Jump to content

Sony Xperia™J


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον το κινητο για τις αναγκες μου μια χαρα είναι.

200 ευρω το πηρα (οχι ελληνικης αντιπροσωπιας αλλα γερμανικης) . Στο διαστημα 3 εβδομαδων που το έχω εχει κανει update το firmware 2 φορες. Το μονο μειον του τηλ. ειναι οτι στην οθονη αφεινει πολλες δαχτυλιες και οτι κατα το φορτισμα απο USB μπερδευετε και δε φορτιζει αν πχ το φορτιζες στον υπολογιστη της δουλειας και μετα πας να το φορτισεις/συνδεσεις στον υπολογιστη στο σπιτι, δεν το αναγνωριζει.

Ελπιζω να διορθοθει με το σημερινο update που κατεβασα η να ειναι κατι που πιθανως να κάνω εγω λάθος.

Φίλε μου έχει Ελληνικά?Ρωταω γιατί παραγγείλα ένα για το γιο μου το οποίο είναι γερμανικό T-mobile
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@truckman,

Δεν θα εχεις θεμα με την γλωσσα και το android ,μπορεις να επιλεξεις οτι θες ..

 

btw

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000756

196,90E

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

@truckman,

Δεν θα εχεις θεμα με την γλωσσα και το android ,μπορεις να επιλεξεις οτι θες ..

 

btw

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000756

196,90E

Σε ευχαριστώ φίλε μου.Η προσφορά στο γερμανό που ανέφεραν πιο πάνω,ισχύει?Στη σελίδα τους συνεχίζουν να το έχουν 279 € Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

T mobile ειναι και το δικο μου. Κανενα προβλημα με τη γλωσσα οπως ειπε κ ο φιλος νωριτερα.

Το προβλημα με τη φορτιση λυθηκε μετα απο restart . Ολα καλα λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το κινητακι ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του,δεν το περιμενα!!

Για ρουτ ξερουμε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου.Η προσφορά στο γερμανό που ανέφεραν πιο πάνω,ισχύει?Στη σελίδα τους συνεχίζουν να το έχουν 279 €

 

Ήταν μέχρι 15 Δεκεμβρίου κανοντας χρήση δωρο-επιταγής που έδιναν εκείνη την στιγμή 75€

Δεν ξέρω αν πήρε παράταση

Link to comment
Share on other sites

Tελικα το κινητακι ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του,δεν το περιμενα!!

Για ρουτ ξερουμε τιποτα?

Έκανα root στην έκδοση 3.22 με αυτή την μέθοδο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα. Όταν είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά, δεν ακούγεται κανένας ήχος από τα ηχεία της συσκευής. Πώς αλλάζει αυτό; Κανονικά έπρεπε να ακούγεται τουλάχιστον ο ήχος κλήσης και οι ήχοι ειδοποιήσεων (αλλά όχι τα τραγούδια κλπ).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Διαβάζω για κολλήματα της συσκευής, υπάρχει κάποιος που να το έχει και να πει αν ισχύει και σε τι χρήση;
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω root και έχω σβήσει τις άχρηστες εφαρμογές της cosmote. Κάνω normal (νομίζω) χρήση του κινητού τηλέφωνα και κανένα μήνυμα μέσα στη μέρα, το wifi δεν απενεργοποιείται ποτέ, παιχνίδια όχι πολλά και έχω βάλει supercharger. Τα μόνα προβλήματα που έχω ως τώρα είναι το κουμπί που ενεργοποιεί το κινητό, είναι μικρό και σε άθλιο σημείο και όταν το ξεκλειδώνω για ένα δευτερόλεπτο μου δείχνει τα animation της εφαρμογής καιρού που έχω εγκαταστήσει δηλαδή μπορεί να δείχνει σύννεφα και βροχή. Μετά το δευτερόλεπτο αυτό όλα είναι κανονικά. επίσης παρουσιάζει προβλήματα αφής, χτυπάει το τηλέφωνο και δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν υπακούει στην αφή και για κανένα λεπτό δεν μπορώ να κάνω τίποτα αφού δεν ξεκλειδώνει καν. Κάτι άλλο που μπορεί να θεωρηθεί πρόβλημα από κάποιον είναι ότι το κινητό διαβάζει σαν κάρτα μνήμης την εσωτερική 2giga που έχει το κινητό και όχι την 8αρα που έχω βάλει αλλά αυτό αλλάζει με μια επέμβαση στο σύστημα και μάλλον (δεν είμαι σίγουρος γιαυτό) χάνεις τα 2 giga του κινητού. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από το κινητό επειδή δεν απαιτώ και πολλά από αυτό.
Link to comment
Share on other sites

το κινητό το έχω root και έχω σβήσει τις άχρηστες εφαρμογές της cosmote. Κάνω normal (νομίζω) χρήση του κινητού τηλέφωνα και κανένα μήνυμα μέσα στη μέρα, το wifi δεν απενεργοποιείται ποτέ, παιχνίδια όχι πολλά και έχω βάλει supercharger. Τα μόνα προβλήματα που έχω ως τώρα είναι το κουμπί που ενεργοποιεί το κινητό, είναι μικρό και σε άθλιο σημείο και όταν το ξεκλειδώνω για ένα δευτερόλεπτο μου δείχνει τα animation της εφαρμογής καιρού που έχω εγκαταστήσει δηλαδή μπορεί να δείχνει σύννεφα και βροχή. Μετά το δευτερόλεπτο αυτό όλα είναι κανονικά. επίσης παρουσιάζει προβλήματα αφής, χτυπάει το τηλέφωνο και δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν υπακούει στην αφή και για κανένα λεπτό δεν μπορώ να κάνω τίποτα αφού δεν ξεκλειδώνει καν. Κάτι άλλο που μπορεί να θεωρηθεί πρόβλημα από κάποιον είναι ότι το κινητό διαβάζει σαν κάρτα μνήμης την εσωτερική 2giga που έχει το κινητό και όχι την 8αρα που έχω βάλει αλλά αυτό αλλάζει με μια επέμβαση στο σύστημα και μάλλον (δεν είμαι σίγουρος γιαυτό) χάνεις τα 2 giga του κινητού. Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από το κινητό επειδή δεν απαιτώ και πολλά από αυτό.

