se agglika kinita kai na einai aperioristo kai na plironeis sxetika ftina kati analogo me to voipbuster ksero go oti exete na protinete dekton
φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

pedia kserrei kaneis kanena voip programataki pou na kaneis kliseis se agglika kinita kai na einai aperioristo kai na plironeis sxetika ftina kati analogo me to voipbuster ksero go oti exete na protinete dekton

 

Δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για απεριόριστα.

 

Φτηνή τιμή (8,5 c/λεπτό) http://www.voipcheap.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ένα φιλαράκι μου έχει ένα πρόβλημα, έχει adsl σύνδεση στον σταθερό υπολογιστή και σκέφτηκε να βάλει δύο bluetooth usb, ένα στον σταθερό και ένα στο λαπτοπ. Η ερώτηση είναι μπορεί να έχει ίντερνετ στο λαπτοπ μέσω της σύνδεσης του σταθερού υπολογιστή αν αυτα τα δύο συνδέονται με bluetooth? ευχαριστώ.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ένα φιλαράκι μου έχει ένα πρόβλημα, έχει adsl σύνδεση στον σταθερό υπολογιστή και σκέφτηκε να βάλει δύο bluetooth usb, ένα στον σταθερό και ένα στο λαπτοπ. Η ερώτηση είναι μπορεί να έχει ίντερνετ στο λαπτοπ μέσω της σύνδεσης του σταθερού υπολογιστή αν αυτα τα δύο συνδέονται με bluetooth? ευχαριστώ.

 

Μπορεί να έχει internet.:D :D

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

gia ta themata pou aforoun tin otenet milas kateuthian me tin otenet se periptosi pou prokite gia thema gramis tote kai stis dio periptoseis perneis to 121

 

to 134 den echei KAMIA schesi me tin otenet...

 

telos opos sosta eipothike i moni diafora echei na kanei me tin periodo desmeusis kai pou sto men connx einai kata vasi eksamini -eiparchei vevea kai dodekamini- ahhh kai to oti den plironeis tipota amesa stin periptosi agoras connx alla erchete to firmani sto logariasmo kateuthian

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια στο Connex έχεις γραμμή από OTE σύνδεση από OTEnet,

ενώ στο OnDSL έχεις γραμμή από OTEnet και σύνδέση από OTEnet. Όταν λέω γραμμή από OTEnet βέβαια δεν εννοώ ότι έχει δικά της κυκλώματα, απλά πελάτης το ΟΤΕ όσον αφορά την γραμμή σου θα φαίνεται η ΟΤΕnet και όχι εσύ. Εν ολίγοις για προβλήματα στην γραμμή σου θα πρέπει να απευθύνεσε στην ΟΤΕnet και αυτή με την σειρά της στον ΟΤΕ.

 

Επίσης στην περίπτωση του Connex θα μπορείς να προσθέσεις το πάγιο της adsl στον τηλεφωνικό σου δημινιαίο λογαριασμό ενώ στο onDSL κάτι τέτοιο δεν είναι δυνατόν αφού πρακτικά η ΟΤΕnet και ο ΟΤΕ έχουν διαφορετικά ταμεία :D

Link to comment
Share on other sites

sosto auto me tin grammi...to ksechasa entelos...kathos tipika i otenet agorasei chondriki apo ton ote...

 

alla auto me ton logariasmo den ischiei kathos mporeis na valeis to pagio tou dsl tis otenet ston logariasmo sou... tora pos kai ti min rotas alla eiparchei i epilogi na ginei eite apo tin otenet -kateuthian- eite apo ton OTE -oteshop- alla auto prepei na ginei kata tin diarkia tis aitisis

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 5-6 χρονια εχω ενα πολυ καλο ασυρματο Panasonic με τηλεφωνητη.Πανακριβο ηταν τοτε.

Προσφατα αρχισε το προβλημα να ακουω την φωνη μου οταν μιλαω απο το ακουστικο και μου εχει σπασει τα νευρα. Δεν μπορεις να μιλησεις ευκολα ετσι.

Δοκιμασα σε αλλη μπριζα, εκλεισα καθε αλλο ασυρματο στο σπιτι (router) αλλα τιποτα.

Ειναι κατι που διορθωνεται ρε παιδια η παει για πεταμα. Και που παμε για σερβις ασυρματων Panasonic. Εχει κανα κοντα στο κεντρο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...