Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστουμε για τις φωτο..Εμενα γιατι μου φαινεται οτι αυτες με το Ics εχουν καλυτερα χρωματα,πιο ζεστα?? Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστούμε ΠΑΡΑ πολύ τον καλό μας φίλο stubu για τις φωτογραφίες!

 

(Για να δείτε τις φωτό στην πλήρη ανάλυση κάντε άλλο ένα κλικ στην εικόνα, να γράψει πάνω στο URL/address bar την λέξη full)

 

Σε μια γρήγορη ματιά που έριξα όντως δεν έχει κερδίσει σε λεπτομέρεια η 4.1.2 από την 4.0.4.

Και η ισορροπία του λευκού δίνει πιο γαλαζωπή εμφάνιση στην φωτό με το αυτοκίνητο αλλά και στον λευκό τοίχο της δεύτερης. Μ' αυτή την έννοια τα χρώματα είναι πιο φυσικά στην 4.0.4.

Ίσως τελικά η βελτιώσεις να ναι περισσότερες στην ταχύτερη εστίαση κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λέτε να είναι αυθυποβολή και οι φωτογραφίες να είναι ίδιες πριν και μετά την αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά λέτε να είναι αυθυποβολή και οι φωτογραφίες να είναι ίδιες πριν και μετά την αναβάθμιση?

Παίζουμε στην λεπτομέρεια .. Αν και έχω την αίσθηση οτι η jb δίνει λίγο πιο ζωντανές φωτός σε χρώματα εννοω.. Ισως καλύτερη απεικόνιση του μαύρου.

Μπορει να ειναι τυχαίο η και ψυχολογικό το όλο θέμα..

 

 

Εμένα αυτο που με ενδιαφέρει πολυ ειναι αν τρίζει καθόλου το καπάκι σας.. :p

 

Εντάξει ίσως είμαι λίγο υπερβολικός αλλα έχω καποια τρίξιματακια στο back case . Απο τι κατάλαβα ειναι κατασκευαστικο. Μας τα χάλασε λίγο η Sony σε αυτο το θέμα.

Δεν ειναι βέβαια τόσο τρομερό και υποσκιαζεται απο την συνολική εικόνα και αποδοση του κινητού..

το οποίο πραγματικά όσο πιο πολυ το έχω τόσο πιο πολυ μου αρέσει..

Edited by Prof_Chaos
Link to comment
Share on other sites

Παίζουμε στην λεπτομέρεια .. Αν και έχω την αίσθηση οτι η jb δίνει λίγο πιο ζωντανές φωτός σε χρώματα εννοω.. Ισως καλύτερη απεικόνιση του μαύρου.

Μπορει να ειναι τυχαίο η και ψυχολογικό το όλο θέμα..

 

 

Εμένα αυτο που με ενδιαφέρει πολυ ειναι αν τρίζει καθόλου το καπάκι σας.. :p

 

Εντάξει ίσως είμαι λίγο υπερβολικός αλλα έχω καποια τρίξιματακια στο back case . Απο τι κατάλαβα ειναι κατασκευαστικο. Μας τα χάλασε λίγο η Sony σε αυτο το θέμα.

Δεν ειναι βέβαια τόσο τρομερό και υποσκιαζεται απο την συνολική εικόνα και αποδοση του κινητού..

το οποίο πραγματικά όσο πιο πολυ το έχω τόσο πιο πολυ μου αρέσει..

 

ναι τριζει λιγο οταν το πιεζεις,σα να εχει κενο αναμεσα στη μπαταρια κ στο καπακι και να υπαρχουν καποια μποσικα..ομως οκ,εμενα δε με νοιαζει. εβαλα και μια θηκη σιλικονης γιατι αρχισε να λιωνει στη γωνια η ματ επιφανεια και βγηκε η απο πισω και ξενερωσα. αυτο διοτι εμπαινε οριακα στην υφασματινη θηκη που ειχα.

 

οσο για τις φωτο, αυτο που ειναι καλυτερο ειναι η αυτοματη ρυθμιση η οποια "παιρνει πιο σωστες αποφασεις", πιο γρηγορα, και κυριως βγαζει πολυ πιο καθαρες φωτο.

