Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
περα απο ρυθμισεις, χανω και επαφες και φωτος?

 

Χάνεις τα πάντα όπως όταν πρωτοανοίγεις τη συσκευή. Ωστόσο, μπορείς να πάρεις πρώτα ένα backup στο icloud ή/και στο itunes και το επαναφέρεις όποτε θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest bossgs3
Καλησπερα.. Θελω να μαθω αν γνωριζεται χωρις να σαι jailbreak να αγορασω καποια εφαρμογη να αλλαξω τα γραμματα επανω στν μπαρα εκει που λεει την εταιρια cosmote να βαλω οτι θελω.. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να βάλεις? Υπάρχει αυτή η εφαρμογή η οποία όμως είναι μόνο για Mac OS. http://c.uhelios.com/CarrierEditor/CarrierEditor-1.0.9.dmg . Δεν υπάρχει αντίστοιχο για Windows δυστυχώς. Αλλά μπορείς να μου πεις τι θες να γράφει ή τι εικόνα θες να έχει να σου φτιάξω το αρχείο Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παλι που το parallax δουλευει τελεια στο ipad mini, ενω στο 5αρι οχι, τι σας λεει?

Δηλαδη καλα δουλευει, εκτος απο την περιοτωδη, που μολις ξεκλειδωσω τη συσκευη, κανω αποτομα πανω, κατω. Μετα στρωνει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γινόμαστε λίγο υπερβολικά πολύ ψείρες και απλά ψάχνουμε τρόπους και λόγους να κακολογήσουμε το ios 7? Δηλαδή με βάση το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε να βρίζω κάθε φορά που έκανα power on το iphone 4 μου στο ios 6 επειδή για τα πρώτα 1-2 δεύτερα αφού άνοιγε η lock screen το slider κόλλαγε και μετά δεν είχε κανένα πρόβλημα! :w00t: Προσωπική μου άποψη το ios 7.0 είναι ακόμα beta για αυτό του συγχωρώ όλα τα bug, χρησιμοποιώ το ios 7 από την πρώτη beta και θεωρώ ότι δεν είναι ακόμα τελικό λογισμικό αλλά περιμένω το 7.1 για να δω το πραγματικό πρόσωπο του ios 7! Αυτό συστήνω και σε όλους σας να κάνετε και μετά να μιλήσουμε για bugs κλπ. Δεν θεωρώ δυνατό στον ίδιο χρόνο να γίνει debug το ios 6 που ήταν μια πολύ μικρή αλλαγή από το ios 5(3 μήνες) όσο το ios 7 που είναι μια τεράστια αλλαγή για το λειτουργικό. Πιστεύω ότι το βιάστηκε η Apple αλλά θα τα διορθώσει όλα με το ios 7.1 Edited by big
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γινόμαστε λίγο υπερβολικά πολύ ψείρες και απλά ψάχνουμε τρόπους και λόγους να κακολογήσουμε το ios 7? Δηλαδή με βάση το ίδιο σκεπτικό θα έπρεπε να βρίζω κάθε φορά που έκανα power on το iphone 4 μου στο ios 6 επειδή για τα πρώτα 1-2 δεύτερα αφού άνοιγε η lock screen το slider κόλλαγε και μετά δεν είχε κανένα πρόβλημα! :w00t: Προσωπική μου άποψη το ios 7.0 είναι ακόμα beta για αυτό του συγχωρώ όλα τα bug, χρησιμοποιώ το ios 7 από την πρώτη beta και θεωρώ ότι δεν είναι ακόμα τελικό λογισμικό αλλά περιμένω το 7.1 για να δω το πραγματικό πρόσωπο του ios 7! Αυτό συστήνω και σε όλους σας να κάνετε και μετά να μιλήσουμε για bugs κλπ. Δεν θεωρώ δυνατό στον ίδιο χρόνο να γίνει debug το ios 6 που ήταν μια πολύ μικρή αλλαγή από το ios 5(3 μήνες) όσο το ios 7 που είναι μια τεράστια αλλαγή για το λειτουργικό. Πιστεύω ότι το βιάστηκε η Apple αλλά θα τα διορθώσει όλα με το ios 7.1

 

Ναι, ειδικα εγω, ψαχνω ευκαιρια να κακολογισω την απλ και το ios7:rolleyes:

Οπως ειπες, ειναι ακομα σε beta φαση ουσιαστικα και ελπιχω οτι στην 7.1 θα εχουμε σημαντικες διορθωσεις.

