Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα αλλάξεις πάροχο όμως και φύγεις εξ'ολοκλήρου από τον πΟΤΕ (πράγμα το οποίο σε συμφέρει..), θα πρέπει να σκεφθείς ότι θα είσαι ~1 μήνα χωρίς νετ.

Είναι κι ο μόνος λόγος που ενώ έχει λήξει το Conn-X στα 1mbps δεν έχω φύγει από τον ΟΤΕ..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά έψαχνα πιος είναι καλύτερος στα υπεραστικά κατά τη διάρκεια της ημέρας σε καθημερινή βάση (τα Σαββατοκύριακα δεν με ενδιαφέρουν)...

 

http://www.altectelecoms.gr/viewer.asp?rec=153

 

νομίζω ότι είναι αυτό που ζητάς....

I want it ALL and I want it delivered!!!
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μου πει κάποιος τι είναι μισθωμένη γραμμή....
http://img49.imageshack.us/img49/5606/googlexh8.gifΓιατί δεν δοκιμάζεις αυτό (click me);http://img49.imageshack.us/img49/5606/googlexh8.gif

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατον Panasonic χωρις manual ???? Να το πας πισω.

 

Ασε που καθε εισαγομενο προϊον βασει νομοθεσιας του Υπουργειου Εμποριου πρεπει να εχει ελληνικες οδηγιες χρησης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που θα βρω τα firmware aytou tou router για να τα κατεβαζω γιατι στην σελιδα του speedtouch δεν εχει τιποτα.
I HAVE ONE RED PASSION AND ITS THE NEW YAMAHA CRYPTON-R[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ariadgr. Να ρωτησω κατι ομως: Σου φαινεται λογικο στο κεντρο να συνδεεται η γραμμη PSTN με τα καλωδιακια και χωρις το βυσμα; Αν ξερεις γιατι καταλαβαινω οτι η ερωτηση ειναι αρκετα ακυρη..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ariadgr. Να ρωτησω κατι ομως: Σου φαινεται λογικο στο κεντρο να συνδεεται η γραμμη PSTN με τα καλωδιακια και χωρις το βυσμα; Αν ξερεις γιατι καταλαβαινω οτι η ερωτηση ειναι αρκετα ακυρη..

 

Όσα τηλεφωνικά κέντρα εχω δει, έχουν υποδοχές RJ11 για τηλεφωνικά φις. Αν ο τεχικός που συνέδεσε το κέντρο έχει κάνει πατέντες και έβαλε τις γραμμές χωρίς τα φισάκια είνια άλλο θέμα.

Για εξήγησε λίγο καλύτερα τι εννοείς, και επίσης δες το manual ή δώσε κάποιο site που να αναφέρει αναλυτικά τα χαρακτηρίστικά του κέντρου σου.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε στην Αθηνα καποιο τετοι καταστημα γενικης επισκευης σταθερων συσκευων.Ειχα παρει απο Θεσ/νικη της κορης μου το παρακατω (Tweety) και εχει χαλασει και δεν ξερω που μπορω να το φτιαξω.Ευχαριστω.

 

 

http://www.cartoonstore.net/cartoons_big/50000.jpg

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο τηλεφωνακι :D Απο ποιο μαγαζι το ειχες παρει;

 

Νομιζω οποιοδηποτε καταστημα ηλεκτρολογικων ειδων που πουλαει και τηλεφωνα θα μπορει να το επισκευασει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο τηλεφωνακι :D Απο ποιο μαγαζι το ειχες παρει;

 

Νομιζω οποιοδηποτε καταστημα ηλεκτρολογικων ειδων που πουλαει και τηλεφωνα θα μπορει να το επισκευασει.

 

Το ειχα παρει περυσι το καλοκαιρι περαστικος απο Θεσ/νικη σε ενα καταστημα Vodafone.Ευχαριστω.:D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που θα βρω τα firmware aytou tou router για να τα κατεβαζω γιατι στην σελιδα του speedtouch δεν εχει τιποτα.

 

http://m8s-rates.com/speedtouch/routers/

και στο adslgr.com

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

100000 ευρω προστιμο στον ΟΤΕ για υποκλοπες απο την ΑΔΑΕ.

 

 

"Να κλεισει ο ΟΤΕ, να του βαλουν προστιμο". χεχε

Link to comment
Share on other sites

πως θα το περασω?:worry: :blink:

 

Ένας καλός οδηγός για παρόμοιο ρούτερ είναι εδώ

Γενικότερη περιήγηση στο πιο πάνω site θα σε βοηθήσει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω ενα ασυρματο τηλεφωνο που να καλιπτει τις εξης αναγκες:

 

α) να μην ειναι μονο voip, να συνδεεται και σαν το κλασικο τηλεφωνο

 

β) να εχει πολυ καλη ποιοτητα ηχου!!!!

 

γ) να μπορει να ρυθμιστει ετσι ωστε, αν ας πουμε πληκτρολογησω στην αρχη 210..... να παιρνει μεσω ιντερνετ. αν πληκτρολογησω 697...... να παιρνει μεσω της κλασικης γραμμης

 

δ) να μπορει να δουλευει και στις δυο λειτουργειες(γραμμη και voip) με τον υπολογιστη κλειστο

 

ε) να εχει ανγνωριση κλησης, αναμονη κλπ

 

ζηταω πολλα ε? οσο πιο πολλα τοσο πιο καλα

 

 

1)απο το ψαξιμο που εκανα στο forum ειδα οτι αυτα που με ικανοποιουν περισσοτερο ειναι τα siemens c450 kai s450. δεν μπορω να καταλαβω ομως ποιες ειναι οι διαφορες μεταξυ τους, αν μπορει καποιος εμπειρος να μου πει

 

 

2)επισης εχω ακουσει οτι αυτα εχουν καποια bugs, οπως οταν σε παιρνει καποιος στον κανονικο αριθμο που σου δινει ο οτε και εσυ μιλας με voip, η γραμμη συμπεριφερεται σαν να χτυπαει, ενω το τηλεφωνο δεν ανταποκρινεται και ετσι δεν καταλαβαινεις ποιος σε εχει παρει την στιγμη που μιλας. ισχυει κατι τετοιο?

 

3)καλα ειναι αυτα που λεω η μου προτεινετε να βαλω ατα στο ηδη υπαρχων ασυρματο τηλεφωνο??

 

sorry που γινομαι κουραστικος με τα πολλα ερωτηματα

, απαντηστε σ οποιο απ¨αυτα γνωριζετε

Link to comment
Share on other sites

Για όλα αυτά που ζητάς θα σου πρότεινα να αγοράσεις ένα voip router στον οποίο μπορείς να βάλεις μετά ασύρματο πάνω και να έχεις τις επιλογές κλήσεων που θες.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...