Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να κλείσεις και να ανοίξεις τον υπολογιστή και το κινητό μηπως κάτι κόλλησε

 

εχω κανει επανεκκινηση και στα 2 αλλα παλι τιποτα..:O

τελος παντων το αφηνω μην σας κουραζω ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!:)

 

*athanaso77 απο το 2010 που εκανα εγγραφη με αυτον τον τροπο γραφω..

αργησες λιγακι αλλα με επιασες..:D

οπως και να εχει δεν το γνωριζα..

ευχαριστω για την διευκρινιση

 

edit : *das τα περασα με την εφαρμογη που μου ειπες!!! κανει παυσεις βεβαια αλλα απο καθολου.. :O

σε ευχαριστω πααααααααααααρα πολυ!!!!!!

ημουν ετοιμη να τα διαγραψω απο τα νευρα μου!!!!:p

Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια. Επειδη θελω να ξεφορτωθω την εφαρμογη του gmail που εχω και να ενταξω το gmail μεσα στο mail app,

ξερετε αν γινεται να ρυθμισω το gmail ως exchange για να εχω και push? Θα δουλεψει ή τσαμπα θα ασχοληθω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Επειδη θελω να ξεφορτωθω την εφαρμογη του gmail που εχω και να ενταξω το gmail μεσα στο mail app,

ξερετε αν γινεται να ρυθμισω το gmail ως exchange για να εχω και push? Θα δουλεψει ή τσαμπα θα ασχοληθω?

 

Δεν γινεται , μην κουραζεσαι αδικα. Το καλυτερο που θα μπορεις να εχεις ειναι μετακληση ανα 15 λεπτα. Ειναι ο λογος που αποφασισα και εκανα τη μεταβαση στο icloud.com.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

edit : *das τα περασα με την εφαρμογη που μου ειπες!!! κανει παυσεις βεβαια αλλα απο καθολου.. :O

σε ευχαριστω πααααααααααααρα πολυ!!!!!!

ημουν ετοιμη να τα διαγραψω απο τα νευρα μου!!!!:p

 

Πόσων ετών είναι το Laptop σου; Μήπως έχει πολύ αργό επεξεργαστή/κάρτα γραφικών ώστε να τρέξει Full HD Video; Δοκίμασε να ανοίξεις το βίντεο με VLC Player.

http://d2ffutrenqvap3.cloudfront.net/items/0H2C0G0e1g3S2M3s2C3Z/iphones9web3.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! το είχα αναφέρει αρκετές σελίδες ποστ πιο πίσω: με iphone 5 + ios7 από την αναβάθμιση και μετά αραιά και που όταν το κινητό είναι κλειδωμένο, κ πάω να σύρω για να ξεκλειδώσω, δεν ανταποκρίνεται και ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσει είναι επανεκκίνηση. κάποιος φίλος εδώ μου πρότεινε επαναφορά εργοστασιακών και set up as new. το έκανα κ αρχικα νόμισα πως γλίτωσα αλλά δυστυχώς ξαναεμφανίστηκε, βέβαια πιο αραιά απ ότι πριν. το ψάχνω στο ιντερνετ αλλά δεν ακούω κανέναν με έτσι σύμπτωμα... τόσο γκαντέμης? και τοχα καμάρι ότι έκανα καλά που άφησα τα σπαστικά android που όλο κολλούσαν :blink: καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο τοπικ, μολις απεκτησα το iphone 5 και θα ηθελα μια εφαρμογη που να κανει καταγραφη κλησεων και μηνυματων χωρις δυνατοτητα διεγραφης καποιου μεμονομενα παρα μονο ολοκληρης της λιστας. Ξερετε εαν υπαρχει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! το είχα αναφέρει αρκετές σελίδες ποστ πιο πίσω: με iphone 5 + ios7 από την αναβάθμιση και μετά αραιά και που όταν το κινητό είναι κλειδωμένο, κ πάω να σύρω για να ξεκλειδώσω, δεν ανταποκρίνεται και ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσει είναι επανεκκίνηση. κάποιος φίλος εδώ μου πρότεινε επαναφορά εργοστασιακών και set up as new. το έκανα κ αρχικα νόμισα πως γλίτωσα αλλά δυστυχώς ξαναεμφανίστηκε, βέβαια πιο αραιά απ ότι πριν. το ψάχνω στο ιντερνετ αλλά δεν ακούω κανέναν με έτσι σύμπτωμα... τόσο γκαντέμης? και τοχα καμάρι ότι έκανα καλά που άφησα τα σπαστικά android που όλο κολλούσαν :blink: καμιά ιδέα??

