Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
φίλε μου σε ευχαριστώ να κάνω και μια άλλη ερώτηση τις εφαρμογές από το μάρκετ αυτές που είναι με πληρωμή μπορώ να τις πληρώσω μέσου λογαριασμού κινητού ? Από τι θυμάμαι στα συμπιαν αυτό γινόταν Συγγνώμη από όλο το φόρουμ αν ξεφύγα και σας κούρασα άλλα ήθελα να ξαναγυρίσω στην μαμά νοκια ευχαριστώ

 

No idea φιλος... Σορρυ αλλα δεν εχω αγορασει ακομα εφαρμογη. Ας μας βοηθησει σ'αυτο καποιος :)

Παντως αν προερχεσαι απο android και σ'αρεσει η παραμετροποιηση και οι roms οπως και το lag (γκουχου γκουχου) παρε ενα οικονομικο WP μεταχειρισμενο. Δουλεψε το για αρκετες μερες και αν σ'αρεσει παρε ενα καλο. :p

Δεν εχεις ξεφυγει απο το θεμα φιλε, μια χαρα στο θεμα μας ειμαστε! :rolleyes:

 

 

 

 

 

το βρηκα τελικα απλως πας κ φτιαχνεις ενα προφιλ το ονομαζεις internet και ολα κομπλε

ωραια η παρουσιαση καλα αυτο με το Skype που δεν γυρναει δεν το ειχα παρατησρησει και το χρησιμοποιω αρκετα

Απο οτι βλεπω εχεις τιμησει κ μια εφαρμογη μου thx :)

 

Ποια φιλος!? Ποια ειναι δικη σου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ήθελα να ξαναγυρίσω στην μαμά νοκια ευχαριστώ

 

Κάτι σαν την "μητέρα Ρωσία"....χαχαχα

Όχι, δεν μπορείς να πληρώσεις μέσω λογαριασμού (δυστυχώς)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το 820 από το ebw, το έχει 326€ αλλά η τιμή του με προβληματίζει λίγο μήπως είναι παραεισαγωγής (ή κάτι τέτοιο) και υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση ή την υποστήρηξη των ελληνικών.

Εσείς τι λέτε υπάρχει τέτοια περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου σε ευχαριστώ να κάνω και μια άλλη ερώτηση τις εφαρμογές από το μάρκετ αυτές που είναι με πληρωμή μπορώ να τις πληρώσω μέσου λογαριασμού κινητού ? Από τι θυμάμαι στα συμπιαν αυτό γινόταν Συγγνώμη από όλο το φόρουμ αν ξεφύγα και σας κούρασα άλλα ήθελα να ξαναγυρίσω στην μαμά νοκια ευχαριστώ

 

Σε αυτό αν δεν κάνω λάθος παίζει ρόλο ο πάροχος και αν η microsoft έχει συμφωνία με τον πάροχο να γίνονται οι πληρωμές με αυτόν τον τρόπο. Στο 820 μου έχει επιλογή για χρέωση στην vodafone αλλά δεν έχω αγοράσει ακόμα κάποια εφαρμογή για να σου πω με σιγουριά ότι δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το 820 από το ebw, το έχει 326€ αλλά η τιμή του με προβληματίζει λίγο μήπως είναι παραεισαγωγής (ή κάτι τέτοιο) και υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση ή την υποστήρηξη των ελληνικών.

Εσείς τι λέτε υπάρχει τέτοια περίπτωση;

 

Με τα ελληνικά δεν θα έχεις θέμα. Όσο για την εγγύηση, αρκει να είναι για ευρωπαϊκό κράτος.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
αυτη για το myphone το RSS τσεκαρε την υπογραφη μου

το δα ναι!!! :thanks:

 

Σκέφτομαι να πάρω το 820 από το ebw, το έχει 326€ αλλά η τιμή του με προβληματίζει λίγο μήπως είναι παραεισαγωγής (ή κάτι τέτοιο) και υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την εγγύηση ή την υποστήρηξη των ελληνικών.

Εσείς τι λέτε υπάρχει τέτοια περίπτωση;

 

εμενα ειναι μια χαρα Ουγγρικό! :)

απλα στις γλωσσες του πληκτρολογιου καθε φορα που θα μας φερνει νεα καλουδια η νοκια (ή η MS) θα σου προσθετει και τη γλωσσα της χωρας που καταγεται το κινητο... εχω μονιμα αγγλικα και ελληνικα και μου προσθετει και τα Ουγγρικά. τα βγαζεις πανευκολα!

