Jump to content

Sony Xperia™J


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα κι εγώ αναβάθμιση (το κινητό είναι από την T-Mobile Γερμανίας).

 

Ερωτώ λοιπόν:

 

  1. Το project butter είναι ενεργοποιημένο από προεπιλογή ή πρέπει να το ενεργοποιήσω μόνος μου; Αν πρέπει να το κάνω μόνος, πώς θα το κάνω;
  2. Το google now πώς μπορώ να το χρησιμοποιήσω ακριβώς; (σε στυλ ερωταπαντήσεων, όπως έδειχναν στην παρουσία του 4.1 Jelly Bean). Προσπάθησα και δεν είδα διαφορά από την 4.0.4 ICS. Μόνο το UI άλλαξε.
  3. Το αυτόματο resize των widgets δεν λειτουργεί. Πρέπει να κάνω κάτι εγώ για να λειτουργήσει;
  4. Τι άλλο νέο πρέπει να δω; :P

Γενικά, δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος από την αναβάθμιση, γιατί δεν άλλαξαν και πολλά. Ούτε καν η lock-screen που είδα ότι θα αλλάξει εντελώς το UI. Μπορώ να πω ότι απογοητεύτηκα.

 

 

Δεν προστέθηκαν νέες λειτουργίες, εκτός του νέου music player. Αν προστέθηκαν κι άλλες, πείτε μου :P

Πείτε μου λίγο:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό παίρνει backup και τα δεδομένα των εφαρμογών η μόνο τα apk; Δηλαδή αν σε κάποιο παιχνίδι έχεις φτάσει σε κάποια συγκεκριμένη πίστα μετά το restore θα το βρεις εκεί που το άφησες;

 

Οχι οχι.. Μονο τα apk.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό παίρνει backup και τα δεδομένα των εφαρμογών η μόνο τα apk; Δηλαδή αν σε κάποιο παιχνίδι έχεις φτάσει σε κάποια συγκεκριμένη πίστα μετά το restore θα το βρεις εκεί που το άφησες;

Όχι δεν παίρνει και τα δεδομένα. Δοκίμασε το cardon στο arc που έχω δεν δουλεύει αλλά δεν χάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

το ξαναεγκατεστησα και πετυχε αυτην την φορα , τωρα ειναι καπως καλυτερα η μνημη ρομ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το είδα σε ένα φίλο και οκ, τρομερή συσκευή και ποιότητα κλπ και οθόνη αλλά η κάμερα μου φάνηκε λίγο μούφα. Νομίζω ότι σε αυτόματες πάντα ρυθμίσεις διαστρέβλωνε πολύ τα χρώματα

Οχι,η καμερα του για τα κυβικα του ειναι πολυ καλη.Εβλεπα προηγουμενος στο pc φωτο που ειχε βγαλει ο πιτσιρικας μου με το J και ηταν καθαρες και ζωντανες.Για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο

Link to comment
Share on other sites

το ξαναεγκατεστησα και πετυχε αυτην την φορα , τωρα ειναι καπως καλυτερα η μνημη ρομ

 

Εχεις lag?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. Από χθες που πρόσεξα ότι βγήκε το update μπαίνω στο pc companion για να κάνω αναβάθμιση αλλά δεν βρίσκει τπτ.. Η έκδοση που έχω είναι η 11.0.Α.7.8

Για πιο λόγο συμβαίνει αυτό? καμία πρόταση??

 

Δοκίμασα και με το seus και πάλι τα ίδια..

Edited by dimitriskal1987
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.. Από χθες που πρόσεξα ότι βγήκε το update μπαίνω στο pc companion για να κάνω αναβάθμιση αλλά δεν βρίσκει τπτ.. Η έκδοση που έχω είναι η 11.0.Α.7.8

Για πιο λόγο συμβαίνει αυτό? καμία πρόταση??

 

Δοκίμασα και με το seus και πάλι τα ίδια..

 

Υπομονη και θα βγει. Δεν βγαινει για ολους τους χρηστες, σε ολον τον κοσμο ταυτοχρονα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Θελω να αγορασω το j για την γυναικα μου και θελω να σας ρωτησω αν ειστε ευχαριστημενοι απο την συσκευη.

1) απο μπαταρια πως παει; δεν χρησημοποιει πολυ ιντερνετ.

