Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει και ενσωματωμένο μετρητή αν πας ρυθμίσεις/δεδομένα τον οποίο μπορείς και να μηδενίζεις κάθε μήνα όταν ανανεώνονται τα Gb του πακέτου σου.

Βίντεο στο youtube και ιντερνετ ράδιο καταναλώνουν πολλά δεδομένα γι αυτό να τα προσέχεις.

 

σε ευχαριστω πολυ πολυυυυυ!!!!

γνωριζουμε αν αυτη η θηκη του 5 s ειναι συμβατη το 5αρι ??

http://www.vodafone.gr/portal/iPhone-5s?utm_source=Homepage-top&utm_medium=Promo-Banner&utm_campaign=iphone5s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω πολυ πολυυυυυ!!!!

γνωριζουμε αν αυτη η θηκη του 5 s ειναι συμβατη το 5αρι ??

http://www.vodafone.gr/portal/iPhone-5s?utm_source=Homepage-top&utm_medium=Promo-Banner&utm_campaign=iphone5s

 

Έχουν ίδιες διαστάσεις και σχεδιασμό οι δυο συσκευές άρα ταιριάζουν.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Έχουν ίδιες διαστάσεις και σχεδιασμό οι δυο συσκευές άρα ταιριάζουν.

 

Ευχαριστώ πολύ !!!!

Κάτι άλλο υπάρχει κάποια εφαρμογή αντίστοιχη του s health που έχει το galaxy ??:worry:

edit : κατι ακομα.. ειχα μια εφαρμογη σε παλιοτερο iphone που κατεβαζα βιντεο απο το youtube αλλα δεν θυμαμαι πως λεγεται ξερουμε καμια τετοια εφαρμογη??

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εχω το εξης προβλημα..

τραβηξα 4 βιντεο απο το τηλ κ προσπαθω μεσω itunes να τα περασω στο λαπτοπ κ μου βγαζει σφαλμα υπαρχει αλλος τροπος εκτος itunes?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εχω το εξης προβλημα..

τραβηξα 4 βιντεο απο το τηλ κ προσπαθω μεσω itunes να τα περασω στο λαπτοπ κ μου βγαζει σφαλμα υπαρχει αλλος τροπος εκτος itunes?

 

κανε ενα λογαριασμο dropbox απ το πισι. μετα κατεβασε την εφαρμογη στο κινητο, κανε εισοδο με τα στοιχεια σου, επελεξε απ το κινητο τι θες να ανεβασεις κ αναλογα ποσο γρηγορη γραμμη εχεις τσακ θα συγχρονισει τα αρχεια στο πισι. αν τα βιντεο ειναι μεγαλα εεε τοτε θα περιμενεις αρκετα. για εικονες κ αρχειακια ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Να η απάντηση σου!!! Αφορά φωτό τραβηγμένες από το κινητό και μόνο!

 

http://support.apple.com/kb/HT4083

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έχω ένα θεματάκι με το μηλόφωνο από τότε που πέρασα το ios 7. Μόλις ενεργοποιώ το Mobile data κάνει μια αναλαμπή 4G στη status bar και αμέσως χάνεται και εμφανίζεται το σήμα του 3G. Αν το αφήσω κανα 5λεπτο ίσως εμφανιστεί το σήμα του 4G και ολα καλά, αλλά μπορεί να μην εμφανιστεί κιόλας. Καμία βοήθεια; Να τονίσω οτι δε τίθεται θέμα κάλυψης.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το ios 6 δεν υπήρχε κανένα θέμα.. Εγώ έχω cosmote εσυ cosmote i voda ; Ο τρόπος για να το αντιμετωπίσεις είναι να ανοιγοκλεισεις τον διακόπτη flight mode σε εμένα έτσι φτίαχνει... Επίσης έχω άλλο ένα πάρα πολύ ενοχλητικό πρόβλημα.. Πάρα πολυ συχνά κολλάνε τα data ( πχ έχω full 3g και παω να ανοιξω μια σελίδα, διχνει να φορτώνει και δεν την ανοίγει ποτε) για να ξεκολλήσουν πρέπει να ανοιγοκλείσω τα δεδομένα η το flight mode... Αντικατέστησα και τη nano-sim αλλα τίποτα... Αυτό νομίζω είναι καθαρά θέμα cosmote διότι έχω βάλει εναν αριθμό voda και δεν αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα ( θα το τεσταρω ομως 2-3 μέρες να σιγουρευτω οτι δεν έιναι θέμα συσκευής.. Δυστυχώς στα Χανιά η voda νομιίζω δεν έχει 4g οποτε δέν μπορώ να τεστάρω αυτο πού λέμε με τον διακόπτη 4g αν συμβαίνει μόνο σε cosmote ... Ας στείλουν και άλλοι χρήστες αν έχουν αντίστοιχα προβλήματα με cosmote και iphone 5 ! Edited by netvasilis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έχω ένα θεματάκι με το μηλόφωνο από τότε που πέρασα το ios 7. Μόλις ενεργοποιώ το Mobile data κάνει μια αναλαμπή 4G στη status bar και αμέσως χάνεται και εμφανίζεται το σήμα του 3G. Αν το αφήσω κανα 5λεπτο ίσως εμφανιστεί το σήμα του 4G και ολα καλά, αλλά μπορεί να μην εμφανιστεί κιόλας. Καμία βοήθεια; Να τονίσω οτι δε τίθεται θέμα κάλυψης.

