Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμένα μου συμβαίνει κάτι αντίστοιχο αραιά και πού. Με παίρνει τηλέφωνο κάποιος, το σηκώνω και ακούω μόνο κάτι ρυθμικά τουτ-τουτ και προφανώς δεν ακούω αυτόν που με πήρε. Η λύση στο πρόβλημα αυτό είναι να κλείσω το τηλέφωνο και αμέσως να το ξανασηκώσω, όπου πλέον ακούω αυτόν που με κάλεσε. Αυτό είναι και το δικό σου πρόβλημα; Δοκίμασε αυτό που σου λέω.

 

Έχω γραμμή ISDN, μάλλον παίζει ρόλο αυτό αφού όσο είχα PSTN δεν μου είχε παρουσιαστεί ποτέ τέτοιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Συνδεομαι στο σπιτι με jetspeed 520 και ειχα συνδεση ondsl economy. Mετα την προσφορα του ram την εκοψα και περασα στην HOL με τους τρεις μηνες δωρεαν. Ολα πηγαιναν καλα για δυο τρεις μερες αλλα απο προχτες το βραδυ η συνδεση σερνεται σε βαθμο που κανει να ανοιξει μια σελιδα περιπου ενα τεταρτο και μερικες φορες δεν την ανοιγει. Κανω Ping και ολα ειναι ικανοποιητικα. Xθες ημουν μια ωρα στο τηλεφωνο με τον τεχνικο της HOL αλλα και αυτος τραβαγε τα μαλλια του γιατι δεν ηξερε τι να κανει.

Μηπως εχει κανεις καμμια ιδεα, δεν εχω μεγαλη εμπειρια στην ADSL.

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Nomizo plirosa 3,00 eur prin mia ebdomada. Eixa petaksei tin apodiksi kai den 8imame akribos. Htan tis Alcatel pantos "speedtouch".
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω κανει παραγγελια γραμμης 384/128 απο το ote-shop.gr στο σπιτι μου απο την περασμενη Τριτη. Εχθες επειδη ελειπα απο το σπιτι πηρε το 134 τηλεφωνο και ειπαν οτι σε 2 μερες θα ενεργοποιηθει η γραμμη. Οποτε λογικα την Παρασκευη θα εχω τη γραμμη :cool:

 

Το θεμα ειναι τωρα οτι δεν ξερω ποτε θα παραλαβω το μοντεμ, και με ποια κουριερ :X

 

Γνωριζει κανεις με ποια κουριερ στελνουν τα μοντεμ ο ΟΤΕ; Τους ρωτησα στο 134 και μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν γιατι δεν ειναι το αρμοδιο τμημα αλλα μου προτειναν να μου κανουν ΟΤΕ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ :w00t: :lol: Ελεοςςςςς πια!!!

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πηρε κανεις τη νεα αυτη προσφορα του RAM??Για ποσους μηνες ειναι??

Παλιοτερα ειχα ακουσει οτι η altecnet σου κλειδωνει την συνδεση οταν κατεβαζεις αρχεια απο p2p !!Ισχυει αυτο ακομη???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να κάνω προσωρινή διακοπή στον ΟΤΕ χωρίς να κάνω ή να δέχομαι κλήσεις και χωρίς να πληρώνω πάγιο? :!:

Θέλω απλά να "κόψω" το τηλέφωνο για 6 έως 9 μήνες (λόγω στρατού...) και να μην χάσω τον αριθμό μου...

Link to comment
Share on other sites

Η ΟΤΕnet στο πλαίσιο της προσπάθειας για την περαιτέρω διάδοση της χρήσης των ευρυζωνικών υπηρεσιών, ανακοινώνει ότι από την 1η Οκτωβρίου μειώνει τις τιμές των υπηρεσιών OTEnet OnDSL. Με μειώσεις τιμών που φτάνουν μέχρι και 53%, η OTEnet κάνει το Internet πιο προσιτό στους χρήστες που επιθυμούν υψηλές ταχύτητες και αδιάκοπη σύνδεση μέσω της τεχνολογίας ADSL.

