Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελπιζω τουλαχιστον καποιος να μου απαντησει..... :shifty: Λοιπον...θελω οποιος μπορει να μου πει σχετικα με το πακετο αυτο.....Τι χρεωση θα εχω ???(αν θα εχω)μετα τους 3 μηνες τι γινεται???Στον λογαριασμο θα φαινεται τπτ???Αξιζει να κανω μια τετοια συνδεση???Ποια ειναι τα πλεονεκτηματα της????Αυτα για την Ωρα για την απεραντη ασχετοσυνη μου.....Ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα..... :p :)

 

Ούτε κι εγώ γνωρίζω πολλά πράγματα, αλλά να σου πω τι πήρα εγώ, γιατί μου φαίνεται σε βολεύει...

 

Αγόρασα το OnDSL kit της ΟΤΕnet που περιέχει 3 μήνες προπληρωμένο Internet, modem (μάπα μάλλον...) και τέλος ενεργοποίησης ADSL γραμμής. Το οποίο σημαίνει ότι έχεις 3 μήνες ADSL χωρίς να φανεί τίποτα στο λογαρισμό σου.

 

Επιπλέον, επιδή το πήρα στο Γερμανό, μου έδωσαν δώρο ένα Wireless Router Linksys, το οποίο πρέπει να είναι αρκετά καλό (μέχρι αποδείξεως του εναντίου...). ΄Ολα μαζί 105 Ευρώ.

 

Αντίστοιχο πακέτο έχει η Forthnet (με 4 μήνες 190 Ευρώ όμως νομίζω) και η Altec (με καλό, αλλά όχι wireless router 105 Ευρώ). Το καλό με την OTEnet είναι ότι μετά τους 3 μήνες, αν θέλεις να αλλάξεις πάροχο, δεν θα ξαναπληρώσεις τέλος ενεργοποίησης της γραμμής ADSL. (Οι άλλοι στην κόβουν και μετά ξαναπληρώνεις).

 

Μετά τους 3 μήνες, θα αρχίσει να φαίνεται κάτι στο λογαριασμό κανονικά. εκτός αν το διακόψεις.

 

Αυτά. Οποιος έχει κάτι να προσθέσει, ευπρόσδεκτος......

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το εγραψα λαθος :O

Welcome to the Greek reality... :wacko:

Δυστυχως θα περασουν πολλα χρονια για να πλησιασουμε εστω και λιγο τις συνθηκες που επικρατουν στη Γαλλια και γενικα στην υπολοιπη Ε.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Μένω Θεσσαλονίκη και ανήκω στον ΟΤΕ φαλήρου. Απο χθές η σύνδεση μου είναι χάλι μαύρο. Έχω Adsl Hol home any access 200 (256/128). Υπάρχει κάποιος

άλλος που να έχει το ίδιο πρόβλημα? Τουλάχιστον πριν τους πάρω τηλέφωνο και

τους αρχίσω τα καντήλια να έχω δίκιο. Αν μπείτε στο site της HOL και δείτε την παρακολούθηση δικτύοι οι κόμβοι της Θεσσαλονίκης είναι οι πιο "γεμάτοι" σε όλη την Ελλάδα με κίνηση στις γραμμές μονίμως στο κόκκινο >80%. Plz στείλτε pm

αν έχετε το ίδιο πρόβλημα ή αν είστε ίδια περιοχή και η γραμμή σας είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

To dslam ΡΟΣΤΑΝ στο οποίο ανήκεις είναι πίτα για τις 384 γραμμές.

Δοκιμασε ντεμο απο άλλο ISP να σιγουρευτείς ότι ειναι πρόβλημα της χολ.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά και o admin της HOL στο myphone? Εδώ και 30' η γραμμή έχει στρώσει. Πήραν χαμπάρι ότι κάνω δυσφημιστικά post και στρώθηκαν στη δουλειά...(Αν φταίει η ΗΟL!)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως βγαίνουμε λίιιγο off topic. Είναι βέβαια πρώτη φορά που χρησιμοποιώ ADSL και δεν έχω εμπειρία, αλλά δεν βλέπω κάτι ξεχωριστό. Έχω και δυο απορίες:

1. Δεν έχει on/off. Για να το κλείσω, το βγάζω απλώς από την μπρίζα; Χάνονται ρυθμίσεις κτλ;

2. Δεν μπορώ να δω τα logs από την ip στην οποία λέει ότι καταγράφονατι. Μόνο αν κάνω login και πάω στο reporting μπορώ να τα δω. Κάνω κάτι λάθος;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε μου.

