Jump to content

Sony Xperia™J


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας ειμαι καινουργιος με τα κινητα smartphone.. Αν κ παλαιοτερα ειχα τ xperina V. τωρα εχω το xperia J και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα αυτο που δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορω να μεταφερο τ αρχεια μου ( παιχνιδια ιδιαιτερα ) στν καρτα μνημης. θελω βοη8εια αν μπορει καποιος παιδια! σας ευχαριστω!

Εκανες καλή επιλογή καθώς για smartphone είναι πολύ λογική τιμή και το κινητό είναι πολύ βολικό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα! εχω ενα προβλημα με το κινητο μου....

Εβαλα λαθος το μοτιβο και δεν θημαμαι το e-mail και την ερωτηση ασφαλειας.

Ακουσα οτι θελει hard reset, αλλα δεν μπορεσα να μπω στο recovery mode

υπαρχει καποια λυση??

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειμαι καινουργιος με τα κινητα smartphone.. Αν κ παλαιοτερα ειχα τ xperina V. τωρα εχω το xperia J και ειμαι πολυ ευχαριστημενος αλλα αυτο που δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μπορω να μεταφερο τ αρχεια μου ( παιχνιδια ιδιαιτερα ) στν καρτα μνημης. θελω βοη8εια αν μπορει καποιος παιδια! σας ευχαριστω!

 

απο οτι ξερω και εγω με στις καινουργιες εκδοσεις αντροιντ δεν γινεται πλεον να τα περασεις στην καρτα , τωρα εκτος και αν κανεις ροοτ για να εχεις αυτην την επιλογη ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχω ενα προβλημα με το κινητο μου....ειναι το sony Xperia J!

Εβαλα λαθος το μοτιβο και δεν θημαμαι το e-mail και την ερωτηση ασφαλειας.

Ακουσα οτι θελει hard reset, αλλα δεν μπορεσα να μπω στο recovery mode

υπαρχει καποια λυση??

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! εχω ενα προβλημα με το κινητο μου....ειναι το sony Xperia J!

Εβαλα λαθος το μοτιβο και δεν θημαμαι το e-mail και την ερωτηση ασφαλειας.

Ακουσα οτι θελει hard reset, αλλα δεν μπορεσα να μπω στο recovery mode

υπαρχει καποια λυση??

Ευχαριστω πολυ!

 

Αν το πας εκεί όπου το αγόρασες φίλε μου θα στο λύσουν το πρόβλημα αμέσως:)

Δεν ξεχνάνε τέτοια πράγματα όμως!!!:confused:

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Το συνδέω στον υπολογιστή και μου βγάζει αυτό :( Θα περιμένω και άλλο?Τι μπορεί να φταίει? Edited by MariaRafaela
Ho bisogno di una vacanza!Vorrei volare via di qui...Ho bisogno di viaggiare.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το συνδέω στον υπολογιστή και μου βγάζει αυτό :( Θα περιμένω και άλλο?Τι μπορεί να φταίει?

 

Πήγαινε στο τηλέφωνο, ρυθμίσεις συστήματος/σχετικά με το τηλέφωνο/και δες τι γράφει στην "έκδοση Android", αν λέει 4.1.2 είσαι οκ, είναι το τελευταίο update.

sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!! δεν το ξεχασα ακριβως....μου το κλεψαν και τους επιασα, εγινε φασαρια, το πηρα πισω ομως το ειχαν κλειδωσει!

Πως προλαβαν και εβαλαν μοτιβο? Τους επιασες κατευθειαν ή το βρηκες με καποιο προγραμμα εντοπισμου θεσης?

Ρωταω γιατι ψαχνω για προγραμμα αντικλεπτικο - εντοπισμου θεσης.

Ευχαριστω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πως προλαβαν και εβαλαν μοτιβο? Τους επιασες κατευθειαν ή το βρηκες με καποιο προγραμμα εντοπισμου θεσης?

Ρωταω γιατι ψαχνω για προγραμμα αντικλεπτικο - εντοπισμου θεσης.

Ευχαριστω.

 

"Cerberus" δεν υπάρχει καλύτερο αντικλεπτικο...:thumbup:

Sorry για το off-topic

Edited by dimitris762
sent from my Nexus 4
Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να βρω driver για το κινητο ? διοτι δεν μου το αναγνωριζει ο υπολογιστης οταν ειναι σε κατασταση fastboot.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση, μαζί με έναν φίλο που έχει το xperiaJ προσπαθούμε να βάλουμε τα προγράμματα μέσα σε φακέλους όπως γίνεται στο xperiaT σε εμένα και δεν βρίσκουμε πως, το καταφέραμε μόνο στις επιφάνειες εργασίες, αλλά όχι μέσα στις εγκατεστημένες εφαρμογές.

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση, μαζί με έναν φίλο που έχει το xperiaJ προσπαθούμε να βάλουμε τα προγράμματα μέσα σε φακέλους όπως γίνεται στο xperiaT σε εμένα και δεν βρίσκουμε πως, το καταφέραμε μόνο στις επιφάνειες εργασίες, αλλά όχι μέσα στις εγκατεστημένες εφαρμογές.

