Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H Tellas έχει όντως πολλή καλή ποιότητα για κλήσεις εξωτερικού αλλά ιδιαίτερα ακριβά τιμολόγια. ϊδια ποιότητα μπορείς να έχεις με q telecom φτηνότερα
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η AltecTelecom σταθερης διαρκειας.Την εχω απο προχθες χωρις κανενα προβλημα.Πολυ καλη και η on line παρακολουθηση κλισεων.Βλεπουμε τους αριθμους που καλεσαμε , μπορουμε να τους εισαγουμε σε τηλεφωνικο καταλογο και ετσι στο εξης να βλεπουμε το προσωπο που καλεσαμε με το ονομα που του δωσαμε, επισης την ωρα κλισης , την διαρκεια και την χρεωση.Επισης συγκεντρωτικα κοστος και διαρκεια αστικων, υπεραστικων κλισεων καθως και σε κινητα. :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η AltecTelecom σταθερης διαρκειας.Την εχω απο προχθες χωρις κανενα προβλημα.Πολυ καλη και η on line παρακολουθηση κλισεων.Βλεπουμε τους αριθμους που καλεσαμε , μπορουμε να τους εισαγουμε σε τηλεφωνικο καταλογο και ετσι στο εξης να βλεπουμε το προσωπο που καλεσαμε με το ονομα που του δωσαμε, επισης την ωρα κλισης , την διαρκεια και την χρεωση.Επισης συγκεντρωτικα κοστος και διαρκεια αστικων, υπεραστικων κλισεων καθως και σε κινητα. :D :D :D

To mono kako tis Altec einai to oti hreonei alliws tis kliseis pros arithmous allwn parohwn, toulahiston sto klasiko tis programma.

Den xerw an se auto pou eheis valei tis hreonei me ti sygkekrimeni statheri hrewsi i me hronohreosi.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To mono kako tis Altec einai to oti hreonei alliws tis kliseis pros arithmous allwn parohwn, toulahiston sto klasiko tis programma.

Den xerw an se auto pou eheis valei tis hreonei me ti sygkekrimeni statheri hrewsi i me hronohreosi.

 

Ποιους εννοεις αλλους παροχους ??? Αριθμος απο 211 κλπ ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ποιους εννοεις αλλους παροχους ??? Αριθμος απο 211 κλπ ???

Nai autous.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Den vrika akoma pouthena sto Forum na grafei pia Eteria einai H Fthinoteri gia Eksoteriko.. Kserete an mporw na pernw Tilefono me Kwdikous xwris na xriazetai na kanw Aithsh.. dld gia paradigma .. twra exw Tellas... Thelw na pernw enan arithmo p.x. 1132 0049 30 2834771 opou tha mou xrrewnei to Tilefonima analoga me tis Times tous?

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Den vrika akoma pouthena sto Forum na grafei pia Eteria einai H Fthinoteri gia Eksoteriko.. Kserete an mporw na pernw Tilefono me Kwdikous xwris na xriazetai na kanw Aithsh.. dld gia paradigma .. twra exw Tellas... Thelw na pernw enan arithmo p.x. 1132 0049 30 2834771 opou tha mou xrrewnei to Tilefonima analoga me tis Times tous?

Προφανώς ενδιαφέρεσαι για Γερμανία

Υπάρχουν δύο κάρτες στην αγορά οι οποίες περνάνε στο τηλέφωνο το κάνουν δηλαδή καρτοσταθερό

 

1η λύση Πήγαινε σε ένα περίπτερο πάρε μια κάρτα Talk-Talk και πέρασε την στο τηλέφωνο σου χρέωση ΓΕΡΜΑΝΙΑ 0.0769 βάζοντας μπροστά 1733 χωρίς καμμία αίτηση

 

2η λύση Πήγαινε και πάρε μια κάρτα smileandeweb Κόστος για Γερμανία μέχρι 31/11 0,033 Βάζεις μπροστά το 1760

Οι τιμές αφορούν κλήση σε σταθερό σταθερό

Και στις δύο περιπτώσεις θα χρειαστή μία και μόνο φορά να πληκτρολογήσεις πρώτα τον αριθμό της κάρτας μετά δουλευει αυτόματα

Μπορείς μάλιστα να ακους και το υπόλοιπο σου .