εγω δεν ειπα ποτε οτι ειναι καλυτερες. δεν αλλξαμε φακο στο κινητο για ναχει αλλα χρωματα. απλα ειναι πιο καλες καποιες λειτουργιες. συν το HDR.. συν τα εφε, συν οι πιο πολλες επιλογες που εχει γενικα.

το προβλημα που δε μαρεσει ειναι οτι η φωτεινοτητα κολαει ψηλα καμια φορα χωρις λογο.

αυτα απο εμενα. το κινητο για τα λεφτα του ειναι μοναδικη ευκαιρια!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι τριζει λιγο οταν το πιεζεις,σα να εχει κενο αναμεσα στη μπαταρια κ στο καπακι και να υπαρχουν καποια μποσικα..ομως οκ,εμενα δε με νοιαζει. εβαλα και μια θηκη σιλικονης γιατι αρχισε να λιωνει στη γωνια η ματ επιφανεια και βγηκε η απο πισω και ξενερωσα. αυτο διοτι εμπαινε οριακα στην υφασματινη θηκη που ειχα.

 

Περίεργο που τρίζει. Όσες φορές το έχω πιάσει στα χέρια έχω προσπαθήσει να το στρεβλώσω (σαν να στίβεις ένα σφουγγάρι) και με σχετική δύναμη και αποδείχτηκε πάρα πολύ γερό. Αντίθετα το πολύ αγαπητό τεχνολογικά (και για την αναγνώριση γραφής στα ελληνικά που με ξετρέλανε!) Note II, χωρίς προσπάθεια το κάνω και τρίζει σαν έπιπλο του περασμένου αιώνα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κανένα τρίξιμο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο που τρίζει. Όσες φορές το έχω πιάσει στα χέρια έχω προσπαθήσει να το στρεβλώσω (σαν να στίβεις ένα σφουγγάρι) και με σχετική δύναμη και αποδείχτηκε πάρα πολύ γερό. Αντίθετα το πολύ αγαπητό τεχνολογικά (και για την αναγνώριση γραφής στα ελληνικά που με ξετρέλανε!) Note II, χωρίς προσπάθεια το κάνω και τρίζει σαν έπιπλο του περασμένου αιώνα.

 

απλα πιεσε του το καπακι.αυτο που κανεις λογικο ειναι να μην ακουγεται.δεν ειναι σφουγγαρι για να εχει στρεβλωσεις. εμενα το κανει αν του πιεσω το καπακι προς τα μεσα..δε θυμαμαι που ακριβως το εχω πιεσει,απλα κατα καιρους το εχω ακουσει να ψιλοτριζει και προερχεται απο πιεση στο πισω καπακι προς τα μεσα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και το δικό μου τρίζει αλλά αυτό μην σας ανησυχεί.Και η γιαγιά μου έλεγε ότι έτριζε αλλά πήγε 100 χρονών:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι για το xperia T. το εχω 3 μηνες τωρα και απο τοτε που του εκανα αναβαθμιση. πριν το jb και συνεχιζετε και τωρα με jb, κανει επανεκκινησεις μονο του. εκει που λειτουργει παγωνει για 2-5 δευτερολεπτα και μετα κλεινει και ανοιγει μονο του πηγαίνοντας στο lock screen.δεν ζηταει pin δλδ. Αν ξερει κανεις τιποτα να με βοηθησει.. ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι για το xperia T. το εχω 3 μηνες τωρα και απο τοτε που του εκανα αναβαθμιση. πριν το jb και συνεχιζετε και τωρα με jb, κανει επανεκκινησεις μονο του. εκει που λειτουργει παγωνει για 2-5 δευτερολεπτα και μετα κλεινει και ανοιγει μονο του πηγαίνοντας στο lock screen.δεν ζηταει pin δλδ. Αν ξερει κανεις τιποτα να με βοηθησει.. ευχαριστω :)

 