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα? :worry:

 

Όχι δε γίνεται. Μόνο στην επιφάνεια εργασίας γίνεται.Σε άλλες εκδόσεις android γίνεται και μέσα στο μενού. Οπότε μην αγχώνεστε δε κάνατε κάτι λάθος.

 

παιδια που μπορω να βρω driver για το κινητο ? διοτι δεν μου το αναγνωριζει ο υπολογιστης οταν ειναι σε κατασταση fastboot.

 

Εννοείς για να το λειτουργήσεις με το πρόγραμμα flashtool για pc? Τι θες ακριβώς να κάνεις?

 

Καλησπερα! εχω ενα προβλημα με το κινητο μου....ειναι το sony Xperia J!

Εβαλα λαθος το μοτιβο και δεν θημαμαι το e-mail και την ερωτηση ασφαλειας.

Ακουσα οτι θελει hard reset, αλλα δεν μπορεσα να μπω στο recovery mode

υπαρχει καποια λυση??

Ευχαριστω πολυ!

 

Συνδέεις το κινητό σου με το SEUS και κάνεις εγκατάσταση το τελευταίο λογισμικό. Αν σου πει πως το έχεις ήδη και σε ρωτάει να συνεχίσω ούτως η άλλως επέλξε να προχωρήσει. Να ξέρεις πως ότι και αν γίνει θα διαγραφούν όλα απο το κινητό σου.

Άλλη λύση αν δε σου λειτουργούν τα παραπάνω είναι να το Flashάρεις μόνος σου μέσω flashtool. 100% επιτυχία.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς για να το λειτουργήσεις με το πρόγραμμα flashtool για pc? Τι θες ακριβώς να κάνεις?

 

και με flashtool αλλα θελω να ξεκλειδωσω το Bootloader

Link to comment
Share on other sites

και με flashtool αλλα θελω να ξεκλειδωσω το Bootloader

 

Πας στο βήμα 4 για να ξεκλειδώσεις τον bootloader και στο 5 για να τον κλειδώσεις πάλι (εγώ το έχω απλά root με κλειδωμένο bootloader). http://xperiafirmware.com/8-firmware/25-sony-xperia-j-st26

Για να κάνεις root το κινητό ακολούθα αυτόν τον οδηγό εμένα με βοήθησε πολύ και έτσι το έκανα.

http://android.syokzone.com/blog/2013/03/11/updated-how-to-root-xperia-mirotipotipo-dual-with-new-firmware/

απλά όμως πριν το κάνεις πρέπει να έχεις εγκαταστήσει όπωσδήποτε την τελευταία του flashtool και να βάλεις τους drivers για το xperia j μιας και δεν υποστηρίζεται το συγκεκριμένο μοντέλο. για να το κάνεις αυτό κάνε το βήμα 1 απο τον παρακάτω οδηγό.

http://android.syokzone.com/blog/2013/01/11/how-to-root-xperia-j-with-new-firmware-2012-2013/

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση, μαζί με έναν φίλο που έχει το xperiaJ προσπαθούμε να βάλουμε τα προγράμματα μέσα σε φακέλους όπως γίνεται στο xperiaT σε εμένα και δεν βρίσκουμε πως, το καταφέραμε μόνο στις επιφάνειες εργασίες, αλλά όχι μέσα στις εγκατεστημένες εφαρμογές.

Υπάρχει αυτή η δυνατότητα? :worry:

To xperia t είναι άλλη κατηγορία και πολύ ανώτερο από j και σίγουρα στις εφαρμόγες έχει πολύ καλές δυνατότητες το t

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ @ papanikolaouanti

και μήπως ξέρεται αν έχει προστατευτική μεμβράνη, γιατί κάτι πιάνω ατα άκρα αλλά δεν είμαι σίγουρος αφού προσπαθόντας να την ξεκολλήσω σε μία άκρη δεν τα καταφαίρνω, οπότε δεν είμαι σίγουρος αν έχει από την μάνα του. :O

Link to comment
Share on other sites

Πας στο βήμα 4 για να ξεκλειδώσεις τον bootloader και στο 5 για να τον κλειδώσεις πάλι (εγώ το έχω απλά root με κλειδωμένο bootloader). http://xperiafirmware.com/8-firmware/25-sony-xperia-j-st26

Για να κάνεις root το κινητό ακολούθα αυτόν τον οδηγό εμένα με βοήθησε πολύ και έτσι το έκανα.

http://android.syokzone.com/blog/2013/03/11/updated-how-to-root-xperia-mirotipotipo-dual-with-new-firmware/

απλά όμως πριν το κάνεις πρέπει να έχεις εγκαταστήσει όπωσδήποτε την τελευταία του flashtool και να βάλεις τους drivers για το xperia j μιας και δεν υποστηρίζεται το συγκεκριμένο μοντέλο. για να το κάνεις αυτό κάνε το βήμα 1 απο τον παρακάτω οδηγό.

http://android.syokzone.com/blog/2013/01/11/how-to-root-xperia-j-with-new-firmware-2012-2013/

 

σε ευχαριστω παρα πολυ , για ροοτ ομως εχει την προηγουμενη εκδοση , θα κοιταξω και για καινουργιο

edit .