2) εχει κοληματα;

3) εχει προβληματα σε περιοχες με κακο σημα ;

Σας ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Για τα 1 και 2 θα έλεγα ότι σε γενικές γραμμές είναι ότι πρέπει για τη σύζυγό σου. Για το 3 είναι δύσκολο να πει κανείς κάτι με σιγουριά μιας και όταν το σήμα είναι κακό δεν φταίει αποκλειστικά το τηλέφωνο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για τα 1 και 2 θα έλεγα ότι σε γενικές γραμμές είναι ότι πρέπει για τη σύζυγό σου. Για το 3 είναι δύσκολο να πει κανείς κάτι με σιγουριά μιας και όταν το σήμα είναι κακό δεν φταίει αποκλειστικά το τηλέφωνο.

 

Ευχαριστω για τη απαντηση σου.μαλλον θα το παρω.αυτο που με ανησυχουσε περισοτερο ειναι τα κοληματα (δεν αντεχω την γκρινια με τιποτα):wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη απαντηση σου.μαλλον θα το παρω.αυτο που με ανησυχουσε περισοτερο ειναι τα κοληματα (δεν αντεχω την γκρινια με τιποτα):wacko:

 

Προσεχε γιατι δυο μερες στα χερια της συζυγου και μπορει να της παρεις το j και να στο γυρισει vodafone smart 2. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσεχε γιατι δυο μερες στα χερια της συζυγου και μπορει να της παρεις το j και να στο γυρισει vodafone smart 2. :p

 

Ναι και μετα να μου κατασχει το razr μου:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μετα να μου κατασχει το razr μου:cry:

 

χαχαχαχ! απλά να την έχεις από κοντά και όλα θα πάνε καλά! :lol: :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις lag?

 

οχι δεν λαγκαρει τοσο τωρα, αλλα με προβληματιζει η μνημη που χωρις πολλες εφαρμογες χρησιμοποιειται τα 300 μβ , και επισης διακοπτω τις εφαρμογες αλλα ξαναανοιγουν στην προσωρινη μνημη , δεν εχω καταλαβει γιατι γινεται αυτο , :worry:

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν λαγκαρει τοσο τωρα, αλλα με προβληματιζει η μνημη που χωρις πολλες εφαρμογες χρησιμοποιειται τα 300 μβ , και επισης διακοπτω τις εφαρμογες αλλα ξαναανοιγουν στην προσωρινη μνημη , δεν εχω καταλαβει γιατι γινεται αυτο , :worry:

 

Αυτο ειναι το android.κλεινεις τις εφαρμογες κα ξανανοιγουν ωστε μολις μπεις σε μια που ειναι ηδη ανοιχτη, να φορτωσει πολυ πιο γρηγορα. Δεν χρειαζεται να κανεις κατι εσυ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χμμ καταλαβα.. αλλα μου τρωει την μνημη ετσι , επισης το αλλο προβλημα που εχει τωρα με την jelly bean ειναι οταν τραβαω φωτο δεν το δειχνει καθαρα, ενω οταν τραβηξει και παταω προεπισκοπιση να την δω την δειχνει καθαρη..
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το xperia j μιας που θελω να παρω καινουργιο κινητο γτ το huawei x5 pro μου εχει προβληματα..!διαβασα πολυ να λενε οτι εχουν πολλα προβληματα με αυτο το κινητο ! Θελω να μου πει καποιος αν υφισταται κατι τετοιο!επισης να ρωτησω παρατηρησε κανεις προβλημα με τα μυνηματα και τισ κλησεις δλδ να σας στελνουν μυνηματα και να μην τα περνετε η να σας τηλεφωνουν και να λεει οτι το εχετε κλειστο ενω δεν ειναι?ευχαριστω εκ των προτερων !!
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το xperia j μιας που θελω να παρω καινουργιο κινητο γτ το huawei x5 pro μου εχει προβληματα..!διαβασα πολυ να λενε οτι εχουν πολλα προβληματα με αυτο το κινητο ! Θελω να μου πει καποιος αν υφισταται κατι τετοιο!επισης να ρωτησω παρατηρησε κανεις προβλημα με τα μυνηματα και τισ κλησεις δλδ να σας στελνουν μυνηματα και να μην τα περνετε η να σας τηλεφωνουν και να λεει οτι το εχετε κλειστο ενω δεν ειναι?ευχαριστω εκ των προτερων !!