να εξηγηθω... made in China αλλα made for Hungary.

Link to comment
Share on other sites

montoya_42 και vtec26 ευχαριστώ για τις απαντήσεις:)

 

Και εγώ αυτό ξέρω ότι πρέπει να είναι από ευρωπαικό έδαφος για να ισχύει η εγγύηση.

Το παράγγειλα από το ebw να δούμε πότε θα έρθει τώρα γιατί λέει

Κατόπιν Παραγγελίας

Διαθέσιμο με προπαραγγελία αν έχει διαθεσιμότητα ο κατασκευαστής

 

Η ενημέρωση που θα φέρει και το ραδιόφωνο είναι η blue που θα έρθει το καλοκαίρι;

Link to comment
Share on other sites

και μενa απο τσεχια ειναι κ μια χαρα εχει τα ελληνικα ξερεις κανεις μπορει να αφαιρεθουν απο γλωσσα του πληκτρολογιου

και ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση που εχει βγει εμενα εχει αυτη την στιγμη την 8,0,10211,204

Link to comment
Share on other sites

και μενa απο τσεχια ειναι κ μια χαρα εχει τα ελληνικα ξερεις κανεις μπορει να αφαιρεθουν απο γλωσσα του πληκτρολογιου

και ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση που εχει βγει εμενα εχει αυτη την στιγμη την 8,0,10211,204

 

Ρυθμισεις-> πληκτρολόγιο

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος χρησιμοποιεί το κινητό για πλοηγό GPS στο αυτοκίνητο;

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες που χρησιμοποιώ το 820 καθημερινά στο αυτοκίνητο με τη ΝΟΚΙΑ Drive εφαρμογή ανοικτή έχω πρόβλημα με τον φορτιστή του αυτοκινήτου. Μου χάλασε ένα φορτιστή 1000μΑ και αγόρασα ένα 2100μΑ (φορτιστή για ipad). Παρόλο τη μεγαλύτερη ισχύ όταν χρησιμοποιώ το ΝΟΚΙΑ Drive παρατηρώ ότι δεν φορτίζει. Έχει παρατησήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα φορτίζοντας από την παροχή αυτοκινήτου;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μήπως κάποιος χρησιμοποιεί το κινητό για πλοηγό GPS στο αυτοκίνητο;

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες που χρησιμοποιώ το 820 καθημερινά στο αυτοκίνητο με τη ΝΟΚΙΑ Drive εφαρμογή ανοικτή έχω πρόβλημα με τον φορτιστή του αυτοκινήτου. Μου χάλασε ένα φορτιστή 1000μΑ και αγόρασα ένα 2100μΑ (φορτιστή για ipad). Παρόλο τη μεγαλύτερη ισχύ όταν χρησιμοποιώ το ΝΟΚΙΑ Drive παρατηρώ ότι δεν φορτίζει. Έχει παρατησήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα φορτίζοντας από την παροχή αυτοκινήτου;

 

το χρησημοποιουσα και μετα απ'οσα εγραψες σημερα το εβαλα και στη φορτιση για αρκετη ωρα οσο δουλευε σαν GPS.

Εχω ενα μετατροπεα απο αυτοκινητου σε 2πλο usb απο ebay και ενα αρχαιο usb to micro-usb.

δουλευε αριστα για κανα 2ωρο.

σηνηθως μεσα στο φορτιστη εχει μια μικρη ασφαλεια, ισως να δινει υπερφορτιση το αμαξι σου.

 

ενα δικο μου προβλημα τωρα. Εχει κανεις προβλημα με το μεταλλικο (?) κομματι που καλυπτει την camera?

σαν να εχει βγει αρκετα πιο εξω απ'οσο ηταν στην αρχη. Εξεχει αρκετα πλεον απο το καπακι οταν ειναι κουμπομενο,ειδικα απο τη μερια που λεει carl zeiss. :S θ'ανεβασω συντομα και φωτος να δειτε τι εννωω...

Link to comment
Share on other sites

το χρησημοποιουσα και μετα απ'οσα εγραψες σημερα το εβαλα και στη φορτιση για αρκετη ωρα οσο δουλευε σαν GPS.

Εχω ενα μετατροπεα απο αυτοκινητου σε 2πλο usb απο ebay και ενα αρχαιο usb to micro-usb.

δουλευε αριστα για κανα 2ωρο.