Μετα την εγκατασταση του jb,εκανες factory reset?Αν οχι δοκιμασε το ισως σου διορθωσει το θεμα σου..Αν παλι εχεις κανει ψαξου με τις εφαρμογες που ισως εχεις εγκαταστησει να δεις μια μια αν ειναι ασυμβατη με το κινητο κ κανει επανεκιννησεις..Γενικα τα android κανουν επανεκιννησεις οταν υπαρχει καποια ασυμβατοτητα σε εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει ή λογισμικο για να προστατεψει τον εαυτο του απο τυχον ζημια στο τηλεφωνο...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω κατι για το xperia T. το εχω 3 μηνες τωρα και απο τοτε που του εκανα αναβαθμιση. πριν το jb και συνεχιζετε και τωρα με jb, κανει επανεκκινησεις μονο του. εκει που λειτουργει παγωνει για 2-5 δευτερολεπτα και μετα κλεινει και ανοιγει μονο του πηγαίνοντας στο lock screen.δεν ζηταει pin δλδ. Αν ξερει κανεις τιποτα να με βοηθησει.. ευχαριστω :)

Αυτό μου το κάνει και εμένα, αλλά θεωρώ ότι δεν είναι κάτι σοβαρό. Μάλλον όταν μπουκώνει η μνήμη κάνει reset.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση και από εμένα, ενώ έχω ενεργοποιημένη στα μηνύματα την ρύθμιση: « Αναφορά παράδοσης » ποτέ δεν μου έχει εμφανιστεί ότι αυτός που έστειλα το SMS το έχει λάβει.:blink:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να βοηθησει να απαλλαγω απο τις αρχικες εικονες της κοσμοοτε σε branded xperia T?Ειμαι ρουτ αλλα δεν ξερω τι βηματα πρεπει να κανω μετα...:O
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να βοηθησει να απαλλαγω απο τις αρχικες εικονες της κοσμοοτε σε branded xperia T?Ειμαι ρουτ αλλα δεν ξερω τι βηματα πρεπει να κανω μετα...:O

 

Και εμένα θα με ενδιέφερε, είναι αρκετά ενοχλητικό στο άνοιγμα και στο κλείσιμο η διαφήμιση της Cosmote.

Αν και είχα ξαναρωτήσει εδώ τον Ιανουάριο νομίζω, αλλά με αποτρέψανε γιατί η διαδικασία μάλλον είναι δύσκολη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προχτές κρατούσα στα χέρια μου το Xperia Ion HSPA και το Xperia T - κατασκευαστικά το Xperia T δείχνει καθαρά "κινεζικό" μπροστά στο ION !!!

 

Τόση μεγάλη διάφορα προς το Xperia T κάνει ο επεξεργαστής της που να δικαιολογεί και τα περισσότερα €; ;)

 

Xperia Ion HSPA vs Xperia T

Link to comment
Share on other sites

ναι τριζει λιγο οταν το πιεζεις,σα να εχει κενο αναμεσα στη μπαταρια κ στο καπακι και να υπαρχουν καποια μποσικα..ομως οκ,εμενα δε με νοιαζει. εβαλα και μια θηκη σιλικονης γιατι αρχισε να λιωνει στη γωνια η ματ επιφανεια και βγηκε η απο πισω και ξενερωσα. αυτο διοτι εμπαινε οριακα στην υφασματινη θηκη που ειχα.

 

οσο για τις φωτο, αυτο που ειναι καλυτερο ειναι η αυτοματη ρυθμιση η οποια "παιρνει πιο σωστες αποφασεις", πιο γρηγορα, και κυριως βγαζει πολυ πιο καθαρες φωτο.

εγω δεν ειπα ποτε οτι ειναι καλυτερες. δεν αλλξαμε φακο στο κινητο για ναχει αλλα χρωματα. απλα ειναι πιο καλες καποιες λειτουργιες. συν το HDR.. συν τα εφε, συν οι πιο πολλες επιλογες που εχει γενικα.

το προβλημα που δε μαρεσει ειναι οτι η φωτεινοτητα κολαει ψηλα καμια φορα χωρις λογο.

αυτα απο εμενα. το κινητο για τα λεφτα του ειναι μοναδικη ευκαιρια!