 

Καλημέρα!

 

Μου είχε τύχει μια δυο φορές και εμένα στο παρελθόν αλλά με ios 6 όχι 7. Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις μπαίνω flight mode και βγαίνω αλλιώς επανεκκίνηση και φτιάχνει. Αν εξακολουθεί και σου κάνει προβλήματα τότε φταίει κάτι άλλο. Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει κάλυψη εκεί;

>> m4b <<
Link to comment
Share on other sites

Να η απάντηση σου!!! Αφορά φωτό τραβηγμένες από το κινητό και μόνο!

 

http://support.apple.com/kb/HT4083

 

σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις !!

με το dpopbox το ειχα δοκιμασει αλλα κανει παρα πολυ ωρα κ το αφησα οποτε θα ακολουθησω τις οδηγιες σου...κ ελπιζω να βγαλω ακρη!!!:worry:

 

καλησπερα!

δυστυχως τιποτα ουτε με αυτον τον τροπο παλι δεν μου περναει τα βιντεο.. :( :(

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

να τις χαιρομαι...

μπηκε λιγη σκονη μεσα στην θηκη...

πηγα για τρεξιμο 15χλμ που κανω καθε 3 μερες...

ακουμπησε η σκονη με την θηκη και το κινητο...

και οριστε...

 

http://imageshack.us/a/img826/6800/n66c.png

 

δεν με χαλασε...

40Ε σε θηκες εχω χαλασει...

πλεον μονο pouch

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

να τις χαιρομαι...

μπηκε λιγη σκονη μεσα στην θηκη...

πηγα για τρεξιμο 15χλμ που κανω καθε 3 μερες...

ακουμπησε η σκονη με την θηκη και το κινητο...

και οριστε...

 

http://imageshack.us/a/img826/6800/n66c.png

 

δεν με χαλασε...

40Ε σε θηκες εχω χαλασει...

πλεον μονο pouch

 

Ε νταξ.. Στη φωτογραφια δεν φαινεται κατι τραγικο...

Δυστυχως αυτο το σημειο εξαιτιας του φινιρισματος πρεπει να ειναι αρκετα ευαισθητο...

Link to comment
Share on other sites

Ε νταξ.. Στη φωτογραφια δεν φαινεται κατι τραγικο...

Δυστυχως αυτο το σημειο εξαιτιας του φινιρισματος πρεπει να ειναι αρκετα ευαισθητο...

 

κοιτα ,κατα την χρηση δεν φαινονται αλλα οσο να᾽ναι...

συμφωνω ομως οτι ειναι minor issues και δεν ανηκουν σε σοβαρα προβληματα ;)

παμ παρακατω...

Σημερα εβγαλε 2,5 ωρες με ανοικτο gps και καταναλωσε μονο 20%μπαταρια με χρηση αποκλειστικα δεδομενα...

Δεν ειναι ασχημη επιδοση αν υπολογισω οτι ταυτοχρονα κατεβαζε δεδομενα,επαιρνε σημα απο δορυφορο και εδειχνε στην οθονη.

 

Πολυ καλη επιδοση!

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επομένως η ευπαθεια δεν ειναι προνομια των μαυρων συσκευών (στη φωτο φαινεατι να εχεις την λευκη). Εκτος αν ειχε μπει και κατι πιο ''αχμηρο'' απο σκόνη...