 

Μπορώ να σου κάνω έναν πιο ιδιαίτερο τροπο restore και να μην περάσω πίσω στο κινητο τιποτα άλλο παρά τα αρχεία σου και οχι τις ρυθμίσεις του κινητού γιατί κατα την γνώμη μου αυτο ειναι που σου δημιουργεί το πρόβλημα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να σου κάνω έναν πιο ιδιαίτερο τροπο restore και να μην περάσω πίσω στο κινητο τιποτα άλλο παρά τα αρχεία σου και οχι τις ρυθμίσεις του κινητού γιατί κατα την γνώμη μου αυτο ειναι που σου δημιουργεί το πρόβλημα!

 

μα όταν το άνοιξα, καμιά παλιά μου ρύθμιση δεν υπήρχε κ φυσικά καμια εφαρμογή. ήταν σαν να το αγόρασα καινούργιο με ios7 όμως. δε μιλάμε για το ίδιο πράγμα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα! το είχα αναφέρει αρκετές σελίδες ποστ πιο πίσω: με iphone 5 + ios7 από την αναβάθμιση και μετά αραιά και που όταν το κινητό είναι κλειδωμένο, κ πάω να σύρω για να ξεκλειδώσω, δεν ανταποκρίνεται και ο μόνος τρόπος να ξεκολλήσει είναι επανεκκίνηση. κάποιος φίλος εδώ μου πρότεινε επαναφορά εργοστασιακών και set up as new. το έκανα κ αρχικα νόμισα πως γλίτωσα αλλά δυστυχώς ξαναεμφανίστηκε, βέβαια πιο αραιά απ ότι πριν. το ψάχνω στο ιντερνετ αλλά δεν ακούω κανέναν με έτσι σύμπτωμα... τόσο γκαντέμης? και τοχα καμάρι ότι έκανα καλά που άφησα τα σπαστικά android που όλο κολλούσαν :blink: καμιά ιδέα??

Μου συμβαίνει αυτό που λες, μόνο όταν η μπαταρία είναι κάτω από 5% και δεν θέλει επανεκκίνηση, απλά ξαναπατάω το power button να κλειδώσει και ξεκλειδώνω ξανά αμέσως.

Νομίζω πρέπει να είναι κάποιο bug.

Αλλά σε εμένα σχετίζεται αποκλειστικά με το επίπεδο της μπαταρίας (θέλει να είναι εξαιρετικά χαμηλό).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μα όταν το άνοιξα, καμιά παλιά μου ρύθμιση δεν υπήρχε κ φυσικά καμια εφαρμογή. ήταν σαν να το αγόρασα καινούργιο με ios7 όμως. δε μιλάμε για το ίδιο πράγμα?

 

Ναι αλλα σίγουρα αμέσως μετά πέρασες κάποιο backup. Σωστά;

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

μα όταν το άνοιξα, καμιά παλιά μου ρύθμιση δεν υπήρχε κ φυσικά καμια εφαρμογή. ήταν σαν να το αγόρασα καινούργιο με ios7 όμως. δε μιλάμε για το ίδιο πράγμα?

 

Όταν το κανείς set up as new τότε ειναι όπως το παίρνεις εργοστασιακά!εχεις παρατηρήσει αν στο κάνει μετά από κάποιο άνοιγμα εφαρμογής ή καποια ρύθμιση;για μένα αν εξ´ακολουθει και εχεις ακόμα εγγύηση πήγαινε να το ελέγξουν!

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει αυτό που λες, μόνο όταν η μπαταρία είναι κάτω από 5% και δεν θέλει επανεκκίνηση, απλά ξαναπατάω το power button να κλειδώσει και ξεκλειδώνω ξανά αμέσως.

Νομίζω πρέπει να είναι κάποιο bug.

Αλλά σε εμένα σχετίζεται αποκλειστικά με το επίπεδο της μπαταρίας (θέλει να είναι εξαιρετικά χαμηλό).

