Jump to content

Sony Xperia™J


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μονοπυρηνος ειναι αν και δεν ξερω ποιον επεξεργαστη φοραει ακριβως.. , δεν εχω πετυχει μεχρι τωρα να το λενε πουθενα οτι ειναι διπυρηνο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτός εδώ ο άχρηστος με μπέρδεψε :P

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Αυτός εδώ ο άχρηστος με μπέρδεψε :P

 

χαχαχ, μην βλεπεις τι γραφουν οι αχρηστοι , πολλες φορες ειναι και φημες πριν βγει το κινητο , αν θες κοιτα και στην επισημη σελιδα της σονυ που ειναι πιο αξιοπιστο απο τα αλλα σιτε, :)

Link to comment
Share on other sites

χαχαχ, μην βλεπεις τι γραφουν οι αχρηστοι , πολλες φορες ειναι και φημες πριν βγει το κινητο , αν θες κοιτα και στην επισημη σελιδα της σονυ που ειναι πιο αξιοπιστο απο τα αλλα σιτε, :)

 

Ξέρεις τι με προβληματίζει:

Δεν θέλω καθόλου lag. Ξέρω βέβαια ότι στο badget μου (€200) δεν μπορώ να ζητάω και πολλά. Επίσης στο badget αυτό δεν ξεφεύγω με τίποτα -δυστυχώς- από τα 512 RAM. Άρα εκ των πραγμάτων δεν απαιτώ κινητό να κάνει παπάδες.

 

Αλλά σε σχέση με το Xperia U (3,5" οθόνη), το J με έλκει πιό πολύ και για τη μισή ίντσα παραπάνω οθόνη αλλά και αισθητικά!

 

Και το δίλημμα είναι: Μονοπύρηνο Snapdragon ή Διπύρηνο NovaThor...

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι με προβληματίζει:

Δεν θέλω καθόλου lag. Ξέρω βέβαια ότι στο badget μου (€200) δεν μπορώ να ζητάω και πολλά. Επίσης στο badget αυτό δεν ξεφεύγω με τίποτα -δυστυχώς- από τα 512 RAM. Άρα εκ των πραγμάτων δεν απαιτώ κινητό να κάνει παπάδες.

 

Αλλά σε σχέση με το Xperia U (3,5" οθόνη), το J με έλκει πιό πολύ και για τη μισή ίντσα παραπάνω οθόνη αλλά και αισθητικά!

 

Και το δίλημμα είναι: Μονοπύρηνο Snapdragon ή Διπύρηνο NovaThor...

 

εχω ξαναγραψει για το λαγκ οπως και αλλοι εδω, με την ενημερωση της jelly bean που πηρε δεν λαγκαρει πλεον , εμενα μου φενεται οτι λειτουργει πολυ πιο ομαλα.. Βεβαια και εγω λογο budget και εμφανισης πηρα το j στα 240 ηταν τοτε στον γερμανο. Σε αυτην την τιμη πανω κατω ηταν ιδια τα κινητα στα specs. Και το xperia u εχει 512 ραμ απο οτι ειδα , οποτε δεν νομιζω να δεις καμια διαφορα για την επεξεργαστικη του ισχυ.. αν κανω λαθος να με διορθωσει καποιος, αλλα οταν εχεις και τετραπυρηνο κινητο με 512 ραμ για να τρεχεις ιδια προγραμματα με ενα μονοπυρηνο και μετα να τα κλεινεις λογο ελλειψης μνημης τι να το κανεις? τα ιδια μου φαινονται..

Link to comment
Share on other sites

SONY xperia j ....ΕΡΩΤΗΣΗ : στις ρυθμίσεις , στην μπαταρια μ δειχνει οτι το λειτουργικο συστημα android χρησιμοποιει το 94% της μπαταριας, και μ τελειωνει την μπαταρια γρηγορα......αυτο δεν γινοταν απο την αρχη που το ανοιξα, λειτουργουσε κανονικα στην αρχη, σε μια φιλη μ που το πηραμε μαζι το κιν λειτουργει 20 % περιπου ...βοηθεια....ευχαριστω πολυ

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ρε 'σεις, εγώ από την αναβάθμιση και μετά (σε Jelly Bean 4.1.2) έχω πάρα πολύ lag. Βλέπω ότι είναι ελεύθερα μόνο 64 MB της μνήμης RAM. ΠΑΝΤΑ!!!

 

Τι φταίει; :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε 'σεις, εγώ από την αναβάθμιση και μετά (σε Jelly Bean 4.1.2) έχω πάρα πολύ lag. Βλέπω ότι είναι ελεύθερα μόνο 64 MB της μνήμης RAM. ΠΑΝΤΑ!!!

 

Τι φταίει; :(

 

ναι το εχω πει και εγω αυτο αλλα δεν βρηκα καποια λυση..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Να ρωτησω κατι...εχω το J και ενημερωση για Jelly Bean(4.1.2) δεν μου εχει ερθει ακομα.Αυτη η ενημερωση θα γινει μεσω OTA ή πρεπει να συνδεσω το κινητο στον υπολογιστη μεσω Pc Companion και απο εκει να γινει η αναβάθμιση..??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Να ρωτησω κατι...εχω το J και ενημερωση για Jelly Bean(4.1.2) δεν μου εχει ερθει ακομα.Αυτη η ενημερωση θα γινει μεσω OTA ή πρεπει να συνδεσω το κινητο στον υπολογιστη μεσω Pc Companion και απο εκει να γινει η αναβάθμιση..??

