Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Den kserw apo pou to ksereis kai an einai sigourh h plhroforia sou(wste na dikaiologei auto to post-thema)ma htan-einai ANAMENOMENO kati tetoio kai bebaiws den thelei mantikes ikanothtes gia na to katalbei-perimenei-upopseiastei kaneis:)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω απο εδώ

 

- Τι επιλογές έχω μετά τους τρεις πρώτους μήνες;

 

Με το ADSL in-a-box έχετε όλες τις επιλογές σας ανοικτές.

 

Μετά την πάροδο των τριών πρώτων μηνών της συνδρομής σας που συμπεριλαμβάνονται στο κόστος του ADSL in-a-box μπορείτε να ανανεώσετε την συνδρομή σας με την FORTHnet ή να την αφήσετε να λήξει.

 

Αν αποφασίσετε να συνεχίσετε να έχετε σύνδεση μέσω ADSL, μπορείτε να επιλέξετε την συνδρομή FORTHnet ADSL 1Bill που σας ταιριάζει. Μπορείτε να παραμείνετε στην ταχύτητα 384 ή να αλλάξετε αν το επιθυμείτε. Mπορείτε να επιλέξετε συνδρομή αορίστου χρόνου ή ορισμένου χρόνου με 3μηνη, 6μηνη, 12μηνη διάρκεια. Οι συνδρομές αορίστου χρόνου έχουν το χαρακτηριστικό ότι ανανεώνονται αυτόματα μέχρι να ζητήσετε εσείς την διακοπή τους. Οι συνδρομές ορισμένου χρόνου διακόπτονται αυτόματα με το τέλος της διάρκειας τους, εκτός αν τις ανανεώσετε.

 

Τέλος στην περίπτωση που αποφασίσετε ότι δεν θέλετε να έχετε πια γρήγορη και μόνιμη σύνδεση στο Internet μέσω ADSL, μπορείτε να μην ανανεώσετε την συνδρομή σας οπότε θα διακοπεί η πρόσβαση (γραμμή) ADSL καθώς και η συνδρομή σας στο Internet μέσω ADSL.

 

 

Επίσης http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81103 ;)

Link to comment
Share on other sites

To rvs-com LITE είναι η δωρεάν περιορισμένη έκδοση που έρχεται με το installation CD του NetMOD.

:X :X :X

 

Σε 4 σφραγισμένα netMod που έχω πάρει, δεν υπήρχε RVS-COM στο κουτί.

Link to comment
Share on other sites

http://www.rvscom.com/test/cms/front_content.php?idcatart=70&lang=3&client=1

 

Πειρατικό λογισμικό μπορείς να ψάξεις, αλλά όχι εδώ. Ξεκίνα με το Google και συνεχίζεις σε p2p προγράμματα όπως το eMule.

Τέλος, όταν θέλεις να απευθυνθείς σε οποιονδήποτε αξιοσέβαστο Moderator, του στέλνεις PM, δεν ανοίγεις νέο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω απο εδώ

 

- Τι επιλογές έχω μετά τους τρεις πρώτους μήνες;

 

Με το ADSL in-a-box έχετε όλες τις επιλογές σας ανοικτές.

 

Μετά την πάροδο των τριών πρώτων μηνών της συνδρομής σας που συμπεριλαμβάνονται στο κόστος του ADSL in-a-box μπορείτε να ανανεώσετε την συνδρομή σας με την FORTHnet ή να την αφήσετε να λήξει.

 

Αν αποφασίσετε να συνεχίσετε να έχετε σύνδεση μέσω ADSL, μπορείτε να επιλέξετε την συνδρομή FORTHnet ADSL 1Bill που σας ταιριάζει. Μπορείτε να παραμείνετε στην ταχύτητα 384 ή να αλλάξετε αν το επιθυμείτε. Mπορείτε να επιλέξετε συνδρομή αορίστου χρόνου ή ορισμένου χρόνου με 3μηνη, 6μηνη, 12μηνη διάρκεια. Οι συνδρομές αορίστου χρόνου έχουν το χαρακτηριστικό ότι ανανεώνονται αυτόματα μέχρι να ζητήσετε εσείς την διακοπή τους. Οι συνδρομές ορισμένου χρόνου διακόπτονται αυτόματα με το τέλος της διάρκειας τους, εκτός αν τις ανανεώσετε.

 

Τέλος στην περίπτωση που αποφασίσετε ότι δεν θέλετε να έχετε πια γρήγορη και μόνιμη σύνδεση στο Internet μέσω ADSL, μπορείτε να μην ανανεώσετε την συνδρομή σας οπότε θα διακοπεί η πρόσβαση (γραμμή) ADSL καθώς και η συνδρομή σας στο Internet μέσω ADSL.