 

σχεδόν ποτέ δεν το αφήνω να πέσει κάτω από 15%. αλλά μιας κ το έθεσες σαν παράμετρο θα το τσεκάρω στα σίγουρα.

 

Ναι αλλα σίγουρα αμέσως μετά πέρασες κάποιο backup. Σωστά;

 

κανένα backup. όλα εξ αρχης με το χέρι. είχα κρατημένο backup για παν ενδεχόμενο αλλά δεν το χρησιμοποίησα. μπορεί να το έκανε μόνο του? δε νομίζω γτ όλο το σετάρισμα το έκανα με το χέρι. δε βρήκα τίποτα όπως πριν. μόνο τις επαφές βρήκα έτοιμες κ αυτες γτ ηταν στην σιμ υποθετω...

 

Όταν το κανείς set up as new τότε ειναι όπως το παίρνεις εργοστασιακά!εχεις παρατηρήσει αν στο κάνει μετά από κάποιο άνοιγμα εφαρμογής ή καποια ρύθμιση;για μένα αν εξ´ακολουθει και εχεις ακόμα εγγύηση πήγαινε να το ελέγξουν!

 

δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο, γτ το χω στην τσέπη κ κάποια στιγμή το βγάζω να καλέσω πχ κ τσακ το βρίσκω κολλημένο. ναι εγγύηση έχω, το πήρα πριν 6-7μήνες. αλλά να το στείλω, μπορεί να το χουν 10μέρες να το τσεκάρουν κάθε λεπτό κ να μην το κάνει και την 11η να μου το στείλουν κ τυχαία να κολλήσει. είναι εντελώς τυχαίο κ σπάνιο.δηλ μπορεί να μην τους κολλήσει καθόλου όσο το χουν στο σερβις κ να μοθ πουν ειναι τζετ παρ' το πισω

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε και αυτό:πήγαινε ρυθμίσεις , κέντρο ελέγχου και απενεργοποιήσε το πρόσβαση από οθόνη κλείδωματος!
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε και αυτό:πήγαινε ρυθμίσεις , κέντρο ελέγχου και απενεργοποιήσε το πρόσβαση από οθόνη κλείδωματος!

 

το έχω απενεργοποιημένο απ την 1η στιγμή... δοκίμασα επισης και να μην εχω καν συνθηματικο κλειδωματος

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ξένο φορούμ για το θέμα σου και από οτι λένε δεν βρίσκεται λύση και ίσως ειναι θέμα επεξεργαστή,οπότε το πας με την εγγύηση και ελπίζεις σε αντικατάσταση! Ορίσετε και το link για το συγκεκριμένο θέμα που εχεις : https://discussions.apple.com/thread/5325704?start=15&tstart=0
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε ξένο φορούμ για το θέμα σου και από οτι λένε δεν βρίσκεται λύση και ίσως ειναι θέμα επεξεργαστή,οπότε το πας με την εγγύηση και ελπίζεις σε αντικατάσταση! Ορίσετε και το link για το συγκεκριμένο θέμα που εχεις : https://discussions.apple.com/thread/5325704?start=15&tstart=0

 

τουλαχιστον τωρα δεν νιωθω μοναξια :lol: ξερω πως υποφερουν και αλλοι συνάνθρωποι μου! ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται. Αν ήταν θέμα επεξεργαστή θα στα έκανε και πριν αυτά.

Με το ios 7 έχουν εμφανιστεί πολλά τέτοια κουφά γι αυτό λίγο υπομονή για τις επόμενες αναβαθμίσεις που σίγουρα θα διορθωθούν πολλά.

Είναι σαν να έχουμε το ios 1.0.2 αφού τέτοια μεγάλη αλλαγή δεν είχε γίνει ποτέ από τότε που παρουσιάστηκε το 1ο iphone.

Λίγο υπομονή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται. Αν ήταν θέμα επεξεργαστή θα στα έκανε και πριν αυτά.

Με το ios 7 έχουν εμφανιστεί πολλά τέτοια κουφά γι αυτό λίγο υπομονή για τις επόμενες αναβαθμίσεις που σίγουρα θα διορθωθούν πολλά.

