Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και για αυτόν τον λόγο το μήλο είναι πάντα πρώτη μούρη παρότι δεν είναι το καλύτερο σε επιδόσεις.

 

Σιγά το μήλο το T πραγματικά δεν το αλλάζω ..οσο πιο πολύ το έχω τοσο πιο πολύ με ικανοποιεί το τηλέφωνο.

Γενικότερα σε apple κινητό δεν ξαναγυρνάνω εκτός κι αν δώ δραματική αλλαγή πολιτικής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σιγά το μήλο το T πραγματικά δεν το αλλάζω ..οσο πιο πολύ το έχω τοσο πιο πολύ με ικανοποιεί το τηλέφωνο.

Γενικότερα σε apple κινητό δεν ξαναγυρνάνω εκτός κι αν δώ δραματική αλλαγή πολιτικής.

Αυτό λέω και εγώ, το Τ είναι μακράν καλύτερο, αλλά η πολιτική του να βάζουν μια τιμή αρχικά και μέσα σε λίγους μήνες να πέφτει σχεδόν στο μισό το κάνει να χάνει πολύ. Κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να είναι η ίδια τιμή για τουλάχιστον ένα χρόνο. Και δεν εννοώ την μέγιστη τιμή πχ 600 ευρώ. Ας το βάζανε 400. Έτσι δίνεται η εντύπωση της αρπαχτής. Να πάρουμε Όσα περισσότερα μπορούμε από τον ανυπόμονο και μετά το ρίχνουμε όσο πάει για ξεπούλημα. Δεν λέω ότι είναι σωστή η δική μου άποψη αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει αυτή η πολιτική. Πλήρωσα σχεδόν 600 Ευρώ για ένα τηλέφωνο που τώρα έχει 350. Αν ειχα πάρει iphone θα είχα πληρώσει 650 για ένα τηλέφωνο που τώρα έχει 650. Είναι θέμα image.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω και εγώ, το Τ είναι μακράν καλύτερο, αλλά η πολιτική του να βάζουν μια τιμή αρχικά και μέσα σε λίγους μήνες να πέφτει σχεδόν στο μισό το κάνει να χάνει πολύ. Κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να είναι η ίδια τιμή για τουλάχιστον ένα χρόνο. Και δεν εννοώ την μέγιστη τιμή πχ 600 ευρώ. Ας το βάζανε 400. Έτσι δίνεται η εντύπωση της αρπαχτής. Να πάρουμε Όσα περισσότερα μπορούμε από τον ανυπόμονο και μετά το ρίχνουμε όσο πάει για ξεπούλημα. Δεν λέω ότι είναι σωστή η δική μου άποψη αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει αυτή η πολιτική. Πλήρωσα σχεδόν 600 Ευρώ για ένα τηλέφωνο που τώρα έχει 350. Αν ειχα πάρει iphone θα είχα πληρώσει 650 για ένα τηλέφωνο που τώρα έχει 650. Είναι θέμα image.

 

Ποιο image ? να βλεπεις 17-19χρονα με iphonex ,ειτε γριουλες να μπαινουν αφιονισμενες στα σχετικα μαγαζια ,τα εχω δει και τα 2 πολλακις

Η Sony βγαζει 15 συσκευες καθε χρονο ,η Apple μια στα 2

Αν σε ενδιαφερει τοσο το image:rolleyes: κακως πηρες το Τ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι πάνω από το 1% όσων έχουν πάρει smartphone ξεχωρίζουν ποια μάρκα (πόσο μάλλον ποιος τύπος είναι το καθένα).

Επιπλέον άπαξ και αγοράσουν, πολλοί σταματάνε να ασχολούνται με τα νέα μοντέλα.

(Υπολογίστε και μένα στην κατηγορία!)

 

Τώρα που είμαι (+/- δηλαδή για αγορά) τα ξέρω όλα τα high-end απ' έξω και με λεπτομέρειες.

Μόλις πάρω κάποιο, θα ασχοληθώ λίγο για να το στήσω και μέτα σε 2-3+ χρονάκια πάλι για τα τρέχοντα μοντέλα.

 

Το image δηλαδή δεν αφορά κανέναν (από το γενικό πληθυσμό εννοώ). Ένα μαύρο ή άσπρο τηλέφωνο που κουνάς τις οθόνες με το δάκτυλο βλέπουν οι περισσότεροι.

 

Το ότι το Τ ήταν (το δειξε μου παν για 1-2", εγώ δεν το πρόσεξα στη ταινία!) του James Bond δεν νομίζω ότι αφορά κανέναν άντρα ή γυναίκα.