Το να αναφερουμε ενα bug, δεν νομιζω οτι ειναι κακο παντως. :O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειδικα εγω, ψαχνω ευκαιρια να κακολογισω την απλ και το ios7:rolleyes:

Οπως ειπες, ειναι ακομα σε beta φαση ουσιαστικα και ελπιχω οτι στην 7.1 θα εχουμε σημαντικες διορθωσεις.

Το να αναφερουμε ενα bug, δεν νομιζω οτι ειναι κακο παντως. :O

 

Μα δεν μίλησα προσωπικά για κανένα απλά αυτό το κλίμα του θαψειματος αυτού του τρομερού λειτουργικού υπάρχει σε όλα τα Apple topics πολύ καιρό τώρα!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μίλησα προσωπικά για κανένα απλά αυτό το κλίμα του θαψειματος αυτού του τρομερού λειτουργικού υπάρχει σε όλα τα Apple topics πολύ καιρό τώρα!

 

Ξέρεις όμως οι καταναλωτές δεν ειναι πειραματόζωα άσχετα που έτσι μας περνάνε. Θα μπορούσαν να το δώσουν σε έναν αξιόλογο αριθμό υπαλλήλων για beta testing και όταν το παρουσίαζαν ακόμα και σε ένα 2 μήνες μετά να μην είχε τόσα bugs. Δεν εννοώ μόνο σε μια συσκευή.

Υπάρχουν πολλές συσκευές εκεί έξω και πολλά διαφορετικά bugs.

 

Άσχετα που έχει γίνει μόδα το set up as new αλλιώς φέρεις προβλήματα απο παλιά έκδοση. Όχι σε όλους αλλα τυχαίνει κι αυτό.

Τότε το OTA τι το έχουμε;

Αν καθίσεις να σκεφτείς έχει χαθεί λίγο η μεγάλη αξιοπιστία του λειτουργικού.

 

Πολλές συσκευές πολλές οθόνες με διαφορετικές αναλύσεις. Μπήκε στο παιχνίδι 64bit όλα αυτά για τους developers ειναι πρόβλημα. Οδηγούμαστε σε ένα τύπο fragmentation λίγο διαφορετικό απο του Android αλλα γι αυτό τόση καθυστέρηση και τόσα προβλήματα.

Όσο περισσότερες διαφορετικές συσκευές τόσο μεγαλύτερη αναμονή και τόσο περισσότερα προβλήματα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το λαγκαρισμα στο ξεκλειδωμα το εχω νοιωσει στο 3GS και μαλιστα οταν το χρειαζομουν να απαντησω σε κληση. Πραγματι σου σπαει τα νευρα. Αλλα στο 5 δεν υπαρχουν τετοια προβληματα το κινητο ειναι γρηγορο ακομα αλλα σε 1 χρονο ισως να δυσκολευεται και αυτο. Μην γινεστε υπερβολικοι.

 

Μετα απο 2 εβδομαδες με το iOS 7 μπορω να πω οτι μου αρεσει πολυ, χρειαζεται καποιες μικροβελτιωσεις πχ στο ημερολογιο αλλα γενικα ειναι ομορφο. Το καλυτερο μου ειναι οι καρτες του multitasking.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, εγω απλα ειπα οτι το parallex κανει ενα κολλημα μετα το ξεκλειδωμα (και οτι περιεργως δεν συμβσινει στο mini ipad αυτο)

Απλα πειτε αν το εχετε και εσεις ή οχι. Διαβαζω οτι δεν συμβαινει ολους.

Δεν ειπα οτι ειναι για πεταμα το λειτουργικο, μια χαρα ειναι. Και οι διαφανειες μου αρεσουν πολυ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, εγω απλα ειπα οτι το parallex κανει ενα κολλημα μετα το ξεκλειδωμα (και οτι περιεργως δεν συμβσινει στο mini ipad αυτο)

Απλα πειτε αν το εχετε και εσεις ή οχι. Διαβαζω οτι δεν συμβαινει ολους.

Δεν ειπα οτι ειναι για πεταμα το λειτουργικο, μια χαρα ειναι. Και οι διαφανειες μου αρεσουν πολυ.

 

εχω βγαλει το paralax... :lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εγω κολλημα εχω μονο στο spotlight ειδικα αν δεν εχω σβησει την προηγουμενη αναζητηση. και καποιες λιγες φορες στον σαφαρι, αλλα σπανια.

 

περιεργως η κατασταση γινεται λιγο χειροτερη οταν εχω συνδεδεμενο το φορτιστη.