Αναβάθμιση λογισμικού έχεις κάνει; Ίσως είναι προβλήματα του λογισμικού (όσα έχουν να κάνουν με το software κομμάτι).

 

PS. Καλώς σας βρήκα :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω κάνει και εγώ την ενημέρωση.. καλο κινητακι φαινεται παντως... αν και εγω δεν εχω πολλες απαιτησεις απο ενα κινητο εχει αρκετα καλη καμερα, καλο ηχειο.. η οθονη πολυ καλη, με λιγη χρηση ιντερνετ, τηλεφωνο , μου βγαζει 2 μερες ανετα ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Έχω διαβάσει ότι τα Sony έχουν screen protector εγκαταστημενο.

Ισχύει για το J?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Έχω διαβάσει ότι τα Sony έχουν screen protector εγκαταστημενο.

Ισχύει για το J?

 

όχι δεν εχει screen protertor αλλα η οθονη εχει προτυπο gorilla glass.. οποτε προστατευεται καπως απο χαρακιες..

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν εχει screen protertor αλλα η οθονη εχει προτυπο gorilla glass.. οποτε προστατευεται καπως απο χαρακιες..

Ευχαριστώ. Είναι της κόρης μου νομίζω ότι θα πρέπει να βάλει γιατί οι γυναίκες συνηθίζουν να ρίχνουν το κινητό στην τσάντα τους μαζί με άλλα πράγματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Είναι της κόρης μου νομίζω ότι θα πρέπει να βάλει γιατί οι γυναίκες συνηθίζουν να ρίχνουν το κινητό στην τσάντα τους μαζί με άλλα πράγματα.

Αγορασα για ενα συγγενη που εχει το τηλεφωνο αυτες http://www.ebay.co.uk/itm/190774311451?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

έχω την έκδοση 11.0.Α.7.5 νομίζω είναι και η τελευταία που έχει βγει

Kι εγώ την ίδια έκδοση έχω και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, εως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Έχω διαβάσει ότι τα Sony έχουν screen protector εγκαταστημενο.

Ισχύει για το J?

Απο μονη της η συσκευη δεν εχει αλλα μεσα στη συσκευασια εχει μια ζελατινα για να την τοποθετησεις αν θες..

Link to comment
Share on other sites

Απο μονη της η συσκευη δεν εχει αλλα μεσα στη συσκευασια εχει μια ζελατινα για να την τοποθετησεις αν θες..

 

Δεν βρήκε κάτι στην συσκευασία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν ειχε κατι στο κουτι , αν εννοεις την ζελατινα που ηταν πανω στην οθονη δεν ειναι τιποτα , σε ολα τα κινητα υπαρχουν αυρα Edited by samih
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκε κάτι στην συσκευασία.
Κωστα δεν εχει μεσα στη συσκευασια,μαλον ο φιλος πριν εννοει την εργοστασιακη ζελατινα που εχει επανω.Παντως βλεπω απο του γιου μου το J οτι δεν πρεπει να γρατζουνιεται ευκολα,εως τωρα δεν εχω δει σημαδια καπου.
Link to comment
Share on other sites

εγω που πηρα το κινητο απο τη vodafone μεσα στη συσκευασια ειχε μια ζελατινα δε μιλαω για τη μεμβρανη που εχει πανω η οθονη απο πριν...κατι αλλο αν θελετε να δειτε ποσο αδυναμος ειναι ο επεξεργαστης καντε αυτο οταν ακουτε μουσικη καντε πανω κατω τη status bar και θα δειτε που κολλαει υπερβολικα ο ηχος..
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ, μιας και πρώτη φορά έχω smartphone τηλέφωνο.

 

Στην επικείμενη αναβάθμιση του τηλεφώνου στην 4.2 Jelly Bean, θα χρειαστεί να περιμένω για την αναβάθμιση της T-Mobile Γερμανίας (της οποίας είναι branded το τηλέφωνο) ή δεν έχει σχέση; Δηλαδή, θα μπορώ να κάνω το upgrade όταν βγει από τη SONY ή θα περιμενω την T-Mobile Γερμανίας;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ, μιας και πρώτη φορά έχω smartphone τηλέφωνο.

 

Στην επικείμενη αναβάθμιση του τηλεφώνου στην 4.2 Jelly Bean, θα χρειαστεί να περιμένω για την αναβάθμιση της T-Mobile Γερμανίας (της οποίας είναι branded το τηλέφωνο) ή δεν έχει σχέση; Δηλαδή, θα μπορώ να κάνω το upgrade όταν βγει από τη SONY ή θα περιμενω την T-Mobile Γερμανίας;

 

Θα περιμενεις την αναβαθμιση της T αλλα μπορεις να φλασαρεις οποια εκδοαη θες με φλαστουλ. Θελει λιγο διαβασμα βεβαια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™J

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...