Αν θέλετε image, αγοράστε καλύτερα μια Aston Martin. Τώρα με τα τεκμήρια και τον φόρο πολυτελείας τις βρίσκεις τζάμπα. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το μήλο το T πραγματικά δεν το αλλάζω ..οσο πιο πολύ το έχω τοσο πιο πολύ με ικανοποιεί το τηλέφωνο.

Γενικότερα σε apple κινητό δεν ξαναγυρνάνω εκτός κι αν δώ δραματική αλλαγή πολιτικής.

 

εγώ δεν πήγα ποτέ σε apple κινητό και δεν νομίζω να το δοκιμάσω.

με το xperia t βολεύτηκα πάρα πολύ και με βλέπω μετά να μεταβώ στο xperia z.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως άσχετα με τις τιμές κλπ κλπ, εγώ δεν θα άλλαζα επί του παρόντος το Τ. Είμαι πολύ ευχαριστημενος. Στην αρχή το έβριζα αλλά τώρα με την αναβάθμιση είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

απο αυτα τα καταστηματα http://www.skroutz.gr/s/2504972/Sony-Xperia-T.html ποιο εχει ελληνικη εγγυηση;

Το VNP νομιζω εχει

ευχαριστω

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

απο αυτα τα καταστηματα http://www.skroutz.gr/s/2504972/Sony-Xperia-T.html ποιο εχει ελληνικη εγγυηση;

Το VNP νομιζω εχει

ευχαριστω

 

Ολα έχουν,ειναι ευρωπαϊκής εισαγωγής

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ολα έχουν,ειναι ευρωπαϊκής εισαγωγής

 

Είσαι σίγουρος με την απόδειξη που σου δίνουν το πας στο σέρβις;;; ή το στέλνεις πίσω και αυτή στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το Τ ήταν (το δειξε μου παν για 1-2", εγώ δεν το πρόσεξα στη ταινία!) του James Bond δεν νομίζω ότι αφορά κανέναν άντρα ή γυναίκα.

 

Μήπως ξέρουμε σε ποιό σημείο το δείχνει στην ταινία, το έψαξα στα γρήγορα αλλά δεν το βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε σε ποιό σημείο το δείχνει στην ταινία, το έψαξα στα γρήγορα αλλά δεν το βρίσκω.

Και μένα μου το πανε δεν το βρήκα με την αναζήτηση.

Είναι κάπου στο κινεζικο καζίνο (μετά?) που συναντά την κοπέλα.

Αν το ψάξεις πιο πολύ πες μου κι εμένα!

 

Πάντως πολύ κακό (=διαφήμιση) για το τίποτα.

Το Τ είναι πάντως καλή αγορά τώρα που έπεσε η τιμή στα 375-377.

Το σκεφτόμουνα άλλα άρχισε να με ελκύει το ...Νοτε 2 για την αναγνωριση γραφής που έχει.

 

 

EDIT!

 

Να η σκηνή το βρήκα σε ένα φόρουμ!

 

Yes, when he's sitting at the bar waiting for M's message that Patrice is arriving at the airport.

http://www.jamesbondlifestyle.com/forum/attachment.php?attachmentid=1362&d=1354076557

Edited by Logi
Link to comment
Share on other sites

Πάντως άσχετα με τις τιμές κλπ κλπ, εγώ δεν θα άλλαζα επί του παρόντος το Τ. Είμαι πολύ ευχαριστημενος. Στην αρχή το έβριζα αλλά τώρα με την αναβάθμιση είναι μια χαρά.

 

ετσι ειναι..και πες μου οτι πλεον εχεις ευχαριστηθει καμερα.. εγω νομιζω οτι βελτιωθηκε πολυ και σπανια βγαζω το Ν8 μου για φωτο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι..και πες μου οτι πλεον εχεις ευχαριστηθει καμερα.. εγω νομιζω οτι βελτιωθηκε πολυ και σπανια βγαζω το Ν8 μου για φωτο..

 

και εγω την έχω καταευχαριστηθεί την κάμερα του, στο τέλος θα γίνω καλλιτεχνης :p

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι..και πες μου οτι πλεον εχεις ευχαριστηθει καμερα.. εγω νομιζω οτι βελτιωθηκε πολυ και σπανια βγαζω το Ν8 μου για φωτο..

Ναι,τώρα μάλιστα.Είχα απογοητευτεί τόσο με την camera που ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω την βελτίωση.Αφού σκέφτομαι να μην το αλλάξω ούτε για το z

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε μας κανα δειγματάκι! Παντού ακούμε ότι βελτιώθηκε η κάμερα αλλά πουθενά φρέσκα δείγματα!

