Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά το 820 μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις σαν συσκευη δεν εχω κανενα παράπανο , πολυ καλή ποιοτητα κατασκευής, ωραία οθόνη, καλη κάμερα αψογο wifi , gps, σήμα και ειδικά το 3G όπου και αν δοκίμασα σε αντίθεση με άλλα τηλέφωνα που είχα ήταν ταχύτατο, επίσης έχει πολύ καλή αυτονομία (σε σχέση με άλλες High-end συσκευές).

 

Πάμε τωρα στο λειτουργικό , εδω έχει γίνει πολύ καλή δουλειά απο την microsoft , όλα δουλεύουν πολύ ομαλά χωρίς κολλήματα και lag ΑΛΛΑ οι ελείψεις σε εφαρμογές είναι πολύ μεγάλη εδώ η microsοft πρέπει να κανει κάτι και άμεσα γιατί ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγάλος και θα πάει άπατη.

Επίσης θεωρώ απαράδεκτο να μην μπορείς να κάνεις vpn connection διάβασα οτι θα το συμπεριλάβει στο επόμενο update αλλά για εμενα τουλαχιστον ειναι feature που θα έπρεπε να υπάρχει ήδη.

 

Αυτά τα ολίγα, ελπιζω σε γρήγορο update απο την microsoft και σε εμπλουτισμό του windows-store.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυριο θα το εχω,ελπιζω να το ευχαριστηθω οσο και το HTC desire hd που εχω εδω και 2 χρονια

 

Πώς δεν το έχει; Και σε cosmote και σε Γερμανό το έχω δει.

Μαλλον κανεις λαθος....

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον κανεις λαθος....

 

Εγω το ειδα σημερα το πρωι σε ΟΤΕ shop σε άσπρο οπότε μαλλον δεν κανει λαθος ο φιλος

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειδα σημερα το πρωι σε ΟΤΕ shop σε άσπρο οπότε μαλλον δεν κανει λαθος ο φιλος

Ηγουμενιτσα δεν τα εχουν,ουτε ο γερμανος στο σαιτ....μιλαμε για 620...

Link to comment
Share on other sites

Ηγουμενιτσα δεν τα εχουν,ουτε ο γερμανος στο σαιτ....μιλαμε για 620...

 

Lol φιλε συγνώμη νομιζα οτι ποσταρα στο topic του 820...

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πρωτες εντυπωσεις,πολυ γρηγορο,καλη καμερα,γρηγορη κυλιση,τα γουιντους ειναι πολυ γρηγορα,εφαρμογες με καλυπτουν,λιγο θελω να το συνηθισω ακομα,και στηριζομαι στην βοηθεια σας.Καθολου λαγκαρισμα.Σε σχεση με το HTC Desire hd που ειχα εινα σαφως ανωτερω σαν συσκευη.Υστερει λιγο σε ποιοτητα κατασκευης.Σε οτι αφορα τα γουιντους θα δειξει.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που έχω παρατηρήσει αν το κάνει και σε άλλους.

Αυτό λοιπόν που έχω παρατηρήσει είναι οτι όταν στο cellular έχω επιλέξει στο highest connection speed 3G ή LTE ( κι ενώ έχω κλειστά τα δεδομένα) το σήμα είναι σχεδόιν πάντα κάτω από τη μέση.

Όταν λοιπόν το γυρνάω σε 2G το σήμα πιάνει τέρμα!

 

Τέλος, όταν έχω ανοιχτά τα δεδομένα τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά. Στο HD7 που είχα πριν δεν υπήρχε αυτό το πρόβλημα.

 

Έχει κάποια θέμα η συσκευή πιστεύετε ή είναι θέμα λειτουργικού?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να μπαινω ινυερνετ οταν θελω με εταιρια και οταν θελω με wifi,δεν μπορω να το βρω,συνηθως ειναι ανοιχτο το ιντερνετ της εταιριας....
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μπαινω ινυερνετ οταν θελω με εταιρια και οταν θελω με wifi,δεν μπορω να το βρω,συνηθως ειναι ανοιχτο το ιντερνετ της εταιριας....