Αν χρειαστείς περισότερη βοήθεια στείλε PM

Link to comment
Share on other sites

Sas Euxaristo... spartak, Vasileios... De gnwriza oti iparxei kati tetio...

 

Endiaferwmai gia Germania kai Kypro

 

- Talk Talk 1733

- Q-Telecom 1765

- SmileandWeb 1760

 

An gnwrizete kiala... Euxaristws

-----------------------

http://www.zoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 υπολογιστες, εναν στο σπιτι που σπουδαζω και εναν στο σπιτι των γονιων μου. Και μπαινω στο net και απο τους 2. Στην ουσια αυτο που θελω να ξερω αν γινετε ειναι αφου αναβαθμισω την σινδρομη μου σε adsl, αν θα μπορω να μπαινω και απο την isdn του αλλου σπιτιου. (αφου εχω αποσυνδεθει βεβαια).
Link to comment
Share on other sites

Βρε Γιάννη σε βολευει το προγραμμα αυτο με τοσο κοσμο σπιτι; Εννοω οτι ολο και καποιες κλησεις πολυ μικρης διαρκειας θα χρειαστει να κανει η οικογενεια σου (ενος, δύο ή τριών λεπτών διάρκειας) και εκει θα τις πληρωσεις πολυ ακριβοτερα μεσω ACN απ' οτι μεσω ΟΤΕ ας πουμε. Εκτος και εαν εχεις εκπαιδευσει ολη την οικογενεια και τους εχεις πει αναλογως την διαρκεια της κλησης που ΘΑ κανουν να χρησιμοποιουν κατευθειαν τον αριθμο ή να χρησιμοποιουν το 17ΧΧ μπροστα καποιου αλλου φορεα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μπορεις. Οι περισσοτερες εταιριες δινουν αυτη τη δυνατοτητα.. HOl και Φορθνετ σιγουρα...

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως, αν ο isp σου δίνει και backup dialup. Εγω πάντως και συνδεδεμένο να είναι το pc με την dsl πάλι μπορώ να συνδεθώ ταυτόχρονα με την dialup απο αλλο pc :blink:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκτος και εαν εχεις εκπαιδευσει ολη την οικογενεια και τους εχεις πει αναλογως την διαρκεια της κλησης που ΘΑ κανουν να χρησιμοποιουν κατευθειαν τον αριθμο ή να χρησιμοποιουν το 17ΧΧ μπροστα καποιου αλλου φορεα.

 

Ετσι ακριβως κανω Πανο...Αν γινει και καμμια στραβη η ζημια θα ειναι πολυ μικροτερη απο το κερδος!!!!Σιγουρα καποια φορα παιρνεις με σκοπο να μιλησεις πολυ και ο αλλος λειπει και το σηκωνει καποιος αλλος και κλεινεις σε πολυ λιγο χρονο αλλα και παλι μικρη η ζημια.Ειδικα αν εχεις γυνακαι και κορη που μιλανε με τις ωρες!!!! :D :D :D

 

Κινηση 3 ημερων μολις... :D :D :D

 

Σύνολο Κατηγορίας "Υπεραστικό" 178':15'' € 0,5880

Σύνολο Κατηγορίας "Κινητό" 1':50'' € 0,7150

Σύνολο Κατηγορίας "Αστικά" 170':40'' € 0,9800

Σύνολο 350':45'' € 2,28

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και οσοι εχουν συναγερμο σπιτιου συνδεδεμενο με κεντρο ληψης σηματων ας μην νομισουν τι κατι πονηρο γινεται αν δουν καθε 24ωρο ακριβως μια κλιση που δεν εχουν κανει να καταγραφεται στην on line παρακολουθηση.Ειναι το ημερησιο test του συναγερμου προς το κεντρο.