Είναι σαν να έχουμε το ios 1.0.2 αφού τέτοια μεγάλη αλλαγή δεν είχε γίνει ποτέ από τότε που παρουσιάστηκε το 1ο iphone.

Λίγο υπομονή

 

σιγα τις αλλαγες... :lol:

 

απλα εχουν πολλες συσκευες να αναβαθμισουν και τα εχουν κανει μανταρα ενω παλια ειχαν 2 το πολυ και πετουσαν...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σιγα τις αλλαγες... :lol:

 

απλα εχουν πολλες συσκευες να αναβαθμισουν και τα εχουν κανει μανταρα ενω παλια ειχαν 2 το πολυ και πετουσαν...

 

Είσαι προγραμματιστής? Πριν από την 3 στην 4 από την 4 στην 5 και ούτο κάθε εξής είχαμε σημαντικά προβλήματα εδώ τώρα που έχει αλλάξει ριζικά όλο το σκηνικό δεν θα έχουμε προβλήματα? Είναι πολλές συσκευές, έχει μπει στο παιχνίδι και το 64bit είναι πολλές οθόνες δηλαδή τι να κάνουν θαύμα?

Beta Testers είμαστε πρέπει να το καταλάβετε. Τουλάχιστον αυτοί τα διορθώνουν. Άλλες εταιρίες τα παρατάνε και βγάζουν καινούργια συσκευή.

Να μην μακρυγορώ λίγο υπομονή και θα δείτε τα περισσότερα από αυτά τα κουλά θα εξαφανιστούν.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είσαι προγραμματιστής? Πριν από την 3 στην 4 από την 4 στην 5 και ούτο κάθε εξής είχαμε σημαντικά προβλήματα εδώ τώρα που έχει αλλάξει ριζικά όλο το σκηνικό δεν θα έχουμε προβλήματα? Είναι πολλές συσκευές, έχει μπει στο παιχνίδι και το 64bit είναι πολλές οθόνες δηλαδή τι να κάνουν θαύμα?

Beta Testers είμαστε πρέπει να το καταλάβετε. Τουλάχιστον αυτοί τα διορθώνουν. Άλλες εταιρίες τα παρατάνε και βγάζουν καινούργια συσκευή.

Να μην μακρυγορώ λίγο υπομονή και θα δείτε τα περισσότερα από αυτά τα κουλά θα εξαφανιστούν.

 

οχι δεν ειμαι προγραμματιστης.

Ομως ειμαι χρονια πελατης...και πληρωνω 35% πανω γιατι θελω τα παντα...

Ναι...οντως εχουν διαφορες αλλα ΟΧΙ οσες επρεπε...δεν εχουν αλλαξει τον πυρηνα.

 

Κανω υπομονη μεχρι το Nexus...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειμαι προγραμματιστης.

Ομως ειμαι χρονια πελατης...και πληρωνω 35% πανω γιατι θελω τα παντα...

Ναι...οντως εχουν διαφορες αλλα ΟΧΙ οσες επρεπε...δεν εχουν αλλαξει τον πυρηνα.

 

Κανω υπομονη μεχρι το Nexus...

 

Έχουν αλλάξει πραγματικά πολλά πράγματα που είναι ικανά να δημιουργήσουν αυτό το χάος ειδικά με τις τόσες συσκευές. Ήδη με την 7.0.2 εγώ είδα διαφορά από την 7.0.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αλλάξει πραγματικά πολλά πράγματα που είναι ικανά να δημιουργήσουν αυτό το χάος ειδικά με τις τόσες συσκευές. Ήδη με την 7.0.2 εγώ είδα διαφορά από την 7.0.

 

Η αληθεια ειναι οτι η σπλ τηρει "σιγη ασυρματου" τον τελευταιο καιρο.

Βλεπω να πηγαινουμε κατευθειαν στην 7.1, χωρις πολλες ενδιαμεσες στασεις.

 

Επισης, πρεπει να πω οτι τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα σε σχεση με την αναβαθμιση απο 4 σε 5.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται , μην κουραζεσαι αδικα. Το καλυτερο που θα μπορεις να εχεις ειναι μετακληση ανα 15 λεπτα. Ειναι ο λογος που αποφασισα και εκανα τη μεταβαση στο icloud.com.