το μενου το εχεις στα ελληνικα ή αγγλικά?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στα ελληνικα

 

 

για να κλείσεις τα δεδομένα, θα πας κινητή τηλεφωνία και την πρώτη επιλογή θα την κάνεις off.

 

Εγώ προσωπικά το έχω στα αγγλικά (γτ η ελληνική μετάφραση είναι τραγική)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα και εγώ από ebw.gr. Τελευταίο κομμάτι ελληνικής αντιπροσωπείας.

Εντυπωσεις: ποιότητα κατασκευής πολύ καλή. Στιβαρο,καλό το βάρος. Πήρα το μαύρο,το πίσω κάλυμμα γλιστράει ελάχιστα στο χέρι. Οθόνη σούπερ,δείχνει τα πάντα κάτω από τον ήλιο. Wifi Σήμα τέλειο,ποιότητα κλήσεων άριστη. Αριθμό λογισμικού γράφει 1249 ,λογικά αυτό είναι η portico? δεν έχουμε κάποια άλλη αναβάθμιση.

Δεν έχω κατεβάσει ακόμη,αρκετές εφαρμογές αλλά υπάρχουν οι βασικές.

Ερωτησεις: το live tile ημερολογίου δεν μου έδειχνε εκκρεμή εργασία,γιατί?

Στο λογαριασμό hotmail στο pc προσπάθησα να βάλω τις επαφές από gmail(μετά από εξαγωγή )αλλά τις έδειχνε αλαμπουρνεζικα.ετσι σύνδεσα το hotmail με gmail κ τις είδε κανονικά. Οταν έβαλα το λογαριασμό hotmail στο κινητο τις πέρασε όλες αλλά χωρίς τα νούμερα τηλεφωνων:ninja:. Μετά κ την εισαγωγή του gmail λογαριασμού με συγχρονισμό επαφών τις δείχνει. Γιατί αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Kaι σε μενα το εκανε,παντως γενικα ειμαι πολυ ευχαρηστημενος απο το τηλ εως τωρα.Εφαρμογες οσες χρειαζομαι τις εχει,γρηγορο,μονο ενα net counter μου λειπει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μερικες ερωτησεις?

ποιο battery application χρησιμοποιειτε?

Τι εχετε ανοιχτο(wifi-τοποθεσια-συνδεση δεδομενων κλπ) συνεχεια,και αν βλεπετε battery drain.

εμενα μου κραταει 24 ωρες με τα παραπανω ανοιχτα,αλλα στο 2g.

Ποσο καταναλωνει μπαταρια τη νυκτα,και αμ κλεινετε τα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μερικες ερωτησεις?

ποιο battery application χρησιμοποιειτε?

Τι εχετε ανοιχτο(wifi-τοποθεσια-συνδεση δεδομενων κλπ) συνεχεια,και αν βλεπετε battery drain.

εμενα μου κραταει 24 ωρες με τα παραπανω ανοιχτα,αλλα στο 2g.

Ποσο καταναλωνει μπαταρια τη νυκτα,και αμ κλεινετε τα παραπανω.

 

Δε χρησιμοποιώ κάποιο app για την μπαταρία.

Έχω ανοιχτό σε καθημερινή βάση wifi με push notifications στα email,location,auto brightness δεδομένα ανοίγω όταν χρειάζεται και πάντα σε 4G.

Και σε μένα 24 ώρες διαρκεί χοντρικά με 2G(με κλειστά τα δεδομένα), αν και δεν έβλεπα μεγάλη διαφορά στο 4G(με κλειστά τα δεδομένα).

 

Έχει μια επιλογή να μην κλείνει το wifi όταν κλειδώνει η οθόνη, την έχω ενεργοποιημένη.

 

Τέλος, έχω ενεργοποιήσει και το battery saver που κάνει καλή δουλειά όταν φτάνει στα τελευταία της η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είδα σήμερα το κινητό σε μαύρο στο public εδώ στο Βόλο και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά. Πολύ καλή κατασκευή και ταχύτητα. Επίσης, μου φάνηκε πολύ πιο μικρό απ'ότι το φανταζόμουν...
A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Φακό έχει, όπως το 8x;

 

Κι επίσης, έχει λειτουργία καθρέφτη, όπου ανοίγεις την μπροστινή κάμερα και βλέπεις την φάτσα σου;

Link to comment
Share on other sites

Φακό έχει, όπως το 8x;

 

Κι επίσης, έχει λειτουργία καθρέφτη, όπου ανοίγεις την μπροστινή κάμερα και βλέπεις την φάτσα σου;

 

Φυσικά κι έχει φακό!

