Jump to content

Sony Xperia™J


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχουμε κατι νεοτερο σχετικα με την κυκλοφορια του εδω?

 

FYI: στο Πλαισιο μου ειπαν οτι εχουν ημερομηνια παραλαβης 10-10-2012

Edited by giori7
update
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναμένεται σύντομα στα 279€ & στο Πλαίσιο.

 

Πες τους να το χαίρονται σε αυτή την τιμή:mad:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να πεσει στα 170-180€ δεν εχει λογο υπαρξης ;)

 

 

Το πηρε ο αδερφος μου στα 220€

Καλο ειναι.. απλα θα ηθελα το ΙΔΙΟ με DUAL CORE η κατι καλύτερο σε επεξεργαστη..

Αλλιος ειναι πολυ ομορφο

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το πηρε ο αδερφος μου στα 220€

Καλο ειναι.. απλα θα ηθελα το ΙΔΙΟ με DUAL CORE η κατι καλύτερο σε επεξεργαστη..

Αλλιος ειναι πολυ ομορφο

 

Από που το αγορασε σε αυτή την τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Από που το αγορασε σε αυτή την τιμή?

 

Σορρυ.. ξεχασα να αναφερω.

Ναι μενω Τσεχια και το ηθελε.. ε του το πηρα απο εδω.

μαλιστα εχει πεσει τωρα στα 200€ (Εγγύηση κανονικα ΕΕ)

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλά, προτιμώ να δώσω 50 παραπάνω, και να πάρω το νέξους... Ή το xperia miro με 180 περίπου (πιο vfm). Ακόμα και το galaxy s duos, πιο πολύ αξίζει....

 

ΡΕ ΓΙΑ ΚΟΡΟΙΔΑ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ;;;;;

 

απλά η sony με την κυκλοφορία του j ξεστοκάρει τις αποθήκες της από παλιά υλικά...δεν εξηγείται αλλιώς το γεγονός ότι ακόμη και το neo v,που βασιζόταν στο neo το οποίο είχε κυκλοφορήσει πριν σχεδόν 2 χρονια,έχει καλύτερα specs από το j...και για όσους αμφιβάλουν γι αυτό ας δουν ένα συγκριτικό από to gsmarena http://www.gsmarena.com/co...&idPhone2=4122 προσέξτε τι gpu φοράει το καθένα,όπως επίσης και την έκδοση του επεξεργαστή...το j πραγματικά έπρεπε να κοστίζει 110 με 140 ευρώ το πολύ...ντροπή.

edit:να προσθέσω πως το xperia p με 2πύρινο,8mp κάμερα,full hd video,16gb αποθηκευτικό χώρο,1gb ram κοστίζει 263 ευρώ στο skroutz...τα συμπεράσματα δικά σας....

Link to comment
Share on other sites

Τόσο θα κοστίζει σε δυο μήνες οπότε αν ενδιαφέρεται κάποιος απλά περιμένει! ;)

 

Το έχουμε ξανά πει. Έχουμε ελεύθερη αγορά, ο καθένας βάζει ότι τιμή θέλει. Έχουμε όμως και την ελευθερία να κάνουμε τις αναζητήσεις μας, να κάνουμε τις επιλογές μας και να προσανατολιζόμαστε αρχικά με βάση τις ανάγκες μας και κατόπιν με βάση το πορτοφόλι μας. :) ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

αφου το κινητό έρχεται με 4άρα οθόνη, card slot και ICS είναι μια χαρά.

σαν ομορφιά λέει πολλά από τη φωτογραφία αλλά θα ήθελα να το δω και από κοντά

Link to comment
Share on other sites

Γενικά νομίζω δεν θα έπρεπε να συγκρίνουμε τιμές με ηλεκτρονικά καταστήματα του εξωτερικού (ή να το κάνουμε για όα τα μοντέλα που είναι φθηνότερα) και δεν θα αγόραζα ποτέ από ένα κατάστημα έτσι χύμα γιατί αποκλείεται να έχεις το ίδιο support με το να το αγόραζες εδώ. Επειδή μετράνε τα ευρώ πλέον εγώ δεν θα τα διακινδύνευα έτσι.
Link to comment
Share on other sites

και πες ότι μένεις αθήνα και το παίρνεις από κάποιον στη θεσσαλονίκη (ουτε καν από το εξωτερικό) τα λεφτά που θα δώσεις για να το στειλεις εκεί, αν πάθει κατι, και να σου το στείλουν και πίσω τα υπολογίζουμε?
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

και πες ότι μένεις αθήνα και το παίρνεις από κάποιον στη θεσσαλονίκη (ουτε καν από το εξωτερικό) τα λεφτά που θα δώσεις για να το στειλεις εκεί, αν πάθει κατι, και να σου το στείλουν και πίσω τα υπολογίζουμε?

 

Ποιο ειναι το προβλημα αν το πας στο sony center της πολης σου;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πάντως έχει φτάσει ήδη στα 209 ευρώ στο skroutz...Για μένα είναι θέμα χρόνου να φτάσει στα 150-160 ευρώ...Τότε ίσως να πουλήσει κάτι γιατί ακόμα και τώρα είναι ακριβό γι αυτά που προσφέρει...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω..

θελω ενα με τα ιδια χαρακτιριστικα (front & back camera , 4" , και να παιρνει SD)

Αλλα καλητερο επεξεργαστη..

Υπαρχει κατι? Ηθελα το P αλλα δεν παιρνει SD :| (γιατι στα κομματια το κανουν αυτο?)

Member since : Σεπ. 2003 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σκεφτομαι να το πάρω ο γερμανος το έχει 280€ αλλά με δωροεπιταγη 75€ + 50€ που έχω απο άλλη αγορα θα μου βγει 155€
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το πάρω ο γερμανος το έχει 280€ αλλά με δωροεπιταγη 75€ + 50€ που έχω απο άλλη αγορα θα μου βγει 155€

 

Στο e-shop αυτη την εβδομαδα κατω απο τα 200€, δεν θυμαμαι ακριβως ποσο, και κρατα τα 50€ του Γερμανου για κατι αλλο.

XPERIA NEO V

SONY TIPO DUAL

MOTOROLA XT311

Link to comment
Share on other sites

διπύρηνο είναι??

 

μονοπύρηνο

 

Chipset Qualcomm MSM7227A Snapdragon

CPU 1 GHz Cortex-A5

GPU Adreno 200

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Το επεξεργαστικα λιγο στο media markt και διαπιστωσα πως μερικες φορες τα "κουμπια" του στην οθονη αφης στην καμερα δεν πατιουνται!! Τα αριστερα κυριως. Ευτυχως που δεν το κερδισα στον διαγωνισμο!:X
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο επικίνδυνο να βγάζεις συμπεράσματα από ένα εκθεσιακό μοντέλο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κινητο για τις αναγκες μου μια χαρα είναι.

200 ευρω το πηρα (οχι ελληνικης αντιπροσωπιας αλλα γερμανικης) . Στο διαστημα 3 εβδομαδων που το έχω εχει κανει update το firmware 2 φορες. Το μονο μειον του τηλ. ειναι οτι στην οθονη αφεινει πολλες δαχτυλιες και οτι κατα το φορτισμα απο USB μπερδευετε και δε φορτιζει αν πχ το φορτιζες στον υπολογιστη της δουλειας και μετα πας να το φορτισεις/συνδεσεις στον υπολογιστη στο σπιτι, δεν το αναγνωριζει.

Ελπιζω να διορθοθει με το σημερινο update που κατεβασα η να ειναι κατι που πιθανως να κάνω εγω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™J

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...