 

Για παράδειγμα, οι οικιακοί χρήστες μπορούν να αποκτήσουν την υπηρεσία OTEnet OnDSL HOME 384Kbps αορίστου χρόνου μόνο με 18,90 ευρώ / μήνα. Τα ποσοστά των μειώσεων φτάνουν στο 53% για το OTEnet OnDSL HOME 1024 Kbps που από την 1η Οκτωβρίου θα πωλείται στην τιμή των 39,90 ευρώ / μήνα.

 

Ομοίως, μειώνονται και οι τιμές των αορίστου χρόνου ολοκληρωμένων λύσεων σύνδεσης στο Internet μέσω ADSL “OTEnet OnDSL KΙΤ”, ξεκινώντας από 89 ευρώ για απεριόριστη πρόσβαση με ταχύτητα 384Kbps. Το OTEnet OnDSL KΙΤ περιλαμβάνει τον απαραίτητο εξοπλισμό και 2 μήνες ολοκληρωμένης υπηρεσίας (γραμμή ADSL και σύνδεση στο Internet). Για αγορές που θα γίνουν μέχρι τέλος Οκτωβρίου προσφέρεται 1 επιπλέον μήνας σύνδεσης δωρεάν.

 

Οι μειώσεις τιμών εκτείνονται και στις υπηρεσίες OTEnet OnDSL OFFICE που απευθύνονται κυρίως σε μικρομεσαίες επιχειρήσεις και ελεύθερους επαγγελματίες και φτάνουν έως και 45%. Έτσι για παράδειγμα οι χρήστες μπορούν πλέον να αποκτήσουν το OTEnet OnDSL OFFICE 1024 Kbps αορίστου χρόνου μόνο με 89,90 ευρώ / μήνα.

 

Επίσης, η OTEnet ανακοινώνει ότι αναβαθμίζει τις υπηρεσίες που στηρίζονται στο μοντέλο της ογκοχρέωσης "OTEnet OnDSL ECOnomy", παρέχοντας -πλέον- τη δυνατότητα στους χρήστες να συνδέονται με ταχύτητα μέχρι και 512 Kbps με το ίδιο μηνιαίο πάγιο. Στην κατηγορία υπηρεσιών OTEnet OnDSL ECOnomy προστίθεται επιπλέον και το OTEnet OnDSL ECOnomy 5000 που περιλαμβάνει την προαγορά 5000 ΜΒ/ μήνα, με μόνο 16,90 ευρώ / μήνα. Παράλληλα, για αγορές υπηρεσιών OTEnet OnDSL ECOnomy 1000, 3000 και 5000 μέχρι το τέλος Οκτωβρίου, ισχύει η εξής προσφορά: οι τρεις (3) πρώτοι μήνες παρέχονται σε τιμές 4,90 ευρώ, 9,90 ευρώ και 12,90 ευρώ / μήνα αντίστοιχα.

 

Οι παραπάνω μειώσεις τιμών ισχύουν για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες.

 

Σε όλες τις αναφερόμενες τιμές δεν περιλαμβάνεται ο ΦΠΑ.

 

Με την ενέργειά της αυτή, η OTEnet στηρίζει ενεργά την συστηματική προσπάθεια που γίνεται από όλους τους φορείς για την εντονότερη διείσδυση του γρήγορου Internet σε όλες τις κατηγορίες του πληθυσμού.

 

Περισσότερες πληροφορίες και αναλυτικές τιμές για όλα τα προϊόντα OnDSL της OTEnet μπορείτε να βρείτε στο http://www.otenet.gr

 

thnx to adslgr

Link to comment
Share on other sites

Της Vivodi είναι πολύ καλό , δίνει και καλά δώρα, 109 Ευρώ έχει μόνο το i-pod και τραγούδια από το MPGreek άρα το προτιμώ. Ακόμα όμως νομίζω ότι δεν το πουλάει κανείς, μόνο η Vivodi...
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί και μένα με γραμμή ISDN. τελικά το πρόβλημα ήταν το NetMod. Μου το άλλαξε ο ΟΤΕ και απο τότε δεν μου έχει ξαναπαρουσιαστεί.
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Aυτό που μέτα τον προπληρωμένο χρόνο σε αφήνει να αλλάξεις ISP και να κρατήσεις τη γραμμή!