Για την άλλη λειτοουγία που λες, υποστηρίζεται, αφού έχει μπροστά κάμερα!

 

Άσχετο, αλλά το νέο skype είναι κορυφαίο!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του 820, προερχόμενος από το C7. Έχω τις εξής ερωτήσεις:

1. Κάνει κανονικά βιντεοκλήσεις;

2. Σε review έγραψαν ότι όταν κλειδώνει η οθόνη, κλείνει και το Wi-Fi και δεν έχεις ενημερώσεις για τα e-mail ή οτιδήποτε χρησιμοποιεί Wi-Fi, μέχρις ότου ξεκλειδώσεις το κινητό. Ισχύει κάτι τέτοιο;

3. Αν έχεις μια αναπάντητη ή ένα μήνυμα και το κινητό είναι κλειδωμένο, υπάρχει κάποιο φωτάκι ή ένδειξη στην οθόνη που να σε ενημερώνει;

4. Ισχύει ότι η ένταση ηχείου, ήχου κλήσης και ξυπνητηριού ρυθμίζεται ταυτόχρονα;

5. Οι εφαρμογές μπορούν να λειτουργούν στο παρασκήνιο; Δηλαδή το Whatsapp για παράδειγμα ή ο explorer μπορεί να κατεβάζει ένα αρχείο, ενώ εγώ ασχολούμαι με κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση. Παρατήρησα ότι αν η σύνδεση δεδομένων είναι απενεργοποιημενη και στο 2G,παρόλο που οι ειδοποιησεις mail είναι push (με την άφιξη),δεν έρχονται αυτά. Πρέπει να είναι ανοικτη η συνδεση δεδομενων οπωσδήποτε εκτός αν έχεις ανοικτό wifi σε γνωστό δίκτυο,για να έρχονται τα mail.

Εχω δίκιο?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν έρχονται,αφου δεν έχεις ανοικτή κάποια σύνδεση δεδομένων είτε λέγεται WiFi,είτε λέγεται δεδομενα κινητής.

μόνο τα blackberry δουλευουν έτσι νομίζω (κι εφόσον έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία τους)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για την αγορά του 820, προερχόμενος από το C7. Έχω τις εξής ερωτήσεις:

1. Κάνει κανονικά βιντεοκλήσεις;

2. Σε review έγραψαν ότι όταν κλειδώνει η οθόνη, κλείνει και το Wi-Fi και δεν έχεις ενημερώσεις για τα e-mail ή οτιδήποτε χρησιμοποιεί Wi-Fi, μέχρις ότου ξεκλειδώσεις το κινητό. Ισχύει κάτι τέτοιο;

3. Αν έχεις μια αναπάντητη ή ένα μήνυμα και το κινητό είναι κλειδωμένο, υπάρχει κάποιο φωτάκι ή ένδειξη στην οθόνη που να σε ενημερώνει;

4. Ισχύει ότι η ένταση ηχείου, ήχου κλήσης και ξυπνητηριού ρυθμίζεται ταυτόχρονα;

5. Οι εφαρμογές μπορούν να λειτουργούν στο παρασκήνιο; Δηλαδή το Whatsapp για παράδειγμα ή ο explorer μπορεί να κατεβάζει ένα αρχείο, ενώ εγώ ασχολούμαι με κάτι άλλο;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

1. Δεν έτυχε να το δοκιμασω

2. Διορθώθηκε και δουλεύει κανονικά πλεον

3. Δεν υπάρχει κάτι για την ώρα. Δυστυχώς

4. Ναι

5. Δουλεύουν στο παρασκήνιο. Βασικά μπορείς να επιλέξεις εν μέρει ποιες θα τρέχουν στο παρασκήνιο και ποιες όχι.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...