29/012/2013 17:12:52 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.

29/012/2013 17:12:52 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool. μου βγαζει αυτο..

 

τελικα το εκανα , μου εγραψε και κατω οτι εγινε , αλλα οταν ανοιξα το κιν μου διαγραφηκαν παλι ολα ,βγηκε και μια καινουργια ενημερωση τωρα που το ειδα 11.2.Α.0.31

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ , για ροοτ ομως εχει την προηγουμενη εκδοση , θα κοιταξω και για καινουργιο

edit .

29/012/2013 17:12:52 - ERROR - Drivers need to be installed for connected device.

29/012/2013 17:12:52 - ERROR - You can find them in the drivers folder of Flashtool. μου βγαζει αυτο..

 

τελικα το εκανα , μου εγραψε και κατω οτι εγινε , αλλα οταν ανοιξα το κιν μου διαγραφηκαν παλι ολα ,βγηκε και μια καινουργια ενημερωση τωρα που το ειδα 11.2.Α.0.31

 

Εννοείται πως διαγράφονται όλα μιας και περνάς νέα rom.Κοίτα. Για root έχει στην έκδοση 11.0.A.7.5. Όταν καταφέρεις και κάνεις Root σε αυτή την έκδοση τότε θα κάνεις αναβάθμιση το τηλέφωνο σου στην τελευταία έκδοση που υπάρχει μέσω OTA (εδώ δε θα διαγραφούν τα αρχεία σου). Δηλαδή μέσα από το μενού του κινητού χωρίς να χρησιμοποιήσεις το seus ή το PC Companion. Με αυτό τον τρόπο δε θα χαθεί το root και θα έχεις και την τελευταία έκδοση λογισμικού. Απλά μην προσπαθήσεις να βάλεις cwm μιας και δε λειτουργεί με τίποτα στην τελευταία έκδοση αλλά ούτε και στην 11.0.A.7.5 και αν το προσπαθήσεις θα πέσεις σε Bootloop και θα ξαναχρειαστεί να τα κάνεις όλα από την αρχή. Δυστυχώς δεν έχει βγει κάτι ακόμα για την τελευταία έκδοση....Οπότε αναμένουμε.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως διαγράφονται όλα μιας και περνάς νέα rom.Κοίτα. Για root έχει στην έκδοση 11.0.A.7.5. Όταν καταφέρεις και κάνεις Root σε αυτή την έκδοση τότε θα κάνεις αναβάθμιση το τηλέφωνο σου στην τελευταία έκδοση που υπάρχει μέσω OTA (εδώ δε θα διαγραφούν τα αρχεία σου). Δηλαδή μέσα από το μενού του κινητού χωρίς να χρησιμοποιήσεις το seus ή το PC Companion. Με αυτό τον τρόπο δε θα χαθεί το root και θα έχεις και την τελευταία έκδοση λογισμικού. Απλά μην προσπαθήσεις να βάλεις cwm μιας και δε λειτουργεί με τίποτα στην τελευταία έκδοση αλλά ούτε και στην 11.0.A.7.5 και αν το προσπαθήσεις θα πέσεις σε Bootloop και θα ξαναχρειαστεί να τα κάνεις όλα από την αρχή. Δυστυχώς δεν έχει βγει κάτι ακόμα για την τελευταία έκδοση....Οπότε αναμένουμε.

 

ναι το εψαχνα και εγω αρκετο καιρο αλλα ειχε για την παλια εκδοση 11.0.A.7.5 και για την 11.2.Α.0.21 ηταν περιπλοκο..

Μολις εκανα καινουργια αναβαθμιση σε 11.2.Α.0.31

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είχε. Αν η δικιά σου δεν είχε να τους πας πίσω το κινητό και να τους το τρίψεις στην μούρη γιατί αυτό που πήρες μπορεί να ήταν και καμιά επιστροφή από κανέναν ή από κανένα service...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αγορασα απο cosmote χθες το xperia j ,ειχε την τελευταια αναβαθμιση, μετα απο μια φορτιση ανοιξα ξανα το κινητο και αφου ανοιξε εσβησε η οθονη.ενω φαινετε απο τα led οτι το κινητο ειναι ανοιχτο η οθονη ειναι μαυρη..καποια βοηθεια πριν το δωσω πισω??
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αγορασα απο cosmote χθες το xperia j ,ειχε την τελευταια αναβαθμιση, μετα απο μια φορτιση ανοιξα ξανα το κινητο και αφου ανοιξε εσβησε η οθονη.ενω φαινετε απο τα led οτι το κινητο ειναι ανοιχτο η οθονη ειναι μαυρη..καποια βοηθεια πριν το δωσω πισω??

Κράτησε πατημένο το volume up και το power on/off για λίγα δευτερόλεπτα και πες μας αν φτιάξει.

Αν δεν φτιάξει κατέβασε στο pc σου αυτό http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/ και δοκίμασε

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™J

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...