 

Για ριξε μια ματια στα εξης:

 

1) http://www.satspeed.net/prices_gr_satspeed.php

2) http://www.hellasdigital.gr

3) http://www.satleo.gr

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να απενεργοποιησω τον προσωπικο τηλεφωνητη του οτε διοτι μετα απο 4 χτυπους του τηλεφωνου ανοιγει την γραμμη και χρεωνει αυτους που με καλουνε...

μηπως ξερει κανεις πως μπορει να γινει αυτο?

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τι νομιζες? Αυτοι οι admin απο που μαθαινουν νεα? :D :D :D

παντως ισως το προβλημα σου ηταν προσωρινο, γενικα η HOL αντιμετωπιζει πολλα τετοια, ειδικα στη θεσσαλονικη. Υπομονη....

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι να απενεργοποιησω τον προσωπικο τηλεφωνητη του οτε διοτι μετα απο 4 χτυπους του τηλεφωνου ανοιγει την γραμμη και χρεωνει αυτους που με καλουνε...

μηπως ξερει κανεις πως μπορει να γινει αυτο?

 

 

ευχαριστω

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΗ

 

ΕΜΜΕΣΗ ΕΚΤΡΟΠΗ:

Ενεργοποίηση: *62#

Απενεργοποίηση: #62#

ΑΜΕΣΗ ΕΚΤΡΟΠΗ:

Ενεργοποίηση: *27# (ή *21# )

Απενεργοποίηση: #27# (ή #21# )

ΕΚΤΡΟΠΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΤΕΙΛΗΜΕΝΗΣ ΓΡΑΜΜΗΣ:

Ενεργοποίηση: *67*1898# (ή *68#)

Απενεργοποίηση: #67# (ή #68#)

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

Dystyxws auto 8a symbei k otan ftasume sta dedomena tis simerinis E.E. autoi 8a einai pali eth fotos mprosta.....GIATI MH 3EXNATE PANW AP OLA EIMASTE ELLINES....
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

ebala prosfata to e-mule kai exo tis ekshs apories

sas ano copy to parakato log....

 

23/10/2005 4:27:28 πμ: Επιχειρείται σύνδεση με τον BiG BanG 11 (80.239.200.110:3000)...

23/10/2005 4:27:28 πμ: Δημιουργήθηκε σύνδεση με τον BiG BanG 11 (80.239.200.110:3000), αποστολή αίτησης login...

23/10/2005 4:27:44 πμ: Προσοχή BiG BanG 11 (80.239.200.110:3000) - You have a lowid. Please review your network config and/or your settings.

23/10/2005 4:27:44 πμ: Πραγματοποιήθηκε σύνδεση με τον: BiG BanG 11

23/10/2005 4:27:44 πμ: Νέος κωδικός χρήστη 2572936

23/10/2005 4:27:44 πμ: Σφάλμα BiG BanG 11 (80.239.200.110:3000) - Your IP is part of ipfilter.dat file

23/10/2005 4:27:44 πμ: Λήψη 2 νέων εξυπηρετητών

 

1)poioi einai oi eksuphrethtes?

 

2)giati den mporo na sunde8o ka8lou kai pou8ena????

 

3)uparxei kapoios eksuphrethths pou na exei polla mp3????

 

4)otan pao protimhseis>sundesh kai meta elegxos ton ports pairno auto to msg

Testing IP: athedsl-05675.otenet.gr (87.202.21.250)

 

Starting TCP connection test...

TCP test failed! UDP test will not be performed.

 

 

 

 

Connection test finished.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Results in detail:

 

 

TCP connection test failed.

It was not possible, to establish a TCP connection to your eMule.

Other users will only be able to connect to you with the help of a server, resulting in a low ID for you. While eMule still works, this will give you several disadvantages. Therfore it is highly recommended to solve this problem.

 

 

 

 

to 8ema einai oti sto linksys router ebala tis 8ures autes bebaia den ksero an ebala thn sosth ip.........afhsa auth pou htan.......

malista pathsa to koumpi pou leei na anoiksei auta ta port apo to firewall!

alla kai pali tipota!

 

 

elpizo kapoios na exei thn upomonh na me boh8hsei!

 

 

euxaristo!