Αυτο επαθα κι εγω που ειδα 2 διαδοχικες μερες στις 01:21:15 μια κλιση 15 δευτερολεπτων σε αγνωστο αριθμο που στις whitepages ειναι αγνωστος.... Πηρα τηλ. και μου το εξηγησαν. :D :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω δύο στο σπιτι γιαυτο ρωταω... Αλλα μπερδευονται με τα 1777,1733,1738 κτλ ρε γμτ...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Matsushita's new chip allows electric socket to serve as home's connection to broadband

YURI KAGEYAMA

AP Business Writer

 

TOKYO The common electric socket will serve as your home's connection to broadband with a new chip developed by Matsushita Electric Industrial Co. doing away with all the Ethernet cables or the hassle of hooking up to a wireless network device.

 

Products are still being developed, but gadgets embedded with the chip from the Japanese manufacturer of Panasonic products can hook up to a broadband network by plugging into the common electrical outlet, company officials said Thursday.

 

That's because the Osaka-based company has come up with technology to use electric wiring in the home to relay not just electricity but also data.

 

The technology has been around for some time including in the United States but Matsushita's system is unique in that it delivers fast-speed broadband information at up to 170 megabits per second, which is faster than Ethernet.

 

The advantage is that the lowly electric socket is everywhere. Right now, a broadband outlet still isn't usually available in every room, even in homes that have broadband connections.

 

In the future home envisioned by Matsushita, people will be able to download and watch high-definition movies in any room of the house that has an outlet.

 

Attach a special device made by Matsushita into a socket and all you have to do is plug your TV or other gadgets into a socket for instant connection to broadband, which allows for faster transmission of online information than dial-up telephone connections.

 

Matsushita hopes to eventually sell refrigerators, TVs and other products with the chip already installed.

 

A network-connected refrigerator may allow users to connect from a mobile phone or laptop to check whether you're low on eggs, for example. Or you may want to turn gadgets off or on, such as your washing machine or air-conditioner, from outside the home.

 

But for now, an adaptor when plugged into an outlet will allow gadgets with Ethernet connections even those without the Matsushita chip to receive broadband.

 

Matsushita official Tomiya Miyazaki said that even homes with optical fiber connections don't have broadband outlets in every room, and people are tired of setting up gadgets with their home wireless LAN device.

 

"Our goal is to have every gadget plugged in this way so that people don't have to even think about connecting it to broadband," he said.

 

Samples of the technology are being made available to companies, including other Japanese electronics makers, that may wish to use it for their products, Matsushita officials said. A demonstration of the technology will be on show at the CEATEC exhibition that showcases electronic technology, opening near Tokyo next month.

 

Acceptance of the technology is more likely in Europe and the United States because of stricter regulations over power line use in Japan, according to Matsushita. The company is in talks with the Japanese government to have regulations eased.

 

http://ap.thecabin.net/pstories/technology/20050929/3326489.shtml

 

link from http://www.startpoint.gr

Link to comment
Share on other sites

:p Γίνεται

Πάρε 134 και θα το ζητήσεις ακριβώς έτσι

 

Ναι, έχω πάρει στο 134 και αυτό που προσφέρουν είναι μλ@$5κ^&! :mad:

Μπορούν να σου αφήσουν την τηλεφωνική γραμμή χωρίς να μπορείς να κάνεις κλήσεις (παρά μόνο έκτακτης ανάγκης), να δέχεσαι κανονικά κλήσεις και να πληρώνεις μόνο (??? :wacko: ) το πάγιο... :X

Δηλαδή χάρη θα μου κάνουν???

Την λύση αυτή την έχουν για τους κακοπληρωτές.

Έλεος με την αναισχυντία τους! :!: :down:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...