 

Αρα προβλημα με τα σημάδια-γρατζουνιες, wifi/3g issues, home button & sleep/awake disfunction,.... ξεχναω κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Επομένως η ευπαθεια δεν ειναι προνομια των μαυρων συσκευών (στη φωτο φαινεατι να εχεις την λευκη). Εκτος αν ειχε μπει και κατι πιο ''αχμηρο'' απο σκόνη...

 

Αρα προβλημα με τα σημάδια-γρατζουνιες, wifi/3g issues, home button & sleep/awake disfunction,.... ξεχναω κάτι?

 

Τιποτα απο ολα αυτα δεν ισχυει, ετσι οπως το λες.

Σε μια προταση εχεις μαζεψει ο,τι τυχον. Προβλημα εχουν βγαλει τα εκατομμυρια των συσκευων που εχουν πουληθει. Υπαρχουν ομως και εκατομμυρια συσκευες χωρις κανενα θεμα, φυσικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επομένως η ευπαθεια δεν ειναι προνομια των μαυρων συσκευών (στη φωτο φαινεατι να εχεις την λευκη). Εκτος αν ειχε μπει και κατι πιο ''αχμηρο'' απο σκόνη...

 

Αρα προβλημα με τα σημάδια-γρατζουνιες, wifi/3g issues, home button & sleep/awake disfunction,.... ξεχναω κάτι?

 

τα ασπρα ειναι ευπαθη στις νανογρατζουνιες...ομως γενικα δεν ειναι καθολου.

Πχ αν σου χτυπησει στο τραπεζι δεν θα φυγει χρωμα,ενω στο μαυρο θα βγει.

Στο ασπρο δεν προκειται γιατι δεν εχει.

 

Να ειμαστε ομως αληθινοι...

κοιτα το ιδιο κινητο με την φωτογραφια με τις γρατζουνιες..

http://img824.imageshack.us/img824/3280/sz92.jpg

 

βλεπεις κατι;Οχι... :lol:

αυτο γιατι εγω μεγενθυνα το προβλημα με macro της καμερας,ειδικο φωτισμο και υπο γωνια...

αλλιως...δεν εχεις κανενα θεμα...οπως βλεπεις δεν φαινεται!

;)

 

ΥΓ.σταματαω εδω γιατι πιστευω ειμαι υπερβολικος και μιλαμε για κινητα.(/στιγμη αυτογνωσιας)

 

 

Oσον αφορα τα αλλα θεματακια που λες δεν εχω παρατηρησει κανενα στο δικο μου.

Το μονο που με ενοχλει,αν θελω να ειμαι αντικειμενικος,ειναι οτι εχω το 16αρι και επρεπε να παρω 32αρι γιατι δεν μου φτανουν τα 16.

Ομως δεν φταιει το κινητο γι αυτο.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

τα ασπρα ειναι ευπαθη στις νανογρατζουνιες...ομως γενικα δεν ειναι καθολου.

Πχ αν σου χτυπησει στο τραπεζι δεν θα φυγει χρωμα,ενω στο μαυρο θα βγει.

Στο ασπρο δεν προκειται γιατι δεν εχει.

 

Να ειμαστε ομως αληθινοι...

κοιτα το ιδιο κινητο με την φωτογραφια με τις γρατζουνιες..

http://img824.imageshack.us/img824/3280/sz92.jpg

 

βλεπεις κατι;Οχι... :lol:

αυτο γιατι εγω μεγενθυνα το προβλημα με macro της καμερας,ειδικο φωτισμο και υπο γωνια...

αλλιως...δεν εχεις κανενα θεμα...οπως βλεπεις δεν φαινεται!

;)

 

ΥΓ.σταματαω εδω γιατι πιστευω ειμαι υπερβολικος και μιλαμε για κινητα.(/στιγμη αυτογνωσιας)

 

 

Oσον αφορα τα αλλα θεματακια που λες δεν εχω παρατηρησει κανενα στο δικο μου.

Το μονο που με ενοχλει,αν θελω να ειμαι αντικειμενικος,ειναι οτι εχω το 16αρι και επρεπε να παρω 32αρι γιατι δεν μου φτανουν τα 16.

Ομως δεν φταιει το κινητο γι αυτο.