Link to comment
Share on other sites

καταρχας διαβασε αυτο το θεμα εδω που σιγουρα θα σου λυσει πολλες αποριες, εαν παλι οχι κανε την ερωτηση σου εκει που ειναι και το καταλληλο θεμα για το μουλαρι ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

καταρχας διαβασε αυτο το θεμα εδω που σιγουρα θα σου λυσει πολλες αποριες, εαν παλι οχι κανε την ερωτηση σου εκει που ειναι και το καταλληλο θεμα για το μουλαρι ;)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332

 

epeidh einai 76 selides mporeis na mou peis esu an exeis thn kalosunh h se poia selida selides na do????

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι!!!

Κανουμε την αιτηση για μετατροπη της γραμμης σε ADSL στον ΟΤΕ. Πληρώνουμε τα 33τοσα ευρά. Άντε και πέρνουμε ένα kit ( ή μια σύνδεση τέλος πάντων).

Το ερώτημα είναι το εξής: Ο router σε ποια πριζα πρεπει να συνδεθει; Εννοω για πριζα στον τοίχο. Πρέπει να είναι στην κεντρικη γραμμη του σπιτιου, οπου και αν βρισκεται αυτη ή μπορούμε να τον χωσουμε (τον router παντα) σε οποιαδηποτε πριζα οποιουδηποτε δωματιου;

Ρωταω για να μπορεσω να καταληξω αν θα παρω ασυρματο ή ασύρματο. Γιατι αν ειναι οπως ηταν με την υποθεση του ISDN (συνδεση υποχρεωτικα στην κεντρικη γραμμη του σπιτιου), τοτε θα πτρεπει να παρω ασυρματο γιατι η αποσταση μεταξυ του PC και κεντρικης γραμμης ειναι... αστα να πανε!!!

Link to comment
Share on other sites

για να βαλεις μπριζες στους τοιχους πρεπει να εχεις κανει προεγκατασταση

οταν εκτισες το σπιτι με καλωδια δυκτιου .Αν υπαρχουν καλως,απλος κανεις την συνδεση και εισαι ετοιμος.

Αν δεν .. τοτε η τα καλωδια δυκτιου θα πρεπει να τα βαλεις εξωτερικα η θα βαλεις ασυρματο router

Link to comment
Share on other sites

epeidh einai 76 selides mporeis na mou peis esu an exeis thn kalosunh h se poia selida selides na do????

Αναζήτηση σε αυτό το θέμα -> emule.

So simple!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι!!!

Κανουμε την αιτηση για μετατροπη της γραμμης σε ADSL στον ΟΤΕ. Πληρώνουμε τα 33τοσα ευρά. Άντε και πέρνουμε ένα kit ( ή μια σύνδεση τέλος πάντων).

Το ερώτημα είναι το εξής: Ο router σε ποια πριζα πρεπει να συνδεθει; Εννοω για πριζα στον τοίχο. Πρέπει να είναι στην κεντρικη γραμμη του σπιτιου, οπου και αν βρισκεται αυτη ή μπορούμε να τον χωσουμε (τον router παντα) σε οποιαδηποτε πριζα οποιουδηποτε δωματιου;

Ρωταω για να μπορεσω να καταληξω αν θα παρω ασυρματο ή ασύρματο. Γιατι αν ειναι οπως ηταν με την υποθεση του ISDN (συνδεση υποχρεωτικα στην κεντρικη γραμμη του σπιτιου), τοτε θα πτρεπει να παρω ασυρματο γιατι η αποσταση μεταξυ του PC και κεντρικης γραμμης ειναι... αστα να πανε!!!

PSTN έχεις;

Σε όποια πρίζα θέλεις βάλτο.

Link to comment
Share on other sites

και γενικά... επισημασμένο θέμα υπάρχει, search υπάρχει. To ευρυζωνικά είναι άσχετο με filesharing προγράμματα, so... lock.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

και isdn να έχει πάλι σε όποια πρίζα θέλει μπορεί να το βάλει, αν υποθέσουμε ότι στις πρίζες έρχεται σήμα από τον ΟΤΕ και όχι από το netmod και ότι θα εγκαταστήσει το φίλτρο πριν το netmod. Μάλλον θα πρέπει να μας πεις πρώτα πώς είναι η τηλεφωνική εγκατάσταση του σπίτιού σου.

Επίσης αφού θα κάνεις αίτηση για μετατροπή γραμμής σε dsl, δε θα παρεις κάποιο πακέτο μετά! αυτό είναι διπλά λεφτά!

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...