 

Υπάρχει τέτοιο....??? :confused:

fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Ειχα teledome 4u1 με σταθερη χρεωση και ζητησα το αναλογο προγραμμα απο την AltecTelecom. Απο τον ενα εναλλακτικο θα παω αμμεσα στον αλλο ή θα υπαρχει "κενο" διαστημα που θα γινοντε μεσω ΟΤΕ οι κλισεις μου ??? Ευχαριστω. :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Της Vivodi είναι πολύ καλό , δίνει και καλά δώρα, 109 Ευρώ έχει μόνο το i-pod και τραγούδια από το MPGreek άρα το προτιμώ. Ακόμα όμως νομίζω ότι δεν το πουλάει κανείς, μόνο η Vivodi...

 

 

Oχι , δεν το δίνει μόνο η Vivodi.Απο Δευτέρα θα υπα΄ρχει και στο Πλαίσιο!!

 

:X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον οι εναλλακτικοί που χρησιμοποιείς λειτουργούν με Προεπιλογή Φορέα, τη μέρα που θα ενεργοποιηθεί στην Άλτεκ θα απενεργοποιηθεί στην Τέλεντομ. Ο ΟΤΕ δεν θα...προλάβει να κάνει κάτι άλλο ;)

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Ετσι μου ειπαν και απο την Altec που πηρα σημερα.Μαλιστα εγινε απο χθες.Περιμενω κωδικους για on line παρακολουθηση κλισεων. :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους! Ρε παιδια εχω μπερδευτει, HELP!!!

Εχω PSTN γραμμη και θελω να την κανω 384 και να βαλω την AnyAccess 128 της HOL. Το παγιο της 384 ειναι 15.9Ε/μηνα και του ΙSP 7.50Ε/μηνα. Μεχρι εδω καλα. Εκει που μπερδευτικα τελειως, ειναι σε ενα τηλεφωνημα που εκανα χτες στη HOL και μου ειπε πως θα συνεχισω να πληρωνω τα "Βασικα τελη" (22.8Ε /2μηνο) και απλα σ'αυτα θα προστεθουν και τα τελη του DSL. Αυτο ισχυει? Δηλαδη εγω τωρα πληρωνω το διμηνο 22.8Ε και με την DSL θα πληρωνω αντι για 15.9x2=31.8Ε , 57Ευρω?? Με τη vivodi τι γινεται? εχει καλυψη στην περιοχη μου.

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

To παγιο της PSTN θα συνεχισεις να το πληρωνεις. Σε αυτο πρεπει να προσθεσεις και το παγιο της DSL και το παγιο της συνδεσης ISP. Η Vivodi σου δινει το δικαιωμα να "πεταξεις" τον OTE και να χρησιμοποιεις αποκλειστικα το ιδιωκτητο δικτυο της και να πληρωνεις 33Euros το μηνα μαζι με το ΦΠΑ για DSL και τηλεφωνο. Συμφερει αντικειμενικα.(δεν κανω διαφημιση,οκ?)Πηγαινε στο site της Vivodi και στο κατω μερος βαλε το τηλεφωνικο σου νουμερο και δες εαν μπορεις να χρησιμοποιησεις το δικτυο της DSL.
Link to comment
Share on other sites

thanx redbaraon 152, ομως θελω να μου εξηγεισεις αυτο με το να "πεταξω" τον ΟΤΕ. Εγω μιλαγα για Shared LLU, εσυ μαλλον μιλας για Full LLU. Αν κανω και το τηλεφωνο και την συνδεση Vivodi, μπορω να κρατησω το ιδιο νουμερο που ειχα και στον ΟΤΕ η πρεπει να αλλαξω αριθμο; Ακομα, το τηλεφωνο μου θα ειναι κανονικο οπως τωρα, η VoIP; Στην περιοχη μου υπαρχει πληρης καλυψη της Vivodi και μπορω να χρησιμοποιησω ολες τις υπηρεσιες της (Ακομα και ADSL 2+!!)
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...