 

 

Επίσης http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81103 ;)

 

 

Βασίλη σε ευχαριστώ για την απάντηση, το ερώτημα μου όμως είναι αν το modem/router που σου δίνει η forthnet είναι "κλειδωμένο" στην forthnet;

Link to comment
Share on other sites

kalispera katarxas...tha thela na mathw katarxas ti diafora exei i dsl mesw pstn kai i dsl mesw isdn....akoma poio paketo pisteuete oti einai kalo???mallon vivodi tha katalikso...exw akousei poly kala logia....alla i grammi mou pernei mono mesw ote
Link to comment
Share on other sites

kalispera katarxas...tha thela na mathw katarxas ti diafora exei i dsl mesw pstn kai i dsl mesw isdn....akoma poio paketo pisteuete oti einai kalo???mallon vivodi tha katalikso...exw akousei poly kala logia....alla i grammi mou pernei mono mesw ote

Καμμία διαφορά φίλε μου το θέμα είναι άν το τηλέφωνό σου είναι pstn ή isdn. Εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις γραμμή adsl απο τον ΟΤΕ αφού δεν σε καλύπτει η vivodi και μετά να πάρεις μερικά demo απο vivodi, otenet, forthnet ωστε να δοκιμάσεις ποιά σύνδεση δουλεύει καλύτερα. Μετά κοιτάζεις και τις τιμές κι αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτή έγινε από το Μονομελές Πρωτοδικείο αίτηση ασφαλιστικών μέτρων κατά του ΟΤΕ που κατέθεσε καταναλώτρια η οποία δεν μπορεί να καταβάλει στον οργανισμό χρέος που προήλθε από κλήσεις της σε γραμμές τηλεηχοπληροφόρησης (σ.σ γραμμές 090), μεταδίδει το ΑΠΕ.

 

Το δικαστήριο με προσωρινή απόφαση του διατάσσει τον ΟΤΕ να μην προβεί σε καμία ενέργεια σε βάρος της καταναλώτριας μέχρι να εξεταστεί από το Πρωτοδικείο κύρια αγωγή που έχει υποβληθεί για την υπόθεση.

 

Σύμφωνα με την προσωρινή εντολή του δικαστηρίου, ο ΟΤΕ δεν μπορεί να ενεργοποιήσει την φραγή κλήσεων ούτε να προβεί σε διακοπή της σύνδεσης της καταναλώτριας.

 

Στο σκεπτικό της προσωρινής διαταγής, αναφέρεται ότι επειδή ο ΟΤΕ κατέχει δεσπόζουσα θέση στην αγορά στον τομέα της σταθερής τηλεφωνίας, η απειλή και ακολούθως η επιβολή καταναγκαστικών μέσων για την είσπραξη ποσών υπέρ τρίτων καθίσταται καταχρηστική και υπερβαίνουσα τα όρια της καλής πίστης

 

http://www.euro2day.gr/articles/88584/

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τωρα στο ιδιο λαπτοπ να συνδεθω και με την pstn ταυτοχρονα με την 384 οτενετ αλλα δεν μπαινει...απο την οτενετ μου ειπαν οτι αν θελω σε αλλο σπιτι πχ. να μπω θα πρεπει να εχω αποσυνδεση το μοντεμ του adsl απο το σλιτι που το εχω.
Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

μου χάλασε το ISDN Netmod την πιο κρίσιμη στιγμή, και τώρα ρωτάω, το καινούριο που θα μου φέρει ο ΟΤΕ (εντός 3 ημερών παρ'όλο το επείγον της υπόθεσης, πρόκειται βλέπετε για επαγγελματικό χώρο), θα πρέπει να το πληρώσω?? :(

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα τωρα στο ιδιο λαπτοπ να συνδεθω και με την pstn ταυτοχρονα με την 384 οτενετ αλλα δεν μπαινει...απο την οτενετ μου ειπαν οτι αν θελω σε αλλο σπιτι πχ. να μπω θα πρεπει να εχω αποσυνδεση το μοντεμ του adsl απο το σλιτι που το εχω.

Σωστά σου είπαν. Δεν λειτουργεί ταυτόχρονα.

Μόνο οι συνδέσεις του ΤΕΕ το κάνουν αυτό όπως είπε πιο πάνω ο hostolis. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Hello,

 

μου χάλασε το ISDN Netmod την πιο κρίσιμη στιγμή, και τώρα ρωτάω, το καινούριο που θα μου φέρει ο ΟΤΕ (εντός 3 ημερών παρ'όλο το επείγον της υπόθεσης, πρόκειται βλέπετε για επαγγελματικό χώρο), θα πρέπει να το πληρώσω?? :(

οχι.

σε καμμία περίπτωση.

θα σου το αντικαταστήσουν με νεο.

το ιδιο εκαναν και σε μένα πριν 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Paidia mipws uparxei kana paketo sundesis adsl (px triminou) pou na plirwnw to paketo mazi me ta modems splitters ktl....Kai na min exei sxedon kamia epibarunsi ston logariasmo????Yparxei???An oxi uparxei kati paromoio????Kuriws apo ote endiaferomai....Parakalw boithiste me me protaseis giati den gnwrizw peri autou tou thematos..... :O Euxaristw..... :)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά η ερώτηση σου συζητιέται σε πολλά Threads.

 

Ενδεικτικά, Check This out .

 

Για περισσότερες απαντήσεις μπές στην αναζήτηση και γράψε ondsl kit. Όλο και κάτι θα βγάλει ;)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...