σηνηθως μεσα στο φορτιστη εχει μια μικρη ασφαλεια, ισως να δινει υπερφορτιση το αμαξι σου.

 

ενα δικο μου προβλημα τωρα. Εχει κανεις προβλημα με το μεταλλικο (?) κομματι που καλυπτει την camera?

σαν να εχει βγει αρκετα πιο εξω απ'οσο ηταν στην αρχη. Εξεχει αρκετα πλεον απο το καπακι οταν ειναι κουμπομενο,ειδικα απο τη μερια που λεει carl zeiss. :S θ'ανεβασω συντομα και φωτος να δειτε τι εννωω...

 

Και στο δικό μου το μαύρο κομμάτι που περιλαμβάνει τη κάμερα είναι πιο έξω από τη θήκη. Το σύγκρινα με μία συσκευή σε ένα κατάστημα COSMOTE και έχει μεγάλη διαφορά. Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα. Το δικό μου είναι απο τα πρώτα που βγήκαν, ίσως το διορθώσαν μετά.

 

Σχετικά με το φορτιστή αυτοκινήτου, δούλευε κανονικά για 1-2 μέρες και μετά άρχισε να έχει πρόβλημα και στο τέλος να μην δουλεύει καθόλου. Θα δω πως θα πάει και με τον καινούριο που υποτείθεται είναι και πιο ισχυρός.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω εδω και ενα 3ημερο και σαν πρωτη επαφη ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την συσκευη. Ειχα ανησυχησει με καποια θεματακια που ειχα διαβασει σχετικα με την ποιοτητα των κλησεων, αλλα αν υπηρχε τετοιο ζητημα με καποιες αρχικες συσκευες μαλλον το ελυσαν στην πορεια. Ισα ισα που η ληψη και η ποιοτητα ομιλιας ειναι ενα κλικ πανω απο το Asus Padfone που χρησιμοποιουσα μεχρι προσφατα.

 

Το firmware στην δικη μου συσκευη ειναι το 1308.0003. Αυτο ειναι το τελευταιο διαθεσιμο ?

 

Επισης μετα απο αρκετες ανεπιτυχεις προσπαθειες βρηκα και ενα screen protector να με αφηνει ικανοποιημενο (Vikuiti DQC160). Ειναι λιγο πιο ακριβο, αλλα οσα πιο φτηνα ειχα δοκιμασει ή χαλουσαν εντελως την αισθηση του touch ή δεν ηταν ευκολο να τοποθετηθουν ή και τα δυο. Αυτο τοποθετειται πανευκολα, και εχει πολυ καλη αισθηση.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κάτοχος του 820 εδώ και 2,5 βδομάδες και από χθες το βράδυ που το συνέδεσα στο λάπτοπ η (δεύτερη) οθόνη με όλες τις εφαρμογές κτλ, ξαφινκά μου τα παρουσιάζει σαν τις επαφές. Δηλαδή α) αριθμομηχανή, αφύπνιση β) κτλ . Πώς μπορώ να το γυρίσω όπως ήταν πριν; Να τα έχει μεν αλφαβητικά αλλά όχι έτσι[ α), β) κτλ].

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κάτοχος του 820 εδώ και 2,5 βδομάδες και από χθες το βράδυ που το συνέδεσα στο λάπτοπ η (δεύτερη) οθόνη με όλες τις εφαρμογές κτλ, ξαφινκά μου τα παρουσιάζει σαν τις επαφές. Δηλαδή α) αριθμομηχανή, αφύπνιση β) κτλ . Πώς μπορώ να το γυρίσω όπως ήταν πριν; Να τα έχει μεν αλφαβητικά αλλά όχι έτσι[ α), β) κτλ].

Ευχαριστώ

 

Αν δεν κανω λαθος αυτο εμφανιζεται μετα την εγκατασταση ορισμενου αριθμου εφαρμογων και δεν αλλαζει.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είμαι κάτοχος του 820 εδώ και 2,5 βδομάδες και από χθες το βράδυ που το συνέδεσα στο λάπτοπ η (δεύτερη) οθόνη με όλες τις εφαρμογές κτλ, ξαφινκά μου τα παρουσιάζει σαν τις επαφές. Δηλαδή α) αριθμομηχανή, αφύπνιση β) κτλ . Πώς μπορώ να το γυρίσω όπως ήταν πριν; Να τα έχει μεν αλφαβητικά αλλά όχι έτσι[ α), β) κτλ].