 

Μαλιστα.. Ευχαριστω!:)

 

Οταν λες οτι πηγες σε icloud εννοεις οτι εχεις λογαριασμο mail στο icloud? Και τα mail ερχονται εκει ?

Αξιζει σε σχεση με το gmail?

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.. Ευχαριστω!:)

 

Οταν λες οτι πηγες σε icloud εννοεις οτι εχεις λογαριασμο mail στο icloud? Και τα mail ερχονται εκει ?

Αξιζει σε σχεση με το gmail?

 

Ναι, εννοω οτι ο κυριος λογαριασμος μειλ μου ειναι πλεον ο @me.com.

Ενημερωσα τις επαφες μου για την αλλαγη και ορισα στον gmail.com λογαριασμο μου να προωθουνται αυτοματα τα μειλ στη νεα μου διευθυνση.

 

Το αν αξιζει ή οχι ειναι σχετικο.

Τωρα μπορω να εχω push email στις κυριες συσκευες μου, που ειναι το iphone και το ipad , καθως και να χρησιμοποιω το office outlook στο pc, οπου εχω σετσρει να συγχρονιζει με τον icloud λογαριασμο μου.

 

Με το gmail δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω outlook, γιατι δεν υποστηριζει συγχρονισμο με το gmail (πλεον) και δεν θα ειχα push στο ios (εκτος κι αν χρησιμοποιουσα την εφαρμογη gmail for ios, την οποια ομως για καποιο λογο -για πολλους λογους- δεν χωνευω, αν θελεις στο αναλυω) :)

 

Στις google συσκευες μου χρησιμοποιω ειτε την ενσωματωμενη εφσρμογη mail, ειτε το κ9 (εφαρμογη ειναι) για να εχω προσβαση στον icloud λογαριασμο μου, με συγχρονισμο καθε 15 λεπτα (οχι push παντως, στο android μονο το gmail εχει push, τιποτε αλλο).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εννοω οτι ο κυριος λογαριασμος μειλ μου ειναι πλεον ο @me.com.

Ενημερωσα τις επαφες μου για την αλλαγη και ορισα στον gmail.com λογαριασμο μου να προωθουνται αυτοματα τα μειλ στη νεα μου διευθυνση.

 

Το αν αξιζει ή οχι ειναι σχετικο.

Τωρα μπορω να εχω push email στις κυριες συσκευες μου, που ειναι το iphone και το ipad , καθως και να χρησιμοποιω το office outlook στο pc, οπου εχω σετσρει να συγχρονιζει με τον icloud λογαριασμο μου.

 

Με το gmail δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω outlook, γιατι δεν υποστηριζει συγχρονισμο με το gmail (πλεον) και δεν θα ειχα push στο ios (εκτος κι αν χρησιμοποιουσα την εφαρμογη gmail for ios, την οποια ομως για καποιο λογο -για πολλους λογους- δεν χωνευω, αν θελεις στο αναλυω) :)

 

Στις google συσκευες μου χρησιμοποιω ειτε την ενσωματωμενη εφσρμογη mail, ειτε το κ9 (εφαρμογη ειναι) για να εχω προσβαση στον icloud λογαριασμο μου, με συγχρονισμο καθε 15 λεπτα (οχι push παντως, στο android μονο το gmail εχει push, τιποτε αλλο).

 

Δεν χρειαζονται εξηγησεις!:p Γιατι ουτε εγω χωνευω το gmail app.

Θα το σεταρω και εγω ετσι.

Απλα αν θυμαμαι καλα οταν ρυθμισεις εναν λογαριασμο να κανει προωθηση σε εναν αλλον πρεπει ανα ενα χρονο να μπαινεις στον original λογαριασμο (στο gmail δηλαδη στην προκειμενη περιπτωση.) γιατι αλλιως τον διαγραφουν. Ετσι γινεται τουλαχιστον με το παλιο μου hotmail που πρεπει μια φορα το χρονο να κανω login μεσω του browser στο pc αλλιως τον απενεργοποιει η microsoft. Φανταζομαι και στη google πρεπει να συμβαινει αυτο..

Οσον αφορα τις google συσκευες δεν με πολυενδιαφερει γιατι μονο το s4 εχω και αυτο θα το δωσω μαλλον τον επομενο μηνα...

Ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...