 

θα έβαζα πολύ ευχαρίστως αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω.Το θέμα όμως δεν είναι μόνο η βελτίωση στην φωτογραφία,αλλά και στο βίντεο.Πλέον μπορώ να πω ότι δεν παίρνω την κάμερα μαζί μου-οχι βέβαια οτί μπορεί να συγκριθεί με το βίντεο μιας βιντεοκάμερας-αλλά πλέον είναι αρκετά ικανοποιητικο ώστε να μην κουβαλάω ολόκληρη κάμερα.Ακόμα και σε χαμηλο φωτισμο (με θόρυβο βέβαια) το βίντεο είναι ικανοποιητικο.Μπορείς άνετα να καλύψεις ένα event.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε μας κανα δειγματάκι! Παντού ακούμε ότι βελτιώθηκε η κάμερα αλλά πουθενά φρέσκα δείγματα!

 

sorry ρε παιδια,αλλα ειναι οι φωτο στην καθημερινοτητα..αν εχω χρονο καμια μερα θα βγαλω μερικες για δειγμα χωρις προσωπα μεσα.

η βελτιωση που βλεπω ειναι κυριως στην αυτοματη λειτουργια οπου κανει ιδανικες ρυθμισεις μονο του και ειναι πολυ πιο αποτελεσματικο καθως και στην εστιαση οπου κανει πολυ καλη δουλεια. πχ εβγαζα ενα ραγισμα πανω στο σκελετο του ποδηλατου μου που ειναι σαν τριχα, και εχοντας το στο αυτοματο δεν ειχα σταθερο χερι. πατησα λοιπον το κουμπι της οθονης, και τραβηξε την πιο καθαρη...ενω ηταν δυσκολη η εστιαση πετυχε την καλυτερη ληψη.

γενικα αν αυτο το κινητο δεν κωλωσει απο ραμ στο μελλον θα ειναι για αρκετο καιρο ο,τι καλυτερο κυκλοφορει αναλογικα με τα λεφτα του..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα έβαζα πολύ ευχαρίστως αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω.Το θέμα όμως δεν είναι μόνο η βελτίωση στην φωτογραφία,αλλά και στο βίντεο.Πλέον μπορώ να πω ότι δεν παίρνω την κάμερα μαζί μου-οχι βέβαια οτί μπορεί να συγκριθεί με το βίντεο μιας βιντεοκάμερας-αλλά πλέον είναι αρκετά ικανοποιητικο ώστε να μην κουβαλάω ολόκληρη κάμερα.Ακόμα και σε χαμηλο φωτισμο (με θόρυβο βέβαια) το βίντεο είναι ικανοποιητικο.Μπορείς άνετα να καλύψεις ένα event.

 

Είναι πολύ εύκολο.

Εγώ χρησιμοπιώ (μέχρι να το μαγαρίσουνε κι αυτό) το http://postimage.org/

Δεν χρειάζεται να σου πω κάποια οδηγία, μόλις δεις το σάιτ είναι αυτονόητο.

 

Το Τ είναι ένα εξαιρετικό κινητό και τώρα και πολύ συμφέρον. Μακάρι να είχαν τις βελτιώσεις και από την αρχή και να είχε και καλύτερη τύχη στην αγορά.

Πάντως αυτό είναι μια ένδειξη ότι το hardware (camera) είναι καλό. Απλώς δεν το αξιοποιεί σωστά το software.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χωραει καν συζητηση παιδια..

Το Τ ειναι καταπληκτικο σαν τηλεφωνο.. Εκτος του οτι ειναι πολυ ομορφο εχει και μια χαρα hardware..

Και με την τωρινη του τιμη ειναι σκοτωμα...αξιζει πολυ

 

Μονο δυο πραγματα με χαλανε προσωπικα..το οτι δεν ξεκλειδωνει ο bootloader χωρις να το ξερει η sony και η κεραια του wifi που δεν ειναι καλη δυστυχως..

 

Για την καμερα που λετε εμενα καλη μου φαινεται αλλα δεν εχω ιδεα απο τετοια..

 

Αν εχει κανεις καμια προταση για καλυτερες default ρυθμισεις της καμερας θα ηταν ευπροσδεκτες

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι τα περισσοτερα τηλεφωνα της sony (se) εχουν θεμα με το wifi..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δικό μου έχει σίγουρα κάποιο θέμα.Εκεί που μιλάω ξαφνικά κλείνει μόνο του.Δεν σβήνει,απλά σταματάει η κλήση.Εχει αρχίσει και μου σπάει τα νευρα!:dash:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποια ειναι η εφαρμογη για να το κανεις root;

 

ειχα δυομιση χρονια Χ10ι και πριν λιγο πηρα το T και θελω να το κανω root.

 

10 χρησιμες πληροφοριες υπαρχουν καπου συγκεντρωμενα; σε ενα ποστ πχ;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...