Ευχαριστώ

 

ναι δεν μπορει να γινει κ εμενα στην αρχη μου κακοφανηκε αλλα μετα απο λιγο καιρο μπορω να σου πω οτι ειναι πολυ βολικο

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... Σας ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας!

Κάτι ακόμα.

1) Είχα συγχρονίσει τις επαφές μου από το παλιό μου κινητό(το κυριολεκτικά αθάνατο Nokia 6710 naigator, 3,5 χρόνια έχει δοκιμάσει κάθε είδους πατώματος και λίγο αλκοόλ και ακόμα ζει!!!) στο Nokia suite, τις ανέβασα στο Skydrive αλλά δεν μπόρεσα να τις βρω για να τις κατεβάσω στο 820 όπως έλεγε και το πρόγραμμα, ενώ είχα συνδεθεί στο λογαριασμό Microsoft που έχω, με αποτέλεσμα να τις στείλω μία μία με bluetooth. Ξέρετε τι φταίει;

2) Μπορώ να περάσω τις επαφές στην micro-Sim;

3) Πώς μπορώ να στείλω αρχεία (π.χ. εικόνα, τραγούδι κτλ) με bluetooth σε ένα άλλο κινητό;

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

3) Πώς μπορώ να στείλω αρχεία (π.χ. εικόνα, τραγούδι κτλ) με bluetooth σε ένα άλλο κινητό;

 

Η πρωτη επιλογη σε καθε αρχειο φωτογραφιας ειναι η "κοινοποιηση". Οταν το bluetooth ειναι ενεργο, σου εχει την επιλογη να στειλεις το αρχειο μεσω bluetooth (αν δεν ειναι ενεργο δεν εμφανιζει την επιλογη).

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη επιλογη σε καθε αρχειο φωτογραφιας ειναι η "κοινοποιηση". Οταν το bluetooth ειναι ενεργο, σου εχει την επιλογη να στειλεις το αρχειο μεσω bluetooth (αν δεν ειναι ενεργο δεν εμφανιζει την επιλογη).

 

Καλημέρα ψάχνω να βρω αν έχει gorilla glass αλλά δεν το βλέπω πουθενά έχει μήπως ξέρετε ? ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορείς να επιλέξεις (select all) ή να κάνεις empty trach or junk folder ? ειναι δυνατόν να μην υπάρχει η επιλογή ????? Δhλαδή εχεις 500 junk και πρέπει να κάνεις 500 click ??????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ψάχνω να βρω αν έχει gorilla glass αλλά δεν το βλέπω πουθενά έχει μήπως ξέρετε ? ευχαριστώ πολύ

 

Ναι όντως δεν γράφει για Gorilla glass στο 820! http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_820-4968.php ενώ το πιο παλιό 800 και 900 γράφει ότι έχουν! http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800-4240.php

Καλού κακού ρώτα σε κανένα κατάστημα Νοκια να σε πουν αν έχει ή όχι! Θα ξέρουν αυτοί καλύτερα πιστεύω!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ναι όντως δεν γράφει για Gorilla glass στο 820! http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_820-4968.php ενώ το πιο παλιό 800 και 900 γράφει ότι έχουν! http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800-4240.php

Καλού κακού ρώτα σε κανένα κατάστημα Νοκια να σε πουν αν έχει ή όχι! Θα ξέρουν αυτοί καλύτερα πιστεύω!

 

Καλυτερα αποκλειεται... :p

Ισως απλα να εχει ξεφυγει η πληροφορια απο το gsmarena...

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα αποκλειεται... :p

Ισως απλα να εχει ξεφυγει η πληροφορια απο το gsmarena...

 

Δεν ξέρω, αλλά πριν καμιά ώρα ρώτησα ένα φιλο στο Facebook, ο οποίος δουλεύει σε Nokia Care κατάστημα και έχει το 820 με είπε ότι όντως δεν έχει gorilla glas οθόνη, απλά είναι clear black μόνο! Ενα από τα πολλά φάουλ της Νοκια είναι μάλλον!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν αναφέρεται κάπου ο τύπος του γυαλιού της οθόνης. Δεν υπάρχει όμως λόγος να «τρέχουμε» στην οποιαδήποτε ιστοσελίδα για να βρούμε πληροφορίες.. Στην πρώτη σελίδα στο πρώτο ποστ της κάθε συσκευής υπάρχουν σύνδεσμοι προς επίσημες ιστοσελίδες. Το οποιοδήποτε gsmarena από επίσημες πηγές ενημερώνει τις σελίδες του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...