 

παρολα αυτα το κινητο για μενα ειναι πιο εύχρηστο με τα 7 αποτι με τα 6 κυριως λογω βελτιωμενου σαφαρι και multitasking/control center.

 

στο ξεκλιεδωμα δεν εχω δει ποτε λαγκ. ουτε μεσα στα μενου ποτε.

Link to comment
Share on other sites

εχω βγαλει το paralax... :lol:

Μου έχει κολλήσει και το λέω λάθος :p

Και εγώ το έχω βγάλει, αλλά αν δούλευε καλά, θα το είχα. Στο ipad το έχω.

 

Εγω κολλημα εχω μονο στο spotlight ειδικα αν δεν εχω σβησει την προηγουμενη αναζητηση. και καποιες λιγες φορες στον σαφαρι, αλλα σπανια.

 

περιεργως η κατασταση γινεται λιγο χειροτερη οταν εχω συνδεδεμενο το φορτιστη.

 

παρολα αυτα το κινητο για μενα ειναι πιο εύχρηστο με τα 7 αποτι με τα 6 κυριως λογω βελτιωμενου σαφαρι και multitasking/control center.

 

στο ξεκλιεδωμα δεν εχω δει ποτε λαγκ. ουτε μεσα στα μενου ποτε.

Δεν υπάρχει λάγκ στο ξεκλείδωμα, ούτε μέσα στα μενού.

Λάγκ υπάρχει όπως λες στο spotlight, αν έχεις να το ανοίξεις πολύ ώρα (αλλά είναι ελάχιστο και αμελητέο).

Υπάρχει καμιά φορά στις καρτέλες του multitasking, όταν κάνω γρήγορο scroll (εννοείται να είναι πολλές καρτέλες ανοιχτές, 20-30 , όχι 5-6).

Επίσης, όταν επιλέγω μια καρτέλα από το multitasking και τη μεγεθύνει για να την χρησιμοποιήσω, η μεγέθυνση δεν είναι πάντα 100% ομαλή.

Επίσης, υπάρχει λάγκ όταν έχεις ανοίξει να γράψεις sms (ή και μέιλ) και περιστρέφεις την οθόνη. (αν η αύξηση αντίθεσης είναι ενεργοποιημένη, δεν έχει λάγκ).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό που με ενοχλεί προσωπικά στο νέο λειτουργικό (πάνω στο iphone 5 ειδικά), είναι ότι οι ουσιαστικές αλλαγές που φέρει σε σχέση με το iOS6 είναι πολύ λίγες για να το κάνουν τόσο πιο βαρύ. Γιατί ας μην κοροιδευόμαστε, αν εξαιρέσει κανείς την εξέλιξη στο safari (και κάποιες άλλες μικροαλλαγές), όλα τα υπόλοιπα είναι απλά ένα καινούργιο theme για τη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με ενοχλεί προσωπικά στο νέο λειτουργικό (πάνω στο iphone 5 ειδικά), είναι ότι οι ουσιαστικές αλλαγές που φέρει σε σχέση με το iOS6 είναι πολύ λίγες για να το κάνουν τόσο πιο βαρύ. Γιατί ας μην κοροιδευόμαστε, αν εξαιρέσει κανείς την εξέλιξη στο safari (και κάποιες άλλες μικροαλλαγές), όλα τα υπόλοιπα είναι απλά ένα καινούργιο theme για τη συσκευή.

 

Δεν ειναι theme ειναι πολλά νέα χαρακτηριστικά και ενεργά εφε που κουράζουν το τσιπ των γραφικών.

Παρ όλα αυτά ακόμα δεν έχει γίνει καλή δουλειά γι αυτό σε λίγο καιρό πιστεύω με τις αναβαθμισεις θα δείξει τον εαυτό του το iOS 7.

Ειναι κάπως πρόχειρα γραμμένο το λειτουργικό θέλει δουλειά σε κάθε συσκευή ξεχωριστά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να βάλεις? Υπάρχει αυτή η εφαρμογή η οποία όμως είναι μόνο για Mac OS. http://c.uhelios.com/CarrierEditor/CarrierEditor-1.0.9.dmg . Δεν υπάρχει αντίστοιχο για Windows δυστυχώς. Αλλά μπορείς να μου πεις τι θες να γράφει ή τι εικόνα θες να έχει να σου φτιάξω το αρχείο

 

Υπάρχει και το CustomCarrierLogo που είναι για windows και κάνει την ίδια δουλειά με το CarrierEditor .