 

Φίλε Νίκο αν σε ενοχλεί που αλιωθηκε η γωνία ειναι προβλημα κατασκευαστικο που εχει παραδεχτεί η Sony επίσημα και εχει ζητήσει να επιστραφούν για αντικατάσταση του πίσω μερους μόνο ,εντός εγγύησης φυσικά.

Το λέω να το γνωρίζουν και οι υπόλοιπο εάν και εφόσον τους παρουσιαστεί κατι τέτοιο.

Θα σου βάλει άλλης παρτίδας καπάκι και θα αντικαταστήσει το ελλατωματικο.

 

Οσο για το ψιλοτριξιμο για να γελασουμε έβλεπα έναν Άγγλο που είχε ανεβάσει ένα video στο YouTube και έλεγε οτι του είχαν αντικαταστήσει 4 xperia και πήγαινε για 5 .. Ολα ψιλο ετριζαν δεν ειναι σοβαρό ,αλλα αυτο με την αλιωση ειναι ακολουθήστε αυτο που έγραψα για όσους τους ενοχλεί φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις να βοηθησει να απαλλαγω απο τις αρχικες εικονες της κοσμοοτε σε branded xperia T?Ειμαι ρουτ αλλα δεν ξερω τι βηματα πρεπει να κανω μετα...:O

 

Και εμένα θα με ενδιέφερε, είναι αρκετά ενοχλητικό στο άνοιγμα και στο κλείσιμο η διαφήμιση της Cosmote.

Αν και είχα ξαναρωτήσει εδώ τον Ιανουάριο νομίζω, αλλά με αποτρέψανε γιατί η διαδικασία μάλλον είναι δύσκολη.

Δεν εχω το xperia t, διαβαστε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1893664

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μία ερώτηση και από εμένα, ενώ έχω ενεργοποιημένη στα μηνύματα την ρύθμιση: « Αναφορά παράδοσης » ποτέ δεν μου έχει εμφανιστεί ότι αυτός που έστειλα το SMS το έχει λάβει.:blink:

 

διπλα στο μυνημα που στελνεις εχει ενα ν οταν παραδοθει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προχτές κρατούσα στα χέρια μου το Xperia Ion HSPA και το Xperia T - κατασκευαστικά το Xperia T δείχνει καθαρά "κινεζικό" μπροστά στο ION !!!

 

Τόση μεγάλη διάφορα προς το Xperia T κάνει ο επεξεργαστής της που να δικαιολογεί και τα περισσότερα €; ;)

 

Xperia Ion HSPA vs Xperia T

 

δεν το έχω δει απο κοντά το Ion για να κρίνω αλλά δεν έχουν και μεγάλη διαφορά στην τιμή τώρα που τα είδα στο skroutz. το Τ πάντως με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο όσον αφορά τον επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

δεν το έχω δει απο κοντά το Ion για να κρίνω αλλά δεν έχουν και μεγάλη διαφορά στην τιμή τώρα που τα είδα στο skroutz. το Τ πάντως με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο όσον αφορά τον επεξεργαστή

 

Εδώ ασπροπρόσωπο με έβγαλε το Xperia P - για την παρόμοια χρήση είναι και το Ion ή T !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προχτές κρατούσα στα χέρια μου το Xperia Ion HSPA και το Xperia T - κατασκευαστικά το Xperia T δείχνει καθαρά "κινεζικό" μπροστά στο ION !!!

 

Τόση μεγάλη διάφορα προς το Xperia T κάνει ο επεξεργαστής της που να δικαιολογεί και τα περισσότερα €; ;)

 

Xperia Ion HSPA vs Xperia T

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις το ίδιο post σε δυο θέματα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις το ίδιο post σε δυο θέματα. :)

 

Έχετε δίκιο, sorry ...

Απλα ήθελα να ακούσω την άποψη και των δυο μεριών ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μηπως ξερετε τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μου αναβει το led και στα μυνηματα γιατι μου αναβει μονο στις αναπαντητες?Ειμαι με Ics..Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, το ίδιο θέμα είχα και εγώ αλλά δεν γίνονταν να ανάβει το Led με το stock πρόγραμμα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...