 

Pc companion ή seus

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Λοιπον εκανα την αναβαθμιση σε Jelly Bean και ειναι σα να κραταω αλλο κινητο.Τωρα τρεχει περισσοτερο ομαλα απο πριν με την ICS,δεν εχω ουτε κολληματα ουτε προβληματα με εφαρμογες ολα λειτουργουν αψογα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Λοιπον εκανα την αναβαθμιση σε Jelly Bean και ειναι σα να κραταω αλλο κινητο.Τωρα τρεχει περισσοτερο ομαλα απο πριν με την ICS,δεν εχω ουτε κολληματα ουτε προβληματα με εφαρμογες ολα λειτουργουν αψογα.

 

εγω ουτε πριν ειχα προβληματα , αλλα τωρα οντως ειναι φανερη η διαφορα στο οτι λειτουργει πιο ομαλα

Link to comment
Share on other sites

εγω ουτε πριν ειχα προβληματα , αλλα τωρα οντως ειναι φανερη η διαφορα στο οτι λειτουργει πιο ομαλα

 

Δοκιμάζοντας το σε Public μου έδειχνει λίγο laggy. Όχι τόσο στο μενού όσο όταν άνοιγα εφαρμογές ή όταν άνοιγα τη κάμερα.

 

Προφανώς στο Public, σε ένα κινητό που ασελγεί ο καθένας πάνω του, αλλά τρέχει και παλαιότερη έκδοση λογισμικού να είναι λογικό να συμβαίνουν τέτοια "κολλήματα"..

 

Και η ερώτηση είναι: στην Jelly Bean η διαφορά στο lag είναι εμφανής?

Γιατί το δίλημμα μου είναι J ή U και κριτήριο πρώτα το lag, και μετά το μέγεθος οθόνης!

Το U δεν παίρνει JB και το σκέφτομαι.....

 

Για πείτε ρε παιδια, ευχαριστώ!!

expose yourself before your peers...

Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)

Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)

Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

Link to comment
Share on other sites

στο neo v μου εχω περασει την 4.1 εκδοση. με αυτην την εκδοση, μπορω να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα μνημης απο το μενου εφαρμογων στις ρυθμισεις. εφοσον κ το J ερχεται με αυτην την εκδοση, δεν θα ισχυει λογικα το ιδιο με το θεμα της μεταφορας των εφαρμογων? θα πρεπει να χρησιμοποιησω αλλη εφαρμογη (app2sd)? Edited by ilias_7610
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε jelly bean δεν εχει καθολου κολληματα και λειτουργει περισσοτερο ομαλα το κινητο απο οτι με ICS...επισης δε χρειαζεται προγραμμα για να περασεις τις εφαρμογες στην SD μπορεις κατευθειαν απο τις ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος ευκολος τροπος για ροοτ?? βρηκα σε αλλο φορουμ εναν τροπο αλλα ηταν καπως περιπλοκο
Link to comment
Share on other sites

σε jelly bean δεν εχει καθολου κολληματα και λειτουργει περισσοτερο ομαλα το κινητο απο οτι με ICS...επισης δε χρειαζεται προγραμμα για να περασεις τις εφαρμογες στην SD μπορεις κατευθειαν απο τις ρυθμισεις

 

Εννοείς ως SD την εσωτερική των 2GB ή την πραγματική SD, ως external αναφερεται στο ΙCS. ??

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ως SD την εσωτερική των 2GB ή την πραγματική SD, ως external αναφερεται στο ΙCS. ??

 

εσωτερικη ειναι , δεν μπαινουν στην sd απο οτι ξερω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας τελικα ειμαι και εγω κατοχοσ αυτου του κινητου απο σημερα ..απλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα δεν μου αναγνωριζει τησ sd ουτε τισ φωτογραφιες ουτε τ μουσικη μπορει να μου πει κανεις πως φτιαχνεται?!:) ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ,η κοπελα μου ειναι κατοχος ενος xperia j και ακομα δεν της εχει εμφανισει κατι περι αναβαθμισης σε jelly bean ουτε σε seus ουτε σε pc companion. υπαρχει κατι που μπορω να κανω;
Link to comment
Share on other sites

εσεις που το αναβαθμισατε σε jelly bean , σας εχει κρατησει καποιες παλιες εφαρμογες που τρεχουν και τωρα μετα την αναβαθμιση ? το εχω κανει 2 φορες αλλα δεν σβηστηκαν ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ,η κοπελα μου ειναι κατοχος ενος xperia j και ακομα δεν της εχει εμφανισει κατι περι αναβαθμισης σε jelly bean ουτε σε seus ουτε σε pc companion. υπαρχει κατι που μπορω να κανω;

 

Θα περιμένεις...ούτε σ'εμένα έχει έρθει ακόμα....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια βοηθεια ενώ τελικα μου την αναγνώρισε την κάρτα μνήμης μου 16gb η οποία δεν ειναι γεμάτη κατεβάζω κανονικά παιχνίδια γίνεται η έγκαταστάση των παιχνιδιών και οταν τα ανοίγω και καποια θελω να κατέβουν για να παίξουν μου λεει οτι δεν ειναι επαρκής ο χώρος τι να κανω ? + να επισημάνω οτι έχω κανει root και έχω περάσει όλες τις εφαρμογές στην sd.!! Σας παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™J

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...