 

Και το δικο μου Δημητρη ειναι εντελως απροβληματιστο.:)

Τα 16 ειναι οντως λιγα, αλλα , υπαρχει και το ipad με τα 32 για να συμπληρωνει, και φυσικα, επειδη ειναι μινι, το εχω σχεδον παντα μαζι μου,

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

την βοηθεια σας κ παλι..:O

δεν μπορω με τιποτα να περασω στο λαπτοπ κατι βιντεο που εχω τραβηξει απο το τηλ..:worry: δοκιμασα με το dropbox, δοκιμασα με τον τροπο που μου ειπε το μελος *big αλλα τιποτα μου βγαζει σφαλμα συνεχεια..:(

γνωριζει καποιος καποιον αλλο τροπο?:cry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

την βοηθεια σας κ παλι..:O

δεν μπορω με τιποτα να περασω στο λαπτοπ κατι βιντεο που εχω τραβηξει απο το τηλ..:worry: δοκιμασα με το dropbox, δοκιμασα με τον τροπο που μου ειπε το μελος *big αλλα τιποτα μου βγαζει σφαλμα συνεχεια..:(

γνωριζει καποιος καποιον αλλο τροπο?:cry:

 

Μόλις συνδέσεις την συσκευή σου με τον υπολογιστή με το καλώδιο θα εμφανιστεί ένα παράθυρο που μπορείς να ανοίξεις τον φάκελο και θα έχει μέσα τις φωτογραφίες και τα βίντεο που έχεις τραβήξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μόλις συνδέσεις την συσκευή σου με τον υπολογιστή με το καλώδιο θα εμφανιστεί ένα παράθυρο που μπορείς να ανοίξεις τον φάκελο και θα έχει μέσα τις φωτογραφίες και τα βίντεο που έχεις τραβήξει

 

το ξερω παταω να τα περασει περναει τις φωτογραφιες κ στα βιντεο βγαζει σφαλμα..:(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

την βοηθεια σας κ παλι..:O

δεν μπορω με τιποτα να περασω στο λαπτοπ κατι βιντεο που εχω τραβηξει απο το τηλ..:worry: δοκιμασα με το dropbox, δοκιμασα με τον τροπο που μου ειπε το μελος *big αλλα τιποτα μου βγαζει σφαλμα συνεχεια..:(

γνωριζει καποιος καποιον αλλο τροπο?:cry:

 

Αν μέσω itunes δε βγάζεις άκρη, θα σου πρότεινα να κάνεις "κοινή χρήση" του βίντεο μέσα απο την εφαρμογή "φωτογραφίες" του iPhone. Επιλέγεις το βίντεο, πατάς το βελάκι κάτω αριστερά και είτε το στέλνεις με email στον εαυτό σου (θα γίνει συμπιεση και θα έχεις πτώση ποιότητας), είτε κάνεις κοινή χρήση μέσω iCloud, πάλι στέλνοντάς το στο δικό σου iCloud email (αυτή τη φορά χωρίς συμπίεση και κατά συνέπεια χωρίς πτώση ποιότητας).

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν μέσω itunes δε βγάζεις άκρη, θα σου πρότεινα να κάνεις "κοινή χρήση" του βίντεο μέσα απο την εφαρμογή "φωτογραφίες" του iPhone. Επιλέγεις το βίντεο, πατάς το βελάκι κάτω αριστερά και είτε το στέλνεις με email στον εαυτό σου (θα γίνει συμπιεση και θα έχεις πτώση ποιότητας), είτε κάνεις κοινή χρήση μέσω iCloud, πάλι στέλνοντάς το στο δικό σου iCloud email (αυτή τη φορά χωρίς συμπίεση και κατά συνέπεια χωρίς πτώση ποιότητας).

 

:worry: το κανω κ με τους δυο τροπους κ μου γραφει οτι το βιντεο εχει μεγαλη διαρκεια κ να το κοψω..:( δεν γινεται να το στειλω ολοκληρο?:worry:

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

το ξερω παταω να τα περασει περναει τις φωτογραφιες κ στα βιντεο βγαζει σφαλμα..:(

 

Δοκίμασε να κλείσεις και να ανοίξεις τον υπολογιστή και το κινητό μηπως κάτι κόλλησε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... αυτό με το μέγεθος και τη διάρκεια δεν το σκέφτηκα. Από ότι κατάλαβα έχει Windows το Laptop σου. Αν και προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει στο δικό μου Mac, βρήκα την δωρεάν εφαρμογή iFunBox. Υπάρχει για MacOS και για Windows. Δεν χάνεις κάτι να την δοκιμάσεις.
http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...