Δεν ξέρω αν δουλεύει στο ios 7

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ειναι κάπως πρόχειρα γραμμένο το λειτουργικό θέλει δουλειά σε κάθε συσκευή ξεχωριστά.

 

Αυτό όμως σε καμία περίπτωση δεν συνάδει με το όνομα που έχει φτιάξει η εταιρία μέχρι σήμερα και την εξαιρετική εμπειρία χρήσης που κάποτε προσέφερε απλόχερα.

 

Και αν ισχύει αυτό που λες, η εταιρία δεν πρέπει να βελτιώσει το λειτουργικό αλλά να το ξαναγράψει από την αρχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως σε καμία περίπτωση δεν συνάδει με το όνομα που έχει φτιάξει η εταιρία μέχρι σήμερα και την εξαιρετική εμπειρία χρήσης που κάποτε προσέφερε απλόχερα.

 

Και αν ισχύει αυτό που λες, η εταιρία δεν πρέπει να βελτιώσει το λειτουργικό αλλά να το ξαναγράψει από την αρχή.

 

Οτι εχει χασει η εταιρεια λιγο image ειναι νομιζω καπως προφανες. Τώρα μάλλον το έθεσα λίγο λάθος για το πρόχειρα γραμμένο.

Μάλλον καλύτερα βιάστηκε να το δώσει στο κοινό επειδή ο ανταγωνισμός τρέχει και καλύτερα θα έπρεπε να διορθώσει πρώτα το μεγάλο ποσοστό των bugs και να αφήσει για την 7.0.1, 7.0.2 κλπ ένα μικρό ποσοστό για διορθώσεις.

Από αυτά που διαβάζω και σε άλλες σελίδες για πολλές συσκευές βγάζω συμπέραμα ότι βιάστηκαν και τα διορθώνουν σιγά σιγά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

η μεταβαση απο την 4 στην 5 ηταν πολυ πιο επωδυνη θυμαμαι, για μηνες οι εφαρμογες εσκαγαν, εκανα copy ενα κειμενο και μετα πηγαινα αλλου να κανω paste και μου κανε paste αλλο πραγμα και διαφορα κουλα...

περιμενω την 7.1 και αν δεν δω σημαντικες βελτιωσεις, τοτε θα κραξω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

η μεταβαση απο την 4 στην 5 ηταν πολυ πιο επωδυνη θυμαμαι, για μηνες οι εφαρμογες εσκαγαν, εκανα copy ενα κειμενο και μετα πηγαινα αλλου να κανω paste και μου κανε paste αλλο πραγμα και διαφορα κουλα...

περιμενω την 7.1 και αν δεν δω σημαντικες βελτιωσεις, τοτε θα κραξω.

 

Κάθε αρχή και δύσκολη με λίγα λόγια

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάθε αρχή και δύσκολη με λίγα λόγια

Ακριβως. το θεμα εινα ποσα απο τα προβληματα θα κριθουν ως σημαντικα κ θα λυθουν. γιατι σιγουρα δεν θα λυθουν ολα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τη μπαρα με το airplane mode, wifi κλπ, υπαρχει τροπος να την αλλαξουμε; Να βγαλουμε κατι που δε θελουμε και να βαλουμε καποια αλλη ρυθμιση εκει;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορείς να αλλάξεις τις επιλογές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τη μπαρα με το airplane mode, wifi κλπ, υπαρχει τροπος να την αλλαξουμε; Να βγαλουμε κατι που δε θελουμε και να βαλουμε καποια αλλη ρυθμιση εκει;

 

Όχι τέτοια πράγματα δεν γίνονται στο iOS. Ίσως όταν βγει το jailbreak μετά να υπάρξει κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι τέτοια πράγματα δεν γίνονται στο iOS. Ίσως όταν βγει το jailbreak μετά να υπάρξει κάτι

 

 

Δυστηχως η apple ειπε να κανει ενα καλο και να βαλει επιτελους σαν standard το "control settings" αλλα κι αυτο μισο το εκανε. Δεν υπαρχει ρυθμιση για το 3g-4g και δεν εχεις την δυναοτητα να αλλαξεις καποια απο τις ηδη υπαρχουσες ρυθμισεις, ειναι τελειως compact. Λογικα οπως λες κι εσυ στο jb εκτος απο SB settings σιγουρα θα βγει καποιο tewak για να μπορεις να "πειραξεις" και το μαμα "control settings" που σου προσφερει το iOS7!

make it a topless afternoon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...