 

κοιτα το κινητο ειναι καλο για τα λεφτα του , η καμερα βγαζει καλες φοτος , εχει καλη οθονη , ηχειο , ακουστικο , και δεν εχει προβλημα με τις κλησεις η μηνυματα που θες εσυ. ειναι αναλογα με το τι χρειαζεται ο καθενας, εγω ας πουμε θα ηθελα λιγη παραπανω μνημη για να ανοιγω πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα και να μην καθομαι και τα κλεινω συνεχεια. τωρα αν εχω τις βασικες εφαρμογες του κινητου ανοιχτες λειτουργει μια χαρα και ομαλα με την τελευταια ενημερωση που εχει παρει. κολληματα και επανεκκινησεις δεν ειχα ποτε. οπως και τα παιχνιδια εμενα μου τα παιζει μια χαρα χωρις κολληματα. αν θες κατι αλλο ρωτα

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το κινητο ειναι καλο για τα λεφτα του , η καμερα βγαζει καλες φοτος , εχει καλη οθονη , ηχειο , ακουστικο , και δεν εχει προβλημα με τις κλησεις η μηνυματα που θες εσυ. ειναι αναλογα με το τι χρειαζεται ο καθενας, εγω ας πουμε θα ηθελα λιγη παραπανω μνημη για να ανοιγω πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα και να μην καθομαι και τα κλεινω συνεχεια. τωρα αν εχω τις βασικες εφαρμογες του κινητου ανοιχτες λειτουργει μια χαρα και ομαλα με την τελευταια ενημερωση που εχει παρει. κολληματα και επανεκκινησεις δεν ειχα ποτε. οπως και τα παιχνιδια εμενα μου τα παιζει μια χαρα χωρις κολληματα. αν θες κατι αλλο ρωτα[/QU

 

αα μια χαρα μου ακουγεται το κινητακι.:).!!η αλληθεια ειναι πως θελω να κανω αλλες δυο ερωτησεις η 1 ειναι πως τα παει σε βαρια παιχνιδια(πχ gta) και 2 αν κανει βιντεοκλησεις περα απο skype !

Link to comment
Share on other sites

κοιτα το κινητο ειναι καλο για τα λεφτα του , η καμερα βγαζει καλες φοτος , εχει καλη οθονη , ηχειο , ακουστικο , και δεν εχει προβλημα με τις κλησεις η μηνυματα που θες εσυ. ειναι αναλογα με το τι χρειαζεται ο καθενας, εγω ας πουμε θα ηθελα λιγη παραπανω μνημη για να ανοιγω πολλες εφαρμογες ταυτοχρονα και να μην καθομαι και τα κλεινω συνεχεια. τωρα αν εχω τις βασικες εφαρμογες του κινητου ανοιχτες λειτουργει μια χαρα και ομαλα με την τελευταια ενημερωση που εχει παρει. κολληματα και επανεκκινησεις δεν ειχα ποτε. οπως και τα παιχνιδια εμενα μου τα παιζει μια χαρα χωρις κολληματα. αν θες κατι αλλο ρωτα[/QU

 

αα μια χαρα μου ακουγεται το κινητακι.:).!!η αλληθεια ειναι πως θελω να κανω αλλες δυο ερωτησεις η 1 ειναι πως τα παει σε βαρια παιχνιδια(πχ gta) και 2 αν κανει βιντεοκλησεις περα απο skype !

 

Για τα βαριά παιχνίδια δεν έχω άποψη μιας και δεν ασχολούμαι αλλά όσον αφορά στις βιντεοκλήσεις και με το skype αλλά και με το ooVo που χρησιμοποιώ περισσότερο πάει σφαίρα....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

 

Για τα βαριά παιχνίδια δεν έχω άποψη μιας και δεν ασχολούμαι αλλά όσον αφορά στις βιντεοκλήσεις και με το skype αλλά και με το ooVo που χρησιμοποιώ περισσότερο πάει σφαίρα....

 

οκ σε ευχαριστω πολυ ..!! :) ελπιζω να το παρω συντομα.!και να μεινω κι εγω ευραχιστημενη!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι αλλο , υπαρχει καποια επιπροσθετη ρυθμισει για οταν συνδεω το κινητο με ηχεια ?? γιατι ακουγεται πολυ χαμηλα ο ηχος ..
Link to comment
Share on other sites

Qualcomm MSM7227A Snapdragon

 

To Xperia J είδα έχει τον παραπάνω επεξεργαστή στα 1 Ghz. Αλλού όμως έχω δει να λέει απλά 1 Ghz και αλλού Dual Core 1 Ghz.

 

Τι ισχύει τελικά, δεν έχω καταλάβει;

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™J

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...